cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Azoospermija

  
clock-img

20.02.2024, 14:49

clock-img

Maya20

pencil-img

88

Emily,ja te potpuno razumem. Mi smo sve to prošli. Joko,razmišljali smo i mi o svakoj opciji,ali sada prikupljamo informacije o tom lečenju matičnim ćelijama,želimo da iscrpimo svaku mogućnost. Nisam čula još za to ispitivanie u Nišu,ali sam iskreni skeptična po pitanju bilo čega što se radi u Srbiji. Ova klinika se zove Em cell,pa možeš malo pročitati o tome.

clock-img

20.02.2024, 15:53

clock-img

17 joka

pencil-img

10849

Mayo , i treba i gurajte do kraja  i   nemoj misliti da u Srbiji bas nemamo strucnjake ima ih mozda srecu  ostvarite bas tu.Mi smo uspeli posle 13 god mi cekamo nase srecice da se rode pocetkom marta tj dokad izguramo usli smo 34tu nedelju.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

clock-img

20.02.2024, 16:33

clock-img

Maya20

pencil-img

88

Želim vam sve najlepše od srca,zaista. Mi nastavljamo,nadam se da nas negde čeka rešenje.

clock-img

20.02.2024, 16:51

clock-img

emily88

pencil-img

16

Da, videh sada tu kliniku. Postoji kod nas Viderma koja je njihov agent koji posreduje a mogu misliti koliko kosta. Nadam se da ce u blizoj buducnosti biti vise zastupljene te terapije maticnim celijama. Postoji i link4med koji je koordinator i preporucuje parovima  gde da idu u zavisnosti od problema. I oni nude koordinaciju za terapiju matičnim ćelijama za neopstruktivnu azoosperm. Nisam pametna sta vise uraditi

clock-img

20.02.2024, 17:47

clock-img

Maya20

pencil-img

88



IZVORNA PORUKA: emily88

Da, videh sada tu kliniku. Postoji kod nas Viderma koja je njihov agent koji posreduje a mogu misliti koliko kosta. Nadam se da ce u blizoj buducnosti biti vise zastupljene te terapije maticnim celijama. Postoji i link4med koji je koordinator i preporucuje parovima  gde da idu u zavisnosti od problema. I oni nude koordinaciju za terapiju matičnim ćelijama za neopstruktivnu azoosperm. Nisam pametna sta vise uraditi



Ja sam kontaktirala baš kliniku,sve su mi detaljno objasnili. Košta mnogo... Ostaje nam samo da razmislimo šta ćemo i kako dalje. Posle 9 godina borbe,ovo nam ostaje kao jedina opcija.

clock-img

20.02.2024, 21:40

clock-img

17 joka

pencil-img

10849

Mayo , resenje ce biti i na kraju uvek dodju dk cilja oni koji se bore i neodustaju  kad se najmanje budes nadala bice kazem iz iskustva.Najbitnije je da se vi volite da ste jedno drugom  podrska i razumevanje da postoji i da gurate zajedno u ovoj borbi ja sam sigurna da vas vasa sreca ceka uskoro 🍀🍀🍀

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

clock-img

21.02.2024, 09:59

clock-img

Maya20

pencil-img

88



IZVORNA PORUKA: 17 joka

Mayo , resenje ce biti i na kraju uvek dodju dk cilja oni koji se bore i neodustaju  kad se najmanje budes nadala bice kazem iz iskustva.Najbitnije je da se vi volite da ste jedno drugom  podrska i razumevanje da postoji i da gurate zajedno u ovoj borbi ja sam sigurna da vas vasa sreca ceka uskoro 🍀🍀🍀



Joko,hvala na lepim rečima♥️

clock-img

23.02.2024, 10:15

clock-img

pudlicica

pencil-img

50



IZVORNA PORUKA: Teda

Drage moje, evo i mene u cekanju bete. Morali smo da transfer radimo odmah, jer vise ne smemo odsustvovati s posla. Inace, imali smo 11 jajnih celija, 7 zrelih, ali su se oplodile samo 3 i od toga 2 stale s rastom cetvrtog dana, sto nam je potpuno ista situacija kao na prethodnoj vto, koju smo radili u Pragu i niko ne moze da nam da odgovor zasto se to desava. Ono sto je napredak je da su suprugu nadjeni dobri speramtozoidi u uzorku, bez mikrotese, za koju smo mislili da je neophodna, posto su nas kod nas zbog tog problema svi otpisali. Inace, izuzetno sam zadovoljna doktorima, i dr Emre i dr Numan Bajazit. Saljem pozdrave iz Istanbula!

slična situacija i kod nas meni je zao sto nismo uradili micro tese, nadam se da je kod vas taj jedan dobitni🍀

clock-img

25.02.2024, 09:37

clock-img

LjubMil

pencil-img

13

Ćao društvo,
želeo bih da sa vama podelim jednu lepu vest user posted image ,
U petak je konačno stigao naš "Made In Turkey" dečak user posted image .

