|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta slave protestanti?
9.12.2008 18:28:31   
guppy RR
Drage moje i dragi moji,
u nameri da malo proširimo znanje i kulturu, odlučila sam da pootvaram teme, u kojima bi napisali šta sve slavimo u porodici.

Ova tema je namenjena protestantskim praznicima i običajima... znači molila bi vas, da mi pomognete izraditi spisak SVIH događaja, koji se slave u protestantskim porodicama.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta slave protestanti?
9.12.2008 20:58:17   
oliveradj
sr.wikipedia.org/sr-el/Протестантизам

Na ovom sajtu se nalazi:

Potrudicu se da saznam vise o svemu posto sam udata za protestanta pa cu da napisem na forumu.

< Poruku je uredio guppy -- 9.12.2008 21:00:25 >


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta slave protestanti?
9.12.2008 21:01:07   
guppy RR
user posted image user posted image user posted image hvala ti

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta slave protestanti?
2.11.2009 11:01:02   
oliveradj
Prvog novembra su bili Svisveti kod katolika i protestanata, dan sećanja na mrtve.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta slave protestanti?
5.11.2009 11:11:48   
lence
Remember, remember,
The fifth of November,
Gunpowder, treason and plot.
We see no reason why
Gunpowder treason
Should ever be forgot!

Danas se u Britaniji slavi Bonfire Night. Naime 1605 grupa katolika je planirala zaveru protiv tadasnjeg kralja (James I) koji je postrozio zakone protiv katolika. Oni su pokusali da dignu u vazduh zgradu Parlamenta i to u vreme kad je kralj James trebao da ga otvori. U podrumima ispod zgrade su naslagali veliku kolicinu eksploziva. Ali su bili otkriveni na vreme i pogubljeni.
Danas se to u Britaniji slavi svuda, a proslavama se cak pridruze i katolici. Nije drzavni praznik vec je samo izgovor ljudima da se uvecer okupe, loze se vatre, pale vatrometi i uziva u fantasticnoj britanskoj klimi (i alkoholu)!

PS. Odbija da nakaci stranicu iz Wikipedije, ako vas vise zanima istrazujte sami.

< Poruku je uredio lence -- 5.11.2009 11:13:44 >


_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta slave protestanti?
11.11.2009 13:58:57   
oliveradj
KLIK Nisam uspela da kopiram tekst pa sam ubacila sajt, tu se nalazi biografija MARTINA LUTERA, KOJI JE ZAČETNIK PROTESTANTIZMA!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta slave protestanti?
11.11.2009 16:23:07   
pips
Protestanti slave Uskrs, Bozic, umesto slave imaju imendane i to mu dodje kao neka slava i svaki clan porodice ima svoj dan tj dan svog imena i postoje jos neki ''sveti'' dani kada se ne slavi nista specijalno u smislu da gosti dolaze u kucu samo je fazon da ne sme nista da se radi tog dana, ali na zalost tacne datume i njihova znacenja ne znam.
E da, i nedelju dana pre Uskrsa svaki dan ima neko svoje znacenje i tada je tacno odredjeno sta koji dan vernici jedu. Mislim da je to sve, ali nisam bas 100% sigurna.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta slave protestanti?
11.11.2009 16:27:58   
sephora
iskreno ne znam tačno koje praznike sve slave, ali šta god-srećno im bilo, da su nam svi živi i zdravi 100 godina...SVE NAJBOLJEuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pips)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta slave protestanti?
11.11.2009 16:29:30   
pips
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta slave protestanti?
24.12.2009 12:38:10   
oliveradj
Želim miran i ugodan badnji dan i sretan Božić user posted image , svima koji slave!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu pips)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta slave protestanti?
20.12.2010 16:39:15   
bucika_bg
IZVORNA PORUKA: pips

Protestanti slave Uskrs, Bozic, umesto slave imaju imendane i to mu dodje kao neka slava i svaki clan porodice ima svoj dan tj dan svog imena i postoje jos neki ''sveti'' dani kada se ne slavi nista specijalno u smislu da gosti dolaze u kucu samo je fazon da ne sme nista da se radi tog dana, ali na zalost tacne datume i njihova znacenja ne znam.
E da, i nedelju dana pre Uskrsa svaki dan ima neko svoje znacenje i tada je tacno odredjeno sta koji dan vernici jedu. Mislim da je to sve, ali nisam bas 100% sigurna.



