cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Jelovnik beba sa alergijom na kazein (protein kravljeg mleka)

  
clock-img

16.03.2011, 03:28

clock-img

Verus

pencil-img

11942

Drage mame, posto nas dosta ima na forumu cija su deca imala, ili jos uvek imaju problem sa alergijom na kazein, otvaram temu gde se mogu razmeniti recepti, posto je jelovnik beba/dece sa ovim problemom poprilicno limitiran. 

Kod kuvanja za bebe sa alergijom na mleko, mozete u receptima zameniti mleko za vodu ili koristiti pirincano mleko umesto kravljeg.  Ako se prave slatki recepti, umesto mleka ili vode se moze staviti prirodni sok.

Hvala!user posted image

< Poruku je uredio Verus RR -- 16.3.2011 3:36:23 >

clock-img

16.03.2011, 03:30

clock-img

Verus

pencil-img

11942

Pohovane tikvice (zukini):

Narendan zukini pomesati sa zumancetom (ili celim jajetom ako dete vec jede belance), u to umesati malo brasna i peci na ulju.

Uz ovo se moze servirati i pilece pohovano meso.

clock-img

16.03.2011, 03:35

clock-img

Verus

pencil-img

11942

Rizoto:

Obaren pirinac prodinstati na malo ulja i luka (ako je beba jela), i dodati obaren grasak, sargarepu i piletinu.

clock-img

16.03.2011, 09:33

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Pohovane tikvice (zukini):

Narendan zukini pomesati sa zumancetom (ili celim jajetom ako dete vec jede belance), u to umesati malo brasna i peci na ulju.

Uz ovo se moze servirati i pilece pohovano meso.



U ovo može i malo belog luka da se doda, kad beba počne da ga jede, i peršunovo lišće,i bude divnouser posted image

clock-img

16.03.2011, 09:45

clock-img

aster

pencil-img

628

Super za temu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

clock-img

16.03.2011, 10:52

clock-img

briseljancica

pencil-img

111

bravo Verus za temu! nama su najvecu problem dorucak i vecera. cicana nije neki ljubitelj slatkih kasica, a ne znam sta bih drugo sem cerealija koje su slatkaste? htela sam da joj dam humus, ali beli luk jos nije probala, a ne znam kada se uvodi?mada i susam moze biti problemuser posted image da li mogu da joj dam margarin?

clock-img

16.03.2011, 11:52

clock-img

Snelle

pencil-img

7447

Beli luk bi trebalo uvesti tek nakon godinu dana. Za susam ne znam. A i humus je od leblebije, ne znam ni ona da li sme da se daje. Ona meni jako liči na soju, a pošto soja ne sme....ne znam, možda razmišljam u pogrešnom pravcu user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

16.03.2011, 13:23

clock-img

Verus

pencil-img

11942

Za susam sam proverila u knjizi koju imam za kuvanje za bebe-i takodje tek posle godinu dana zbog alergijskih reakcija.

Dorucak:

Malo izdinstati tikvicu ili ako beba vec jede, svezu papriku bez ljuske, i na to umesati zumance.  Ispeci kao omlet, i uz to komad tosta (sa namazom bez putera i mleka-postoje specijalizovani, ili sa sojom-koja je ok ako se umereno daje i kod dovoljno starijeg deteta). 

Malo soka od naradze uz dorucak (ako dete pije) ili razredjen sok od jabuke-ili naravno, specijalizovana formula umesto mleka.

 

clock-img

16.03.2011, 13:24

clock-img

Verus

pencil-img

11942

Palacinke:
 
Brasno, jaje, voda.  Ko je vec uveo malkice soli i mrvu secera, ili naravno, bez toga.  Umesati i peci palaninke na par kapljica ulja. 

Moze se premazati prirodnim dzemom od voca koje dete vec jede.


ps: ja sam ih uvek jela samo na vodi i budu veoma lepe.

clock-img

16.03.2011, 13:28

clock-img

Verus

pencil-img

11942

 
Verujem da tamo imas premaza koji su bez mleka.  Pitaj u nekoj zdravoj radnji, ja sam tako radila i nasla sam jedan ili dva koje sam mogla jesti dok sam dojila.

