Vršnjačko nasilje (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Zabavište i čuvanje deteta



Poruka


Olga75 -> Vršnjačko nasilje (12.9.2014 20:41:46)

Mariju su danas cetiri decaka istukla u vrticu , prvo joj nisu dali da ide na tobogan , pa su je gurnuli i onda sutirali [sm=smiley13.gif]
Sta bi vi uradili na mom mestu ?




Sanchy -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 20:47:40)

Uh bas mi je zao,devojcicu da biju ,divno vaspitanje ..prijavila bih vaspitaice,gde su one bile u tom trenutku




anita -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 20:48:14)

Jaoj strasno. Jel Marija dobro?
Pitam se samo gde su bile vaspitacice za to vreme?
Ja bih isla kod nekog sefa tj.nekog ko je iznad vaspitacica.
Verovatno da bih trazila i da dodju roditelji tih decaka.




Olga75 -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 20:53:01)

pa vaspitacica je bila tamo negde
rekla je da su se koskali [sm=zmeden.gif]
u svakom slucaju ( matori je isao po nju ) odmah sam zvala i dernjala se ( znam nije to nista ) i trazila da odmah kazu roditeljima i da zelim izvinjenje za nju
a u ponedeljak cu da pricam sa seficom objekta i da trazim i da dodje direktorka i da dodje psiholog i pedagog i socijalni radnik
njih cetvorica ( u coporu ) tuku jednu devojcicu ???? pa sta ce raditi kad budu stariji ? pljackati ? silovati ?
i da mislim da cu traziti i roditeljski sastanak sa svim onim faktorima jer u objektu gde je 50 dece cetiri deteta koja su takva je skoro 10% nasilnika
to je uzasno veliki procenat
a Marija je bila sokirana , plakala je jadna skoro celo poslepodne , videcu sta ce biti u ponedeljak




vonavoj -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 20:57:20)

ja bi isto sazvala roditeljski,sa strucnim licima,i vaspitacima! nema nista licno da resavas sa tim roditeljima,ima ko je placen za to u vrticima (kod nas slabo rade,i poznaju decu)..




lesica -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 20:59:00)

Olga draga, kao što ti rekoh:

- razgovor sa vaspitačicama
- razgovor sa upravnikom vrtića
- zahtev za velikim roditeljskim sastankom na nivou celog vrtića, da apsolutno svi roditelji budu upoznati sa situacijom
- zahtev za uključivanje psihologa, pedagoga i drugih stručnih lica čiji je posao procena dece, pa da se dečaci a zajedno sa njima i roditelji procene
- spram odvijanja svega navedenog bi donela odluku koji su mi dalji koraci za satisfakciju

Da budem iskrena, ono što mene u čitavoj priči užasno brine i plaši je to što su u pitanju deca predškolskog uzrasta...to za sobom povlači pitanje šta će tek biti kasnije.
Ljubi mi zverčicu, i samo trezveno i hladne glave [sm=smiley31.gif]




branki* -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:00:47)

ovo je strasno[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]

ne znam sta bih radila...bila bih besna,ljuta,ogorcena,natempirana,tuzna,pretuzna...i besnela bih i galamila i bila drska i bila gruba i plakala...

razgovarala sa vaspitacicama iscrpno.trazila imena dece i imena roditelja.odvela dete i porazgovarali svi sa psihologom.trazila pedagoga i trazila neki vanredni savet roditelja ili sta vec.
mislim da bih poludela u trenutku..da mi neko bije dete i sutira ga dok ono lezi po zemlji,pa pobila bi ih u afektu[sm=hudicek1.gif]




Olga75 -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:01:29)

Boze sacuvaj da hocu nesto sa roditeljima psihopata , silovatelja , cega god u najavi ( sutirati nekoga dok lezi je sadizam - taj neko je bespomocan )
hocu samo da joj se isvi izvinu i roditelji i ti nasilnici
eto , kazu - dobra deca bila , aham tako to pocinje
al sto bas od mog deteta
njih cetvorica ? ej pa to je predumisljaj




Klarita -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:01:57)

