cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Faza "Neću!"

  
clock-img

01.01.2009, 10:29

clock-img

Anoniman

Kažu da bi Luka sada trebao biti u toj fazi... ali... nije to baš tako strašno. Nije sve baš "neću". Neki dan je "neću", a neki dan nije. user posted image  Pa i ja imam "neću" dane. user posted image

clock-img

01.01.2009, 10:44

clock-img

Lu

pencil-img

15094

I moj Roko je već u toj fazi,kao kroz šalu  mi kaže "neću" i smije se,onda ja pitam pa jel se smije mami reći neću,
pa nesmije...i tako se vrtimo u krug zasad,
ali kada mu kažem da nešto uradi on posluša tako da to "neću" nema još svoje pravo značenje.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

01.01.2009, 10:49

clock-img

Anoniman

Isto...

clock-img

01.01.2009, 12:55

clock-img

guppy RR

pencil-img

5437

Jao majko mila šta nas čeka...

clock-img

01.01.2009, 13:12

clock-img

prase

pencil-img

1107

Moja mama kaže da sam ja ušla u fazu "Neću!" čim sam progovorila (prva reč je bila "ne", a druga "neću") i da ta faza traje do dan-danas user posted image Imam na vrh čela jednu uspomenu na pravu "Neću" fazu, kada sam imala 2 godine... Šetamo se mi prema kući, mrkli mrak, mama hoće da joj dam ruku, a ja ponavljam: "Neću! Hoću sama!" i otimam se. Sve dok se jedan mamin pokušaj da me uhvati za ruku nije završio sa: "Neću! Hoću saaaaaaaaaaaa... Mamaaaaaaaa... ", tj. mojim padom u kanal koji je nekada služio dal' za vodovod, dal' za kanalizaciju (srećom dubok manje od metar). Razbila sam glavu pošteno, a struje nije bilo i mama nije provalila kolika je posekotina - pretpostavljajući da bih se više drala da je nešto ozbiljno, a i brzo je zaustavila krvarenje. Sutra je tu već bio hematom, pa i da je bilo u malom Trpnju hirurga koji bi to šio, ne bi mi zakrpili... Mogu misliti koliko je to bilo, sad je centimetar dugačko user posted image

clock-img

01.01.2009, 13:36

clock-img

guppy RR

pencil-img

5437

Hahahahahha, ludice jedna user posted image

To možemo da stavimo na spisak "kako pripremiti decu na svet" pa možemo da kažemo "ako kažeš mami neću, pašćeš u kanal i razbićeš glavu" user posted image , a onda nek daleke generacije posle nas razmišljaju kakve su to bapske priče i kako je do njih došlo user posted image user posted image

clock-img

01.01.2009, 15:45

clock-img

Anoniman

hahahahahahaha, prase, tvoja priča će postati babska priča! Još kod današnjeg neću ću da ispričam Luki! user posted image

clock-img

01.01.2009, 17:13

clock-img

prase

pencil-img

1107

Slobodno me uzmite za primer! I ja ću mom detetu (ako Bog da, onda deci) da pričam ovu bapsku priču, samo sumnjam da ću reći da je mala inatna devojčica bila mama sve dok dobrano ne porastu... user posted image

clock-img

01.01.2009, 18:43

clock-img

guppy RR

pencil-img

5437

user posted image user posted image lukavo, lukavo user posted image

clock-img

01.01.2009, 23:12

clock-img

Anoniman

hihi, prase, mada ni pokazivanje ožiljka od 1cm uz text "Još uvek me boli" nije loše...

clock-img

02.01.2009, 10:23

clock-img

guppy RR

pencil-img

5437

user posted image user posted image user posted image

clock-img

31.01.2009, 10:42

clock-img

Natural

pencil-img

8

Citala sam da je faza NECU dobra za dete i da dete treba da nauci da kaze "Necu", da kasnije ne bi u zivotu cinio usluge ili radio nesto sto mu se ne radi, samo iz pristojnosti i sto nema dovoljno hrabrosti da kaze da ne zeli, ne moze ili jednostavno, da nece.

E, sada, prihvatam to sto on NECE, ali postoje i stvari koje MORA - i to treba da shvati.

clock-img

02.02.2009, 22:19

clock-img

Koka Loka

pencil-img

206

Moja Una i faza "ja ću" su nam Number 1.

Ona nosi kišobran, ona nosi svoju torbu, ona hoće u baru, onaaaa pada u baru, nije to samo bara, to je rupa, ona je mokra, samo su trepavice suve.... ona se sama obuva, izuva, skida pelenu, stavlja kapu, sama jede, ona SVE hoće sama...

