RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Olga75 -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (20.3.2019 11:44:54)

Treba im bar šest sati da stignu a M neće jesti ujutru sigurno. Inače nikad ne pravim sendviče sa salamom, uvek je to neka pečenica ili budimska u zemički koju namažem puterom i malo nekog tvrdog sira ( šajta što kažu [sm=smiley36.gif] )ili koji list zelene salate.To ne može da se pokvari.Zver obožava pogačice i to jede krišom u autobusu tako da je pitanje da li ću da joj pravim [sm=smiley29.gif]. Znam da ću imati demonstracije ako ne napravim.




Sanidej -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (20.3.2019 11:46:40)

Uh, Olga, krenula mi voda na usta citajuci Vas poslednji post :)




vonavoj -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (20.3.2019 15:21:49)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1970207-7213.jpg[/img]Ja sam ovako,u svaku kesu komplet odeca.




Sanidej -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (20.3.2019 17:51:49)

Tako sam ja kad sam isla u porodiliste ostavljala za devojcice kod kuce. Lepo i prakticno




veselicaa -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (21.3.2019 14:06:26)

Von bas si sve odvojila [sm=smiley36.gif] Ja mojoj S nisam pakovala za svaki dan posebno,objasnila sam sta uz sta da nosi,kako da uskladi i sama je birala odecu.Zadovoljna sam kako se oblacila,kofer je kad se vratila,bio prilicno uredan,odvojila je nosene stvari i stvari koje nije nosila(svejedno sam sve oprala).
Prosle godine je bila na Goliji,ove godine ide na Taru,samo o tome prica i bas voli,mnogo su se lepo proveli prosle godine,setali,imali zurke,druzili se.




vonavoj -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (21.3.2019 14:35:01)

Veselice,i moja je prosle godine sama kombinovala,bila je na Rudniku sa vaspitacicama,svw je bilo super i slozeno i vraceno. Ali sad najavljuju velike promene u tempeeaturi,za vikend 17,a od utorka 8 stepeni,pa sam zato odvajala..ne zna dete kakvo je vreme😂😂😅a sumnjam da ce uciteljica gledati sta oblace. Glupo da nosi debelu trenerku na 17stepeni.




mirana1 -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (21.3.2019 15:46:46)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Veselice,i moja je prosle godine sama kombinovala,bila je na Rudniku sa vaspitacicama,svw je bilo super i slozeno i vraceno. Ali sad najavljuju velike promene u tempeeaturi,za vikend 17,a od utorka 8 stepeni,pa sam zato odvajala..ne zna dete kakvo je vreme😂😂😅a sumnjam da ce uciteljica gledati sta oblace. Glupo da nosi debelu trenerku na 17stepeni.



Sami oni ukombinuju sta ce.




Sanidej -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (21.3.2019 15:48:27)

Za vikend je najavljeno preko 20 stepeni. Mi cemo na Avalu na rekreaciju.




vonavoj -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (21.3.2019 15:50:42)

Sani,mi smo bili u nedelju,20min smo putovali do gore..strasna guzva. Pa smo onda jedva parking nasli,idite skroz iza tornja,ima parking. I onda smo 15min cekali na lift.




Sanidej -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (21.3.2019 17:47:38)

Mi volimo da odemo gore do spomenika, deca voze trotinete po set_alistu,  nema saobracaja. 2 puta sam se popela na toranj, a domaca sam sto se kaze..




lesica -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (21.3.2019 17:51:51)

Devojke, u ovoj temi o rekreativno nastavi, a o porodičnim izletima u odgovarajućoj temi 

Jednodnevni/dvodnevni izleti




vonavoj -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (22.3.2019 10:28:30)

Olga,jesu krenuli?Mi smo ispratili T,sve organizovano,nasa uciteljica je legenda,odstampano sve,ko sa kim sedi,tako i ulaze,nista nije haoticno.Bas je bila srecna,odmah ustala,spremila se. Bice im super




Sanidej -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (22.3.2019 10:54:08)

Sa koliko godina ste pustili decicu na rekreativnu? U vrticu ili u skoli?




Olga75 -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (22.3.2019 12:20:42)

Von, oni idu sledećeg petka. Inače, spakovala si je kako bi matori pakovao Zver! Saaaavršenoooo [sm=smiley27.gif]. Čekam da nas svaki dan izvestiš kako se micika provodi. Kakva je klopa, kakvi su kreveti, sve, bre sve čaki i wc avanture!
Mislim da ću joj ipak ostaviti da sama sklapa autfit, velika je ona 10,5 godina. Valjda će znati[sm=zmeden.gif] a sve i da ne zna- što reče učiteljica: da se vi odmorite od nas i da se mi odmorimo od vas [sm=smiley36.gif].
Nego, da li su stigli? Kako je bilo u putu? Sve piši, nemoj da te sanjam [sm=hudicek1.gif]




Olga75 -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (22.3.2019 12:21:58)


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Sa koliko godina ste pustili decicu na rekreativnu? U vrticu ili u skoli?

