cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: 40 dana kod kuće ili šetnja?

  
clock-img

04.06.2014, 08:14

clock-img

vikiveki

pencil-img

8792

user posted image NM samo se vi šetajte....i ja bih na vašem mestu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

clock-img

04.06.2014, 08:21

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

mi smo isli u setnju peti dan posle poroda,kad sam vec mogla hodati zasto bih lezala kuci kao da sam bolesna,satnjica je najvise trajala pola sata ali za pocetak sasvim dovoljno user posted image

clock-img

05.06.2014, 12:16

clock-img

dijana1*

pencil-img

9126


IZVORNA PORUKA: New Mom

Bili smo danas u prvoj setnji, Anastasiji je danas 12 dana. Isli i ranije (ja sam mobilna ovaj put, nema rane), al me ovih par dana zahladjenja i kise poremetilo.



user posted image
Bravo za prvu setnjicu.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

05.06.2014, 22:32

clock-img

Misha i Ljisha

pencil-img

11896

eh sad sta se racuna 40 dana kod kuce???? hahaha... pa ja sam D izvela napolje odmah prve nedelje zivota a bio je januar mesec. Ali mi stvarno nismo isli nigde u smislu do grada ili nesto, ipak je bilo hladno za bilo kakvu vrstu duze setnje ili kojecega da je vucaram ali smo redovno izlazi napolje. Jel se to racuna??user posted image

Ja sam specificna meni je uvek prozor otvoren i ja ne mogu ceo dan da budem u kuci. Imam drugaricu koja tri dana ne izadje iz stana ni do prodavnice. Meni je to ludost. Deci treba svez vazduh, dobar je za mozak, ma ne samo deci nego i odraslima. Setnja uvek prija. A te gluposti da se deca ne izvode....Mislim gde izaci ako zivis u stanu ako ne do grada u setnju do parka ili tako negde. eto mi imamo dvoriste, ali da sam u stanu sigurno bih je isto izvela napolje

clock-img

05.06.2014, 22:42

clock-img

dijana1*

pencil-img

9126

MiLJ potpuno se slazem.
Meni je suludo da drzis dete u zatvorenom prostoru puno prasine i ko zna cega. Kosta mi uvek bolje spava napolju.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

05.06.2014, 22:46

clock-img

Torbica

pencil-img

8283

Sto vise na svez vazduh. Prvo dete majsko - nakon 10 dana smo krenule i nismo stale. Drugo decembarsko, uglavnom na terasu nakon 10 dana, i ovo trece junsko je vec nakon par dana spavao u dvoristu.. Svez vazduh je jako vazan za imunitet. Kakve babske price, kakvi bakraci. Bebicu adekvatno obuci, ne pretopljavati, samo napred!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle

clock-img

05.06.2014, 23:58

clock-img

dunja RR

pencil-img

30217

A koliko provedete napolju u tim prvim šetnjicama, vremenski?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

06.06.2014, 00:01

clock-img

Sosa Mena

pencil-img

2082

U pocetku sam je vodila na 10-15 min ali vise puta dnevno. Zatim sam povecala na pola sata. Malo je bilo nezgodno jer je bilo lepo vreme pa je zahladnilo pa smo samo na terasu sedele po par minuta.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

clock-img

06.06.2014, 00:03

clock-img

dijana1*

pencil-img

9126

Prvi put 10-tak min pa posle povecavas 20, 30, sat..... a neko odmah bude sat vremena. U tom momentu ces najbolje osetiti kada je dosta. Alu svez vazduh ne moze da skodi bebi samo moze lepse da spavauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

06.06.2014, 00:06

clock-img

vikiveki

pencil-img

8792

I mi smo tako dok su bila deca mala izlazili u šetnju u početku 10 do 15 min. a onda svaki put sve duže.Boravili smo svakodnevno na vazduhu makar po 10-15 min

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

clock-img

06.06.2014, 00:06

clock-img

Žapkić

pencil-img

1792

Mi prvih 40 dana nismo izlazili. Doduše, Tina je rođena 25. novembra, bio je sneg i jako hladno,... Ne znam, da je bilo letnje vreme, ne verujem da bismo sve vreme bile unutraa. Prvi put kad sam je iznela, bilo je samo minut-dva na terasu... I tako neko vreme.... Opet, kazem, bila je zima, veliki sneg, a ona sa svim komplikacijama prilikom roženja.... Da su okolnosti bile drugačije, verovatno bih se i ja drugačije ponašala...

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

clock-img

06.06.2014, 00:56

clock-img

Klarita

pencil-img

5279

K rodjena 22.12. 2010. bilo hladno u djavola, uzas...temperature ispod nule konstantno. Izvodila sam je na terasu po par minuta oko podneva. Nikad necu da zaboravim, jutro kad je punila 40 dana, odvedem je u crkvu ono -20 stepeni, pop cita molitvu, i koliko joj ja otkrivam lice, toliko on pokriva i vuce dunjicu , pa se ubrzava, poce da peva 300 na sat user posted image

N se rodio 4.4. ali nas uhvatise kise, katastrofa, sedeo je jadnicko na terasi kad god su bile prijatne temperature.

clock-img

14.08.2014, 23:07

clock-img

dunja RR

pencil-img

30217

Mi smo počeli da šetamo oko 20. dana, prvi put 10 minuta a drugi put dva sata, i posle redovno 3-4 sata, tako da je moje dete sa mesec dana obišlo ceo grad i vozilo se zilion pita tramvajem user posted image