Do nekle si u pravu :)
S'obzirom da sam ja protestant, u nasoj kuci se slave i uskrs i bozic i imendani.
Za nedelju dana pre Uskrsa, i te obicaje prvi put cujem, ali to ne znaci da oni ne postoje, vec se u nasoj kuci to ne slavi.
Tacno da postoje "sitniji" dani koji se obelezavaju na neki drugi nacin,ali i to je od kuce do kuce. Liberalno dosta :)
Verujemo u Boga, ali nemamo svetce ,jer ne verujemo u njih, i pop je tu samo kao neko ko kanalise , ne neko ko odlucuje.
Crkve su nam belih zidova, bez ikona i slika i samo krst (isto postavljen pre par godina kao obelezje da nas ne bi svrstavali u sekte ) !
Eto devojke, da ne "davim" vise...ako vas ista jos zanima ja cu rado odgovoriti :)
Pozdrav

(odgovor članu pips)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta slave protestanti?
25.12.2010 13:58:17   
bucika_bg
SRECAN BOZIC !

_____________________________

Moj sin-moja radost !

(odgovor članu bucika_bg)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta slave protestanti?
25.12.2011 10:20:24   
tatjan@
Takodje :)

Eto oko Uskrsa da ja pojasnim, posto se kod nas odrzavaju ti obicaji. Nedelja pre Uskrsa se zove Velika Uskrsnja nedelja. Pocinje

Cvetnom nedeljom, kada se nosi cvece na groblje, (simbolise se docek Isusa u Jerusalim sa palminim grancicama), onda ide

Pepelna sreda (tada su palili grancice i posipali se pepelom) kod nas taj obicaj ide u crkvi, kada popa posipa vernike pepelom i taj dan se niko ne sme cesljati, niti prati kosu, onda
Zeleni cetvrtak- kod nas se tada kuva sve u zelenoj boji i najcesce to bude spanac, (simboolizacija zelene boje u Getsemanskoj basti), pa

Veliki  petak- ovo je posni dan i na ovaj dan deca koja su napunila dvanaest godina idu na konfirmaciju, veoma lepa svecanost kada deca postaju da tako kazem ''''''''''''''''punopravni'''''''''''''''' hriscani, odnosno od tog dana sami odgovaraju za svoje grehe.

Bela subota-na ovaj dan se kod nas kuva sve belo, uglavnom su to domaci rezanci sa sirom, ponovo zvone zvona na crkvi (prestaju da zvone u cetvrtak) i simbolise se radosno iscekivanje Isusovog uskrsnuca.

I onda na kraju
Uskrsnja nedelja- ide se u crkvu i posle toga na porodicni rucak koji je veoma bogat, ne sm,eju se zaobici kuvana jaja, sunka, kobasice i pihtije
i
Uskrsnji ponedeljak-tada momci idu od kuce do kuce i ''''''''''''''''zalivaju'''''''''''''''' devojke i dobiju zauzvrat uskrsnje jaje i kolace. Nekad su se devojke stvarno polivale vodom, to je bila citava jurnjava i sakrivanje po kuci, pa kad je izvuku napolje, poliju je sa dve-tri kofe hladne vode user posted image , danas se to svelo ne prskanje dezodoransom, mada sam ja jednom dobila kofu od blesavog brata mm-a user posted image , kad ga nisam ubila onda nikad necu..

Srecni praznici, odosmo na korindjanje user posted image (odnosno recitovanje neke pesmice sa bozicnom tematikom, pored jelke, a zauzvrat se dobije poklon i pare. Vazi uglavnom za decu koja nisu prosla gore pomenutu konfirmaciju. Ide se po rodbini.)

< Poruku je uredio tatjan@ -- 25.12.2011 10:23:32 >


_____________________________

Mnogo volim da se igram ludosti i u sve dane žmureći zakoračim i da popljujem onako malo tužno, onako iz samilosti, sve katastrofe koje su pretile da me smrve.. Mika Antic

(odgovor članu bucika_bg)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta slave protestanti?
25.12.2011 14:46:20   
jance
srecan i blagosloven Bozic zelim...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu tatjan@)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta slave protestanti?
25.12.2011 15:54:26   
choopa choops
Cestitke i od mene user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta slave protestanti?
25.12.2014 18:32:22   
minnica
user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta slave protestanti?
26.12.2014 20:37:16   
Maraj
Srecan Vam Bozic

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here