|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dečija histerija, izlivi besa
19.11.2008 8:47:33   
Anoniman
U poslednje vreme je Luka počeo da mi histeriše. user posted image   Ako slučajno kažem nešto što on nije tako zamislio (ali najbanalnije stvari tipa "Ne zezaj se, konj ne kaže muuu", a i on zna da ne kaže muuu, ali je sada baš smislio da konj kaže muuu), to je kraj: baci se na zemlju, i pekmezi se. Druga stvar je da veoma često umesto da normalno priča on sve kroz suze (samo bez suza, nego se krevelji)... Juče pričam sa prijateljicom koja ima mesec dana mlađu ćerku, i čujem malu u pozadini kako se krevelji isto kao i moj klinac. Ona mi isto kaže da će odlepiti, da joj to devojčica radi već nekih mesec dana. Valjda je faza... nadam se! user posted image  Kada sam odmorna onda imam snage da mirno pričam sa njim i kažem "Nemoj plakati, vidi kako si gadan tako, to je bezveze, ajde lepo mi kaži... bla bla", a kada nemam snage, i tu zavisi koliko nemam snage, nekada se samo okrenem i odem kada se on baci na zemlju, ili ga pošaljem u svoju sobu da tamo plače pa da kada završi dođe da mi kaže normalno šta ima (to najbolje pali, eto ga već za koji minut raspoložen), a nekada vala dobije i batina kada plače bez razloga.

Jel imate vi tih problema? Kako ih rešavate?

< Poruku je uredio Lu RR -- 24.11.2011 13:57:14 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Histerija
19.11.2008 17:46:42   
Lu
E to ti je faza ispitivanja granica,svi se tako ponašaju u toj dobi.
Moramo da im se suprostavimo,znači ovako kako si rekla tako i ja radim,soba pa se tamo krevelji,nemože to tako.
Šta sad trebam da potvrdim da konj kaže muu,e pa nekaže i nemoj se glupirati mali moj.
Ja imam primjer u svojoj okolini,dječak sada ima 3,5god ali i on je počeo oko dvije,ako mama nepodvrdi ono što on kaže,bacanje na pod vriska,a ona kaže jest tako je samo ušuti i on fino ušuti.
Eh sada taj mali se baca na pod za svaku sitnicu,kada mama hoće usisavati,neeećeš,ona ugasi uisisavač,hoće pit kavu,neećeš,ona prestane i skloni kavu i to u gostima,ja mu dam vode kad traži u mojoj kući,neećeš ti mama će mi dati,hej pa stani malo,taj mali je napravio roba od nje,a sve zato što nije od početka imala svoj stav prema njemu kao roditelj prema djetetu.
Kao što sam rekla ovo što rade je samo faza,ali moramo biti dosljedni.
Ako kažem u 8sati idemo pod tuš i spavanje to je tako već dvije godine i nema da neće,
ako kažem da krava kaže muu onda je tako,jel tako Tasha?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Histerija
19.11.2008 18:55:21   
guppy RR
Ja mislim (opet teorija, ne praksa), da treba dete odneti u njegovu sobu i reći mu:
Imaš sve pravo da histerišeš, ali ne moramo te zato svi slušati. Kad se smiriš, dođi kod mame i ispričaj mirno šta je bilo.

Stop. Nema pregovaranja.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Histerija
19.11.2008 22:17:58   
Lu
Da guppy slažem se da trebaju ispoljiti svoje emocije,zato ga i ja pošaljem u sobu nek se isplače i kažem kada želiš razgovarati s mamom nemoj plakati jer te ništa nerazumijem i nakon nekog vremena on mene zove i pričamo normalno,
Uglavnom,ja smatram da roditelj djetetu u ovoj dobi nesmije popuštati i dozvoliti da bude po njegovom samo iz hira,a ako želi da ispolji emocije to je drugo,to netreba sprečavati,ali sve u granicama,moraće nakad da nauči i da ih kontrolira.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Histerija
19.11.2008 22:32:53   
guppy RR
Pa da... ko da mi nikad ne poludimo, kad nam pukne film i nije kako mi želimo....
Treba da se izvrištimo... ali ne moraju svi da slušaju.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Histerija
19.11.2008 22:52:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu


Šta sad trebam da potvrdim da konj kaže muu,e pa nekaže i nemoj se glupirati mali moj.


Bože kako sam se nasmejala! user posted image user posted image user posted image

Sve u svemu, složile smo se da dete treba samo da histeriše u svojoj sobi, a kada odluči da priča normalno može slobodno da dođe i da sve razjasnimo. Baš mi je drago što delite moje mišljenje. Jednostavno, neke stvari ja ne mogu da tolerišem, tipa da konj kaže muuu kada i on zna da ne kaže. Ali veoma često nemam odgovor na njegovo pitanje, tipa "Šta kaže kornjača?", pa otkud znam šta kaže??? Ne kaže ništa! Ćuti! Ali onda krene "AAAAAAAAA ne ćuuutiiiiiiiiii,  AAAAAAAA kaaaaaažiiiiiiii miiiiiiiii!" user posted image  Tada bude poslat u svoju sobu...

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Histerija
20.11.2008 14:16:58   
guppy RR
Možda da mu nađeš na Youtube neki snimak kornjače pa pitaš ti njega šta je rekla kornjača?
Samo ideja...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Histerija
20.11.2008 14:21:16   
Anoniman
user posted image  da znaš da hoću!

