|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Skidamo pelenu!
17.6.2008 0:07:05   
Anoniman
Za vikend sam počela odvikavanje od pelene - mislila sam da će ići lakše.
Moje dete je inače jako gadljivo, ne podnosi ako su mu prljave ruke ili ako je musav.
Kažu da je netipično pričljiv za dečaka od nepune dve godine - skroz priča, prepričava mi slikovnice tipa crvenkape, ružno pačeta i sl. Nije da se hvalim, ali baš sam ponosna. Baš zbog svega toga mi nije jasno šta je problem sa nošom?
Skinula sam mu pelenu, objasnila mu da nema više pelenu, da ima gaće i da ako se upiški će biti mokar, da mora da traži nošu, čak sam tražila najjednostavnije reči tipa "Viči mami BRZO BRZO i trčki ka noši kad ti se piški, i mama će znati šta je". Saslušao me je ali nekako kao da me nije registrovao, totalno je bio nezainteresovan.
Prvi put se upiškio-to sam i očekivala, i mislila sam da ako mu tada sve ponovim da će kapirati. Taj prvi put mi je rekao "Nešto je mokro", presvukli smo se, i on se i svaki naredni put opet upiškio, sa tom razlikom da mu to više nije smetalo, nije se ni žalio.
Jel moguće da još uvek refleksno piški, da ne shvata to?
Onda je opet počela radna nedelja, a žena koja ga čuva se nije ni trudila, pa ne znam dal ima pomaka.
Sad će to moja svekrva da sredi...user posted image

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Skidamo pelenu!
19.6.2008 14:43:39   
Anoniman
I dalje nema rezultata.
Pre neki dan sam mu skinula pelenu kada sam došla sa posla, upiškio se. Skinem ga, stavim na nošu, on ustane - kaže "nema ništa", nisam ga ni obukla do kraja - upiškio se. Ponovim radnju - opet se upiški. Onda sam ga 4ti put obukla, i izdržao je, nije se upiškio celih 15min... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Skidamo pelenu!
19.6.2008 21:53:04   
Maya21
Tasho treba prvo proveriti koliko dugo mu je pelena suva, to moze da ti bude pokazatelj. Sa Matejom sam pocela odvikavanje od pelena kada je on napunio dve godine(sada ima 3,5). Trebalo nam je mesec dana i mnogo mnogo strpljenjauser posted image polako i sve ce doci na svoje. Leto je, neka malo bude golisav pa ce tako nauciti, bar je tako bilo nama. Pozdrav i pisi kako napredujesuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Skidamo pelenu!
7.7.2008 14:58:36   
Anoniman
Napredujemo. Više ne piški u mlazu u gaće. Sad malko pišne i stane i onda idemo u WC i piškimo. Mislim da nije siguran dal će zaista piškiti ili ne. user posted image  

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Skidamo pelenu!
29.7.2008 14:35:10   
Anoniman
Mi i dalje skidamo pelenu... user posted image user posted image user posted image

Sada je već ok.
I u grad idemo bez pelene. I dalje ne traži da piški, možda je 2 puta tražio, a ostalo sam ga ja nudila. Ustvari na otprilike sat vremena ga stavim da piški. Ali se retko upiški - uglavnom dočeka da ga ja ponudim.
Nov problem je piškenje napolju jer mi ne da mu uhvatim pišu, ni sam neće da uhvati pišu, nego piški po nogama. Ja to onda rešavam tako što mi okrene leđa, uhvatim ga za kolena (od nazad), i faktički mi sedi na rukama i tako piški.
A jadno dete - pa ne može od mene da nauči kako piške muškarci. Ne može od mene da nauči da se "taj organ" drži dok se piški. On, srce malo, vidi mene kako sedim na wc-u, čak kada piški kod kuće na wc-u uzme i papir da se obriše. I koliko god da ja objašnjavam da dečaci to ne brišu - ne vredi.
No, valjda će i to proći...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Skidamo pelenu!
28.8.2008 1:14:53   
bombica
ma uopste nemoj da se nerviras,znas kako kazu nece u skolu ici s pelenema.Starija devojcica je ostavila pelene sa pune 2 god bili smo na moru i tamo se odvikla.A mladja koja ima 16 meseci vec uveliko piski na nosu,ja je stavljam a ponekad i ona sama trci do kupatila i odmah znam sta je u pitanju.Sa malo strpljenja uspeh je zagarantovan!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Skidamo pelenu!
28.8.2008 8:57:40   
Anoniman
Ma ne nerviram se - uspeli smo. Više ne nosi pelenu, lepo traži i da piški i da kaki. user posted image

