cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Sve više gojazne dece u Srbiji

  
clock-img

27.01.2018, 13:02

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24713

Gagana, ovo je tvoja devojcica na slici?? Dete kojoj su rekli da je gojazna???
Boze, ja ne verujem. Ona meni ne izgleda ni da ima visak grama!

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

27.01.2018, 13:05

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896

Pazi i da ima viska PET kg ona ne spada u gojazne. Znaci ja sam otisla sa 75kg na polikliniku i otkacili me kazu vi niste gojazni. Znaci BMI mi je i dalje u normali iako je moja IDEALNA tezina 64 kg. A ja imam 11 vise.

clock-img

27.01.2018, 13:17

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

Gagana ja ne vjerujem sta proctah,ona ima sasvim normalnu gradju jednog djeteta.Nije cak ni malo buckica nego bas normalne gradje.Isuse kakve budale hodaju ovozemaljskom kuglom

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

27.01.2018, 13:56

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

Znaci nisam ja luda. Isto su rekli i za jos dve devojcice iz odeljenja. Jedna jeste poprilicno krupna, a druga mozda ima par kg vise nego Una ali ni za nju nikad ne bih rekla da je gojazna.
I mene je bas zateklo, ona je aktivna, najbrza je u odeljenju i uopste ne jede puno, naprotiv, rekla bih da malo jede. Kazem, jedino ako su gledali stomak pa na osnovu toga utvrdili da je gojazna.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

27.01.2018, 13:59

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24713

Pa ne moze se reci da je neko gojazan zato sto ima stomacic!
Mozda ce me neko sada popljuvati, ali ja ne volim da vidim gojazno dete i prva bih ti rekla ako smatram da je tako. Na slici vidim dete koje je sasvim normalno (a moj tata bi rekao da je mozda i mrsavauser posted image )

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

27.01.2018, 14:04

clock-img

isidora88

pencil-img

11471

Slazem se sa Ljisom, ne bi se oni dr dobro proveli sto nabijaju kompleks detetu, kakvi idioti, ja nemam reci. user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

clock-img

27.01.2018, 15:17

clock-img

dddaca

pencil-img

9223

Citam Ljisin post i slazem se sa svakom recenicom. Na takav nacin detetu da nabijaju kompleks, stvarno nemam komentara. Daleko je ona od gojaznog deteta. Sto bi rekli, taman je kako treba. Nije mrsava, a daleko je od debelog. Zna lli uopste ta doktorka kako izgleda gojazno, a kako normalno dete?

clock-img

27.01.2018, 15:39

clock-img

MamaNecaVo

pencil-img

3652

Po meni..Vidi se kada je dete gojazno,a kada normalne kilaze da tako kazem.
Ako je po stomaku,onda sam ja bila anoreksicno gojazna jedan period.
Deci stvaraju komplekse bezveze,a poznato je da pubertetlije sve shvataju bukvalno

clock-img

08.03.2018, 12:40

clock-img

Dora89

pencil-img

3151

To ako trenutno dete ima viška, regulisaće se, samo da se hrani zdravo. A mislim da se deca u Srbiji generalno ne hrane zdravo.

clock-img

08.03.2018, 12:41

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Ima do lose i shrane ali ima i toga da se sve manje bave fizickim altivnostima.
Sto rece jedan sportista mozes.pojesti sta hoces al bitno je da to posle i potrosis.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 8.3.2018 12:42:42 >

clock-img

29.05.2018, 21:36

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24713

Pre neki dan setamo gradom i komentarisem sa muzem kako sve vise gojaznih tinejdžera i dece ima. Bas mi se to nije svidelo.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

02.06.2018, 12:29

clock-img

gagana83

pencil-img

6941

Jadikovala sam vam ovde kako su za Unu rekli da je gojazna. Nasla sam ovde na forumu grafikon rasta, po njemu je visina mrvicu iznad proseka, tezina takodje mrvicu iznad. Evo slike.

