|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Deca 70-tih i 80-tih-prica
11.10.2012 21:53:06   
boba 11
Naisla sam na zanimljivu i dosta istinitu pricicu pa reko da je podelim sa Vama :

Za svu decu koja su rodjena 70-tih i 80-ih !!! Prvo,preživeli smo i rodeni smo normalni iako su
naše majke kad ih je bolela glava pile aspirine,jele
hranu iz konzervi,pušile i radile do zadnjeg dana
trudnoce i nikad nisu bile testirane na dijabetes
U to vreme nisu postojala upozorenja u stilu "Čuvati
daleko od dohvata dece" na bočicama sa lekovima,vratima i ormarima.
Kao deca, vozili smo se u autima bez pojasa i
vazdusnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi
kad se vozimo biciklom ili na rolama.
......
Pili smo vodu iz creva za zalivanje vrta, a ne iz flašica kupljenih u velikim trgovačkim centrima.Delili smo
flašicu Cocte i Coca cole sa našim prijateljima i NIKO
nije umro zbog toga.
Jeli smo mlečne sladolede,beli hleb i pravi putar,pili
kole koje su i tada bile pune šecera, ali nismo bili
debeli zato sto smo smo se STALNO IGRALI NAPOLJU. Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se ceo dan,sve dok
se ne upale svetla na ulici,zmurki,planova,klisa,spe
kulanja, partizana i nemaca, 1-2-3,kauboja i
indijanaca,zaloga,fantoma i svega ostalog sto je samo
decja mašta bila u stanju smisliti.Neretko,nas niko nije
mogao naci po ceo dan. I nikad nije bilo problema...
Provodili smo cele dane praveci trokolice od otpada
iz podruma,spustali se niz ulice zaboravljajuci da
nismo napravili kočnice.Nakon par padova,slomljen
ih prstiju i modrica naučili smo kako rešiti problem.
Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme s koncentracijom u školi.
Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti.Mi
nismo imali školskog psihologa i usmerivača pa smo
ipak završavali nekakve škole.
Nama nisu prodavali drogu ispred škole...
Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box,nikakve video igrice,nismo imali 99 kanala na televiziji (samo
dva i to drugi tek od popodne),nismo imali video
rekordere, surround sound, mobilne,kompjutere,
Internet,chat rooms.. .....
MI SMO IMALI PRIJATELJE I MI SMO IŠLI NAPOLJE
DRUŽITI SE S NJIMA ! Padali smo s drveca,znali se poseci na staklo,slomiti
zub,nogu ili ruku ,ali naši roditelji nikada nisu išli na
sud zbog toga.Igrali smo se s lukom i strelom,pravili
katapulte i bacali petarde za Novu godinu i sve smo
to preživeli bez posledica!
Išli smo biciklom ili peške do prijateljeve kuce,zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kucu da se
družimo i budemo zajedno!
Kad upadnemo u probleme sa zakonom,roditelji nisu
placali kauciju da nas izvuku.U stvari, bili su često
stroži nego sam zakon!
Imali smo slobodu,pravo na greške,uspeh i odgovornost.
I naučili smo živeti s tim ! I ti pripadaš toj generaciji? ČESTITAM!
MOŽDA CEŠ ŽELETI PODELITI OVO S OSTALIMA KOJI SU
IMALI SRECE DA ODRASTU KAO PRAVA DECA, PRE NEGO
ŠTO SU ADVOKATI, DRŽAVE I VLADE POČELI
ODREDJIVATI KAKO TREBA ŽIVETI !
Mozda bi bilo dobro poslati ovu poruku i vasoj deci da vide kako su njihovi roditelji odrastali
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
11.10.2012 23:12:05   
sanji
Ja bih tako volela da i moja deca mogu ovako da rastu (ako izuzmemo devedesete koje nikom ne bih poželela)!!!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
11.10.2012 23:15:47   
boba 11
Bas tako ako bi mogli da preskocima taj period imali smo pravo detinjstvo

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
12.10.2012 8:21:37   
Anoniman
Ja sam pročitala prvih par rečenica i shvatila da je to ona priča "a kako je moja mama/baka", a meni je ta priča...bzvz, u najmanju ruku. Da, preživeli smo. Možemo li da kažemo da smo zdravi?! Možemo li da kažemo da ćemo doživeti starost, a da nas pritom neće sastaviti trilion bolesti usput? Ili da ćemo imati svoje zube sa 40? Po meni, mi, generacije 70. i 80. snosimo velike posledice baš zbog zakvih stvari, jer ja ne poznajem ni jednu jedinu osobu iz moje generacije koja je skroz zdrava, znači da nema gastritis, reumu, pcos, da nema nikakav problem sa zatrudnjivanjem...iskreno, meni jeste bilo divno tokom mog odrastanja, ali to što su naše majke pušile tokom trudnoće, što smo pili mukodin samo zato što nam je lep, što smo jeli samo beli hleb, ništa nam to dobrog nije donelouser posted image A da ne pričam o onom delu da smo se vozili beu pojasa i airbagova, zaista ne treba komentarisati. Neću da budem partibrejker, ali meni ovo ne budi nikakvu nostalgiju, samo još veću želju da budem drukčija majka nego što su to bile mame u naše vreme - ne iz zle namere, jer za bolje nisu znale.

(odgovor članu boba 11)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
12.10.2012 8:49:13   
nenja22
ma ja se slažem da smo možda donekle imali bezbrižnije detinjstvo u nekim stvarima, nego što će naša deca ili otom potom unuci imati, ali da je ovaj prvi post u ikakvoj vezi sa tim, to ne vidim user posted image i da, pre budi revolt, nego nostalgično osećanje bilo koje vrste, jašta, ajd sad i ja, nepušač, da pušim u kolima na putu do plaže, jer su to moji roditelji, divni u svakom smislu, radili...pa ni oni više ne puše ni u prostoriji sa unucima, jer je vreme to grozno novo koje je došlo i dolazi, hteli mi to ili ne, pokazalo da to baš i nije tako dobro...


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
12.10.2012 9:13:17   
Olga75
meni budi nostalgiju i tacno da je najgore vreme bilo i da sam odrastala u Cernobilu ja drugo detinjstvo nemam i to mi je najlepse
imamo neku slicnu temu , samo da nadjem ( ako nadjem ) postavicu link

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
12.10.2012 9:17:18   
Lu
Ja sam sretno dijete iz 70-ihuser posted image

Iako se moje dijete  i danas vere po drveću i pada, jede jabuke sa grane, ima prijatelje i svaki dan ih je puno dvorište, slobodno je i ima pravo na greške i uspjehe....
Ne želim da se vratim u 70.- e i nema šanse da ga vozim nevezanog ili bilo kako ugrožavam njegovu sigurnost i zdravlje!
Više nismo u 70- ima i olonosti su se promijenile!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
12.10.2012 9:17:26   
Anoniman
Svako vreme ima svoje prednosti i mane....
I ja sam volela svoje detinjstvo, što ne znači da moja deca neće obožavati svoje u 21. veku...
Ali eto svi ti nekad tako bezbrižni klinci, lepo vaspitani itd danas podižu divlju i neobuzdanu decu user posted image Ne možemo reći da u svemu tome definitivno nešto nije štimalo.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
12.10.2012 9:19:20   
boba 11

IZVORNA PORUKA: Olga RR

meni budi nostalgiju i tacno da je najgore vreme bilo i da sam odrastala u Cernobilu ja drugo detinjstvo nemam i to mi je najlepse
imamo neku slicnu temu , samo da nadjem ( ako nadjem ) postavicu link

user posted image user posted image user posted image
I meni je bilo super kad ulice nisu bile toliko prometne,moja mama nije pusila u trudnoci,a ja sam provodila vreme na svezem vazduhu dok moja deca ne izbijaju iz kuce(sad pogotovo jer imamo tonu domaceg koji radi po ceo dan jer nema dovoljno koncentracije da to uradi za pola sata)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
12.10.2012 9:21:48   
Olga75
da ne bude zablude , meni je moje detinjstvo savrseno ali za mene a ne i za moje dete user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
12.10.2012 9:24:11   
boba 11
Naravno shvatila sam poentu,a svako vreme nosi svoje.Nije za ocekivati da nasa deca sad zive kako smo mi,svi smo posebne licnosti i svako vaspitava decu onako kako smatra da treba.Al odosmo sad i u negativuuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
12.10.2012 9:25:06   
boba 11
Meni licno se svidela prica sto ne znaci da mora svima da se svidi,svi smo razliciti ,da nije tako ne bi bilo zanimljivo

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
12.10.2012 13:33:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: boba 11

Meni licno se svidela prica sto ne znaci da mora svima da se svidi,svi smo razliciti ,da nije tako ne bi bilo zanimljivo


user posted image   Ja svoje dete pokupim iz vrtića, i ostavim ga pred zgradom. Neće kući! U 20h ga molim da dođe da večera, a on ponavlja "Još 5min mama!", i ja sam najsrećnija tada. Imam sreću da živim u zgradi koja ima uvučeno dvorište bez saobraćaja i gomilu dece. To što deca nauče igrajući se napolju sa vršnjacima, ne može niko da ih nauči.

(odgovor članu boba 11)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
12.10.2012 13:38:22   
boba 11
Nazalost moji nemaju sa kim da se igraju kuci ali kod babe i dete kad su ne ulaze i vriste kad treba ici kuciuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
12.10.2012 13:41:39   
Anoniman
Meni nostalgiju budi mukodin , skoro sam ga se setila user posted image
Aki jeste non stop napolju , ne ulazi u kuci do 22 kad ne ide u skolu , do 19 kad ide i to jeste najbolji deo njegovog detinjstva , Petra je jos mala za toliko ostajanje , ali od sledece godine ce biti dosta duze nego sto je danas .. ostalo necu da komentarisem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
12.10.2012 14:00:04   
Anoniman
Eh, bas sam lepo detinjstvo imala do 90tih, kad je ono prekinuto i kad smo svi nekako postali matori.
Meni je zao sto se deca vise ne uce dobroti vec se vaspitavaju tako da budu nemilosrdna, da se kinji i maltretira svako ko je slabiji i nemocniji.
Nekada je postojala kultura sporta, svako je trenirao nesto "za pravo", a ne trenirao tenis ili jahanje jer je in....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Deca 70-tih i 80-tih-prica
12.10.2012 21:24:51   
Shishica
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here