cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?

  
clock-img

27.10.2013, 21:25

clock-img

milicicak

pencil-img

7329

T je prvu setnju imala sa 15 dana, tad nam je doktorka bila da je pogleda i rekla da moze :) pocetak aprila, divno vreme, bili smo napolju pola sata...
Ja sam izlazila napolje posle 5 dana, do prodavnice, apoteke...
mislim da svako treba da radi onako kako se oseca a da drugi treba da postuju zelje roditelja novorodjene bebe, bez obzira na obicaje

clock-img

27.10.2013, 21:32

clock-img

Dani.kv

pencil-img

1634

Ja mislim da cu taj period da izpostujem jer ocekujem da ce bebe da se rode posle nove godine par dana pa ne znam gde bi ih vodala u januaru i februaruuser posted image

clock-img

27.10.2013, 21:44

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896

dunja se rodila u januaru ali sam je ja izvela vec prve nedelje na par minuta jer je bio plus i sunce je sijalo. Naravno desavalo se da smo zbog kise i vetra po dve nedelju unutra da ne promolimo nos ali mislim to je normalno u svakom slucaju da je rodjena preko leta sigurno ne bih postovala 40 dana.

clock-img

27.10.2013, 22:42

clock-img

Didy

pencil-img

7253

Stefan je rođen u novembru. Šest dana smo bili u porodilištu, mislim da nije imao više od 10 dana kada ga je tata odveo u šetnju na nekih sat vremena. Duvao je neki vetar, ali nije bilo jako hladno. Bio je u kolicima, dobro ušuškan. Uskoro sam im se i ja priključila u šetnji. Cele zime smo šetali, duvalo, padalo, bilo u minusu. Imao je stravične grčeve i nije plakao jedino napolju u šetnji, pa nam je ritam bio sledeći: presvučem mu pelenu, nahranim ga, u kolica i napolje oko 2-3 sata. Onda opet uđemo u kuću kad je vreme za hranjenje, pelna nova, hranjenje, kolica i šetnja. To je bio decembar mesec, bilo je dana kad je provodio i po 6 sati napolju (s pauzama, naravno), nije se zakašljao, ni zaslinio do 1. rođendana.
Sofija je rođena u septembru. Dva dana smo bile u porodilištu. Četvrtog dana su je tata i brat odveli u šetnju po kraju i narednih dana opet sve dok se ja nisam osećala sposobnom da im se pridružim. Gledala sam da oba deteta što više vremena provedu napolju. Nekad se dešavalo da nisam s njom imala toliko slobodnog vremena koliko s njim kad je bio mali, pa je spakujem u kolica, obiđemo krug po kraju, kad zaspi, vratimo se kući, parkiram je na terasu (živimo u kući, terasa gleda na dvorište i nastavlja se na dnevnu sobu, tako da mi je bila na oku, a uključivala sam i baby alarm da je čujem čim se mrdne), tako da mi je često spavala na terasi, čak i kad su došli hladniji meseci. Skafander, pa džak, pa ćebe, ni na minusu joj nije bilo hladno, stalno sam je pipala i proveravala je. Spavala je i po 2-3 sata tako. Mnogi su se iz mog okruženja čudili, kritikovali me, ali to je bio stav mm i mene, nismo se pokajali.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

27.10.2013, 23:21

clock-img

Sanchy

pencil-img

4393

M.je rodjen u junu,bile su paklene vrucine,,od prvog dana kuci bio je od sedam ujutru do deset napolju ,dok vec ne postane vruce,i uvece oko sedam opet napolje,imamo veliko dvoriste pa mi to nije bio problem,,u setnju dalje od kuce smo isli samo kad je temp.napolju bila do trideset stepeni,preko je i meni neizdrzljivo..jesen smo celu proveli u setnji a i zimu kada god napolju nije bas bio neki ekstrem,,dobrog je zdravlja i smatram da boravak na svezem vazduhu dosta doprinosi tome mada nije jedini faktor,naravnouser posted image ..u svakom slucaju nikada ga ne bih drzala 40 dana u kuci,

