cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa

  
clock-img

10.09.2019, 16:46

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24676

Meso,crveno,proso,cvekla. Mozes uzeti ampule totnheme ali se piju na slamcicu da ne oboje zibe i mozes da ih mesas sa sokom od jabuke. Ako pijes tablete gvožđa pij ih ujutru na prazan stomak sa vitaminom c. I nemoj da se plasis unapred.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

10.09.2019, 16:46

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

Popkice meni je bilo skroz nisko pa su mi dali venski.Ono infuzija samo crno 😂To mi je popravilo



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

11.09.2019, 00:55

clock-img

Mirko Svirko

pencil-img

8620

Ja sam bila anemicna. U trudnoci pila tothemu, heferol i ferum sandoz..

Uz to folnak ili vitamin C. Napominjem nisam pila to sve odjednom, terapija je menjana kako su se smenjivali lekari.Pravila sirup od kupine.Pila caj od koprive. I jela seme koprive sa medom.Pila sam i sirovu cveklu sa limunom ili nekim vocem koje sam imala tog trenutka u kuci uz dodatak meda, sve to u blender pa ceo dan pijuckaj po malo posto ukus i nije bas lep. 

clock-img

11.09.2019, 00:59

clock-img

Mirko Svirko

pencil-img

8620

Nesto sto sada pijem jer sam anemicna to je MORINGA PRAH.Ali trenutno nisam u drugom stanju a ne znam pouzdano da li trudnice i dojilje smeju da piju. Znam da deca od godinu dana smeju da piju. Moringa je zelene boje,  nazivaju je jos zeleno zlato.Ali da vam odmah kaze ukus je bljak ali vredi probati. Poslednja krvna slika je bila ok ali mi je dr rekla da mogu da nastavim da pijem. I da mleko smanjim. 

clock-img

13.09.2019, 20:02

clock-img

jane1

pencil-img

110

Tothema, mada mi je bilo muka od ukusa.

clock-img

14.09.2019, 01:58

clock-img

Mirko Svirko

pencil-img

8620

Tothemu sam pila sa sokom od borovnice sa cevcicom ali kad se set_im samo i dalje osecam onaj ne bas lep ukus

clock-img

14.09.2019, 07:21

clock-img

Duškić

pencil-img

9590


IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Nesto sto sada pijem jer sam anemicna to je MORINGA PRAH.Ali trenutno nisam u drugom stanju a ne znam pouzdano da li trudnice i dojilje smeju da piju. Znam da deca od godinu dana smeju da piju. Moringa je zelene boje,  nazivaju je jos zeleno zlato.Ali da vam odmah kaze ukus je bljak ali vredi probati. Poslednja krvna slika je bila ok ali mi je dr rekla da mogu da nastavim da pijem. I da mleko smanjim. 




GLOBIFER FORTE, meni dr.preporucula cim sam se porodila.
Skupe. Ali rekla mi je bolje njih nego tami daju transfuzije.

clock-img

25.11.2019, 13:24

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18381

clock-img

25.11.2019, 13:57

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537

Ali u tom slucaju uzimati sirovi organski kakao,mislim da jedino on moze da utice povoljno... nisam sigurna za ove kupovne...


_____________________________

,,Carpe diem"

clock-img

25.11.2019, 14:01

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18381



IZVORNA PORUKA: mama Jo

Ali u tom slucaju uzimati sirovi organski kakao,mislim da jedino on moze da utice povoljno... nisam sigurna za ove kupovne...




Moze i ovaj, samo od kvalitetnijeg prozivodjaca. Proveren recept, i to na detetu. 

clock-img

25.11.2019, 14:03

clock-img

Mirko Svirko

pencil-img

8620

Cvekla kao sirup.. onako da se narenda neka veca i iscede dva limuna i secer i da odstoji 24h da pusti sok i procedi se i pije 5-7 dana. Ne pije se dan pre davanja krvi da ne bi skocilo i pokazalo lazni rezultat. To sam ja davala sinu jer je Legofer lose podnosio.
Moze kakao, susam, caj od koprive ( jos ako ikas domacu susenu).. Ili ima u zdravoj hrani seme koprive. To se stavi u neku malu teglicu meda i uzima se ujutru po jedna kasicica. 

clock-img

25.11.2019, 14:08

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537

Da, Ivanka, u pravu si... trebalo bi eventualno procitati deklaraciju, ali kvalitetniji proizvodjaci sigurno stavljaju sam kakao u vecem procentu.