Redovni večernji ritual nam je šetnja po Tašmajdanu po dva sata (do tamo, tamo i nazad).
I ponekada ujutru, kada ustanemo ranije, da ne bi smo išli po jako suncu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

15.08.2014, 08:54

clock-img

Tiziana

pencil-img

2566

Moji su oboje rodjeni u leto, on u avgustu,ona u septembru. Njega smo prve dve nedelje izvodili na terasu, a onda je krenuo napolje,bez doziranja. i sa njom smo jako brzo krenuli napolje.ja nisam vodila racuna koliko je dana proslo od rodjenja,vise sam razmisljala sta im vise prija.
ali postujem svaciju odluku o tome kad ce i koliko izvesti bebu u setnju.
Mi smo jako puno vremena provodili napolju,ulazili bi smo samo da sikimo jer zivimo u centru pa nam je bilo zgodno, i to je to.

clock-img

15.08.2014, 16:20

clock-img

degu

pencil-img

11332

Mi smo ostali kući jer sam se ja dugo oporavljala, tek sad sam došla sebi a u dvorište smo izlazili svaki dan, negde od desetog dana otprilike user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

clock-img

14.09.2014, 10:52

clock-img

QueenJ

pencil-img

2252

Ja sam bila u bolnici 13 dana (6 na patologiji trudnoće i 7 u porodilištu). Porođaj je bio izuzetno težak, preko 20 sati, završen sečenjem i forcepsom. Ja se nisam bila skroz oporavila, ali bila sam željna sunca, svežeg vazduha i poznatih ulica i lica, tako da smo u prvu zvaničnu šetnju otišli kada je user posted image imala 14 dana. Bilo je lepo vreme. Do tada smo po malo izlazili i prilagođavali se u dvorištu. user posted image Obožavamo kada smo napolju!

clock-img

14.09.2014, 10:59

clock-img

doktorkakristal

pencil-img

4108

odmah mozda vec treci dan po izlasku iz bolnice,po malo pa sve vise,negde sa 15 dana stavim je pozadi u korpu i sednem u kola i pravac kod mojih,setkale samo tako,imali srecu zima bila topla u januaru 20 stepeni mi sa njom na splavu pijemo kafu ona spava,to su ona srecna vremena kad je mirovala i spavala u kolicma user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

14.09.2014, 11:03

clock-img

Torbica

pencil-img

8283

Šetnja od 15 dana pa nadalje!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle

clock-img

14.09.2014, 11:33

clock-img

Anoniman


IZVORNA PORUKA: Torbica

Šetnja od 15 dana pa nadalje!




Potpisujem, posebno ako se dete rodi leti, ili u jesen , lepse ce spavati nocu ako provede neko vreme na svezem vazduhu, ali sve zavisi i od majke, kako se oporavila od porodjaja, da li je bio tezak, ili lak, svako odlucuje za sebe, samim tim kako se u tom trenutku oseca...

clock-img

14.09.2014, 11:35

clock-img

Mala Elena

pencil-img

11043

Mi smo sa 20 i nesto dana izasli na 10-tak minuta pa povecavali ...bilo je hladnijih dana . A isli smo da primi onu vakcinu sto nije na rodjenju jer je bila nestasica , tada je imala 13 dana...

clock-img

14.09.2014, 11:43

clock-img

branki*

pencil-img

20828

boze,ja nista ne znam..obzirom da smo prva 3 meseca boza i ja ziveli u bolnici,sad sa ovom bebom kao da krecem iz pocetka...posto ce se roditi u januaru,ne znam bas da li cu je i sa koliko izvoditi.na terasu sigurno malo da,svakodnevno,a ovako napolje,zavisi od temperature...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

14.09.2014, 12:27

clock-img

veselicaa

pencil-img

13895

Ja nisam izlazila u setnju ,osim za vakcine i preglede kod pedijatra ali sam obe izvodila u dvoriste cak su mi i spavale u kolica napolje.Naravno samo kada je lepo vreme bilo ali mislim da je veoma vazno da bebica bude na svezem vazduhu.

clock-img

14.09.2014, 12:38

clock-img

mali_mis

pencil-img

5129

Od nekog 15 dana smo poceli u kratke setnjice od 15 min. I meni je nekako vise odgovaralo da se krecem, jer nisam mogla da sedim, a lezanje mi je dosadilo.

clock-img

16.09.2014, 19:56

clock-img

belst

pencil-img

41

branki RR, moj stariji sin se isto rodio u 01 mj., sa mjesec dana je već bio u avionu, haha... Iskreno, ne siječam se više ali mislim da smo sa 15-20 dana izasli kratko u prvu setnjicu, ali znam da smo sa mjesec, dva već naveliko bili u setnjama! I nikada problema zbog toga, zdrav bio da ne može zdraviji, hvala Bogu !!! user posted image

clock-img

16.09.2014, 21:05

clock-img

anita

pencil-img

1679

Mi cemo se ponasati u zavisnosti od vremena.
Termin je u martu ali ce bebe verovatno ranije. Ako nam vreme bude dozvoljavalo ici cemo u set_nje, naravno ne mislim da par dana nakon izlaska iz porodilista idemo napolje.

< Poruku je uredio anita -- 16.9.2014 21:11:55 >


_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!