clock-img

03.11.2013, 16:11

clock-img

Noelia

pencil-img

23

Nama su u skolici za trudnice rekli da cim nam zaraste rana od epiziotomije (posle oko dve nedelje) slobodno krenemo u setnje sa bebom ukoliko je napolju iznad 10 stepeni i nije kisa, vetar...
Danilo se rodio u septembru, a u oktrobru je jos bilo lepih i suncanih dana pa smo ih iskoristili za setnjice da oboje vidimo sunca pre nego sto nas snadje ziiimaaa user posted image

clock-img

03.11.2013, 17:32

clock-img

MTS064

pencil-img

67

Sam izlazak iz porodilista je izlazak napolje i za bebu i za mamu. Tako da to pravilo od 40 dana ne pije vodu. Iz porodilista cete izaci bilo sunce, sneg i led, te ce tako i beba biti napolju cak iako je minus 10. Naravno, adekvatno oblacenje i advekatno vreme provedeno napolju su veoma bitni, ali u svim prilika treba izvoditi decu napolje, pa cak i male bebe, makar i 2 minuta na terasi po mrazu i snegu.

clock-img

03.11.2013, 22:08

clock-img

vikiveki

pencil-img

8792

I ja sam zastupnik šetnji,ja sam čim sam bila u stanju išla da se bar malo prošetam napolju,ubijalo me ležanje u kući

clock-img

03.11.2013, 22:26

clock-img

Torbica

pencil-img

8283

Naravno, setnja, sa svo troje sam spartala!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle

clock-img

03.11.2013, 22:48

clock-img

viking

pencil-img

6663

Meni se 40 dana čini baš dugo, mada stvarno sve zavisi od vremenskih prilika. Moja deca će biti zimska (januar/februar) tako da ćemo videti... Mada, meni pola familije živi u Rusiji, ja hladnoću kapiram malo drugačije user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

clock-img

03.11.2013, 22:51

clock-img

Didy

pencil-img

7253

Iz iskustva - na hladnoći spavaju mnogo bolje. Ja sam obožavala zimske šetnje kad ih onako upakujem, samo im nosići vire, spavaju, uživaju, ne mrdnu.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

04.11.2013, 06:59

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896

Viking hladnoca u sibiru, hladnoca negde u gradu i hladnoca na salasu u Srbiji su sasvim razlicite stvari. U sibiru je mozda grozomorni minus ali ne duva vetar kao kod nas. Ovde kad krene kosava ledi ti se krv u venama. Ja sam Dunju izvodila napolje odmah u januaru ali nije bio minus i pocela sam polako po pet minuta pa produzavala. Prvi put se drala kao da joj derem kozu s ledja. Nisam pristalica da treba bebu odmah po dolasku kuci voditi u duge setnje. Pa nakon porodjaja su oni pod grejacem a da se razumemo u porodilistima je uzasno toplo. Nemaju oni dobru termoregulaciju i ne treba ih odjednom izvesti po zimi na sat vremena. Polako setacete se. Ja obozavam zimu i jedva cekam sneg ali na pocetku po 5 pa 10 pa 15 minuta i mozda se malo zadrzati na toj satnici neko vreme cisto da se priviknu. Na svezem vazduhu kad se naviknu stvarno mnogo bolje spavaju ma ne mrdaju ali treba im vremena da se naviknu

clock-img

04.11.2013, 07:15

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896

eh da bebe ne mogu da disu ako im slucajno vetar duva u lice ni mi odrasli ne mozemo ako je jak vetar a njima je dovoljno da pirne u facu i prestanu sa disanjem

clock-img

04.01.2014, 14:55

clock-img

dijana1*

pencil-img

9126

Kosti je danas 19-ti dan i jos ga nisam izvodila napolje. Kada mogu da ga izvedem i da li da ga izvodim po malo tipa prvi dan 10-tak min pa drugi malo duze itd.? Koliko minimalno treba da bude stepeni da bi ga smela izvesti?

clock-img

04.01.2014, 15:23

clock-img

mamica 91

pencil-img

464

Dijooo user posted image ja sam Unu prvi put iznela napolje sa 20 dana i to je bio sneg do kolena, prosijavalo neko zubato sunce, a bilo je ispod nule... dobro je obuka i bile u dvoristu manje od 10 min... i posle toga secam se da je zaspala, skoro 4 sata se nije budila... a u setnju ( ako ne racunamo prvu kontrolu sa 1.mesec) smo isli tek sa neka 2 meseca jer je bas bilo hladno...

