|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mentalna aritmetika
29.6.2016 19:29:21   
Goca77
Zdravooo :)

Interesuje me sve o skoli mentalne aritmetike, do sada sam naisla samo na skolu Smartacus kod nas. Cula sam sa raznih strana da je to super za decu i da se bas brzo i efikasno razvijaju. Uce matematike uz pomoc Suanpan tehnike, pa ko zna malo vise o ovome neka pise, a ko ne zna neka proveri, mozda mu se dopadne.

Hvala vam unapred :)
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Mentalna aritmetika
1.8.2016 23:33:52   
Prof
Pozdrav...
Vec dugi niz godina radim sa decom osnovnoskolskog uzrasta.
Samim tim, interesovala sam se kako povecati njihove sposobnosti,interesovanja, mogucnosti
Zakljucak je jednostavan...ukoliko " tretiramo" ili "stimulisemo" u odredjenom razvojnom periodu (od 4 god) povecavamo mozdane sinapse" vijuge" kod dece;a samim tim njihovu intelig..koncentraciju...paznju..
U mentalnoj aritimetici to se radi uz pomoc racunaljki Abakusa ili Sorobana...
To je zasigurno sjajna stvar i zao mi je sto nisam imala priliku da u tom periodu takvo nesto ponudim svojim klincima...

(odgovor članu Goca77)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Mentalna aritmetika
14.12.2016 20:55:24   
World
Ide li necije dijete, interesuju me utisci?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Prof)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Mentalna aritmetika
8.2.2017 23:25:50   
Wikky
Moje curice (drugi razred) su od septembra u Malcu Genijalcu. Veoma smo zadovoljni. Rado odlaze na nadtavu u Malac, a primećujem i značajne promene kod dece. Lakše uče pesmice, Maša je poboljšala rukopis a obema im matematika ide sjajno. Baš su napredovale u računanju napamet (mentalno). Već posle 2 meseca bile su u stanju da računaju višecifrene brojeve a sada već počinju da uče i množenje i deljenje ! Iskreno oreporučujem Malca Genijalca.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Mentalna aritmetika
8.3.2017 7:55:23   
vikiveki
kod nas postoji skola mentalne aritmetike a zove se Saupan

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Wikky)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Mentalna aritmetika
17.12.2017 23:57:27   
sunna
Pozdrav, da li neko ide u neku od škola mentalne aritmetike u Nišu?user posted image
Moja sestricina treba da krene u Brainobrain školu u Nišu, pa me interesuju iskustva drugih...Od svih koje ima u Nišu, deluju mi najbolje, koliko sam se raspitala jedini koriste tehnike NLP u radu sa decom. Jako su ljubazni edukatori i sve su objasnili što se tiče njihovog mentalnog razvoja, pa me interesuju iskustva drugih...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Mentalna aritmetika
18.12.2017 11:37:50   
Misha i Ljisha
Ovde u NS postoji malac genijalac. Moj bratanac ide, i vidim brat je moj odusevljen napretkom. Nadam se da ce se javiti neko i iz Nisa sa utiscima

(odgovor članu sunna)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Mentalna aritmetika
18.12.2017 12:33:14   
sunna
Hvala na odgovoru user posted image

I ovde postoji Malac genijalac, ali je način rada valjda drugačiji od Brainobrain škole. U svakom slučaju, bitno je da ima rezultata user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Mentalna aritmetika
3.6.2018 12:35:29   
Ana RR
U vrtić mog deteta su dolazili predavači iz Malca (bili su tu čini mi se 2 nedelje) i Marku se jako dopalo, sad želi da ga upišemo. Da li nečije dete ide, koja je cena?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu sunna)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Mentalna aritmetika
3.6.2018 23:16:53   
Misha i Ljisha
Moj bratanac ide. Svidja mu se takodje. Cena ne znam stvarno mislom da je 50e mesecno al to je NS malac genijalac. Brat je isto prezadovoljan. Ja jos nisam.nacisto sa sobom da li bih D upisivala na tako nesto. Ja bih pre lad nauci da cita da ide na kurs brzog citanja. A naucice da racuna sigurno. Bratanac je racuno do 20 i pre skole tj i pre malca genijalca napamet. Lako je podsticati ono sto detetu ide. I ne sumnjam u D. To su geni matematicki. Ja se salim da ima moci matematicke. I na prstice evo sa 5 god zna da racuna odavno.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Mentalna aritmetika
4.6.2018 12:28:03   
Ana RR
60 evra je, slala sam im upit. Nije malo alibaš mu se sviđa. Ne znam, videćemo da odemo na testiranje.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Mentalna aritmetika
4.6.2018 13:33:14   
Misha i Ljisha
Pa to je to. Moguce da je i ovde 60e. Meni bi bilo puno. D ide na dva treninga pa jos plus to.mi nismo u gradu znaci svaka aktivnost nplus gorivo . Sto je mnogo mnogo je. Lepo je ali je puno

