|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Lohije (krvarenje nakon porođaja)
31.8.2009 23:19:18   
Anoniman
Otvaram ovu temu u ime Sneze24 koja nam je josh uvek u porodilistu... Ona moze da nas chita,ali ne moze da pishe,pa tju vas ja zamoliti da napishete ovde sve shta znate o LOHIJAMA...

< Poruku je uredio guppy RR -- 3.9.2009 19:55:35 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Lohije
1.9.2009 9:08:32   
Anoniman
Lohije su iscjedak iz rodnice koji se javlja u vrijeme babinja. Na početku su lohije krvave, potom sukrvičaste i na kraju smeđe. Nakon najviše tri sedmice babinja iscjedak postaje oskudan i bjelkast. Ovo je uzrokovano time što se nakon dvije sedmice ušće materice zatvori tako da iscjedak predstavlja samo ljuštenje epitela rodnice uz vrlo oskudnu sluz iz grlića materice.

KLIK - više

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Lohije
1.9.2009 12:19:17   
oliveradj
Meni je krvarenje posle porođaja prestalo posle 4 nedelje.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Lohije
1.9.2009 12:21:55   
Anoniman
Uh, prvi put cujem za te lohije! Dobro sam procitala!

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Lohije
1.9.2009 12:24:43   
NadaR
Jao Trinny, ima da ih zapamtis!user posted image
Jer,uzasno ce te nervirati,bar mene jesu!
Meni je krvarenje trajalo 3 nedelje!user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Lohije
1.9.2009 12:25:26   
oliveradj
Tako zovu krvarenje posle porodjaja, ima ružan miris ali i to brzo prođe.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Lohije
1.9.2009 12:26:48   
NadaR
 Ali dok ne prodje,izludjuje...user posted image
user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Lohije
1.9.2009 12:27:23   
Anoniman
Jel, uh?! Ajd prebolecemo i to nekako, ebuser posted image m li ga! user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Lohije
1.9.2009 12:28:22   
NadaR
 Ma naravnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Samo nek je beban tu,ziv i zdrav a sve ostalo nebitnouser posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Lohije
1.9.2009 12:31:51   
Anoniman
Da znas, nesto sam nestrpljiva da se porodim i da vidim da je sve ok - ubise me u pojam ovi problemcici pred sam kraj - te lohije ce mi posle biti kao macji kasalj!

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Lohije
1.9.2009 12:35:02   
SUPER MAMA
Ja sam krvarila posle porodzaja samo 10 dana to je bili to.Samo vidite nisam znala da taj iscedok posle porodzaja se zove lohije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Lohije
1.9.2009 12:36:52   
Anoniman
A jel taj iscedak zahteva uloske ili moze samo vata?

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Lohije
1.9.2009 12:56:40   
SUPER MAMA
Duso mene u bolnici pre nego sto sam izasla a i patronazna sestra mi je rekla isto a to je da na svako idenje u toalet da se umivam i na dve one uloske s mrezicom stavlja sam joda i onda stavim na gacice.I tako svaki put to je bili po preporuci ginekologa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Lohije
1.9.2009 12:58:10   
Anoniman
E pa, ajd dobro, jod ubrzava zarastanje, pa s toga ne moze da skodi! user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Lohije
1.9.2009 13:25:16   
Mivica
Ja sam se sa lohijama družila 45 dana.
Imam prirodno crvenkastu kosu (ne baš riđu, ali sa izvesnom primesom crvenog pigmenta), pa mi je dr objasnio da takve žene krvare više od drugih.
Pored injekcije za skupljanje materice koju sam dobila odmah nakon porođaja, i naredna dva dana primala sam injekcije za smanjenje krvarenja.
Izvinite, drage trudnice, ne pišem ovo u cilju zastrašivanja bilo koga-ja sam jedan od extremnih slučajeva. Zato, samo se setite mog primera i sigurno će vam biti lakše! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Lohije
1.9.2009 13:31:11   
Anoniman
Ako je to krvarenje normalno posle porodjaja...zashto je Sneza zadrzana u porodilistu zbog toga...i prima inekcije user posted image Ne kapiram user posted image

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Lohije
1.9.2009 13:32:40   
Anoniman
A koliko je Sneza vec u bolnici?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Lohije
1.9.2009 13:35:32   
mamanp
Iskeno da vam kazem,pojma nisam imala da se to zove lohije. Al' sam neznalicauser posted image .
Ja sam krvarila po skoro mesec dana sa oboje. U pocetku bas krv, da bi na kraju bilo braonkaste boje. nista strasno, al' je dosadno.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Lohije
1.9.2009 13:37:53   
Brand new mama
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ako je to krvarenje normalno posle porodjaja...zashto je Sneza zadrzana u porodilistu zbog toga...i prima inekcije user posted image Ne kapiram user posted image

Moguce da ima jaka krvarenja pa joj daju injekcije da bi se to stabiliziralo.Ponekad ta krvarenja nisu jednostavna,popuca vise kapilara ili se zakaci jos neki jaci krvni sud(nemam zelju da plasim-to je relativno rijetko).Sigurno je zbog toga drze:A i kod nas se ne ceka da se posteljica "porodi",vec je cesto cupaju,sto moze izazvati ipak vecu ranu na zidu materice nego kod samog "odljubljivanja"

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Lohije
1.9.2009 13:43:52   
marince1
IZVORNA PORUKA: Mivica

Ja sam se sa lohijama družila 45 dana.
Imam prirodno crvenkastu kosu (ne baš riđu, ali sa izvesnom primesom crvenog pigmenta), pa mi je dr objasnio da takve žene krvare više od drugih.
Pored injekcije za skupljanje materice koju sam dobila odmah nakon porođaja, i naredna dva dana primala sam injekcije za smanjenje krvarenja.
Izvinite, drage trudnice, ne pišem ovo u cilju zastrašivanja bilo koga-ja sam jedan od extremnih slučajeva. Zato, samo se setite mog primera i sigurno će vam biti lakše! user posted image



Ajoooj i ja imam takav pigment user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Lohije
1.9.2009 13:52:57   
sephora
cao, obzirom da sam rodila dvoje evo da vam izlozim svoje iskustvo...
lohije u principu traju oko 40 dana, cas su obilnije, cas su slabije ali uglavnom kazu da neposredno posle porodjaja treba se kretati da se ne stvaraju ugrusci koji mogu dovesti do infekcije.
injekcije se primaju samo u retkim slucajevima ako se bas vidi da je krvarenje preobilno, sto doktor utvrdjuje posle porodjaja prateci krvarenje 2 sata po porodjaju...nekada se neposredno po porodjaju zbog preobilnog krvarenja radi revizija (to je bio moj slucaj sa prvim detetom ali to ne boli jer se radi najcesce u totalnoj anesteziji)
ali sve to zaboravljate cim bebu uzmete u ruke...
zato-nema brines, sve to prolazi a tvoja beba ide sa tobom vasoj kuciciuser posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Lohije
1.9.2009 13:56:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trinny

A koliko je Sneza vec u bolnici?


Pa 25.08 se porodila , znachi sutra tje biti nedelju dana...

Isto me zbunjuje shto je ona napisala da joj se "neke lohije osete" ... ne bi tako napisala da je krvarenje u pitanju...bar predpostavljam... meni ne zvuchi kao krvarenje...ni njoj verovatno...pa sam zbunjena...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Lohije
1.9.2009 14:34:24   
Anoniman
Hm, pa valjda je sve ok! Mozda samo nece da je puste, kako bi se sto bolje oporavila pre odlaska kuci! A jel beba jos sa njom?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Lohije
1.9.2009 22:48:22   
Anoniman
Evo....kaze mi Sneza da lohije jesu krvarenje...ja tako nisam shvatila u prvoj poruci.... no....uglavnom....njoj je sestra rekla da joj to krvarenje ne ide kako treba...verovatno zbog toga shto nisu chekali da posteljica sama izadje nego su je izvukli...

Predpostavljam da je mali sa njom....rekla mi je neki dan da je pocheo da dobija na tezini... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Lohije
1.9.2009 22:59:36   
Anoniman
Kad sam se porodila, lezala sam prvo na onom porodjajnom stolu 2 sata, kao i sve porodilje. Posle ta dva sata, kaze meni sestra da se sama prebacim na onaj pokretni krevet koji su dovukli do tog porodjajnoguser posted image user posted image user posted image . Smognem ja snage, i kako sam se podigla i prebacila se, tako osetim da je, oprostite na recniku, iz mene ispalo nesto ogromno, kao kad je izlazila posteljica, a izgledalo je kao veliki ugrusak krvi. Odvratno! Ja se uspanicila, pitam onu sestru sta mi se desava, bas sam se uplasila, a ona meni onim odvratnim tonom : "Boze, jel ti nikad nisi cula za lohije?!?!?!" Tako sam ja saznala za njih. I eto, da znate da i to moze da se desi, pa da se ne nadjete u tako ruznoj situaciji kao jauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...
Zašto su deca koja su često bosa, srećnija...
Kako hodanje bosih nogu podstiče razvoj mozga kod dece?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image
Click Here