Zavisi, ima dečice koja idu u vrtiću, ima ih da idu već u prvom. Ova moja je već "matpra" četvrti razred a sad idu prvi put.




dunja RR -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (22.3.2019 12:32:29)


Moj sin ima 4,5 godine i njegova grupa je ove nedelje na Kopaoniku. Otislo je njih 14 a 12 je ostalo. Ja ga nisam poslala, nisam spremna a mislim da nije ni on. 
IZVORNA PORUKA: Sanidej

Sa koliko godina ste pustili decicu na rekreativnu? U vrticu ili u skoli?






AnaTamara -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (22.3.2019 12:33:12)

Ja sam moju pustila prosle godine na Zlatibor 7 dana, naravno uz konsultaciju sa vaspitacicom, imala je 4 godine, sve proslo bez problema. Ove godine je opet isla, isto 7 dana , Zlatibor.




Sanidej -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (22.3.2019 12:41:54)

Ja ne mogu da se opustim, do sada su isle na more sa babom i dedom i to je jedino odvajanje bilo..dvoumila sam se oko predskolca i ipak je nisam pustila ove zime.




Olga75 -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (22.3.2019 12:51:36)


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Ja ne mogu da se opustim, do sada su isle na more sa babom i dedom i to je jedino odvajanje bilo..dvoumila sam se oko predskolca i ipak je nisam pustila ove zime.

Moja Zvercica je 10,5 i do sada je bila na par dana- najdalje je bilo 15 km od kuće. Tu bih i peške stigla za dva sata. Ovo je prvo ozbiljno odvajanje, ide sama i to daleko.
Meni je veći problem nego njoj!




vonavoj -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (22.3.2019 13:58:59)

Olga,u tome i jeste problem,zadnja recenica. Majke,u vama je problem,ne u deci..moja T ima 7 godina,ovo joj je 4ti put da ide..prvi put sa 3.5godine.

I J sad ide prvi put sa 4.5,za 3 nedelje,na Taru.

Uglavnom decaci ne idu,jer kao nisu spremni,a u stvari majke nisu spremne...

Mora puno razgovora,pripreme..nema ono,ijaij kako ces tamo sam ovo,ono,lepo, naucice.

Moraju da se osamostale,nemate pojma koliko deca sazru posle ekskurzije.

Inace,moje ni kod babe i dede ne spavaju,toliko o razdvajanju..

Olga,dogovor je da ne cimamo uciteljicu puno,nema viber,znam da su stigli oko pola 12 i da su svi dobro,smestili su se. Necu je smarati,uciteljicu,ima ona puno posla oko dece,ima ih 23. Imamo grupu na viberu,ko pozove uciteljicu morq dq pise,na smenu cemo zvati.  

I da,nikako ona prica deci,ako nesto nije ok,mama ce doci po tebe,to nikako..




vonavoj -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (22.3.2019 14:03:34)

Kod dece u vrticu,presudno je i sta vaspitacica kaze,da li je dete spremno ili ne,oni sa njima provode puno vremena,poznaju ih,svako dete se drugacije ponasa kod kuce i u vrticu.Tako da ukoliko se dvoumite,posavetujte se sa vaspitacem.Nase su divne,ja sam prvo pitala da li misle da je J spremna,ona je veca maza od T,samostalna je i u vrticu.




Olga75 -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (22.3.2019 14:14:55)

Von, to "presecanjne pupčane vrpce" to je problem. Ne znamo koliko su deca jaka dok ne treba. Znam ja da je M moja stena stamena. Puno je preko svojih malih pleća preturila. Sad ja moram da udahnem i izdahnem i da čekam da mi se vrati puna utisaka i zdrava i vesela.
Nego, ti javljaj!
Ode dete, ne okrenu se. I ja to čekam.
Inače i kod nas ide više devojčica nego dečaka [sm=smiley36.gif]




vonavoj -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (22.3.2019 14:20:00)

Kazem ti ja,majke decaka su problem.Ode dete,sva srecna,samo mahala i uletela u bus..svaki put tako. I dodje presrecna.




Olga75 -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (22.3.2019 14:23:47)

Samo ti Von javljaj i fotke šibaj ( ne mogu na fb il drugom mrežama da pratim- nemamo se [sm=smiley36.gif]) Ćekam: šta su jeli, šta su pili, gde su bili [sm=smiley31.gif]




AnaTamara -> RE: Rekreativna nastava pod znakom pitanja (22.3.2019 14:25:07)

Moja T je najmladja u grupi, jer je rodjena u februaru, po prirodi stidljiva, vaspitacica mi je cak sta vise predlozila da je posaljem, da se malo otrgne. Prednost je bila sto ih je islo samo 6, pa je vaspitacica mogla svakoj lepo da se posveti. Ja sam imala problem, sta ce kako ce, sve do momenta kada sam je nazvala prvi put i dok mi nije rekla: E mama, ne mogu da pricam, moram da se igram sa drugaricama [sm=smiley36.gif] . Ove godine totalno opusteno. Samo neka im je srecan put i da budu zdravi.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>