IZVORNA PORUKA: briseljancica

bravo Verus za temu! nama su najvecu problem dorucak i vecera. cicana nije neki ljubitelj slatkih kasica, a ne znam sta bih drugo sem cerealija koje su slatkaste? htela sam da joj dam humus, ali beli luk jos nije probala, a ne znam kada se uvodi?mada i susam moze biti problemuser posted image da li mogu da joj dam margarin?

clock-img

16.03.2011, 13:53

clock-img

Verus

pencil-img

11942

Virsle mogu za dorucak ukoliko nemaju u sebi mleka, ili neki sastojak mleka: ne znam da li tamo pise na sastojcima?

clock-img

16.03.2011, 15:59

clock-img

briseljancica

pencil-img

111

Snelle leblebije mogu izazvati reakciju ako je dete alergicno BAS na soju, a ako je na protein iz soje preko mleka onda ne (nemojte me drzati za rec tako sam ja to shvatila kada sam trazila informacije o leblebijama). takodje sam nailazila na recepte sa brasnom od leblebija na forumima mama cija deca imaju alergiju na mleko.

Verus hvala na idejama!

a jeste li razmisljale o torti za prvi rodjendan?

clock-img

16.03.2011, 16:48

clock-img

Verus

pencil-img

11942

Hm, ne znam ima li recepata bez mleka?  Nesto sam sinoc kasno ceprkala po internetu, i navodno da je mleko lako zamenljivo u kuvanju, e sad, ne znam za torte.  Pretpostavljam nesto sa sokom od narandze ili nesto sl.  Mozes napraviti redovnu tortu za sve, a onda jednu malecnu sa svecom samo za nju da klopauser posted image   Tako je moja prijateljica cija je mala alergicna na jaja (beli luk, soju i gomilu drugih stvari), napravila mafine samo za nju, a tortu za ostale goste.

clock-img

16.03.2011, 20:53

clock-img

aster

pencil-img

628

IZVORNA PORUKA: briseljancica

bravo Verus za temu! nama su najvecu problem dorucak i vecera. cicana nije neki ljubitelj slatkih kasica, a ne znam sta bih drugo sem cerealija koje su slatkaste? htela sam da joj dam humus, ali beli luk jos nije probala, a ne znam kada se uvodi?mada i susam moze biti problemuser posted image da li mogu da joj dam margarin?



Dobro jutro dijet nema mleko u sebi. Doduše, piše da može da se nađe u tragovima i mleko i soja. Ja svom mišu nisam uvela margarin.




_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

clock-img

16.03.2011, 20:56

clock-img

aster

pencil-img

628

I ja sam razmišljala o torti za prvi rođendan. Baš sam se rastužila kad sam skontala da nećemo smeti da je jedemo user posted image user posted image Moram da iskopam neki recept za kolač koji će i moj miš moći da jede user posted image Čim ga nađem, postavljam ga.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

clock-img

17.03.2011, 00:03

clock-img

Anoniman

Stojim pre koji dan u kuhinji, pusim cigaru i zveram u krug praznog mozga... Proslo je vec skoro mesec dana kako ne dojim i nisam na dijeti. Gledam se u vratima rerne kako je stomacina odmah narasla... Okrecem pogled i za oko mi zapada prazna kutija LINCO margarina. Nesto pise uokvireno plavim... Izostravam... "dozvoljeno osobama osetljivim na mleko" -->u bukvalnom prevodu sa madjarskog. Baka taj margarin kupuje na Ribljoj pijaci u NS, proverite dal jos negde moze da se nadje.

Inace, eto nama je danas 9ti dan pirinca. Stavila sam mu danas secera u njega i dete napokon otvara usta. Pa nije on mukica lud, ko jos voli da jede bezukusan pirinac!?

clock-img

17.03.2011, 12:57

clock-img

Snelle

pencil-img

7447

Što se torte za prvi rodjendan tiče moje dete je svakako neće jesti. Surovo zvučim ali slatkiše joj neću davati sve dok još malo ne odraste.

