|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li ste birali uciteljicu?
13.1.2010 20:00:49   
marija32
Dragi roditelji, dete mi se upisuje ove godine u prvi razred, a ja sam u nedoumici da li da trazim "vezu"(kao za sve u zemlji Srbiji) za uciteljicu koja vazi za dobru, ili sa pedagogom da razgovaram o tome kakva bi uciteljica "odgovarala" mome detetu? Potpuno sam sludjena i zabrinuta, kako ste vi postupili? Kada pitam nekoga od roditelja cije dete ide u tu skolu o nekom ucitelju/ci, misljenja su im o svakome razlicita,uzas!
Unapred se zahvaljujem na odgovorima!!!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
13.1.2010 22:45:20   
Anoniman
"Požuri bolan zvoniće...!"
"Neće bona, veliki je odmor.........! "user posted image user posted image user posted image


Marija izvini ...tema je ozbiljna ali ako me budeš upoznala shvatićeš da je ovo bilo jače od mene...user posted image

Dobrodošla!user posted image

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
13.1.2010 23:36:27   
Anoniman
Mislim da bih tražila vezu za učieljicu za koju sam od poverljive osobe čula da je dobra. Uostalom, na osnovu nekih priča možeš doneti zaključak o tome kakva je neka učiteljica, bez obzira na to da li je osoba kudi ili hvali. Bitno je da znaš šta ti smatraš dobrom učiteljicom, te da te karakteristike nađeš, makar delimično, u određenoj učitiljici. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 9:17:01   
Lu
IZVORNA PORUKA: marija32

Dragi roditelji, dete mi se upisuje ove godine u prvi razred, a ja sam u nedoumici da li da trazim "vezu"(kao za sve u zemlji Srbiji) za uciteljicu koja vazi za dobru, ili sa pedagogom da razgovaram o tome kakva bi uciteljica "odgovarala" mome detetu?


Ja sam bez riječi,ovo prvi put čujem,možda sam primitivna za vaša shvatanja ali tražiti učiteljicu koja odgovara mom djetetu,a kako ćete birati nastavnike i profesore,pa onda muža ili ženu...kuda ide ovaj svijetuser posted image

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:10:59   
*Alexx*
Pretpostavljam da je Marija misila na to da detetu ne zapadne neki kreten od učiteljice user posted image Uh, ne znam šta da ti kažem. Sin od mog kolege je promenio tri učiteljice - prva ih je primila, pa nakon dva meseca otišla na porodiljsko, isto se desilo i sa drugom, ali kad su krenuli u drugi razred, sad su na trećoj učiteljici dok se prva ne vrati. I sve tri su bile OK.
Ono što tebi odgovara ne mora da znači da drugima odgovara.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:18:14   
Lu
Ma ja Alexx prvi put čujem da se može birati učiteljica,odeš kod pedagoga na razgovor i šta... ova učiteljica ima te i te mane ova ima te i te prednosti,pa šta da svi roditelji tako biraju učiteljiceuser posted image
Da je to i legalno i dostupno nikada to ne bi radila,učiteljica se svaka mora poštivati a ako postoji neki problem to se mora riješiti i ide se dalje,neću ni ja dozvoliti da se neko iživljava na mom djetetu!
To je opet samo moje mišljenje,isto tako postoje privatne škole gdje možete postavljati svoje uvjete ali za novac, e sad ne znam da li postoje u Srbijiuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:26:42   
*Alexx*
Nisam ni ja znala da se učiteljice mogu birati - to je neka novina user posted image Ja sam mislila da biraš tako što tražiš vezu... Mislim, koji bi pedagog rekao da ova učiteljice ne valja? Doduše, ako to može, zašto da ne (mislim na taj razgovor sa pedagogom)? Mene baš interesuje kako to funkcioniše.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:28:18   
minavb
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: marija32

Dragi roditelji, dete mi se upisuje ove godine u prvi razred, a ja sam u nedoumici da li da trazim "vezu"(kao za sve u zemlji Srbiji) za uciteljicu koja vazi za dobru, ili sa pedagogom da razgovaram o tome kakva bi uciteljica "odgovarala" mome detetu?