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 4.6.2018 13:34:02 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Mentalna aritmetika
4.6.2018 13:52:19   
Ana RR
I Marko ide na sport, plus želi na crtanje, mada vidim da ga baš interesuje ovo. Ni mi nismo u gradu tako da se samo vozikamo autom.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Mentalna aritmetika
4.6.2018 16:44:55   
Tiziana
Ja sam sigurna da su super i Malac i Suan Pan i sve slicno tome. Ali mislim da je za decu od toga vaznije da trce, da se penju po drvecu, da idu na sport.
...
Ako je dete sklono logici, bice uspesno i bez Malca. Ako nije, dzaba mu sto Malaca.
To je sada toliko popularno da mislim da smo medju retkima koji decu nisu dali na to.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Mentalna aritmetika
4.6.2018 17:30:18   
IvanaSK RR
Anci, da ne bude mnogo i sport i crtanje i to?
Mislim, naravno, vi znate najbolje. Mi ne bismo mogli toliko ni finansijski ni vremenski.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Mentalna aritmetika
4.6.2018 17:57:55   
Sanjica26 RR
Neke Teodorine drugarice idu na to, ali ne znam kako je. Nisam se raspitivala jer nas nesto ne interesuje. A i previse aktivnosti ne bih da joj nametnem. Ide na ples i na tu likovnu radionicu (koja je besplatna). I to mislim da je previse posebno sto dodje mrtva iz skole. Nekada i propustimo. Ali ajde nek ide na ono sto voli.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Mentalna aritmetika
4.6.2018 17:58:11   
Misha i Ljisha
To da li je detetu mnogo je relativna stvar. Ako je zvrk i sve voli i nista mu nije tesko ako sa voljom ide na sve onda treba a ako je vec niske energije i trom i treba ga nagovarati da ide ili ide ali ne bas sa entuzijazmom e onda sigurno ne bih vodila.

Inace moja bi da ide i u muzicku skolu i na engleski i u malac genijalac user posted image

danas je krenula na plivanje ali samo zatos to vise nema baleta i ide na hokej. Dosta je svaki dan skoro ima trening.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 4.6.2018 17:59:14 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Mentalna aritmetika
4.6.2018 18:04:15   
IvanaSK RR
Ljiso, mozda nije mnogo dok ne idu u školu. Ali tri aktivnosti nedeljno plus skola zna da bude mnogo. Nesto je tri puta nedeljno, nesto dva puta, ali svejedno.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Mentalna aritmetika
4.6.2018 18:04:29   
mama Jo
Lc genijlc je super, pratim ih i na drustvenim mrezama i vidim da se zaista trude. Meni se cini da je super stvar za decu koja imaju afiniteta.
Naravno, slozila bih se sa Ljishom da je ,,previse" relativno od deteta do deteta.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Mentalna aritmetika
4.6.2018 18:05:35   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ljiso, mozda nije mnogo dok ne idu u školu. Ali tri aktivnosti nedeljno plus skola zna da bude mnogo. Nesto je tri puta nedeljno, nesto dva puta, ali svejedno.


Samo sto sam to htela da napisem. Kad ti bude dete krenulo u skolu verovatno ces i ti ovako da razmisljas. Ovo se odnosi na Ljisu. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Mentalna aritmetika
4.6.2018 18:08:30   
IvanaSK RR
Neka ih, Sanjice, nek uzivaju dok su u vrticu user posted image
I moj sin bi i engleski i odbojku i košarku, al bih i ja svašta nešto.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Mentalna aritmetika
4.6.2018 18:10:27   
Misha i Ljisha
Slazem se ja sa vama. Meni zao bratanca ide i na plivanje i na malac genijalac i na tenis. A on je trom. njemu je previse definitivno. Pogotov sto je inace sav usporen i brata korim da mu da malo vazduha da dise. Ne mogu deca da nam se igraju jer nemaju kade. Meni je npr super sto je zimi na hokej vodim prepodne pa tad ne ide u vrtic. I onda ima lufta bas dosta. Ali da kad krene u skolu toga vise nema u skolu se mora. A ostalo kako ona bude htela. Ona hoce na engleski jer Boze moj idu drugari na engleski. Ma....ne zna jos ni R da izgovori necu da je dajem na engleski user posted image a i pricace ga sigurno perfektno, ja ga govorim perfektno a pocela sam da ga ucim u petom razredu i nemam naglasak. Tako da su to sve gluposti. Detetu ili nesto ide ili mu ne ide.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Mentalna aritmetika
4.6.2018 18:51:10   
Tiziana
Malac nije samo 2x odlazak, nego i minimum pola sata dnevno vezbanja i kod kuce. Ako se ne vezba, dzaba se ide. To sve u kombinaciji sa skolom i svim ostalim obavezama cesto je previse za dete tj ono vise nista ne radi 100% jer naprosto nema kad.
U Bgd to kosta 100eur nesecno.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Mentalna aritmetika
4.6.2018 18:53:15   
Misha i Ljisha
Jeste imaju obiman domaci koji rade uz pomoc abakusa. Zahteva sve vezbanje

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Mentalna aritmetika
4.6.2018 22:54:46   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Anci, da ne bude mnogo i sport i crtanje i to?
Mislim, naravno, vi znate najbolje. Mi ne bismo mogli toliko ni finansijski ni vremenski.


Ivančice, ne ide na crtanje. Nismo uspeli da nađemo neku školicu koja nam je blizu.

Ma finansije mi ne spominji... em nije malo para em je 3 sata svake subore i nedelje... znači ništa ne možeš da planiraš da odeš negde. Ali videćemo...on je pun energije, taj bi se na mesec popeo da može user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



Anketa

Epiduralna anestezija
rena

Kada bi Vam u porodilištu predložili porod pomoću epiduralne anestezije, da li bi pristale obzirom na prednosti bezbolnog porođaja, ali i moguće posljedice koje su inače veoma rijetke?

Da (70%)

Ne (30%)


Ukupan broj glasova: 158

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here