|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vantelesna oplodnja
14.2.2009 15:44:24   
Ana RR
Da li neko zna kakva je procedura prijavljivanja na program vestacke oplodnje? Koje ustanove to rade?

< Poruku je uredio Verus RR -- 3.10.2009 23:51:41 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vestacka oplodnja
14.2.2009 18:23:03   
eugenija

"Prva besplatna vantelesna oplodnja urađena je juče ujutru u Ginekološko-akušerskoj klinici u Višegradskoj. Međutim, odziv parova koji na ovaj način mogu da postanu roditelji, mnogo je manji od očekivanog jer se od 150 pozvanih na razgovor odazvalo tek 35 pacijentkinja.

Za vantelesnu oplodnju u Beogradu se prijavilo oko 1.700 parova, što je, prema rečima direktora GAK-a u Višegradskoj Nebojše Radunovića, mali broj.

- U GAK u Višegradskoj prijavilo se samo 700 parova, od kojih je na razgovor pozvano 150, ali se odazvalo tek 35 pacijentkinja. To je mali broj jer preliminarne procene pokazuju da u Srbiji ima oko 200.000 parova kojima je potrebna ovakva vrsta lečenja. Zbog toga nam nije poznato zašto se tako mali broj prijavio - rekao je dr Radulović.

Jednu besplatnu vantelesnu oplodnju imaće mogućnost da dobiju sve žene koje nemaju dece, kojima je vantelesna oplodnja jedini način da dobiju potomstvo, a imaju manje od 38 godina u trenutku kada njihov zahtev uđe u proceduru.

- Već posle tri sedmice može se zaključiti da li je veštačka oplodnja uspela, a ukoliko se to ne desi, pacijentkinja na narednu, besplatnu oplodnju mora da sačeka kada ponovo dođe red. Prijavljivanje je u toku, a intervencije se obavljaju po redosledu javljanja - objašnjava dr Radulović.

Inače, u Ginekološko-akušerskoj klinici „Narodni front“ juče je otvoreno odeljenje na kojem će se vršiti besplatna vantelesna oplodnja. Odeljenje je otvoreno u okviru projekta Ministarstva zdravlja „Hitna rekonstrukcija zdravstvenih ustanova u Srbiji“.

Ministar zdravlja Tomica Milosavljević rekao je da jedna intervencija oplodnje košta između dve i dve i po hiljade evra i da sve troškove snosi RZZO. Pored dva odeljenja u Beogradu za veštačku oplodnju, (klinike u Višegradskoj i „Narodnom frontu“), otvoreno je i jedno odeljenje u Novom Sadu, tako da će u tim klinikama moći da se mesečno izvrši oko 300 intervencija.

Par koji je podvgnut prvoj besplatnoj vantelesnoj oplodnji je iz Kragujevca. Ovo im je drugi pokušaj i tek za 20 dana znaće se da li je vantelesna oplodnja uspela."
Izvor: Blic, dnevni list


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vestacka oplodnja
14.2.2009 18:34:09   
eugenija
Ana, tekst je iz 2005., sad posle 4 godine verujem da je sve opet još bolje organizovano. Kako sam videla, na portalu ima spisak porodilišta sa brojevima telefona, pa da prozoveš i na taj način možda dobiješ neki direktniji i kompetentniji odgovor "iz prve ruke"...user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vestacka oplodnja
14.2.2009 21:37:32   
Jacaca
Ko drugi nego stari veteran odgovara. ja sam u procesu pripreme, ali ne preko drzave, meni nece da rade jer imam38godina, a i ne bih da eksperimentisem sa tolikim hormonima, napamet. Idem u privatnu ordinaciju koja ima 42% uspeha a to je odlicno. Ti si mladja mozes da probas preko drzave,ali???????? Mogu da ti napisem tacno koje pretrage da uradis da bi hteli uopste da sa tobom o vantelesnoj pricaju. Zasto si tako ne raspolozena, zar ni malo nade nemas da si mozda vec sada trudna, a klomifeni i pregnili???