Ja sam bez riječi,ovo prvi put čujem,možda sam primitivna za vaša shvatanja ali tražiti učiteljicu koja odgovara mom djetetu,a kako ćete birati nastavnike i profesore,pa onda muža ili ženu...kuda ide ovaj svijetuser posted image

Cemu ovakva reakcija?
I mojoj stariji sestri i meni, roditelji su birali uciteljicu i razrednog staresinu. Iz odeljenja moje uciteljice, izasli su odlicni matematicari. Mislim da se skolovanje dete ne prepusta slucaju. Planiram da dobro odaberem skolu, uciteljicu, dodatne aktivnosti...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:30:39   
Lu
Mina to je MOJA reakcjauser posted image
Smatram da u javnim školama ne treba da postoje privilegije za "određene"!
Privatne škole su nešto drugo!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:33:53   
minavb
Isla dam u drzavnu skolu. Uciteljicu su mi birali po iskustvima drugih roditelja cija su deca isla u tu skolu, a kasnije nam je uciteljica, sa roditeljima , birala razrednog staresinu. Najnormalnije user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:38:53   
LillyT
Drugarica moja je uciteljica i znam da postoje itekakva urgiranja gde ce ko. Nazalost, ja nikada nisam iskoristila prednosti koje sam imala kao preofesorsko dete, tj. mama nije nikada urgirala za mene i brata, pa sam ostala glupa za fiziku, nemacki.....Bilo je i kod nas odeljenje birano pincetom, sve su bila deca bogatuna (ne deca obrazovanih i uglednih, nego bogatasa), mozda i treba da postoji neka podela dece, ali pre po znanju nego po materijalnom statusu

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:39:00   
buhla
jednog dana kada svoje dete budem upisivala u školu, sigurna sam da ću se raspitati ko je dobar učitelj i pokušati da ga stavim u to odeljenje. A ko zna... možda mu i tata bude učitelj user posted image (mada mislim da to ne bi bilo baš dobro ni za jednog od njih)

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:42:00   
Lu
Ja nisam znala ko će mi biti učuteljica dok nisam došla u školu,niti je znala moja mama,sve učiteljice su bile manje više iste...ali tada su bila neka druga vremena gdje si morao učiti i naučiti bez ikakvih privilegija ili biranja.
I moj sin će da ima učiteljicu koja mu bude dodjeljena i meni to nimalo ne smeta,a o njegovom daljnjem školovanju i aktivnostima, naravno da ćemo mi roditelji u dogovoru sa njim odlučivati,to je nešto drugo, ovdje se radi o učiteljici 1.-4.razreda.



(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:44:32   
minavb
Meni su uciteljicu birali zbog matematike a sestri zbog srpskog jezika. Moja nas je stvarno forsirala i iz njenih odeljenja su deca uvek pobedjivala na takmicenjima. Vecina je danas zavrsila elektrotehniku, arhitekturu, gradjevinu, matematiku i medicinu. Drugari moje sestre su mahom profesori knjizevnosti, lingvisti, novinari. Obe su bile jako stroge i moze se reci da su nas lepo vaspitale.
Nije rano Lu, vec od 4. godine moze da uci i da se usmerava.

< Poruku je uredio minavb -- 14.1.2010 10:46:09 >

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:45:47   
LillyT
IZVORNA PORUKA: minavb

Isla dam u drzavnu skolu. Uciteljicu su mi birali po iskustvima drugih roditelja cija su deca isla u tu skolu, a kasnije nam je uciteljica, sa roditeljima , birala razrednog staresinu. Najnormalnije user posted image


Kod nas nije bilo tako, jednostavno, razrednu smo dobili tek tako i ko nije bio zadovoljan mogao je da ide u drugo odelenje. Ja ostala zbog drugara, meni je to uvek bilo bitno user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:47:23   
*Alexx*
Mina, a kako su tvoji roditelji znali da će tebi bolje ići matematika, a sestri srpski jezik?
To je super kad znaš koju učiteljicu hoćeš i kad možeš da izabereš, ali mislim da je to teško izvesti u beogradskim školama koje su prenatrpane.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:47:28   
minavb
Mene i moje najbolje drugarice, uciteljica je smestila kod razredne koju smo izabrali.user posted image
Ne znam kako su roditelji znali ali eto, uradili su dobru stvar za osnovu. Posle su gresili jer su nas pustili da biramo sami ali dobro.
Koliko znam , u Drinki Pavlovic mozes da biras.

< Poruku je uredio minavb -- 14.1.2010 10:49:10 >

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:51:49   
LillyT
Ne znam sta reci, treba pomoci detetu, ali mu ja skole necu zavrsavati, nije ni meni niko, pa sam sve sama uradila. Ne kazem da ne treba pomoci, ali roditelji gube granicu razumnog ponasanja i na kraju ispada da za njihovu decu niko nije dobar. Secam se jedne profesorice sa faxa kako je zapenila za "njeno dete" pa niko ne valja kao njen sin (jadna njegova devojka), pa za njega samo najbolje, "on je bolji od drugih" i slicno...mora se naci neka granica gde se dete bori samo za sebe i pocinje da radi na sebi.