Za nas velike moze i kupinovo vino 🙃

_____________________________

,,Carpe diem"

clock-img

25.11.2019, 14:58

clock-img

Filadendronka

pencil-img

5168

Zna li neko koji je kakao tj. proizvodjac provereno dobar? 

clock-img

25.11.2019, 15:45

clock-img

Ivanka 75

pencil-img

18381



IZVORNA PORUKA: mama Jo
Za nas velike moze i kupinovo vino 🙃




Kupinovo vibo pije moja rodjaka sto ide na dijalizu, za krvnu sliku. 
To joj jedino odobreno u neogranicenim kolicinama 😂

clock-img

25.11.2019, 17:16

clock-img

Mirko Svirko

pencil-img

8620

Kupinovo vino pijem i ja.. u dobrim kolicinamam 😂😂😂

clock-img

27.11.2019, 00:36

clock-img

MamaNecaVo

pencil-img

3652

Bas sam na prethodnoj temi napisala-seme koprive u medu.Spasava kod anemije.

clock-img

27.11.2019, 12:54

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537

Ja sam bas tu kombinaciju napravila i jedem redovno- seme koprive u medu, meni je bas ukusno.

Ima li jos neku napitak da se napravi?

_____________________________

,,Carpe diem"

clock-img

27.11.2019, 13:24

clock-img

smeško

pencil-img

4271



IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Kupinovo vino pijem i ja.. u dobrim kolicinamam 😂😂😂



Znaci, tebi je bas dobro.😂 Ja ne volim vina, posebno ta slatka, ali ima dobar miris. Ja najvise volim cveklu, jedem je svakako. I deca je vole.

clock-img

27.11.2019, 14:51

clock-img

Mirko Svirko

pencil-img

8620

Haha smesko ja volim da popijem po casu vina eventualno dve ali to je to. Ali nisam anemicna 😂😉I to sam se navukla u trudnoci samo mi se tada pilo. A onda mi baka napravi pravo domace kupinovo.

clock-img

28.11.2019, 01:04

clock-img

MamaNecaVo

pencil-img

3652


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Ja sam bas tu kombinaciju napravila i jedem redovno- seme koprive u medu, meni je bas ukusno.

Ima li jos neku napitak da se napravi?



Ja pravim cesto onaj klasika-jabuka,sargarepa+cvekla.
Provericu dal ide jos nesto al ako me secanje dobro sluzi to je to,nisam poblesavila valjdauser posted image S tim da meni u receptu pise +kasika meda,ja ga ne volim i onda ne stavljam.
Jedva progutam i kasiku sa koprivomuser posted image

clock-img

28.11.2019, 08:09

clock-img

smeško

pencil-img

4271

Ako, Mirko, svako od nas ima neki porok.😂😘

clock-img

18.12.2019, 23:19

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Zna li neko koji je kakao tj. proizvodjac provereno dobar? 



Vidim da je Fil jos onda postavila pitanje, a i mene zanima. Znaci taj neki proizvodjac sto nije organski, a da je kvalitetan?

_____________________________

,,Carpe diem"

clock-img

19.12.2019, 09:29

clock-img

milicicak

pencil-img

7325

Ja kupujem ovaj

clock-img

19.12.2019, 09:47

clock-img

Filadendronka

pencil-img

5168

Mama Jo, za nas sam uzela u DM-u. 
user posted image

clock-img

19.12.2019, 09:51

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537

Hvala mili. I ja sam uglavnom uzimala iz Dm-a. Nisam ga sad dugo kupila, mogla bih.
Deci uglavnom pravim kako, med i kokosovo ulje. Jedino u toj kombinaciji hoce da ga jedu.

_____________________________

,,Carpe diem"