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vestacka oplodnja
25.2.2009 22:00:17   
balerina
Ja sam novi član i hoću da svoje iskustvo podelim sa vama. Oplodnju sam radila 4 puta. Dva puta kod dr. Radulovića gde sam veoma loše prošla i u Banja Luci kod dr. Sibinčić, dva puta ali bez uspijeha. Ponovo planiram da idem kod dr. Sibinčić, doktorica je fantastična svo vrijeme je bila uz mene, kad sam otišla kući svaki dan je zvala da vidi imam li kakve promene. Tamo imaš svu pažnju osoblja, velika razlika od dr. Radulovića. A moje drage velika je razlika i u plaćanju, što nama koje to radimo mnogo znači. Ja se liječim već 12 god. mnogo sam prošla i svašta probala. Ali vjerujte kod dr. Sibinčić sam najbolje prošla, manje hormona sam primala, a folikuli su bili mnogo bolji. Ja do sad nisam imala sreće, ali ne odustajem, idem dalje. Iako imam 37 god. ne odustajem, ali nemojte ni vi drage moje. Pozdrav od novog člana.

< Poruku je uredio Lenka RR -- 26.2.2009 4:26:50 >

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vestacka oplodnja
25.2.2009 22:16:27   
Jacaca
Nemoj da odes sa teme, ja se lecim 12 godina i idem na vestacku u aprilu, pomozi ne znam niasta o tome, prvi put mi je. do aprila imam 38 godina.

< Poruku je uredio Jacaca -- 25.2.2009 22:21:36 >

(odgovor članu balerina)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vestacka oplodnja
25.2.2009 23:32:11   
Modessty
Ja ako ne rešim problem do jeseni, idem na vto! Imam 32 godine i nemam nameru da čekam da prodju godine pre nego što se neki Dr smisli da to predloži!
Ako mogu probaću preko države, a ako se ispostavi da je procedura isuviše komplikovana skupljam pare za neku privatnu kliniku (u Leskovcu na primer).

Ako ma kraju i to ne uspe usvojiću dete i gotovo!

Ali boriću se lavovski za svoje dete!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vestacka oplodnja
25.2.2009 23:41:59   
Jacaca
Ne brini ti imas godine za jos puno pokusajauser posted image Nego gde nestade balerina a tako sam se obradovala.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vestacka oplodnja
25.2.2009 23:43:45   
Laura
Jacaca da li si kontaktirala Genesis iz NS znam da tamo radi dobra doktorica strucnjak za VTO?

_____________________________

Snovi nikad ne umiru, umiru samo sanjari ...

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vestacka oplodnja
25.2.2009 23:45:00   
Laura
Modessty, nemoj odmah crno misliti user posted image nismo mi bas tako stare, vazno je samo naci dobrog dr. mozda nas iznenadis vec sl. mesec user posted image

_____________________________

Snovi nikad ne umiru, umiru samo sanjari ...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vestacka oplodnja
25.2.2009 23:47:18   
Modessty
Možda bude. user posted image Samo kažem da imam i rezervni plan! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Laura)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vestacka oplodnja
25.2.2009 23:48:47   
Laura
Iskreno i ja ga imam user posted image ali to gledam kao poslednju soluciju, boze kad pomislim kako je nekom lako ostati trudan user posted image

_____________________________

Snovi nikad ne umiru, umiru samo sanjari ...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vestacka oplodnja
25.2.2009 23:56:44   
Jacaca
Vec sam se vezala za Ivanovice, uradili su mi sve pretrage, za sada sam zadovoljna sa njima pa ne bih da menjam. Mislim da su stvarno strucni.

(odgovor članu Laura)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vestacka oplodnja
25.2.2009 23:58:25   
Modessty
za te Ivanoviće sam čula od jednog oficira. On i njegova žena su oduševljeni!
Dao mi je i broj telefona

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vestacka oplodnja
25.2.2009 23:59:26   
Laura
Cula sam i za njih,volela bih da ti pomognem koliko god mogu, ako ce ti biti lakse od mog m strina ima 41 god. u Italiji radila VTO  i uspela, tako da se ne brines za svoje godinice user posted image

_____________________________

Snovi nikad ne umiru, umiru samo sanjari ...