Mina, mozda nisu pogresili sto su vas pustili, sama pravis svoje greske....


< Poruku je uredio LillyT -- 14.1.2010 10:53:19 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:55:05   
Lu
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ne kazem da ne treba pomoci, ali roditelji gube granicu razumnog ponasanja i na kraju ispada da za njihovu decu niko nije dobar.


O tome ja pričam...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 10:55:17   
minavb
Ma to nikako. Svi su ucitelji dobri i dete mora da postuje autoritet, samo eto, neki ucitelj vise radi na ovome, neki na onome...to treba birati. Sta ako mi dete divno crta a ja ga ubacim kod neke koja ima umesto likovnog daje jednacine sa tri nepoznate (tako je nama bilo)? Ako mi dete kaze "Ne voli me profesor/ucitelj" , sigruno necu da mu verujem.user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 11:04:21   
LillyT
Svi su ucitelji dobri i dete mora da postuje autoritet


Nazalost, ovo prvo nije tacno, jer se danas svako prima u prosvetu i to je strasno ko sve ne zavrsava uciteljski. Zato se i javlja to da se traze odredjeni ucitelji. Veruj mi, muka te uhvati. I momak je dete profesora (meni je samo mama) i bas su pricali o degradaciji tog zanimanja, kako danas svako dolazi i "uci" decu.
Ovo drugo je tacno, ali danas ne vazi, secam se da smo se i brat i ja svima morali obracati sa VI, a danas vec deca intelektualaca prave razliku i svasta govore tetkicama (klinja je rekao uciteljici da je "ona spremacica" i sto bi joj persirao?!? Sta mislite od koga je to cuo?!? Roditelji su ga tako vec naucili a ima samo 8 godina, jer je on poseban i ne treba sa svima da se mesa.....

< Poruku je uredio LillyT -- 14.1.2010 11:05:29 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 11:05:49   
*Alexx*
Šta znam... moje mišljenje je da od prvog do četvrtog razreda treba podjednako razvijati sve veštine, oblasti itd, pa posle videti gde dete prednjači i dalje ga usmeravati vannastavnim aktivnostima... Mislim da već učitelj može da vidi gde neko dete prednjači i sugeriše roditeljima šta bi mogli da urade po tom pitanju.
Jedno je to da li je sam učitelj/ica kreten, nervozna osoba po prirodi, a drugo je da li učitelj forsira jednu oblast naspram druge. Ni jedno mi se ne sviđa, ja bih za svoje dete izabrala generalistu učitelja, a ne specijalistu.
Sad filozofiram, ko zna kako ću razmišljati kad moje dete bude krenulo u školu.

Što se autoriteta tiče, mislim da to dete nosi od kuće.

< Poruku je uredio Alexx RR -- 14.1.2010 11:06:57 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 11:13:33   
minavb
IZVORNA PORUKA: LillyT

Svi su ucitelji dobri i dete mora da postuje autoritet


Nazalost, ovo prvo nije tacno, jer se danas svako prima u prosvetu i to je strasno ko sve ne zavrsava uciteljski.

Nisam se precizno izrazila. Mom detetu uciteljica MORA da bude dobra i MORA da je postuje, kakvu god da mu izaberemo. I ja cu je postovati i ceniti, pa i ako mi se neke stvari kod nje ne dopadaju, necu da trcim kod nje da se raspravljam.
Sva su zanimanja na neki nacin degradirana ali i tome moramo da se prilagodimo.
To za spremacice...ne znam, mislim da se to kod kuce uci. To je vec sasvim druga tema. Trovati malu decu razlikama, uzasno je!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 12:02:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: LillyT

Ne kazem da ne treba pomoci, ali roditelji gube granicu razumnog ponasanja i na kraju ispada da za njihovu decu niko nije dobar.


O tome ja pričam...


user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Da li ste birali uciteljicu?
14.1.2010 12:07:53   
Anoniman
Najlakše je okriviti nekoga za greške koje možda možemo i sami da ispravimo... Treba i sami roditelji da rade sa decom a ne da ih samo prepuste vaspitačicama, učiteljicama, bebisiterkama.. pa su na kraju oni/one krive za sve.
Prvi put čujem o izboru učiteljice, pa koliko nas je imalo normalan tretman iako nismo birali učiteljicu?
Šta, sutra ću da se bojim kakva će mu nastavnica biti, profesor..?
Neka se samo izbori (dok je malo roditelj treba , ponavljam , da radi sa detetom )-kako ostala dec?
Ma dajte........

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here