Do neba smo zahvalni Bogu, doktorima Emreu i Samiju bez kojih ništa ovo ne bi bilo moguće.
Takođe se zahvaljujemo i ljudima sa ovog foruma jer su saveti i iskustva sa ovog forma zlata vredni.

Svima koji su u ovoj teškoj borbi želimo puno uspeha i da zajedno slavimo nove bebe koje će doći u periodu pred nama.
A mi se nadamo, ako Bog da, da ćemo u nekom momentu ponovo u Istanbul po još bebica

clock-img

25.02.2024, 14:22

clock-img

17 joka

pencil-img

10849

LjubMil  cestitamo od srca   uzivajte sad u s ojoj sreci i bogastvu najvecem

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

clock-img

26.02.2024, 11:18

clock-img

Lotta33

pencil-img

2

Drage Maya i Emily,

mozete li mi reci gdje ste radili drugu mTese? Je li ijedna od vas bila kod dr. Emre-a? Iza nas je jedna neuspješna mTese u Hrvatskoj i razmisljamo o drugoj, u Istanbulu.
Hvala na podijeljenom iskustvu user posted image

clock-img

26.02.2024, 11:28

clock-img

Ivona2509

pencil-img

31

Lotta33 odite u Istanbul,nećete se zeznuti. Evo sad sam taman se ispred klinike upoznala i sa našom Alex,danas bi moglo pasti druženje. 😉

clock-img

26.02.2024, 11:39

clock-img

Maya20

pencil-img

88



IZVORNA PORUKA: Lotta33

Drage Maya i Emily,

mozete li mi reci gdje ste radili drugu mTese? Je li ijedna od vas bila kod dr. Emre-a? Iza nas je jedna neuspješna mTese u Hrvatskoj i razmisljamo o drugoj, u Istanbulu.
Hvala na podijeljenom iskustvu user posted image



Mi smo jednu radili kod dr Emrea,a drugu kod dr Tansela. Ja bih ti svakako preporučila da obavezno pokušate kod dr Emrea. On je pre svega jedan divan i iskren čovek,a da ne pričamo o njegovoj stručnosti. Odlučili smo se da idemo na terapiju matičnim ćelijama u Ukrajinu,kada skupimo novac za to, i nakon toga ću ponovo kontaktirati dr Emrea. Puno sreće ti želim🍀

clock-img

26.02.2024, 11:47

clock-img

Maya20

pencil-img

88



IZVORNA PORUKA: Ivona2509

Lotta33 odite u Istanbul,nećete se zeznuti. Evo sad sam taman se ispred klinike upoznala i sa našom Alex,danas bi moglo pasti druženje. 😉
Potpuno se slažem sa tobom. A što se tiče druženja,mi iz Istanbula imamo divne prijatelje koje smo ispred klinike pijući kafu upoznali. Kod jednih idemo idućeg meseca, na prvi rodjendan kod našeg drugara " Made in Turkey"🥰

clock-img

26.02.2024, 18:49

clock-img

Ivona2509

pencil-img

31

Pitanje za sve cure koje su odradile aspiraciju.Da čujem savjete za što bolji oporavak a ne dobit ohss.Suleyman me upozorio na to,pa da se pripremim.Znam za što više tekućine,mirovanja.  😁

clock-img

27.02.2024, 11:29

clock-img

Alex1708

pencil-img

9

Pozdrav,Evo da prenesem i naš utisak. Juče smo bili kod dr. Emrea, pre svega to je jedan divan čovek, pun topline i podrske! Na osnovu rezultata koje je dr pogledao rekao je da je kod supruga neka blokada usled neke infekcije, to je potvrdio i pregledom. Rekao nam je da spermatozoida ima 99,9 %, poslao nas je na jos jedan spermogram kako bi potvrdio. Spermogram je pokazao 0. Odmah juče ja sam bila kod dr Samija, stariji čovek, ali nas je jako lepo primio, slušao i odgovorio na sva naša pitanja. On i Emre su nam ponudili da paralelno radimo i ja sam već dobila terapiju za stimulaciju. Danas smo bili opet kod dr Emrea i rekao nam je da suprugu neće raditi mTase, vec će malo da ga recne samo i uzme spermatozoide jer zna da ih ima. Ja sam dobila tablete letrozol letu 2,5mg i gonal f 150. Sledeće nedelje se već vraćamo i nadamo se najboljim rezultatima. Ivona i ja smo danas popile čaj i razmenile utiske, a oni nas cekaju vec sledeće nedelje da se druzimo. 

clock-img

27.02.2024, 18:08

clock-img

emily88

pencil-img

16

Jedna je bila u Beogradu, Vinka je radila, drugu Emre.. Savetujem da odete kod Emrea, kao sto su vec svi ovde rekli, njegov pristup i on kao covek su divni, bas kako treba. Mi smo se odlučili da uradimo dnk profil, da se provere hipofiza i lucenje hormona, mozda se ukaze neki novi put..Čestitke za novorodjene bebice i samo napred❤️

clock-img

27.02.2024, 21:56

clock-img

Jelena3989

pencil-img

21

Ne možeš nikako ti da spreči ohss, to je posao lekara, on dozira lekove i terapiju. Šta god da uradiš, ako si nakrcana hormonima ili imaš sklonost ka tome, ući ćeš u hiper. 

clock-img

28.02.2024, 08:21

clock-img

Maki@

pencil-img

6

Emily88 i Maya20 - kakvi su hormonski statusi kod vasih partnera, hromozomi? Izvinjavam se, nisam uspela da zapamtim niti da nadjem tu info na prethodnim stranicama…

Pitanje za sve koji su isli kod dr Emre - da li trazi da par bude vencan pre postupka?