(odgovor članu bombica)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Skidamo pelenu!
28.8.2008 11:19:56   
guppy RR
Bravo, mamika !!!!
user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Skidamo pelenu!
28.8.2008 12:40:40   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha
Kažu da je netipično pričljiv za dečaka od nepune dve godine - skroz priča, prepričava mi slikovnice tipa crvenkape, ružno pačeta i sl. Nije da se hvalim, ali baš sam ponosna. Baš zbog svega toga mi nije jasno šta je problem sa nošom?
Skinula sam mu pelenu, objasnila mu da nema više pelenu, da ima gaće i da ako se upiški će biti mokar, da mora da traži nošu, čak sam tražila najjednostavnije reči tipa "Viči mami BRZO BRZO i trčki ka noši kad ti se piški, i mama će znati šta je". Saslušao me je ali nekako kao da me nije registrovao, totalno je bio nezainteresovan.
Prvi put se upiškio-to sam i očekivala, i mislila sam da ako mu tada sve ponovim da će kapirati. Taj prvi put mi je rekao "Nešto je mokro", presvukli smo se, i on se i svaki naredni put opet upiškio, sa tom razlikom da mu to više nije smetalo, nije se ni žalio.
Jel moguće da još uvek refleksno piški, da ne shvata to?

Evo potpuno isti slučaj kao kod mene i dob i spol i inteligencija.
Prvo da vam čestitam,pa ako možeš da me još malo posavjetuješ kako ste uspjeli.
Neki dan sjedi na šolji i meni objašnjava kako se tu radi pi i ka,ali on nije radio ništa i samo što je sišao na pločice upiški se i još mi govori,mama tu se nesmije piškiti u šolju se piški,ja sam ga sam ostala bez texta.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Skidamo pelenu!
28.8.2008 16:03:28   
Anoniman
Mislićeš da sam grizna, ali u jednom momentu sam već odlepila jer me gleda u oči i namerno piški na parket, pitam JEL SE SME?, on kaže NE bla bla, i valjda sam bila nervozna, i proletelo mi je kroz glavu kako kučićima guraju nos u mokraću kada se upiške, ja nisam bila baš tako radikalna, ali sam ga polegla u to i uvaljala. user posted image  Nikada više nije namerno piškio van WCa. Dešavalo mu se da malo pusti, ali tek-tek i odmah viče da hoće u wc-tada se nisam ljutila, jer sam znala da je to malo bilo zaista slučajno!

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Skidamo pelenu!
28.8.2008 18:15:50   
Lu
user posted image user posted image user posted image ,ma nisi grozna, nije to ništa strašno,mi majke smo u nekim trenutcima očajne,avo ja ću pokušati i to,javim se kad vidim prvi pomak,gubim naduuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Skidamo pelenu!
28.8.2008 23:24:18   
Anoniman
Ova tema je od 17.juna, a sada je početak septembra... prošlo je 3 meseca skoro... a on je tek nedavno - 2-3 nedelje-počeo da izgovara "mama piški mi se!"... STRPLJENJE!!!!!!

Mnogo je smešan, bila sam na godišnjem 2 nedelje i sada se opet vezao za mene, svako jutro ja ustanem u 6.45h, u 7h čujem da se otvaraju vrata od sobe, čujem petice kako lupaju sitnim koracima, onda ga snimim u diskretno velikoj pižamici, još žmurećki, stane na vrata od kuhinje i kaže "da piškim". user posted image  Sedne na šolju, otvori okice, natečene od spavanja, piški i kaže "Ne mora mama da ide u banku", ja kažem da moram uz obrazloženje "da zaradim parice da kupimo čokoladu", a on kaže "Imamo čokoladu u frižideru!. user posted image
Evo već 4 dana ista priča...user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Skidamo pelenu!
26.9.2008 21:54:24   
ukiuna
citam ja sve to sto ste vi napisale,i tesim se!!una ima dve godine i nema sanse da je nateram da sedne na nosu.ustvari sedne ona..obucena,kad je skinem sedi malo,ustane kaze gotvo,a naravno nista.mislia sam da cu uspeti da je odviknem dok je bilo lepo vreme,sad me vec hvata panika.dajte mi neki pametan savetuser posted image

_____________________________

ukiuna

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Skidamo pelenu!
27.9.2008 9:28:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha

Mislićeš da sam grizna, ali u jednom momentu sam već odlepila jer me gleda u oči i namerno piški na parket, pitam JEL SE SME?, on kaže NE bla bla, i valjda sam bila nervozna, i proletelo mi je kroz glavu kako kučićima guraju nos u mokraću kada se upiške, ja nisam bila baš tako radikalna, ali sam ga polegla u to i uvaljala. user posted image  Nikada više nije namerno piškio van WCa. Dešavalo mu se da malo pusti, ali tek-tek i odmah viče da hoće u wc-tada se nisam ljutila, jer sam znala da je to malo bilo zaista slučajno!


