cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Kucni budzet

  
clock-img

13.03.2012, 03:26

clock-img

Anoniman

Pitala ja muža mi električara, rekao mi da slobodno ostavim nešto metalno da odstoji u sirćetu da vidim kojom brzinom će da korodiraju metalni delovi. A sirće mi na nekoliko mesta progrizlo teflon na sterilizatoru. Inače ne protrči sve do veša, jer se ne spere uvek sve do kraja, da se sve tako spira ne bi ti se ona fioka gde se sipaju prašak i omekšivač nokad prljala.

clock-img

13.03.2012, 03:27

clock-img

Anoniman

Dupli post

< Poruku je uredio gae_gr -- 13.3.2012 3:29:01 >

clock-img

13.03.2012, 07:08

clock-img

oxy7

pencil-img

1123

Prvi put sam na ovoj temi, stvarno sam prijatno iznenadjena nekim idejamauser posted image
Ja sam antitalenat za štednju, kad nešto i uštedim na raznim akcijama, obavezno posle toga potrošim novac na gluposti. Ne mogu da štedim na djeci, ako baš ne moram, štedim po malo na garderobi tako što sačekam neko sniženje. E jedino od ove godine štedimo struju tako što se grijemo na kaminsku peć. Ali opet smo potrošili toliko drva kao da smo u Sibiru, a ne u Podgoriciuser posted image

clock-img

13.03.2012, 09:01

clock-img

lanajelena

pencil-img

7467

Ja kao svaki mesec stedim a sta sam ustedela NISTA user posted image

clock-img

13.03.2012, 09:27

clock-img

Anoniman

koliko sirceta i gde se stavlja (u masinu za ves)?

clock-img

13.03.2012, 09:30

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Pređite u temu VEŠ MAŠINA



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

13.03.2012, 10:29

clock-img

limunada

pencil-img

1846

Ognjena user posted image ko bi tako radio.

Mi smo dosta stvari dobili,robice tek sada bas kupujem,jer dosta smo dobili.krevetac ikolica su babai deda kupili,ono za iznosenje drugi baba i deda,stolicu za hranj.kuma kupila..jedino smo hranu kupovali i naravno te sitnice sto se mora.

Ognjena hvala na savetu za sodu,nikad mi ves nebude beo bas.
Inace ne stedim nesto struju,vec normalno,ne opterecujem se sa tim mada na pocetku jesam zbog svekrve pa sam i navikla da perem kad je jeftina,a jeftina na je od 4 popodne pa do uvece kasno,tako da uglavnom tada perem fes.

A moram reci da pelene kupujem najjeftinije one za 750 din i nista im ne fali,dobre su a sad ima raznih vrsta.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

clock-img

14.03.2012, 22:22

clock-img

Ognjena

pencil-img

98


IZVORNA PORUKA: BlackBetty

koliko sirceta i gde se stavlja (u masinu za ves)?



Odgovorila sam ti u temi ves masina.user posted image

clock-img

14.03.2012, 22:25

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Vec dva dana te se set_im kad kupam bebu user posted image
Moja Hanci ima malo suvkastu kozu oko kolena i po rukama, pa sam se set_ila da si rekla da ubacujes ulje u vodu u kojoj se kupa?!

Da li se oseca posle na maslinovo ulje? I koliko stavis?

clock-img

14.03.2012, 22:28

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427


IZVORNA PORUKA: lanajelena

Ja kao svaki mesec stedim a sta sam ustedela NISTA user posted image




Moram da priznam da gledam svaki mesec da ostavima malo sa strane 10 e -20e...i to je nesto...malo po malo nakupi se!

Mm nezna za to, al ne zato sto krijem od njega za neznam ti ni ja sta , vec da mu zatreba za nesto sto i nije hitno trazio bi mi, mada zna on da ja imam negde neki stek user posted image user posted image

clock-img

14.03.2012, 22:29

clock-img

Ognjena

pencil-img

98


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ognjena svaka cast,probala sam danas sirce i malo vode i stvarno je ves mekan a oseca se na prasak dakle sirce se uopste ne oseca a posebno mi se dopada sto ujedno i dezinfikujeuser posted image ...da li sirce stavljas umesto oplemenjivaca i kada je u pitanju bebi ves?



Sanchy, ja sirce koristim vec godinama unazad umesto oplemenjivaca, iskreno ne secam se ni kad sam ga poslednji put kupila niti sta se sada prodajeuser posted image Koliko je meni poznato, sirce ne nagriza plastiku a mi smo u vise navrata pitali majstora za masinu za koriscenje sode bikarbone i sirceta i, osim sto se cudio takvom izboru, nije imao nikakav negativan komentar.
Koristim obicno alkoholno sirce, najjeftinije je a rezultat je super.

clock-img

14.03.2012, 22:40

clock-img

Ognjena

pencil-img

98

Anck, ja stavljam masl. ulje sad vec otprilike, zavisno od kolicine vode. Pokusaj sa dve - tri kasike na trecinu kadice, neces pogresiti ni ako vise stavis samo ce beba posle biti mnogo klizavauser posted image user posted image Salu na stranu, i ako bude voda masnija nista strasno, njima koza to lepo upija a i tu je peskiric. Pokusaj tako bar nedelju-dve dana, videces rezultat brzo, samo izbegavaj bilo kakve sapune. Takodje obrati paznju u toku i posle kupanja, beba stvarno moze da bude klizava pa kad je vadite iz vode dobro je drzite, pogotovo ako voli da se rita. I jos nesto, moj bebac inace ima malo kose i posle takvog tretmana ona izgleda super, ali nisam sigurna sta se desava sa bebama koje imaju puno kose, da li im je posle toga frizurica okuser posted image

clock-img

14.03.2012, 22:53

clock-img

Sanchy

pencil-img

4393


IZVORNA PORUKA: Ognjena


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ognjena svaka cast,probala sam danas sirce i malo vode i stvarno je ves mekan a oseca se na prasak dakle sirce se uopste ne oseca a posebno mi se dopada sto ujedno i dezinfikujeuser posted image ...da li sirce stavljas umesto oplemenjivaca i kada je u pitanju bebi ves?



Sanchy, ja sirce koristim vec godinama unazad umesto oplemenjivaca, iskreno ne secam se ni kad sam ga poslednji put kupila niti sta se sada prodajeuser posted image Koliko je meni poznato, sirce ne nagriza plastiku a mi smo u vise navrata pitali majstora za masinu za koriscenje sode bikarbone i sirceta i, osim sto se cudio takvom izboru, nije imao nikakav negativan komentar.
Koristim obicno alkoholno sirce, najjeftinije je a rezultat je super.


Zbunila me malo Gae,sto se tice koliko je to sirce ok za ves masinu ali i ja mislim da nesto ne moze da skodi a svakako je mnogo bolja varijanta nego oplemenjivaci na koje sam i inace alergicnauser posted image

clock-img

16.03.2012, 08:01

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427


IZVORNA PORUKA: Ognjena
moj bebac inace ima malo kose i posle takvog tretmana ona izgleda super, ali nisam sigurna sta se desava sa bebama koje imaju puno kose, da li im je posle toga frizurica okuser posted image


Da bas sam o tome i mislila... mozda ce joj kosa izgledati bas masno user posted image

clock-img

16.03.2012, 12:52

clock-img

PoisonEve

pencil-img

4352

Ognjena, i ja moram da ti se zahvalim na savetima, zaista su zlata vredni!user posted image onu
Od kad sam procitala tvoj post redovno skidam kamenac da sircetom (u pumpici pomesam sirce i vodu) i stvarno je super a i mnooogo zdravije od one odvratne hemije.
Ves mi e takodje neuopredivo belji od kad mesam prasak sa sodom bikarbonom.
Oko sirceta moram priznati da sam bila skepticna, ali i to sam probala. Stvarno se ne oseca mirisuser posted image
Anck, i ja samprobala da pomesam pola cepa omeksivaca pola sirceta i super je mekouser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

clock-img

17.03.2012, 17:30

clock-img

Ognjena

pencil-img

98

Bas mi je drago da sam bila od pomociuser posted image Inace sam u trudnoci morala da lezim, tako da sam po ceo dan uglavnom visila na Netu pa sam tako i pokupila hrpu saveta i informacijauser posted image

clock-img

17.03.2012, 22:05

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427


IZVORNA PORUKA: PoisonEve


Ves mi e takodje neuopredivo belji od kad mesam prasak sa sodom bikarbonom.