clock-img

04.01.2014, 18:26

clock-img

isidora88

pencil-img

11471

ja sam mateju vodila sa dve nedelje, odmah u kolica i u setnju oko sat vremena, vozila sam kolica po najgorem snegu, a bilo je uzasno hladno, ispod nule.
ja sam za to da se vode napolje po bilo kakvom vremenu, osim po nekom nevremenu.
inace smo prvi put izasli 5 dan od rodjenja jer smo isli da vadi krv zbog zutice, pa 2 dana posle toga opet napolje zbog gatrijevog testa. oba ta puta je bio napolju oko 15ak minuta sigurno

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

clock-img

04.01.2014, 20:03

clock-img

Ana RR

pencil-img

34153


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Kosti je danas 19-ti dan i jos ga nisam izvodila napolje. Kada mogu da ga izvedem i da li da ga izvodim po malo tipa prvi dan 10-tak min pa drugi malo duze itd.? Koliko minimalno treba da bude stepeni da bi ga smela izvesti?



U prvu šetnju smo izašli kada je Marko imao 19 dana (šetali smo skoro 2 sata) a pre toga sam ga izvodila svaki dan po 10ak minuta na terasu. On se rodio u sred leta, doduše, pa smo bili opušteni.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

04.01.2014, 20:28

clock-img

minnica

pencil-img

2295

Moji su rođeni u junu oboje, pa sam ih odmah izvodila napolje. Prvo smo izlazili u dvorište na 15ak minuta, a posle na duže.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

clock-img

04.01.2014, 22:44

clock-img

dijana1*

pencil-img

9126

I meni je V letnja beba pa je bilo lako i opusteno. Sutra cu ga izvesti 10-tak min na terasuuser posted image

clock-img

05.01.2014, 13:22

clock-img

dijana1*

pencil-img

9126

Ipak ga nisam izvela danas, duva neki vetar pa necu da razmisljam. Nadam se da ce sutra biti bolje.

clock-img

05.01.2014, 14:47

clock-img

anci kv

pencil-img

3355

kad smo izasle iz bolnice,srecom prestale vrucine pa sam je vec sa 10 dana izvodila pomalo napolje u dvoriste,a sa nepunih mesec dana zajedno smo skitale po gradu.ne izvodim je po magli i jakom vetru

clock-img

05.01.2014, 17:06

clock-img

mala_koala

pencil-img

166

Mene uzasno nervira ovaj obicaj. Moj muz je ko neka baba, ne da mi da izvodim dete 40 dana... Ali jos malo istice user posted image Ako mene neko pita ja sam za da dete ide napolje. Kad otvorim balkonska vrata, mnogo lepse spava. I bebama sigurno prija svez vazduh.

clock-img

05.01.2014, 20:58

clock-img

big mum

pencil-img

1690

Mislim da ovaj 'običaj' nije džaba izmišljen.Ima razloga zašto žena i beba ne bi trebale da izlaze napolje.Pod ovim mislim u neke velike šetnje.Ne na izlazak u dvorište ili ispred zgrade ili u prodavnicu.

Smatram da je potrebno neko vrjeme da se porodilja odmara i maternica vrati na svoje mjesto,smiri krvarenje i sl.
A novorođenče koje nema skoro nikakav imunitet izlaže velikoj masi ljudi.Gdje olako može da 'pokupi'bilo šta a među najopasnijim Meningitis.

Ko ima dvorište da izaći malo ,ko živi u zgradi kratke šetnje po parkiću.

Sa svojom djecom sam izlazila kad su napunili mj.dana jer su oboje rođeni u zimskom periodu.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

clock-img

05.01.2014, 21:18

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Nama su u skolici govorili ako je leto, moze posle 15 dana, ako je zima posle mesec, a tim da nije isppd -5, da nema vetra i padavina.
Moji oboje rodjeni u prolece i u setnji bili mislim oboje 13.dan. Isli bi i ranije vec meni nisu ispali konci od epiziotomije do tada.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

clock-img

03.06.2014, 14:08

clock-img

New Mom

pencil-img

10345

Bili smo danas u prvoj setnji, Anastasiji je danas 12 dana. Isli i ranije (ja sam mobilna ovaj put, nema rane), al me ovih par dana zahladjenja i kise poremetilo.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel