|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čišćenje srebra i zlata
12.1.2010 20:03:23   
dunja RR
Videla sam pre neki dan na TV-u kako stare domaćice u Hrvatskoj čiste zlatne dukate a isti način se može primeniti i za čišćenje srebra: na lanenu krpu posuti sodu bikarbonu i time trljati, sija se fenomenalno a razlika je više nego uočljiva!

Evo još par saveta:

Pepeo od cigarete pomesajte sa sokom od limuna, pa ovom mesavinom istrljajte mekom krpom srebrne predmete. Na kraju izglancajte mekom krpom. Srebrne lancice ocisticete ako ih stavite u sirce da prenoce, pa sutradan samo isperite mlakom vodom.....

.....Srebro se još bolje nego pastom za zube čisti sodom bikarbonom. Smočite vatu, stavite sode bikarbone na vatu i s time istrljate lančić, prsten... ili štogod drugo ...poslije taj komad nakita isperete u hladnoj vodi i vratite na dio tijela na kojem je bio prije čišćenja.



< Poruku je uredio dunja -- 12.1.2010 20:04:13 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Čišćenje srebra i zlata
12.1.2010 20:06:48   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Čišćenje srebra i zlata
12.1.2010 20:09:04   
afrodita
To sam vec sprovodila, provereno dobrouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Čišćenje srebra i zlata
12.1.2010 20:10:13   
Anoniman
Bilo da je nakit koji nosite skupocen, od plemenitih metala i/ili dragog kamenja, ili se radi o bižuteriji, svakako želite da lepo izgleda. A s vremenom, nakit, zbog kontakta s kožom, skuplja masnoće i mrtve ćelije, kao i kamenac iz vode. To, srećom, ne znači da vam je nakit propao, znači samo da ga treba očistiti. U nekim slučajevima je za ovakav zadatak neophodno tražiti pomoć juvelira, ali često nije. Evo kako se čiste različite vrste nakita. Zlato: ako je čistoće ispod 18 karata, tamneće kao i srebro. Možete ga očistiti vodom u kojoj ste rastvorili prašak, a možete i amonijakom rastvorenim u vodi. Osušite ga mekom suvom krpom. Ukoliko imate zlatan prsten bez kamena, nakratko ga uronite u alkohol i pažljivo iščetkajte. Bisere je najbolje nositi što je moguće češće, jer će kiselina vaše kože da održi njihov sjaj. Ako se desi da požute, na dva minuta ih uronite u mlako vinsko sirće, a onda u mlaku čistu vodu. Ne brišite ih, samo ih ostavite da se osuše na peškiru. Srebro: može da se očisti posebnom krpicom za srebro (kupuje se u juvelirnicama ili u dobro snabdevenim supermarketima), ali to nije i jedini način. Ako je srebro potamnelo, može se očistiti limunom, ili vodom u koju ste dodali sodu bikarbonu. Svako parče srebra čvrsto istrljajte, pa ga osušite mekom suvom krpom. Ako želite da očistite srebro koje ima ukrasno kamenje, poslužiće vam pepeo od drveta; pepelom pospite srebrni deo, a onda taj pepeo uklonite mekom krpom uz nežno trljanje. Ukoliko se radi o filigranskom srebrnom nakitu, očistite ga mešavinom alkohola i talka. Mešavinu četkicom utrljajte u sva udubljenja, onda iščetkajte i srebro uglačajte krpom.
user posted image                                                 izvor

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Čišćenje srebra i zlata
13.1.2010 1:36:12   
cipiripi
ja zlato bez kamenja kuvam u vodi sa sodombikarbonom.



_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Čišćenje srebra i zlata
17.1.2010 17:54:33   
Anitaaa
A kako da očistim verenički prstenčić koji ima kamenčić?user posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Čišćenje srebra i zlata
17.1.2010 21:00:29   
cipiripi
ako je vredan, kod zlatara idi, to to je najsigurnija varijanta user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Čišćenje srebra i zlata
28.3.2010 19:37:06   
bebablue
Obozavam srebro i imam dosta srebrnog nakita, nesto mi potamni, a nesto ne, ali definitivno meni najbolje ocisceno srebro je kada ga umotam u aluminijumsku foliju i stavim da koji minut prokuva u vodi. Posle bude bas sjajno i naravno cistouser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Čišćenje srebra i zlata
1.4.2010 16:44:52   
lenaa
Bebablue moracu da probam tvoj recept. Ja sam cistila pastom za zube i nije lose.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Čišćenje srebra i zlata
6.4.2010 8:55:02   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: bebablue

Obozavam srebro i imam dosta srebrnog nakita, nesto mi potamni, a nesto ne, ali definitivno meni najbolje ocisceno srebro je kada ga umotam u aluminijumsku foliju i stavim da koji minut prokuva u vodi. Posle bude bas sjajno i naravno cistouser posted image

Provereno,i ja tako samo sto u toj vodi dodam malo soli!


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Čišćenje srebra i zlata
6.4.2010 11:52:58   
Ellenica
Na više načina sam čistila i srebro i zlato.
-Probala sam i pastu za zube i ok čisti, što četkicom, što krpicom.
-Soda bikarbona je ok, abrazivno sredstvo za sudove
-Sirće
-alu folija

i sve je ok


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Čišćenje srebra i zlata
6.4.2010 16:43:32   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: bebablue

Obozavam srebro i imam dosta srebrnog nakita, nesto mi potamni, a nesto ne, ali definitivno meni najbolje ocisceno srebro je kada ga umotam u aluminijumsku foliju i stavim da koji minut prokuva u vodi. Posle bude bas sjajno i naravno cistouser posted image

Ovo prvi put cujem i moram da probam user posted image

Do sad cistila kaladontom i sodom bikarbonom, isto je OK user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Čišćenje srebra i zlata
20.5.2010 17:20:51   
Cvetana
Sve je to delotvorno, a ako imate neki kamencic najbolja je krpica za ciscenje nakita. Ja sam ih dobila u zlatari kad sam kupovala nesto, a mislim da ima i u Swarovski prodavnicama.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Čišćenje srebra i zlata
25.6.2010 23:28:20   
diamond
IZVORNA PORUKA: bebablue

ali definitivno meni najbolje ocisceno srebro je kada ga umotam u aluminijumsku foliju i stavim da koji minut prokuva u vodi.


upravo sam ovo uradila......i JBT ne mogu da verujem kako se ocistilo....user posted image user posted image user posted image

Hvala draga na savetu...nemas pojma koliko si me usrecila...user posted image user posted image user posted image

sada ima celu noc da cistim svoj nakit....user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Čišćenje srebra i zlata
31.10.2016 10:14:29   
Anck Su Nmaun
Otkuvam u malo vode sa sodom bikarbonom i sijaaaa

(odgovor članu diamond)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Čišćenje srebra i zlata
31.10.2016 20:43:24   
Animsaj9
i zlatari sam kupila kiselinu za srebro nekih 800 din je bila u toj bocici ima sito gde stavi se sredbro i spusti u tu kiselinu . ispere se vodom posle , posusi ,i imam onu krpicu za srebro zutu i ispoliram , kao novo bude

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Čišćenje srebra i zlata
31.10.2016 20:50:30   
suzi kju
Ima korisnih saveta.
Ja znam za sodu i pastu za zube, za alu folija nisam znala

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here