|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dečiji stomatolog
9.2.2009 18:49:23   
Lu
Evo sad sam pročitala u članku o zubićima ovdje na rr da se prvi posjet zubaru obavi čim dijete dobije prve zubiće i svakih 6 mjeseci se obavlja kontrola.
Mi ćemo sutra prvi put zubaru i to zato što vrtić organizira posjet zubaruuser posted image
Kakvo je stanje kod vasuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 27.10.2010 11:10:22 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: prvi put kod zubara?
10.2.2009 15:16:50   
Lu
Halo mame,nevodite djecu zubaruuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: prvi put kod zubara?
10.2.2009 15:21:07   
Anoniman
Ne user posted image

Baš sam sinoć razmišljala o ovoj temi... ne znam kako bi se Luka i ja ubedili oko ovoga, pa njega boli i kada mu kosu seku... user posted image

Kako je prošlo to danas?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: prvi put kod zubara?
10.2.2009 15:27:48   
Lu
Odgođeno,a ja se baš radovala odlasku zubaruuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: prvi put kod zubara?
12.2.2009 14:24:02   
Lu
Jel znate nešto o tome da se kod prvog pegleda zubići premažu fluoromuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   [Obrisana poruka]
16.2.2009 8:36:56   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: prvi put kod zubara?
5.5.2010 14:29:27   
Lu
Napokon,danas je moj dječak prvi put bio kod zubarauser posted image
Dobio je diplomu za hrabrost i diplomu za najljepše zubiće (dobili su ih svi koji nisu imali ni jedan kvar na zubićima).
Oduševljeno priča o tome i sviđa mu se stolica koja se diže i spuštauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: prvi put kod zubara?
5.5.2010 14:30:12   
Jeca*
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: prvi put kod zubara?
5.5.2010 23:40:41   
sanji
Mi nismo išli kod zubara a imamo po dva zubića već više od mesec dana! Šta on može da radi kad one neće da ih pokažu sem kad se smeju i kad hoće da ujedu nešto? user posted image počeli smo odmah da ih peremo i to je to!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: prvi put kod zubara?
28.7.2010 22:32:55   
Lu
Tashke jeste bili kod zubara možda?user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: prvi put kod zubara?
28.7.2010 22:36:59   
Anoniman
Danas sam išla kod zubara da se meni nešto popravlja, pa sam vodila i Luku, prvi put (sa 4 godine). Na savet zubarke, poneli smo četkicu za zube da joj pokažemo, bio je sav ponosan. user posted image Seo je u "lift-stolicu" (može da se diže i spušta user posted image ), žena mu pregledala zube, ali je prethodno došao da vidi šta meni rade i da li je to nešto strašno.
Zubi su mu odlični. Ima jedan malen karijes između jedinice i dvojke (desno), ali zubarka kaže da je to toliko maleno da ne vredi dete traumirati, nego da ga dovodim narednih mesec-dva svake dve nedelje, da on navikne da tu ništa ne boli, i onda će mu u jednom momentu popraviti.
Takođe, dala nam je GC Tooth Mousse (KLIKNI), to je kao neka krema za zube, da tako kažem. Nakon pranja zuba uveče, namaže se malo na zube, i ne ispira se. Ima lep ukus (vanila). Kaže dr da ojačava zube, i nešto je pričala i o suzbijanju već postojeg karijesa, ako je mali, ali Luka je tada već sam izlazio iz ordinacije, pa nisam propratila.

(odgovor članu sanji)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: prvi put kod zubara?
28.7.2010 22:40:32   
Lu
Superuser posted image
A reci mi, jel to za premazivanje zubi ono o čemu ja trubim ko papagaj al mi niko ne odgovarauser posted image
To bi trebao biti fluoruser posted image
Jesi pitala za tabletice fluorauser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 28.7.2010 22:41:06 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: prvi put kod zubara?
28.7.2010 22:45:55   
Anoniman
Pitala sam za sebe za fluorizaciju, to je kod nas sada extra popularno. Dr kaže da nema potrebe. Kaže, kada je ona bila mala, uzimale su se tabletice fluora, i nije tačno da su štetne. Problem je u tome što ako se preskače uzimanje, recimo 3 dana uzimaš, jedan zaboraviš, puj-pike ne važi ono što si uzimala, gubi se efekat. Zato su ukinute. (isto važi i za decu i za odrasle)
Tada je u pastama za zube povećana količina fluora, i ona tvrdi da ukoliko osoba zube pere dva puta dnevno, to je taman dovoljno fluora, jer ne valja ni sa njim preterivati (poredila je sa količinom soli i šećera - koliko je dovoljno (tj zdravo) a koliko štetno).
Ova kremica... bio-available calcium and phosphate ions... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: prvi put kod zubara?
17.8.2010 7:36:22   
Lu
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Kada ste prvi put odveli dete kod stomatologa?Koliko često vodite decu? da li se plase?


IZVORNA PORUKA: lanajelena

Lanu je inace vec nekoliko puta pregledala neka prijateljica ali ne u ordinaciji,danas smo prvi put bili stvarno kod zubara,bila je pomalo uplasena ali je zubarka bas opustila i zdruzile su se...zubici su joj svi zdraviuser posted image

E sad rekla mi je da kad su mali treba da dolaze prvi put sa devet meseci posle toga do tri godine na godinu dana a kad predju tri onda na 3,4 mesecauser posted image ...bas sam se iznenadila




_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: prvi put kod zubara?
17.8.2010 12:13:39   
lanajelena
Ok Lu, ali ovo je tema samo za prvi pregled da li da i svaki naredni pisem ovde user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dečiji stomatolog
17.8.2010 12:51:25   
Anoniman
Da, da user posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 27.10.2010 11:11:02 >

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dečiji stomatolog
27.10.2010 11:11:59   
Lu
IZVORNA PORUKA: Vaja

Da li neko ima da mi preporuči dobrog zubara za dete?


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dečiji stomatolog
29.10.2010 23:47:41   
Brand new mama
Cure,ako neko ima iskustva sa tim,molim vas napisite,jer cu da osjedim do cetvrtka,tad sam bebiju zakazala zubara.Od kako je poceo da pije na flasicu(tj.ne dojim ga) pojavilo mu kao neka bijela skrama na vrhu jedinica(do desni).Perem mu zubice redovno(koliko da) ali to nisam uspijela da skinem.Sada mu je to sa jednog zubica otpalo i cini mi se kao da mu je otisla gledj.Ne znam da li tripujem,ali bukvalno se vidi kao nesto ljubicasto ispod. nadam se da nece ostati bez zubica sa tek14 mjeseci...a da,prije mjesec dana se i cuknuo o sto zubicima(mm ga je cuvao,pa je morao da baci pogled na net,naravno)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dečiji stomatolog
29.10.2010 23:54:46   
Anoniman
Ma, čak i da je oštećena gleđ, popraviće to. Nemoj se nervirati. user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dečiji stomatolog
22.11.2010 11:00:36   
Vučko.ba.
Meri je nikla 6-tica, a još joj niti jedan zub nije ispao, pa smo išli zubaru da stavi zaštitu, i usput je otkrio početak karijesa na dvije donje petice, pa smo popravili jednu peticu, a drugu ćemo za 10 dana .

ekstra je bila hrabra
svo vrijeme je držala ogledalo da bi vidjela šta i kako radi zubar, čak je malo miješala plombicu

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dečiji stomatolog
23.1.2011 16:19:37   
New Mom
Nama sledeći mesec savetovalište sa 9.meseci, a posle tog pregleda idemo i kod zubara na prvi pregled (rekli su da se ne zakazuje, samo se dođe).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dečiji stomatolog
13.2.2011 0:04:29   
Anoniman
Zakazala sam Luku opet kod zubara za sledeći petak. Nešto mi se ne dopada gornja desna dvojka, imam utisak da se razmak između keca i dvojke povećava, dal se zubi razmiču (zašto bi? user posted image ), ili se dvojkica ipak kvari iako je dr rekla da se to ne popravlja kad je tako malo na mlečnim zubima...??? Nema karijesa koji bih ja kao laik videla, u smislu tamnih fleka. Zub je beo.
Baš me strah. Šta ako bude trebalo da se popravlja? kako ću se objasniti sa Lukom? On je sav plašljiv, pa još i namćor. Baš me muka hvata od toga! user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dečiji stomatolog
14.2.2011 13:04:34   
New Mom
Mi smo danas bili prvi put kod zubara. Hrabro!user posted image
Dr je pregledala, konstatovala da ovih 6 raste kako treba, da svakog trena dobijamo bar još 3 komada, osete se. Objašnjava mi oko uvođenja četkice i paste i sl. za stvaranje navika. I sve pamflete oko toga nam dala.
Sledeći put najranije za godinu dana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dečiji stomatolog
19.2.2011 10:17:05   
Anoniman
Bili smo juče kod zubara. Hrabro je sam seo u stolicu iako je dr nudila da sedi meni u krilu, ali on je hrabar dečko. user posted image Sve je zdravo! user posted image Dvojčica je malo kriva, te treba više da obratimo pažnju kada je peremo.
No, ima mnogo afti u ustima, pitam jel to manjak vitamina, kaže dr da vitamini neće škoditi, ali da se to javlja kod dece koja preživljavaju veliku promenu u životu: polazak u vrtić, promena vrtića, 1 OŠ, 5 OŠ, srednja škola, fakultet, prinova u porodici...
Posle toga smo otišli da kupimo knjigu Klimavi zubići (KLIK), fenomenalna je! user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dečiji stomatolog
9.5.2011 16:41:08   
nencydrew
Ja mučim muku ...
Vodila sam moju petogodišnju devojčicu kod zubarke, išlo je u početku, popravila je jedan zub-to je bio najmanji kvar.
A kad su stigla 2 veća kvara, neće ni da čuje, plače, hoće kući...

Danas sam je odvela kod drugog mladog zubara, nije ni sela, krenula da plače, ja i mm je ubeđivali...Inače i ja i mm popravljamo zube...
Sad smo joj zabranili crtaće i slatkiše, vodimo je sutra opet...user posted image

Zaista mi je nehumana ta varijanta na stomatološkom .

Ako neko ima neku ideju, predlog...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here