|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   uporedno dojenje i trudnoca
2.10.2008 1:00:21   
Penica
user posted image Trenutno se nalazim u sestoj nedelji trudnoce,imam devojcicu od nepunih godinu dana koju jos uvek dojim.Podoji su vrlo cesti,tokom noci takodje traju.Zanima me,da li mogu nastaviti sa dojenjem i da li utice na razvoj ploda?!Hvala...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: uporedno dojenje i trudnoca
2.10.2008 8:25:31   
Anoniman
Mislim da ne utiče na razvoj ploda tako direktno, ali smatram da postoje neke druge posledice po majčin organizam. Svi znamo koliko snage plod oduzima majci (zato pijemo dodatne vitamine i minerale) a isto tako i dojenje utiče na ženski organizam. Bojim se da bi moglo dovesti do pada imuniteta majke, samim tim i veće podložnosti prehladama (što je totalno nepotrebno u trudnoći i kada se ima malo dete u kući).
Imam prijateljicu koja je dojila kada je saznala da je u 5oj nedelji trudnoće (ali je njen mali dosta stariji od tvoje devojčice-25 meseci je tada imao) i prestala je da doji. Bila je užasno tužna što je to morala da uradi jer je njen mali mnogo voleo da sisa... to je bio neki kontakt nežnosti, ali je ipak prestala.
Ja bih na tvom mestu prestala da dojim, ali svi koji su ovde već duže znaju da ja ne mislim da je dojenje najbitnija stvar na svetu, tako da možda nisam merodavna. Moje mišljenje je da bi dete trebalo sisati bar 3 meseca, a najbolje bi bilo pola godine, ali ne i dalje. No, to je moje mišljenje.
Najbolje bi bilo da se konsultuješ sa lekarom.

Svaka čast na hrabrosti da tako brzo rodiš jedno za drugim, ja se divim ženama poput tebe... user posted image
 
ČESTITAM!

< Poruku je uredio Tasha -- 2.10.2008 8:26:28 >

(odgovor članu Penica)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: uporedno dojenje i trudnoca
3.10.2008 22:22:05   
Maya21
Penice ja nisam lekar ali mislim da bi trebalo da prekines sa dojenjem a evo i zasto.  Opet kazem da nisam lekar ale eto ponesto znam a dosta sam i pricala sa lekarima... Dakle, kada sam se porodila na carski rez rekli su mi da sto vise dojim bebu jer dojenje podstice kontrakcije materice pa samim tim i njeno skupljanje posle carskog... A svi znamo da kontrakcije u trudnoci, pogotovo ranoj nisu dobrodosle. U svakom slucaju razgovaraj sa tvojim ginekologom, on ipak najbolje zna :)
Cestitam ti na odlucnosti i hrabrosti da napravis tako malu razliku izmedju dve bebe!
Sve najbolje!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: uporedno dojenje i trudnoca
6.10.2008 11:23:33   
guppy RR
Hmmm može lako biti da je Majica u pravu...
Istina je da dojenje podstiče kontrakcije...

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: uporedno dojenje i trudnoca
6.10.2008 12:33:44   
Anoniman
Javi se penice da znamo šta kaže lekar i šta si odlučila!!!

Ja sam već i zaboravila da zaista bolucka materica dok dojiš...

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: uporedno dojenje i trudnoca
7.10.2008 1:50:08   
Penica
Zdravo svima!Hvala Vam na komentarima....Razgovarala sam sa ginekologom i rekao  mi je da nastavim sa dojenjem,da ne steti nikome ...jedino ,moze u jednom trenutku od hormona da bebi koju dojim bude gorko tj.neprijatnog ukusa mleko. Koliko sam informisana,misljenja na ovu temu su dosta  podeljena.Nisam prekinula dojenje ali sam znatno smanjila.Hvala Bogu.moja devojcica je prihvatila adaptirano mleko!user posted image

(odgovor članu Penica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: uporedno dojenje i trudnoca
8.10.2008 8:49:23   
guppy RR
Penice, ... još da dodam samo - SVAKA TI ČAST user posted image

(odgovor članu Penica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: uporedno dojenje i trudnoca
19.10.2010 10:23:31   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

trudna žena ne sme da doji. To je ono što ja znam. Zbog hormona, zbog svega..pisale smo vec o tome, cini mi se


Ne sme da doji jer dojenje izaziva kontrakcije materice i može doći do pobačaja.



Ako se kontrakcije dešavaju, naravno da je preporuka da se prestane, ali ne mora da znači. Evo koristan link KLIK. Tu su pisale žene koje su nastavile da doje iako su ostale trudne.
Da se razumemo, ne zagovaram ja da se obavezno doji ako se zatrudni, već sam slučajno naletela na ovu temu, pa da podelim sa vama



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: uporedno dojenje i trudnoca
18.7.2012 17:55:27   
Verus
user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here