Super je to, pod uslovom da ne žurim do škole, do posla, vamte, tamte...

Neću? kod nas je to "Neće" user posted image

clock-img

30.09.2009, 08:34

clock-img

oliveradj

pencil-img

1019

Mislim da ću poludeti od NE faze, jer više ne znam ni kad je gladna  ni na nonu sad neće strašno. Koliko traje otprilike jer zna neko?

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

clock-img

30.09.2009, 14:22

clock-img

Brand new mama

pencil-img

1326

Niko ne zna tacno-mene jos nije proslo,a vec traje 28 godinauser posted image  Probaj da jos postavis molbu-pitanje tako da ne moze da kaze NECU ili da se jadni bebac zbuni.Malena koju sam ja cuvala je cak i na "Idemo na sladoled" odgovarala sa "Necu",ali je facu kad skonta sta je odbila trebalo snimitiuser posted image user posted image Tako da je kasnije (OK,mjesec dana kasnije) pocela da slusa sto je pitam,a tako ju je napustila i faza tvrdoglavog necu ( i dosla je faza "Ne mogu")

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

clock-img

30.09.2009, 14:27

clock-img

Anoniman

Ja sam Luki počela da govorim: Nemoj da se obučeš! Nemoj da dođeš ovamo! Nemoj...  I onda je počeo da radi ono što ja želim. Znam da to nije dobro, jer se time možda podstiče neposlušnost, ali, neće to trajati večno. Nekako se faza "neću" mora preživeti! user posted image

clock-img

30.09.2009, 14:27

clock-img

gina

pencil-img

540

Izgleda da moji roditelji nesto nisu dobro uradili samnom!!!
Ja sam jos u fazi NECU user posted image user posted image user posted image

clock-img

30.09.2009, 14:27

clock-img

Anoniman

evo samo jedan od mojih razgovora sa ćerkom...moje NEĆU

ona: "mama ... oćeš mi kupiti vučijaka"
ja: "dušo ne možemo sada nemamo avliju, on je veliki cuko"
ona: "a može li maltezer"
ja: "ne može cuko u kuću, a maltezer je isto miš"
ona: "znači ti nećeš da mi kupiš cuku"...i tu već počinju suze
ja: "hoću kad nam kupim kakve livade"
ona: "ali ti nećeššššššššššššššššššššššš"
ja: "neću"
ona: "a kad budemo imali avliju"
ja : "tada hoću"
ona:  "ali sad si rekla da nećešššššššššššššššššššš" i opet krokodilske suze




njeno NEĆU je na sve ostalo....hoćeš da jedeš...NEĆU...hoćeš li soka...NEĆU... itd...itd

clock-img

01.10.2009, 10:54

clock-img

Anoniman

i sve ovo neću = histerija 

clock-img

01.10.2009, 10:56

clock-img

eugenija

pencil-img

5366

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.


ja: "hoću kad nam kupim kakve livade"




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!


clock-img

01.10.2009, 10:59

clock-img

afrodita

pencil-img

1814

Kad ja kazem "NECU"
meni Daki kaze "GLAVA TI U SMECU"

a ja "HOCU"
on "GLAVA TI U VOCU"
user posted image

clock-img

01.10.2009, 11:01

clock-img

eugenija

pencil-img

5366

IZVORNA PORUKA: afrodita

Kad ja kazem "NECU"
meni Daki kaze "GLAVA TI U SMECU"

a ja "HOCU"
on "GLAVA TI U VOCU"
user posted image



OOodličnouser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!


clock-img

06.01.2011, 12:58

clock-img

*Alexx*

pencil-img

8067

Andrej je u fazi neću.
Andrej, hoćeš li da jedeš? Neeeeeee (uz obavezno odmahivanje glavom)
Andrej, da bišemo nos? Neeeeeeee (propraćeno bežanjem)
Andrej, hoćeš li... Neeeeeeeeeeee

user posted image



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

clock-img

06.01.2011, 13:00

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

jutros sam čitala ovu temu ...hahahaha user posted image
Luka svako malo pa NEĆU! I moja sestra mu je sad kad smo bili kod mojih rekla kako je neću ružna reč i kako ne sme da govori neću. I juče on meni neću, a ja počnem Luka, šta smo...a on nastavlja "tetka lekla da ne smem da plicam necu" user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

06.01.2011, 13:03

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26808

"Necu" je bila omiljena rec kad sam bila mala. I kad sam odrasla to sam zadrzala.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!