I ostavljaj je bez pelene, nek se upiški. Nek bude mokra malo (ne jako dugo da ne nazebe). Luka se meni bio upiškio i onda dođe i traži da ga podignem i ja mu kažem a ne mogu jer ga se gadim. Pa sam mu rekla da će mu se sva deca smejati i neće hteti da se igraju sa njim.

Moja mama voli da kaže "još nikada nisam videla dete od 7 godina koje nosi pelenu, tako da...ne brini neće ni on..." user posted image

Samo polako! 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Skidamo pelenu!
5.12.2008 15:19:56   
Anoniman
lu, ukiuna,
dokle ste stigle?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Skidamo pelenu!
9.12.2008 12:42:43   
Lu
Uh sramota me ovdje i pisati,
ma ništa još konkretno,par puta je piškio i kakio u šolju ali to je bilo slučajno nakon dužeg sjedenja na istoj,mislim da nije ni bio svjestan svojih radnji i da nezna još kontrolirati fiziološke potrebe.
Najčudnije mi je kako mu nesmeta kada se ukakiuser posted image ,ja osjetim i hoću ga presvući a on kao nebi,
nemam nikakvih ideja,stavljam ga na šolju da sjedi ujutro i naveče i u dani,pokažem mu kako voda nosi kaku,to mu je zanimljivo.
Čekam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Skidamo pelenu!
9.12.2008 12:57:33   
Anoniman
A jel mu između stavljanja na šolju stavljaš pelenu? (po kući)

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Skidamo pelenu!
9.12.2008 13:24:26   
Lu
NARAVNO,da nije tako pa to bi bio završen posao.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Skidamo pelenu!
9.12.2008 13:30:52   
Anoniman
E pa, to je osnovno - da ne smeš da mu stavljaš pelenu. Kada odlučiš da će sada da skine pelenu, skineš mu je i sem za spavanje (ali to baš kada ga stavljaš u krevet) nema pelene. On se upiški, ti pereš, presvlačiš, nosiš brdo garderobe sa sobom... ali savetujem da sačekaš toplije vreme.

Deteu kada skineš pelenu - nema više nazad.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Skidamo pelenu!
9.12.2008 16:03:01   
Lu
A pa probali smo i sa gaćicama upuški se svaki put kad mu dođe,nema šanse da kaže da mora piškiti,jednom mi se ukakio pod tušem,
ja sam odlučila još malo ovako da bar hoće reći da se upiškio ili ukakio u pelenu,da mi može dati neki znak ali on ništa da ga nepresvučem ostao bi u kaki cijeli dan njemu to nesmeta,
ja vidim druge bebe kako se sakriju negdje kada kake ili se diraju za guzu,a on ništa

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Skidamo pelenu!
14.12.2008 14:18:23   
Lu
Juče sam otkrila malog lopova!
Vidim ga ukočio se i kaki,ja dođem polako do njega i samo sam ga pogledala,on bježi i viče"nisam,nisam,nisam se ukakio",
ali nikad ga nisam kritizirala zašto se ukakio i to me jako zbunilo zašto se sada plaši ili stidi?
Dali je moguće da se stidi?
Dali je to znak za konačno skidanje pelene?
Sva sam zbunjena...


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Skidamo pelenu!
14.12.2008 15:50:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

A pa probali smo i sa gaćicama upuški se svaki put kad mu dođe,nema šanse da kaže da mora piškiti,


e pa tako mora. Ni Luka nije preterano bio uzbuđen što je kompletno mokar, samo što je tada bilo leto pa se ni ja nisam previše nervirala.

A na ovaj drugi post ne znam šta da ti kažem. Probaj da prčaš sa njim... kako to nije lepo, kako to ne rade veliki dečaci, kako druga deca neće hteti da se igraju sa njim jer smrdi, vodi ga u wc kada ti kakiš... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Skidamo pelenu!
14.12.2008 19:44:13   
stella
Moja Hana nema sanse da se zadrzi na kahlici dvije sekunde,ja je stavim ona odmah ustaje.Probala sam i ujutru kad ustane al nista.A kada kaki ide po coskovimauser posted image  i napreze se.Probala sam je voditi sa sobom u wc,al ni to ne pali pa smo odustali,za sada.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Skidamo pelenu!
14.12.2008 23:06:47   
Anoniman
stella, ajde molim te ubaci ticker!

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Skidamo pelenu!
15.12.2008 3:14:38   
stella
Evo ubacila.user posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
5 stvari koje deca uvek pamte o roditeljima
Neki trenuci stvaraju uspomene. Njihove uspomene kojih će se verovatno sećati ceo život.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image
Click Here