cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

GAZIRANO PICE..

  
clock-img

16.01.2009, 14:12

clock-img

BINCE

pencil-img

455

drage mojke,,,,ja sam luda za coca-colom... pijem i po 2 litra na dan...znam da to nije zdravo,al mi organizam trazi moram...SAD ME INTERESUJE DA LI SU GAZIRANA PICA STETNA U TRUDNOCI....POSEBNO COCA-COLA,DA LI TO TREBA SKROZ IZBACITI IL SAMO SMANJITI KOLICINU...user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

16.01.2009, 14:57

clock-img

Anoniman

Ja ne znam da je zaista štetno... žene uglavnom izbace gazirano, ali ne znam dal je to zbog kilaže ili iz još nekog razloga. user posted image  Ja u tom periodu kada sam bila trudna nisam bila luda za gaziranim, tako da nisam puno pila, ali nisam bila isključiva, ako mi se pilo gazirano - popila sam. Mada ja mnogo više volim Fantu narandžu.

Sačekaj još neki odgovor.

clock-img

16.01.2009, 16:55

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Draga Bince to što piješ 2litra kole dnevno je već samo po sebi problematično i bez trudnoće.
Gazirana pića nagrizaju jetru i bubrege,slatka su pa samim time izazivaju i žgaravicu koja zna biti nepodnošljiva u trudnoći,moja prijateljca je zbog žgaravice morala cijelu trudnoću spavati u polusjedećem položaju,čim bi legla gori joj grlo i guši se.
Nebih da te plašim ali znaš i sama da to nije dobro,bolje spriječiti nego liječiti!
Uživaj u trudnoćiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

16.01.2009, 17:09

clock-img

kumara

pencil-img

1426

Bince draga, pogledaj po forumu vec je negde bilo reci o tome. Ne o koli konkretno, mislim da je vise Sveps bio u pitanju (zbog kinina), ali potrazi, bilo je dobrih komentara. Ja sam bila potpuno luda za kolom i pre jedno 2 meseca sam prestala da je pijem jer sam se jako ugojila, a i dobila gomilu celulita, a to je sva od nje. U svakom slucaju, mislim da bi bilo dobro da je smanjis.

clock-img

17.01.2009, 01:43

clock-img

stella

pencil-img

414

Ja bi ti preporucila ako mozes da izbacis skroz,ako ne makar da svedes na minimum,i da to nije svaki dan.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

clock-img

17.01.2009, 10:36

clock-img

BINCE

pencil-img

455

hvala vam drage moje,,,al mi muz to vec zabraniouser posted image user posted image user posted image user posted image ....dans ide samnim gin.uzbudjen je je je ovo njemu prvi put da ide gin...mislim sa zenom...hehehhee..ljubim vas

clock-img

17.01.2009, 14:28

clock-img

MERYEN

pencil-img

1390

Izbaci gazirano obavezno.
Javi nam reakciju mm.

clock-img

21.01.2009, 01:54

clock-img

kumara

pencil-img

1426

Bince, bila sam danas kod dr opet i ona mi je naglasila da izbegavam gazirano.

clock-img

21.01.2009, 01:55

clock-img

Anoniman

A jel rekla zašto?

clock-img

21.01.2009, 01:59

clock-img

kumara

pencil-img

1426

Nisam pitala ni to... user posted image Trudila sam se da se koncentrisem na sve sto sam htela da je pitam, da ne otvaram spisak kao neka luda zena, i na kraju sam pola zaboravila. user posted image

clock-img

21.01.2009, 02:00

clock-img

Anoniman

Ja sam danas kod pedijatra ponela spisak, i najopuštenije ga pročitala čoveku. user posted image

clock-img

21.01.2009, 02:03

clock-img

kumara

pencil-img

1426

Pa i ja cu to sledeci put da uradim, majke mi. (pec-pec)

clock-img

21.01.2009, 09:11

clock-img

BINCE

pencil-img

455

hvala vam drage pokusavam izbaciti kolu,al mi treba malo gazirano pa pijem ACE,valjda to nije stetno

clock-img

21.01.2009, 13:14

clock-img

Anoniman

Koka kola sadrži:
puno kofeina, kofein podiže krvni pritisak i to je veoma opasno u trudnoći,
zaslađivače koji su štetni za bubrege,
konzervanse i veštačke boje koji su štetni za ceo organizam,
a oni mehurići koji se nalaze u tom i u bilo kom gaziranom piću potiču od jedne veoma zapaljive i eksplozivne supstance koja se ubacuje u veoma malim količinama, pa kada dodje u kontakt sa tom tečnošću raspada se na ugljen dioksid i vodu i tako nastaju mehurići.
Od kas sam to saznala ja izbegavam sva gazirana pića jer još nije dokazano kako oni utiču na ljudski organizam kroz genetiku!