Olga, polako, sad...ja izpizd[sm=smiley35.gif] u temi "kako se osecamo", ali hajde da pitam sutra tetku koja ima podugacak staz u predskolskoj ustanovi, sta ti je ciniti, a da to ne ostavi nikakve posledice na Mariju u svakom smislu. Ne napadaj vaspitacice, nego im se klanjaj do zemlje kako su eto tu da pomognu ali znas da ne mogu sve (u sebi im ga [sm=hudicek1.gif])...Mozda stigne vikiveki, pa i ona kaze koju. Marija ce tu ici cele godine, da ne bude odmah "obelezena" na neki nacin. Ovako ce biti divno dete cija majak napravi lom, i trazi sve sto treba, ali nikako ne napadaj vaspitacice.
Sorry, znam da se mnoge necete sloziti sa mnom, ali ipak je skolska godina pocela i pored svega sto je Olga napisala da ce traziti, ufrkisace se i one i povesti vise racuna.
Eto, ja mislim da je tako najbolje i da bih ja tako da se meni desilo. Kako god, jutro je pametnije od veceri [sm=smiley31.gif] Ljubi Mariju od nas prezimenjaka




Sanchy -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:02:07)

Sta ce biti kasnije?Na zalost pune novine sta ce biti kasnije,vec sada sam puna briga oko toga@ kasnije[sm=smiley13.gif]..slazem se sa ovim sto je Lesica napisala




Anoniman -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:02:11)

Strasno[sm=hudicek1.gif] i ja bih sazvala hitan sasranak sa sve nadleznima, socijalna sluzba, psihologa, skolske policajce, jadna zvercica, bas mi je zao, to je veliki sok za nju, kako ce opet steci poverenje u drugare[sm=smiley13.gif]

Pre neko u nasem naselju su jednog decaka od 7 godina , maltretirali decaci 7 razred, njih 15-orica, strasno!




anita -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:03:21)

Jao srce verovatno je istraumirana.
Mislim da je u redu sve to sto ces da uradis jer stvarno nema smisla da se tako izivljavaju nad detetom a pri tom vaspitacice ko zna gde.




Olga75 -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:07:59)

hvala zene [sm=smiley31.gif]
ma nisam ja na vaspitacice besna , one zene rade svoj posao ali sresti se sa tako necim - iskreno ni ja ne znam kako bih reagovala , da isprebijas male huligane - ode posao da ostavis da je tuku - ode posao
ne bih im bila u kozi [sm=smiley13.gif]
ali da se sve to lomi preko ledja mog deteta
koje je naivno , svi su joj drugari i svi su dobri
eee to ne moze !
trazicu sigurno procenu psihologa i roditeljski da pricamo o siledzijama i nasilnicima tj o vrsnjackom nasilju
jer 10 % nasilnika je ogroman broj
danas Marija , sutra neko drugi , prekosutra treci i to na traumatologiju
a tek vrtic
ne smem ni da mislim sta ce raditi kasnije




anita -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:12:41)

Olga saljem [sm=smiley31.gif] za tebe i za Mariju.




Sanchy -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:13:31)

Moje dete ne ide u vrtic ali opet smatram da su vaspitacice najkrivlje ,one su tu da paze na decu,kakva tuca?Momentalno razdvajanje i pozivanje roditelja decaka da ih vode kuci a sutradan da se zajedno nacrtaju kod pedagoga..Pa ako se opet desi onda opet kod pedagoga pa ponovo e onda bi taj pedagog trebao da da preporuku za psiholosko posmatranje pa da vidim da li ce roditeljima biti prijatno a i tim decacima u celoj toj prici..




milicicak -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:13:34)

Olga, strasno, ljubi i grli imenjakinju da sto pre sve zaboravi [sm=smiley31.gif]

Ja bih uradila sledece:
-zahtevala od vaspitacica da odmah obaveste roditelje te dece sta su njihova dobra deca uradila
-zahtevala sastanak sa vaspitacicom, roditeljima i pedagogom/psihologom u vrticu uz prisustvo upravnika vrtica
-zahtevala veliki roditeljski sastanak uz prisustvo uprave

Mislim da se ne bih zadovoljila izvinjenjem... sa decom koja su u stanju da sa 5 godina u coporu tuku devojcicu mora ozbiljno da se porazgovara i da se radi. I sa decom i sa roditeljima. Dakle, nasla bih nacina da se ta deca i njihovi roditelji nateraju da porazgovaraju sa strucnim licima.