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vestacka oplodnja
26.2.2009 0:07:17   
Jacaca
Oni kod nas imaju najveci procenat uspesnosti a moje tri drugarice su uspele iz prve kod njih, a nisu narocito mlade, tako da se iskreno nadamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vestacka oplodnja
26.2.2009 8:17:02   
Modessty
A koliko sve to košta?
Bar okvirno. Čula sam da pripreme dugo traju

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vestacka oplodnja
1.3.2009 23:06:18   
vodolija 82
e pa drage moje meni je vto jedini nacin da dobijem bebicu,ja cu raditi u pg,klinika "LIFE"trebalo bi da sve okoncamo pocetkom aprila.Proces nije tako dug:moras da povadis sve moguce nalaze:hormone,briseve,moras da vadis krv,da radis nalaze na zarazne bolesti...i kad to sve kompletiras i ako je sve uredu ulazis u postupak priprema koji traje mesec dana,kod nas je postupak 2300 e,sa terapijama svim,stim sto nam drzava refundira pola para,prva dva puta....ja cu navijati za vas da me obradujete lepim vestima i da se ne izlazete ovom mucenjuuser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vestacka oplodnja
2.3.2009 11:04:43   
Sneža
Mi smo išli u genezis u Novom Sadu,kod dr.Trninić Pjević,i stvarno sam bila super zadovoljna sa njom,sama oplodnja je 1800 eura,ali su nažalost lekovi papreno skupi,nabavljali smo ih ispod tezge u privatnim apotekama pa su kao malo jeftiniji.Bila sam ostala trudna ali je plod stao da se razvija u petoj nedelji,pa ćemo sada probati preko državnog budžeta.

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vestacka oplodnja
2.3.2009 11:22:33   
Modessty
Jao što je sve to skuuupoooo!!!!!user posted image

Ja ću da vidim šta će da kažu doktori ovog meseca. Ako ne ispadne ništa probaću da se prijavim na vto što plaća grad. Spisak je podugačak, ali možda mi uspe.
Ne mogu više da se maltretiram i da čekam da me se onaj gore seti i smiluje!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vestacka oplodnja
2.3.2009 11:30:12   
Sneža
Ma em što je skupo(nas je sve ukupno izašlo otprilike oko 3000hilj.)em što psihički odlepiš,ali nažalost nama je to jedina šansa tako da šta je tu je idemo dalje!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vestacka oplodnja
2.3.2009 11:42:43   
Modessty
Znači prvo u banku po kredit pao onda u bolnicu na vto!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vestacka oplodnja
2.3.2009 18:27:10   
balerina
Pozdrav  za  sve  dame od balerine. Pošto ponovo  idem  na  oplodnju  treba  da  počnem  sa trrapijom pa me  ineresuje   dali  je  neko  od  vas  koristio  inje.  menopur  ili  gonal  , i gde ste nabavili  i  koliko  koštaju.Ja  krećem  peti  put   šta  reći  - idemo dalje. Drage  moje  ja  ne  odustajem  a  nemojte  ni  vi. U Banja  Luci  je  mnogo  jeftinije  nego u Beogradu.Ako vam  mogu  pomoći  javite  se.


Nadajmo  se  da  i  nas  sunce  ogreje.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vestacka oplodnja
2.3.2009 18:43:30   
vodolija 82
balerina ja sam takodje vec 2 puta imala ne usijesne oplodnje,sad sam u ciklusu  ponovo,nadam se da ce ovaj put biti user posted image koristila sam oba puta menopur,ja sam ih placala 35e,jedan kom,a mislim od 10 do 12 da je trebalo....nabavljam ih u apotekama.zelim ti srecu,da ovaj put konacno bude jednauser posted image gdje ces raditi vto?

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu balerina)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vestacka oplodnja
2.3.2009 18:44:48   
vodolija 82
upravo tako,zamisli kad djeci budemo pricali kako smo ih dobili zahvaljujuci kredituuser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu balerina)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Click Here