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Histerija
20.11.2008 14:26:00   
guppy RR
Ja mislim da ti Luka histeriše u tom trenutku jer je frustriran, misleći da ti NE ŽELIŠ da mu kažeš. A ti si njegova mamika, njegov bog, ti možeš sve i znaš sve... zašto onda nećeš da mu kažeš kako se javlja kornjača???

Ja bi takve situacije pokušala (opet ja teoretiziram, a nemam praksu) da okrenem tako, da ja pitam dete isto to.. pa nek mi kaže, šta misli i kako misli...

(A onda kad ti kaže, da kornjača ćuti, ti se baci na pod i počni da vrištiš)
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Histerija
20.11.2008 14:34:17   
Anoniman
Ne misliš da bi me muž ostavio kada bih I JA počela da se bacam po podu i vrištim? user posted image  (opet problem vizualizacije...)
ŠALIM SE!

ps. Moram ovde da ubacim kratku priču koja nema veze sa hiterijom, ali ima veze sa životinjama. Bili mi u Pešti, Luka našao neke karte sa likovima životinja. Jedna karta sa hijenom. Šta je to? To je hijena. Mislim da mu se dopalo kako se izgovara reč "hijena" jer je stalno ponavljao. Odemo sledeći dan u ZOO, kaže muž "Hajde da nađemo hijenu!", prevrnuli ceo ZOO, i napokon... HIJENA. "Vidi Luka, ovde je hijena", on u transu od sreće, a hijena kao prokleta, na 20m od nas spava i ne pada joj na pamet da se pomeri. Gledali smo uspavanu hijenu nekih 20min... Luka nije hteo da ide. Posle kada ga pitaš šta kaže hijena, on kaže "Ništa. Hijena stalno spava!" user posted image  A još veći problem je što se hijene u crtaćima stalno prikazuju kao likovi koji se histerično smeju... Onda mu je muž našao hijenu na youtube, da bi dete shvatilo da hijena ne spava baš uvek... Nedeljama smo gledali snimke hijena. "Pali tata komputer i nađi hijenu!"... jedva dočeka da tata dođe kući, jer sam ja rekla da "Samo tata zna da nađe hijenu na kompu, mama ne zna!" user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Histerija
20.11.2008 17:29:40   
kumara
IZVORNA PORUKA: guppy

(A onda kad ti kaže, da kornjača ćuti, ti se baci na pod i počni da vrištiš)
user posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image
Zamislite samo tu scenu!!!! Pa tate bi potpuno odlepile kad bi mame pocele to da rade.

< Poruku je uredio Lenka -- 20.11.2008 17:30:47 >

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Histerija
20.11.2008 17:42:29   
Anoniman
Ja mogu da zamislim izraz lica svog muža... user posted image  A vi?

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Histerija
20.11.2008 17:43:36   
Anoniman


Ali to bi moglo biti delotvorno za dečiju histeriju... user posted image

< Poruku je uredio Tasha -- 20.11.2008 17:44:12 >

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Histerija
20.11.2008 17:49:41   
kumara
A da probas? user posted image Samo nemoj da kukas ako posle i on pocne da histerise ili ne daj boze nesto gore. user posted image

< Poruku je uredio Lenka -- 20.11.2008 17:50:08 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Histerija
20.11.2008 17:50:50   
Anoniman
Ko je ON? Sin ili ... muž (po ugledu na ženu)? user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Histerija
20.11.2008 17:52:48   
kumara
Opet sam konfuzna... user posted image

Muz, muz...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Histerija
20.11.2008 17:55:29   
Anoniman
Hm... user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Histerija
20.11.2008 18:00:20   
kumara
Vidi ovako, po mojo teoriji, opet bi ti imala problem:
1) Luka ti histerise
2) ti pocnes da histerises kao odgovor na Lukinu histeriju
3) tvoj muz pocne da histerise kao odgovor na tvoju histeriju
4) Luka koji se taman smirio jer je bio u cudu sto ti histerises pocinje oper da histerise jer se ugleda na tatu
5) i sta onda... ti moras da smirujes Luku!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Histerija
20.11.2008 19:26:51   
guppy RR
Ne ne ne ne ne!!!

1) Luka ti histerise
2) ti pocnes da histerises kao odgovor na Lukinu histeriju
3) tvoj muz pocne da histerise kao odgovor na tvoju histeriju
4) Luka ide da gleda hijene
user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Histerija
20.11.2008 21:42:14   
Lu
Dobri su vam ovi recepti za suzbijanje histerije kod djece,moraću probatiuser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Histerija
20.11.2008 22:47:57   
Anoniman
Vi se sprdate sa mnom! user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Histerija
20.11.2008 23:00:38   
Lu
Ma neee...
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Histerija
21.11.2008 8:50:22   
guppy RR
Ma jok bre ....
najbitnije je šta? ... da se baciš na pod user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Histerija
21.11.2008 11:18:34   
kumara
... i da napravis dobru taktiku histerije!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Histerija
21.11.2008 15:12:00   
Anoniman
user posted image



user posted image


user posted image



user posted image



user posted image



(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 stvari koje deca uvek pamte o roditeljima
Neki trenuci stvaraju uspomene. Njihove uspomene kojih će se verovatno sećati ceo život.
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image
Click Here