A za vaspitacice bih trazila neki vid sankcija, bez obzira sto je skolska godina tek pocela. Ako se ovako rano pokazalo da u kolektivu imaju problematicnu decu moraju da budu duplo opreznije i angazovanije.




branki* -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:15:49)

ja sam bas pod utiskom ove price...
bila bih besna na sve,bar u prvi mah..da su vaspitacice bile tu,ne bi doslo do toga,sprecile bi one to,moze se...jedino da su zaista bile zauzete necim drugim,a to se desilo bas tad....stvarno sam u soku.




Mala Elena -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:21:06)

Strasno i jadno ! Olga, sta da ti kazem , ohladi glavu do ponedeljka i na finjaka im sve to saspi u lice-roditeljima! Da na ubuduce povedu racuna i znaju sa kim imaju posla, misle dobra im deca. Ma mozda ce i oni biti u soku ko zna, to ces tek videti. ..i trazi neke disciplinske mere i debele sankcije za ono sto su uradili i za ono sto ce mozda hteti da urade! Strasno! [sm=smiley13.gif]




Klarita -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:21:34)


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Moje dete ne ide u vrtic ali opet smatram da su vaspitacice najkrivlje ,one su tu da paze na decu,kakva tuca?Momentalno razdvajanje i pozivanje roditelja decaka da ih vode kuci a sutradan da se zajedno nacrtaju kod pedagoga..Pa ako se opet desi onda opet kod pedagoga pa ponovo e onda bi taj pedagog trebao da da preporuku za psiholosko posmatranje pa da vidim da li ce roditeljima biti prijatno a i tim decacima u celoj toj prici..

Sanchy, ne smes tako radikalno da reagujes i ne mozes jer ti zakon vezuje ruke. Mozes da trazis i dobices procenu psihologa i pedagoga, ali dok se dodje do sankcija, treba oho ho ho...i takav nam je zakon i nista se ne moze. Bar je tako u srednjoj skoli[sm=smiley13.gif]
Branki?




Sanchy -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:24:05)

Izvini kako radikalno?Razdvajanje dece i pozivanje roditelja je radikalno?




Didy -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:25:13)

Ja se ne bih zaustavila na izvinjenju. Takvo ponašanje se mora saseći u korenu, nek znaju da je to neprihvatljivo pošto im, verovatno, kod kuće to niko nije rekao. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] I da nije moje dete u pitanju, da je neko drugo, opet bih insistirala na roditeljskom uz prisustvo pedagoga i psihologa. Moj nivo tolerancije prema bilo kakvom nasilju je nula i treba odmah da im i tako malima bude jasno koliko je to nepoželjno ponašanje, da se digne što više prašine i da im ne padne na pamet ništa slično nikada više.




branki* -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:26:08)

u skolama postoji skolski policajac kome se napise kao neka prijava i preda,on obavi razgovore sa decom,sa direktorom,pedagogom,ocevicima,sastavlja sluzbenu belesku....direktor i pedagog takodje obave razgovore sa decom i roditeljima,moguci su smanjenje ocene iz vladanja,ukori,premestaj u drugu skolu...ako je materijalna steta ili kradja,roditelji su duzni da nadoknade stetu.moze da se ukljuci i centar za socijalni rad jer ima i svakakvih roditelja...




Klarita -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:27:46)

Jao, izvini, pogresno citirala i obratila se tebi...oko mene ludnica, sorry please.

Poenta je da ne moze i ne sme radikalno...Nemoguce da nemamo pedagoga i vaspitaca medju clanicama[sm=zmeden.gif]




Bibilib -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:31:51)


IZVORNA PORUKA: Olga RR

Mariju su danas cetiri decaka istukla u vrticu , prvo joj nisu dali da ide na tobogan , pa su je gurnuli i onda sutirali [sm=smiley13.gif]
Sta bi vi uradili na mom mestu ?


Ne znam sta bih uradila ali je jako strasno... Rekla bih i vaspitacicama i roditeljima te dece...




doktorkakristal -> RE: vrsnjacko nasilje (12.9.2014 21:35:20)

Kao sto sam ti rekla po meni su vaspitacice krive,placene su bre da brinu o toj deci,sta mene briga kako i na koji nacin stizu da prate celu grupu,trazila bih kaznu za njih,roditeljima se naj... milosne majke ,ta deca su bre buduci manijaci,sacuvaj Boze sta se desava [sm=zz_furious.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>