Koje laboratorije/VTO centre preporucujete za spermogram? Mi smo bili kod Vinke i u Analife, na oba mesta su bile 0, ali se razmisljam da nemaju mozda neku modernu aparaturu kao Turci pa ne pronalaze nista…

Da li predlazu muzevima vitamine i koje?

clock-img

28.02.2024, 11:00

clock-img

Alex1708

pencil-img

9

Maki@ potrebno je da budete venčani, jer je u Turskoj takav zakon, mi smo se juče vratili za Srbiju upravo iz tog razloga da se venčamo, njima je potrebna kopija venčanog lista kako bi stavili u našu dokumentaciju.
Iz našeg iskustva, mogu vam reći da u Srbiji nismo pronašli rešenje, na tri spermograma 0 i to u različitim laboratorijama, takodje i u Turskoj je bila 0. 

clock-img

28.02.2024, 17:51

clock-img

17 joka

pencil-img

10849

Ivona  , evo iz iskustva  hiper mozes da sprecis  sigurno bila sam u toj situaciji  znaci proteini  fuzy jamamoto  proteinska ishrana ( jogurt surutka mladi sir  jaja itd) tecnosti i mirovanje jedno vreme pa set_nja. Ja sam imala  dosta jc  a imam PCOS i  samim tim i AMH Nije bila tu jaka terapija prosto su takvi jajnici i rezerva.Puno srece i uspeha.


_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

clock-img

28.02.2024, 19:04

clock-img

emily88

pencil-img

16

Maki@, kod supruga je povišen Fsh, blago LH i prolaktin. Pio je terapiju samo za propaktin da bi se smanjio i to pre intervencije. Nije izgleda to imalo uticaja. Nikakvu drugu terapiju niko nije savetovao od doktora. Sve mu je ostalo u redu. Emre je rekao da postoje slučajevi nažalost gde ne može medicina da objasni šta se dešava i zašto nema proizvodnje sper..

clock-img

29.02.2024, 11:05

clock-img

Maya20

pencil-img

88



IZVORNA PORUKA: Maki@

Emily88 i Maya20 - kakvi su hormonski statusi kod vasih partnera, hromozomi? Izvinjavam se, nisam uspela da zapamtim niti da nadjem tu info na prethodnim stranicama…

Pitanje za sve koji su isli kod dr Emre - da li trazi da par bude vencan pre postupka?

Koje laboratorije/VTO centre preporucujete za spermogram? Mi smo bili kod Vinke i u Analife, na oba mesta su bile 0, ali se razmisljam da nemaju mozda neku modernu aparaturu kao Turci pa ne pronalaze nista…

Da li predlazu muzevima vitamine i koje?



Maki, mom suprugu su svi hormoni bili u redu,osim testosterona koje bio nizak. Inhibibin nešto malo niži. Posle mTese ,testost.bio je još niži,i tada je dr Emre rekao da će se to normalizovati nakon nekog vremena,ali još uvek je isto. Razmišljamo da uzima neke suplemente,ali za sada ništa ne koristi. 

clock-img

29.02.2024, 11:21

clock-img

pudlicica

pencil-img

50

Dr Emre ja izbacio na instagramu o micro tese i jedan komentar od nekog čoveka je bio ovakav ja sam ga samo prevela Здраво учительице, рекли сте нам да никада не можете да имате дете, усвоите их, урадили сте операциу и сперма ние

избацила, рекли сте да ФСХ нее


пасти, леченьем у болници Алите ФСХ je пао и сперма je изашла,


рекли сте вантелесна оплодьа ние могуа, тренутно смо у фази


трансфера?


Шта ете коментарисати о томе?


Или неете коментарисати и


обрисати мо коментар?


Možda negde ima nade za tebe i emely

clock-img

29.02.2024, 11:22

clock-img

pudlicica

pencil-img

50



IZVORNA PORUKA: pudlicica

Dr Emre ja izbacio na instagramu o micro tese i jedan komentar od nekog čoveka je bio ovakav ja sam ga samo prevela Здраво учительице, рекли сте нам да никада не можете да имате дете, усвоите их, урадили сте операциу и сперма ние

избацила, рекли сте да ФСХ нее


пасти, леченьем у болници Алите ФСХ je пао и сперма je изашла,


рекли сте вантелесна оплодьа ние могуа, тренутно смо у фази


трансфера?


Шта ете коментарисати о томе?


Или неете коментарисати и


обрисати мо коментар?


Možda negde ima nade za Emily88 i Maya20