clock-img

30.01.2009, 11:40

clock-img

jelana9

pencil-img

84

I van trudnoce,koka kola i kikiriki stvaraju masne naslage-koje se nijednom vezbom nemogu skinuti.
Osim toga,gledala sam na RAI UNO,kako gazirano pice utice na bebu u stomaku.
Ja sam izbacila potpuno,a kada mi se bas pripije stavim malo secera...Ali ni to nije dobro.Svako gazirano pice ima u sebi saharin-vestacki secer koji je namenjen dijabeticarima.Zdravim osobama steti...
Uzmi bplje negazirane sokove,ja sam pocela da pijem i prolom vodu-smanjuje kiselinu...

clock-img

17.05.2009, 11:26

clock-img

Veljovicka

pencil-img

2

Cao svima,ja nesto i ne pijem gazirano ali i dalje pusim. Ne kao pre ali ne mogu da izbacim cigarete,neki kazu da treba da se prestane a neki kazu da treba samo da se smanji i da ne valja da se u trudnoci najednom prekida. Sta vi mislite???user posted image

clock-img

17.05.2009, 11:38

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

Pušenje u trudnoći <-- KLIK

upiši se i u spisak RR trudnica

Spisak RR trudnica <-- KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

23.05.2009, 22:30

clock-img

marince1

pencil-img

4824

E posto je ovo moja struka,moram se ukljuciti!Coca-cola je prilicno stetna za organizam iz dosta razloga,kao sto je vec receno.Nisu ni osvezavajuca pica ili kako se populrno nazivaju ''negazirani sokovi'' mnogo bolji,jer je to uglavnom hemija.Razlika je u tome sto nemaju ugljendioksid,a on i nije najveci problem,osim sto ostecuje jetru i pravi celulit.
Nejbolji su sokovi,npr. 100% voce ili uopse oni sto na deklaraciji imaju neki % vocnog soka.
Ali,ako ti je za utehu,bez obzira na sve ovo,ja cesto pijem gazirano.
Sama coca-cola je ''pice bez ideje''.Znas ono kad odes u kafic,pa nebi da pijes alkohol,ne pije ti se kafa,niti nesto drugo,user posted image pa kazes ''ma daj jednu coca-colu'' user posted image
E ja sam to promenila,kad neznam sta cu ,ja uzmem borovnicu,to koliko-toliko korisno za mene i bebu user posted image

clock-img

24.05.2009, 10:28

clock-img

Rina

pencil-img

675

Padne mi na pamet da popijem coca-colu jednom u par meseci...Najvise volim obicnu vodu user posted image Kad je vruce, naravno - pivo; a sad u trudnoci osim vode,cedim i narandze ,moze i limunada...nista bez 100 % voca user posted image

clock-img

24.05.2009, 10:58

clock-img

Anoniman

A koja si struka ti marince?

Ja bez schweppes-a tonic water ne mogu!

clock-img

24.05.2009, 18:48

clock-img

marince1

pencil-img

4824

Ja sam prehrambenii tehnolog,tacnije jos malo mi fali...user posted image user posted image user posted image
Ma sta ti prija,to konzumiraj...

clock-img

24.05.2009, 19:34

clock-img

Anoniman

A ja uzela diplomu prehrambenog tehnicara tek... al mislim da necu da nastavljam to...

clock-img

12.12.2009, 21:10

clock-img

jacagoga

pencil-img

502

Uzasno mi se pije sveps, pa me interesuje da li smem zbog kinina a i gazirano je

clock-img

12.12.2009, 21:12

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

Mislim da ti je bolje da pijes bilo koje drugo gazirano picw umesto svepsa.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

12.12.2009, 21:13

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

meni su rekli da ga ne pijem bas iz razloga koji si navela. Pa ti i ja savetujem isto. Takodje mislim da bese ne treba jesti grejp, isto zbog kinina

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma