|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čorba od celera i krompira
19.12.2009 19:43:05   
Anoniman
Izuzetno jednostavna, super je i za malu decu, samo bez začina, i meni je spas kad sam bolesna, posto je hranljiva i jako brza i jednostavna za pravljenje.
Sastojci:
1 veći celer izrendan na krupno
3 veća krompira isečena na kocke
malo ulja
kašika pavlake
so, vegeta, biber, peršunovo lišće
Na malo ulja propržiti celer tek da malo "otpusti", ali ne da se zapeče. Dodati krompir i naliti vodom da prekrije krompir i celer. Začiniti po ukusu, i kuvati oko 30-45 minuta, dok se krompir ne skuva.
Skinuti sa šporeta, izgnječiti, ili ubaciti u blender, dodati kašiku pavlake i kuvati još 5-10 minuta. Po ukusu dodati sveže peršunovo lišće zajedno sa pavlakom.
Čorba se služi uz krutone pečene na maslinovom ulju, a koga mrzi da ih peče, mogu da posluže i one "kubeti" kockice koje se mogu kupiti svuda.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Čorba od celera i krompira
19.12.2009 22:13:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

krutone



Neću ni da kažem šta sam pročitala... user posted image

U svakom slučaju, ne znam šta je ovo, a ne znam ni šta su kubeti kockice. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Čorba od celera i krompira
19.12.2009 22:16:18   
Dora
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Čorba od celera i krompira
19.12.2009 22:17:14   
Anoniman
A ti znaš šta su? user posted image  user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Čorba od celera i krompira
19.12.2009 22:18:11   
Dora
neuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Čorba od celera i krompira
19.12.2009 22:19:45   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Nedja

krutone



Neću ni da kažem šta sam pročitala... user posted image

U svakom slučaju, ne znam šta je ovo, a ne znam ni šta su kubeti kockice. user posted image



Mislim da to spada kod nas u grickalice, kao kockice hleba (prepecenog), mislim, mozda lupam. Znam da Nemci i Svajcarci jedu supe i corbe sa nekim kockicama od hleba, meni bilo gadno i da gledam, nekako mi to ne ide jedno sa drugim.






_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Čorba od celera i krompira
19.12.2009 22:24:28   
Anoniman
Aaaaaaaaaa, to sam probala u jednom restoranu zdrave hrane uz čorbu od pečuraka, i bilo je fenomenalno!!! Nisam znala da to može da se kupi u radnji. Ne znam ni ja šta sam mislila, da mali crnac secka i peče hleb... user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Čorba od celera i krompira
19.12.2009 22:41:56   
Anoniman
Hahahaha, sta je vama u mislimauser posted image
kRUtoni-hleb se isece na kockice i isprzi u tiganju na maslinovom ulju ili na puteru tek da se stvrdne, prave se sitne kockice i ubacuje se u corbu. Fenomenalno je, i ide uz sve krem corbe.
A kubeti su nesto slicno, samo kupovno, ima sa piletinom i jos neki ukusi, i malo je tvrdje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Čorba od celera i krompira
19.12.2009 22:43:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja


A kubeti su nesto slicno, samo kupovno, ima sa piletinom i jos neki ukusi, i malo je tvrdje.



A bez ukusa, pa da budu kao oni kurtoni, ups, krutoni? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Čorba od celera i krompira
19.12.2009 22:44:55   
Anoniman
hehe, mislim da ima i to, ista je fora kao bake rolls, samo su kockiceuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Čorba od celera i krompira
19.12.2009 22:46:25   
Anoniman
mmmmmmmmmmmmmmmmm

mljac mljac

Samo moram da zapamtim da permutujem slova, inače mogu žvakati... k'o žvake. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Čorba od celera i krompira
19.12.2009 22:48:01   
Anoniman
makar nikad neces zaboraviti kako se to zoveuser posted image al uvek prvo ispeci pa reci, da ne bude belajauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Čorba od celera i krompira
19.12.2009 22:48:58   
Anoniman
user posted image Tražiću seckane i na masl. ulju zapečene kurtone. Možda prodavačica shvati šta mi treba! 

< Poruku je uredio Tasha RR -- 19.12.2009 22:49:31 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Čorba od celera i krompira
19.12.2009 23:23:28   
Verus
da da to su suve kockice hleba koje idu u salate ili supe...ti krutoni-ne ono sto je Tasha procitalauser posted image
IZVORNA PORUKA: Dora

neuser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Čorba od celera i krompira
19.12.2009 23:23:45   
Verus
user posted image  ubijas me
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image Tražiću seckane i na masl. ulju zapečene kurtone. Možda prodavačica shvati šta mi treba! 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Čorba od celera i krompira
19.12.2009 23:24:33   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here