Spanać sa krompirom i žumancetom

Potrebno: 100gr spanaća, 1 krompir, 1 jaje, malo maslaca Sve skuvati odvojeno a jaje treba da bude tvrdo kuvano. Spanać isitniti i u njega dodati žumance i krompir. Dodati maslac ili margarin i sve izmešati.
 


< Poruku je uredio Snelle -- 17.3.2011 12:58:38 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

17.03.2011, 17:13

clock-img

aster

pencil-img

628

Ja sam danas kupila posni keks i mislila sam da dam malenom da gricka. Ipak, piše da mogu  da se jave mleko i soja u tragovima. Ne znam šta da radim user posted image Jel neka mama ima iskustvo sa ovim?

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

clock-img

17.03.2011, 17:23

clock-img

Snelle

pencil-img

7447

Aster, ja Lani kupujem Zlatni pek - na svakom posnom keksu pise isto - da moze da sadrzi mleko u tragovima. To znaci da je u masini u kojoj se keks pravi moglo da ostane mleka od proizvoda koji se prethodno u istoj masini pravio, jer se te masine ne peru - znaci moguce da su ostale minimalne kolicine...i ja sam bila u nedoumici i bas sam i sa Verus pricala o tome i na kraju sam odlucila da joj ipak dam - nije bilo nikakvih nus pojava. 

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

clock-img

17.03.2011, 19:04

clock-img

Verus

pencil-img

11942

I ja sam koristila proizvode na kojima je pisalo "u tragovima" jer ipak, moraju to da stave posto se ko sto rece snelle, proizvodi na istim masinama. Naravno, ciste se one izmedju ali eto, stavi se ipak.  Mislim da bi bio tesko tako nesto izbeci

clock-img

17.03.2011, 20:25

clock-img

aster

pencil-img

628

IZVORNA PORUKA: Snelle

Aster, ja Lani kupujem Zlatni pek - na svakom posnom keksu pise isto - da moze da sadrzi mleko u tragovima. To znaci da je u masini u kojoj se keks pravi moglo da ostane mleka od proizvoda koji se prethodno u istoj masini pravio, jer se te masine ne peru - znaci moguce da su ostale minimalne kolicine...i ja sam bila u nedoumici i bas sam i sa Verus pricala o tome i na kraju sam odlucila da joj ipak dam - nije bilo nikakvih nus pojava. 



I ja sam uzela Zlatni pek. Sutra ćemo onda da probamo.


_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

clock-img

17.03.2011, 21:13

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: Snelle

Što se torte za prvi rodjendan tiče moje dete je svakako neće jesti. Surovo zvučim ali slatkiše joj neću davati sve dok još malo ne odraste.





Ooooo ova Snelle! Na lomaču! user posted image user posted image

Ja sa zadovoljstvom skupljam recepte torti za prvi rođendan! user posted image

clock-img

18.03.2011, 10:16

clock-img

briseljancica

pencil-img

111

juce pricam sa tetkom i setim se da ona pravi najlepsu dobos tortu na svetu. ako se umesto putera stavi margarin eto torte bez mleka! mozda bi cak umesto onog secera na gornjoj kori mogao da se stavi fondan ili tako nesto da bude zanimljiva i slavljeniku?

clock-img

18.03.2011, 13:27

clock-img

Verus

pencil-img

11942

Mislim da je sasvim ok da probaju tortu za rodjendan, naravno, nece dalje jesti to slatko kao dnevnu ishranu.


Corbica:

U vodu staviti kesu smrznutog ili svezeg brokolija, narendan svez krompir, narendana sargarepa i seckan zukini.  Sve kuvati dok ne omeksa, i onako u serpi izgnjeciti da bude kasasto.  U ovo se moze dodati i kocka supe, ili malkice soli (ja stavim kocku supe).  Moze se dodati malo svezeg persuna ili druge varijacije povrca.  Vode naravno, toliko da bude kasasto, gusto.  Bude divna corba.  A mame i tate mogu sebi dodati malo pavlake u tanjiruser posted image

Uz ovo lepo ide i komadic hleba ili tosta.

clock-img

18.03.2011, 13:28

clock-img

Verus

pencil-img

11942

Taske, podeli recepte za torte kad nadjes kojiuser posted image



< Poruku je uredio Verus RR -- 18.3.2011 13:29:29 >