A ovaj deo sam propustila, koliko sode u prasak se stavlja?

clock-img

17.03.2012, 23:48

clock-img

PoisonEve

pencil-img

4352

Anck, ja stavim oko 1/3 merice za prasak

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

clock-img

18.03.2012, 00:04

clock-img

Mariya

pencil-img

4489


IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Anck, ja stavim oko 1/3 merice za prasak




A 2/3 je prašak za veš?

clock-img

23.03.2012, 17:56

clock-img

dunja RR

pencil-img

30328

A jel' koristite e-banking, tj. kako plaćate račune - on line ili idete u banku?

Ja sam do sada išla u banku, navika, ali kapiram da je jeftnije on line, ispravite me molim, ako grešim.

U svojoj banci (gde mi leže plata) plaćam proviziju za sva plaćanja a za e-banking se plaća samo mesečno održavanje 50 RSD. To mi je mnogo povolnjije. Podneću zahtev za e-banking.

Da se vratim na pitanje - vi, kako plaćate?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

23.03.2012, 18:10

clock-img

vukosava

pencil-img

4484


IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Ognjena, i ja moram da ti se zahvalim na savetima, zaista su zlata vredni!user posted image onu
Od kad sam procitala tvoj post redovno skidam kamenac da sircetom (u pumpici pomesam sirce i vodu) i stvarno je super a i mnooogo zdravije od one odvratne hemije.
Ves mi e takodje neuopredivo belji od kad mesam prasak sa sodom bikarbonom.
Oko sirceta moram priznati da sam bila skepticna, ali i to sam probala. Stvarno se ne oseca mirisuser posted image
Anck, i ja samprobala da pomesam pola cepa omeksivaca pola sirceta i super je mekouser posted image



Sirce vam je super i za ciscenje kupatila.Skida super onu odvratnu belu skramu koja bude od tvrde vode.

clock-img

23.03.2012, 18:11

clock-img

vukosava

pencil-img

4484

IZVORNA PORUKA: dunja RR

A jel'' koristite e-banking, tj. kako plaćate račune - on line ili idete u banku?

Ja sam do sada išla u banku, navika, ali kapiram da je jeftnije on line, ispravite me molim, ako grešim.

U svojoj banci (gde mi leže plata) plaćam proviziju za sva plaćanja a za e-banking se plaća samo mesečno održavanje 50 RSD. To mi je mnogo povolnjije. Podneću zahtev za e-banking.

Da se vratim na pitanje - vi, kako plaćate?



Ja ovde u SAD sve racune placam preko neta, podeseno mi je da mi skidaju automatski sa cekovnog racuna ili kreditne kartice. Sve placam kreditnom a kes imam jako malo, cesto i nemam.

A u Srbiji sam koristila kreditnu od 2002 gde god da je mogla...

Moj recept je sledeci: plata minus fiksni troskovi (stanarina, komunalije, mobilni, troskovi oko auta i sve ostalo). Ono sto preostane, podelim na cetiri dela, i svake nedelje smem da potrosim toliko koliko imam za jednu nedelju. Uvek imam u glavi cifru preko koje u kupovini ne idem. I ako sam u situaciji da imam malo para, recimo idem u kupovinu jednom nedeljno ili jednom u dve nedelje. Zacrtam u glavi sta se kupuje i cao. Kupujem voce i povrce u sezoni koje je jeftinije.

< Poruku je uredio vukosava -- 23.3.2012 18:14:48 >

clock-img

23.03.2012, 18:15

clock-img

Figaro88

pencil-img

4199

U banci,pre par dana sam platila proviziju 55 din. po racunu,330 din ukupno....


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

clock-img

23.03.2012, 18:18

clock-img

Olga75

pencil-img

20591

dunja , evo druga godina kako koristim e banking
u banku skoro da i ne idem jer sve sto mogu placam karticom , jedino mi treba kes za pijacu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

23.03.2012, 20:38

clock-img

PoisonEve

pencil-img

4352

Marya, sad tek vidim pitanje. Da, 2/3 je prasak za ves.


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena