|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kus kus
30.7.2009 18:55:17   
guppy RR
Kus kus je instant proizvod od pšenice. Vrlo je ukusan, lako se priprema i dobro kombinuje sa drugim namirnicama.

Kuvate li kad jela sa kus kusom? Dajte mi neku ideju molim user posted image

Danas sam naseckala piletinu na komadiće, dodala komadiće tikvice i sve to malo pržila u tavi (bez ulja). Kasnije sam umešala kuvani kus kus i servirala.

Deca prvo neće da jedu... onda smo rekli da je to "kuskus" i kad su čuli da su to kao mali makaroni, navalili su i rekli "mama doooobaaaaj je kuc kuc" user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kus kus
30.7.2009 18:58:39   
Verus
ihihihihi guppy, i ja volim da pravim kuc kuc.  Volim sa przenim kikirikijem ili orasima, pa dodam malo lime juica (ili limuna), hm pa malo mladog luka....
A moze i oni gotovi iz kutije.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kus kus
30.7.2009 18:59:16   
guppy RR
POLAKOOOOOOOoooooooooooo
sad lepo natenane objasni ovo sa kikirikijem i orasima... ajmo redom user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kus kus
30.7.2009 19:03:56   
Lilly*
Do skora sam smatrala da je kus kus neka žitarica tipa prosa, tako sam nešto razumela jednom prilikom na tv-u i uvek sam želela da probam. Kada sam saznala da je to ustvari neka vrsta fabričke granulacije pšeničnog griza, razočarala sam se user posted image
Dobro je jedino to što on ne mora da se kuva, nego se samo potopi u proključalu vodu, i što može da se kombinuje sa svim vrstama hrane.
Može se kombinovati npr sa obarenim povrćem i paradajz sosom; mislim da bi bilo zanimljivo i samo sa karijem uz piletinu, možda i kao sutlijaš napraviti-preliti sa vrelim mlekom i začiniti čokoladom, ili cimetom, seckanim voćem.. (pretpostavljam da sam po sebi nije slanog ukusa)

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kus kus
30.7.2009 19:04:09   
Verus
Pa recimo, ove koje kupis gotove u kutiji, ima ih sa toasted pine nuts, pa dobijes onu kesicu sa zacinima-sipas to u kljucalu vodu, dodas kuc kuc, pokrijes 5 minuta i eto.

E sad.  Ja nasla plain (obican, sam, prazan) kuc kucuser posted image  u zdravoj radnji, pa ga skuvam samog u vodi (dodam malkice vegete), pa onda u tiganju, onako na suvo, mozes da ispeces kikiriki (ako ima da se kupi raw ili sirov, a ako je vec pecen, dodas ga tako), pa malo stavim lime juica (ono kao limun ali zelenouser posted image ), a ako nema moze i limun (po ukusu), pa malo luka vlasca ili mozes mladog luka.
I ne znam sta jos....tako mi bude lepse a i ja stavim sta zelim. (naravno, u vodu dodas kasiku maslinovog ulja).

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kus kus
30.7.2009 19:06:26   
guppy RR
NJAMMMMMMMM lilly!!!!

Ne, sam po sebi nije slan. Može svašta da se pravi. Ali eto, nemam ideja.

Na kesici kuskusa koji kupujem piše da kuskus nastaje valjanjem tvrdog pšeničnog zrna tako da nastanu malo krupnija zrnca. Onda ih prokuvaju na pari, da bi mi mogli da ih spremimo u kraće vreme.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kus kus
30.7.2009 19:08:51   
guppy RR
aha, sve sam razumela.
Znači upržim kikiriki, dodam sok limete (? tako mi to zovemo), i vlasac (imam ga u bašti).

Kuskus kupujem samo obični (plain), ne volim baš gotova jela da kupujem, jer mi smetaju neki začini često.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kus kus
30.7.2009 19:11:07   
Lilly*
Gupi, to mi je u trenutku palo na pamet, ako se još nečeg setim, napisaću. Znaš kako ja kuvam? Odem u kuhinju, i imam npr. neki komad mesa i onda počinju da mi se razvijaju ideje u glavi. Dodam malo ovoga, malo onoga.. I nikad neko jelo ne napravim isto. Uvek su to neke trenutne kombinacije. Tako da, opusti se, udji u kuhinju, smisli neku osnovu koju imaš, i onda ideje idu same user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kus kus
30.7.2009 19:19:32   
guppy RR
Aaaa neeee... ja sam dugačiji tip...
ja kuvam isključivo po receptu prvi put... onda drugi put menjam ono što mi se nije svidelo... i kad jednom skuvam kako mi se dopada, uvek kuvam na isti način to jelo user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kus kus
30.7.2009 20:40:53   
Verus
Ja dodam przeni kikiriki u skuvan kuskus, limetu u to, vlasac malo sli, mozes malo aleve paprike (ili preskocis so ako stavljas vegetu)...i lepo je staviti malo persuna svezeg seckanog.  E sada, imas i kuskse sa belim lukom, pa ako volite mozes sitno naseckati malkice i uprziti sa kikirikijemuser posted image
IZVORNA PORUKA: guppy RR

aha, sve sam razumela.
Znači upržim kikiriki, dodam sok limete (? tako mi to zovemo), i vlasac (imam ga u bašti).

Kuskus kupujem samo obični (plain), ne volim baš gotova jela da kupujem, jer mi smetaju neki začini često.


(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kus kus
7.11.2017 11:25:59   
Anck Su Nmaun
Dobila sam par kesica Kus Kus-a, ja to nemam pojma s cim bih spremala. Pa dodam malko u supu al vidim na TV-u kao dodatak je lep. Eto gore procitah da moze uz piletinu.
Spremate li ga i na koji nacin..ajde dajte neku ideju?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kus kus
7.11.2017 11:53:23   
mama Jo
Pratim...
Nikada nisam spremala kus kus 😁

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kus kus
7.11.2017 11:59:20   
Mala Elena
Pridruzujem se. user posted image verovatno pise na samoj kesi uputstvo za pripremu, a ukus je verujem slican kao kod prosa pa moze i uz meso da se kombinuje.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kus kus
7.11.2017 14:10:38   
Ana RR
Anck, pomešaš sa pečurkama koje si prethodno dobro propržila na masl. ulju sa začinima. Ja tako i pirinač spremam i obožavam tu kombinaciju. Takođe, možeš mešati sa povrćem npr kukuruz, grašak, paradajz pa dodaš tvrdi mrvljeni sir i bude kao salata itd. Možeš da izdinstaš crni luk, dodaš tikvice, paprike, šta god voliš, pa to pomešaš sa pripremljenim kus-kusom. Možeš i meso dodati. Sa ćuftama i paradajz sosom... ima puno kombinacija.

< Poruku je uredio Ana RR -- 7.11.2017 14:12:04 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pita sa mesom
Ringerajin kuvar: lelaigor
Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here