user posted image



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

clock-img

02.06.2018, 12:37

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24713

Ma ja sam vec napisala... Ona meni skroz normalno izgleda..
Drugarica od sina ima 157 cm i 45 kg. Sa deset godina. Tako da je meni sve super dok ne vidim devojcicama velikuu pozadinu i stomak kako se preliva preko pantalona.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

02.06.2018, 12:40

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896

gagana po tom grafikonu nasa Dr ga je bas izvadila kad smo merili D i moja D je iznad i po visini i po tezini pa je dr rekla da je to ok. Moja D ima 23kg i 120 cm Kaze da su joj prvaci toliki. a Moja D ima 5 godina. Teska je ko trepca. Ali iskreno ona bas ima misice. Hokej i balet cine svoje. user posted image

clock-img

04.06.2018, 13:53

clock-img

MimaKos

pencil-img

6514

Mi smo po ovom grafikonu super, 4, 5 god, visina 110 a tezina oko 17 kg.. ali sam primetila da je sve manje dece prosecne tezine, ili su mnogo gojazna (vecina) ili skroz neuhranjeno izgledaju..

clock-img

04.06.2018, 15:22

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537

I mi se po tome uklapamo.....

Ne mora to da znaci nista, meni moja J uvek izgleda kao bucka, ali realno je skroz u proseku...

_____________________________

,,Carpe diem"

clock-img

04.06.2018, 16:38

clock-img

MimaKos

pencil-img

6514

Ali i klinci se sve manje krecu, mi smo u parkicu ili ispred svakog dana, a ima klinaca vrtic, kuci ispred tableta i tv a po ceo dan.. mislim da je i to najveci problem..

clock-img

04.06.2018, 17:09

clock-img

Ana RR

pencil-img

34207

Ma gagana, ako ona nije ok onda stvarno ne znam ko je. To je neki kreten od dr.

Kod Marka u vrtiću ima gojazne dece i sve su devojčice u pitanju. Par njih je baš, baš debelo, sa ogromnim stomakom, celulitom... baš je to tužno. Ovo moje čudo nema kad ni da se ugoji kad ne staje ni na sekund. Non stop je u akciji, trčanje, skakanje, trening, bajs...

Evo i njegovog grafikona:

user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 4.6.2018 17:12:28 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

04.06.2018, 17:38

clock-img

lesica

pencil-img

12011

Gagana, ne budali kad moram tako da ti kažem.
Šmizi ti je odlična.
Moja je godinu dana mlađa, pa je tolika bukvalno, i niko ni u jednom trenutku nije rekao da je gojazna, već perfektna.

A tu dr ne bih komentarisala.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

04.06.2018, 18:05

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537

Svasta stvarno.

_____________________________

,,Carpe diem"

clock-img

04.06.2018, 18:50

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896

Ana a kod D u vrticu sve decaci buckeuser posted image ali mislim da je pre to zato sto ima svega 6 devojcica pa prosto je i veca sansa vise decaka pa i vise njih ima bucmastih.

clock-img

04.06.2018, 18:56

clock-img

MimaKos

pencil-img

6514

Jeste, sa ogromnim (da preliva) stomacima i guzama, isti slucaj i u nasoj grupi.. nazalost

clock-img

24.02.2019, 13:23

clock-img

Sanidej

pencil-img

1877

I sve vise po uzoru na mamice nazalost..

clock-img

01.05.2019, 19:49

clock-img

kamičak

pencil-img

1401

Ovo je nazalost realnost, cesti su slucajevi gde gojazni roditelji svesno upropastavaju sopstveno dete. Bukvalno tovljenje na delu

clock-img

11.12.2019, 23:17

clock-img

flamingos

pencil-img

25279

Kamičak,apsolutno se slažem.Nezdravo se hrane i eto.Sve više je gojazne dece,nažalost