|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Spermogram i spermokultura
21.11.2008 11:23:30   
guppy RR
Naša vredna Lenka je našla ovo o spermogramu u drugoj temi:

- KLIK
- KLIK
- KLIK

Kada koja od vas to pročita, bilo bi fino napisati kratak sažetak...

< Poruku je uredio guppy -- 21.11.2008 11:25:38 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2008 13:18:15   
maslacak
Kod moga muža postoje dvije dijagnoze u dvije različite ustanove;
prva je asthenoteratozoospermija
druga je oligoasthenozoospermija

Ukratko ne valja ni jedan spermiogram..sve su ti kombinacije smanjenog broja spermatozoida i pokretljivosti, te morfološki nepravilnih oblika.
Trenutno pije Cink, Selen, E-vitamin, L-cartinin i L-arginin (koji ne daje učinak kod oligo, ali to smo saznali kad smo preparat već kupili..)

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2008 13:20:14   
guppy RR
Da li su možda rekli šta prouzrokuje takvo stanje? Zašto se kod muškarca to desi? Neki uticaj, ishrana?

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2008 13:28:30   
kumara
Maslacak traje da se dobije rezultat prve analize?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2008 13:28:53   
maslacak
Da budem iskrena, nama je velika nepoznanica sve to, najviše nas zbunjuje to što moj muž nije pušač, nikad nije pušio i bavio se sportom, tako da ne znam što bi moglo biti uzrok, da li ona proširena vena, varikokela koju mnogi spominju i koja može da pravi probleme, jer zagrijava područje koje treba biti hladnije user posted image , ne znam jer nije bio na takvom pregledu kod urologa, mada i urolozi ne garantiraju da se prilikom operacije iste ne popravlja rezultat spermiograma.
Uradio je muž bakteriologiju ejakulata, na sreću nema bakterija koje bi mogle biti uzrok dijagnozi.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2008 13:32:31   
maslacak
Maslacak traje da se dobije rezultat prve analize?

Ako me pitaš koliko traje vremenski da se dobije nalaz spermiograma odgovor je sljedeći:
sve zavisi od ustanove u kojoj se radi..dakle prvi nalaz mu je bio gotov isti dan, a drugi nalaz za 7 dana, ne znam zašto jer se obrada sjemena mora raditi odmah kroz prvi sat vremena od davanja uzorka.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2008 13:33:52   
kumara
Hvala!!!

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Spermogram i spermokultura
27.11.2008 13:40:39   
Anoniman
Ta proširena vena se operiše. Dvoje naših prijatelja su imali to, obojica su operisani. Ne znam detalje.

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Spermogram i spermokultura
28.11.2008 13:33:01   
orhideja
Mi smo jedva uspeli da zakažemo spermogram.Niasm znala da se to zakazuje,a ni da se tako dugo čeka.Strašno.Sada mu je zakazano za sledeću nedelju.Znači prvi bude gotov odmah taj dan!Super!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Spermogram i spermokultura
29.11.2008 13:37:05   
kumara
Orhideja, nadam se da ce sve biti uredu! Javi nam odmah kako je proslo, molim te!!!

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Spermogram i spermokultura
29.11.2008 13:48:45   
guppy RR
Držim palčeve!!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Spermogram i spermokultura
1.12.2008 11:46:32   
orhideja
Hvala vam drage moje.Baš sam se unervozila.Imam tremu kao pred ispit!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Spermogram i spermokultura
1.12.2008 11:56:25   
guppy RR
Kad imate zakazano?

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Spermogram i spermokultura
1.12.2008 13:01:41   
orhideja
Sutra!user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Spermogram i spermokultura
1.12.2008 13:13:28   
Anoniman
user posted image  Drži se!

(odgovor članu orhideja)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Spermogram i spermokultura
1.12.2008 13:22:02   
guppy RR
Ooooooooooooooo, osmeh na lice i poljubac tvoj dragom!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Spermogram i spermokultura
1.12.2008 13:26:10   
orhideja
Hvala vam!!!!!!!! Baš mi je frka. Proći će i to. Bar ćemo znati šta i kako dalje.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Spermogram i spermokultura
1.12.2008 17:25:43   
kumara
Drzite se oboje!!! Srecno!!!!!

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Spermogram i spermokultura
3.12.2008 17:07:25   
kumara
Orhideja, kako ste prosli? Jel ima nekih novosti? Javi nam sta se desava?

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Spermogram i spermokultura
20.1.2009 12:11:39   
kumara
Orhideja, dokle ste stigli sa ovim? Jel sve OK?

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Spermogram i spermokultura
20.1.2009 13:02:13   
pače
Muž i ja smo se godinama smucali po lekarima,urolozima,ginekolozima,i kao sve je sjajno ali od trudnoće ni traga.Njegov spermogram sjajan,kod mene sve u redu.na kraju odemo u privatnu ordinaciju GENESIS,kad ono katastrofa on nema ni jedan jedini zdrav i pokretan spermatozoid!KATASTROFA! Ispostavi se da ima začepljenu venu,operiše je i posle 6 meseci ponovimo spermogram i dobijeno je 2% zdrave sperme ali neprogresivne.Odmah smo išli na vantelesnu,jer ta vena se začepljuje stalno i nismo smeli da čekamo. I evo hvala Bogu ostala sam trudna!  Zato samo napred!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Spermogram i spermokultura
20.1.2009 13:09:12   
kumara
Bas mi je drago da vam je uspelo! user posted image I hvala sto si to podelila sa nama!

(odgovor članu pače)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Spermogram i spermokultura
22.1.2009 13:27:45   
orhideja
Lenka,ništa nismo uradili sa tim.Nismo više ni išli.Pustiću da prođe još malo vremena pa ako ne zatrudnim u narednih par meseci,moraćemo odraditi spermogram.user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Spermogram i spermokultura
22.1.2009 13:39:35   
kumara
OK, radi kako se osecas, mislim da je to najbolje! I ne sekiraj se!!! Bice uskoro user posted image . user posted image

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Spermogram i spermokultura
28.1.2009 11:57:41   
Ana RR
Evo ovako Tasha,
kako posle godinu dana nije bilo rezultata i ocekivane trudnoce krenuli smo da trazimo razlog tome i kod njega je pronadjen mali broj sperm. samo 9.5 miliona, na srecu dobre pokretljivosti ali ima morfoloski nepravilnih. Prva terapija je bila Klomifen, L-karnitin i vitamini E i C.
Pronasli smo na nekom sajtu koji su to vitamini i ostale stvari koje treba da unosi i u kojoj dnevnoj dozi za poboljsanje pa smo kupili i to, a to su L-arginin (koji je amino kiselina izuzetno bitna za muskarce jer se cak 80% semene tecnosti sastoji iz ove kiseline), zatim cink, selen, folna kiselina, kompleks B vitamina, i mislim da je to sve. L-arginin se ne proizvodi kod nas ali ga uvozimo, mi smo ga porucili u apoteci, proizvodjac je americka kompanija Now i kazu da je odlican. U pakovanju ima 120 tableta po 1000mg,ali dnevna doza je 4000mg pa pije 4 dnevno.
Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj, mozda sam nesto zaboravila da napisem! 

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Pitali smo doktor-ginekologa: 30-to dnevni...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image
Click Here