|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Novi grip AH1N1
24.6.2009 16:53:49   
mihi
Bilo je pitanje kada će da se dogodi, oboleo muškarac 29 god, boravio u Argentini. Došao preko Frankfurta u Zagreb a onda kolima u Beograd. Državljanin Crne Gore sa prebivalištem u beogradu.

< Poruku je uredio Maya RR -- 10.7.2009 19:19:16 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
24.6.2009 16:56:44   
sneza24
Ja ne verujem da je to istina.

< Poruku je uredio sneza24 -- 24.6.2009 16:57:28 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
24.6.2009 16:56:59   
prase
Uh, ja se nadala da neće doći do ovoga... Ali neka meni neko ko zna bolje od mene objasni jednu stvar - statistički je smrtnost kao ishod kod ovog gripa manja nego kod "običnog" gripa (onog što nas napada bar jednom godišnje) - čemu onda tolika gužva oko toga? Zarazniji je? Teško se leči? Skupo je lečenje? To me kopka od dana kada sam prvi put čula statistiku... ipak je bolja nego za ptičiji grip... 

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
24.6.2009 16:59:23   
prolece
ma, s oproštenjem jedu guser posted image , da bi prodali novine i lekove.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
24.6.2009 17:02:35   
nina83
Mene je sve to sa tim "gripovima" pocelo vec malo da nervira.. Te pticiji, te svinjski, par meseci se pravi opsta frka, pa odjednom nista, kao da ga nije ni bilo! Mislim da to farmaceutske kuce traze nacina da zarade.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
24.6.2009 17:21:50   
vodolija 82
kod mene je u komsiluku ovaj momak sto je obolio u cg,odnosno dosao iz amerike vamo,eno ga u bolnici dobro je,a svi sto su bili u njegovoj blizini dobili su neke vakcine.ja isto  mislim da je to sve da se zarade pare

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
24.6.2009 17:36:32   
mihi
Prase problem je što je virus pasirao tri različite vrste svinje, ptice i čoveka. Ovo što pitaš u čemu je problem kad smrtnost nije velika, nažalost predviđa se da će biti sve većim brojem pasaža prolaza (kroz organizam ljudi biće (VIRULENTNIJI), sa težim kliničkim simptomima i većim % smrtnosti. Naročito je opasan za malu decu i starije ljude kao i imunološki ne kompetentne osobe. Sad mene zanima da li nešto znači da se da vakcina oprotiv gripa H1N1.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
24.6.2009 18:29:59   
Verus
user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
24.6.2009 18:30:46   
Verus
jutros razgovaram sa jednom dr. sto radi kod mene, virolog, bakteriolog, svinjska gripa je krenula iz Kine, sada to utvrdjuju....sve doslo od tih zutaca malihuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
24.6.2009 18:31:08   
guppy RR
jao, nerviraju i mene sve te vakcine... to znači da unosiš zarazu u svoje telo i čekaš na imunitet da odreaguje?
user posted image ga... jel nekad neka prestudirala šta se sve dešava sa decom posle vakcinacije?


(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
24.6.2009 18:37:52   
Verus
apsolutno! isto kao precesto vakcinisanje pasa...dokazano da dovodi do raznih oboljenja, kancera i sl.  Moj pas je dobio samo sve vakcine kao kuce, a sada jedino dobija protiv besnila (platim onu koja je na 3 godine, umesto svake godine), i ako moram da ga ostavim u pansion, mora da primi i bordatellu (protiv kaslja)....
isto i sa decom, dobijaju verovatno vise nego sto treba, ali ja nisam protiv vakcina, samo sam za malo bolju kontrolu sta se u njima daje i sta se koristi kao konzervans/prezervativ (al ne onaj kondomuser posted image )

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
24.6.2009 18:41:18   
kumara

IZVORNA PORUKA: nina83
Mene je sve to sa tim "gripovima" pocelo vec malo da nervira.. Te pticiji, te svinjski, par meseci se pravi opsta frka, pa odjednom nista, kao da ga nije ni bilo! Mislim da to farmaceutske kuce traze nacina da zarade.


Ja sam sigurna da je tako!!! I farmaceutske kuce i neke drzave kojima to odgovara. Pa ljudi pojavio se taj novi grip, i kao odmah XY kuca ima vakcinu za to... Da se iznenada pojavio, trebalo bi vremena da se vakcina napravi....

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
24.6.2009 18:44:36   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Verus
ja nisam protiv vakcina, samo sam za malo bolju kontrolu sta se u njima daje i sta se koristi kao konzervans/prezervativ (al ne onaj kondomuser posted image )


Potpisujem user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
24.6.2009 23:10:46   
mihi
Novartis i Glaxo Smith Cline su velika imena u farm. industriji. Ne sumnjam da će napraviti dobru vakcinu ali i zaraditi puno parauser posted image  U Srbiji se vakcina neće pojaviti pre Nove godineuser posted image .

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
25.6.2009 22:45:40   
simke

IZVORNA PORUKA: nina83

Mene je sve to sa tim "gripovima" pocelo vec malo da nervira.. Te pticiji, te svinjski, par meseci se pravi opsta frka, pa odjednom nista, kao da ga nije ni bilo! Mislim da to farmaceutske kuce traze nacina da zarade.

Potpisujem!Mnogo su providniuser posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
25.6.2009 22:48:04   
simke

IZVORNA PORUKA: guppy RR

jao, nerviraju i mene sve te vakcine... to znači da unosiš zarazu u svoje telo i čekaš na imunitet da odreaguje?
user posted image ga... jel nekad neka prestudirala šta se sve dešava sa decom posle vakcinacije?



Ja pretrazila net,katastrofa i od chega se prave i kakve su posledice

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
25.6.2009 23:01:47   
dunja RR
sada su javila da je obolela i jedna cetvorogodisnja devojcica koja je dosla iz Australije...user posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
25.6.2009 23:04:02   
2002m
Potvrđen drugi slučaj oboljevanja od gripa   user posted image Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: Lek Tamiflu Drugi slučaj oboljevanja od novog gripa u Srbiji potvrđen je kod devojčice stare četiri godine iz Sombora, rekao je ministar zdravlja Tomica Milosavljević. Nadležni organi tvrde da u Srbiji ima dovoljno lekova.  "Devojčica je sa majkom doputovala iz Australije 22. juna, a dva dana kasnije dobija tegobe, povišenu temparaturu, kašalj i hiperemiju ždrela. Istog dana je primljena sa majkom na infektivno odeljenje zdravstvenog centra u Somboru", rekao je Milosavljević dodajući da je zdravstveno stanje devojčice stabilno i da su epidemiološka ispitivanja u toku.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Prvi slučaj novog gripa AH1N1 u Beogradu
10.7.2009 16:35:14   
mihi
37 slučajeva, gripa!!!!!!

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Novi grip AH1N1
10.7.2009 16:46:02   
NadaR
 jooojuser posted image

< Poruku je uredio Maya RR -- 10.7.2009 19:19:43 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Novi grip AH1N1
10.7.2009 20:07:11   
nina83
Mene ovo sve vec jako nervirauser posted image
Sto nas svakog dana bombarduju vestima o gripu, a s druge strane Exit opusteno u toku, na hiljade stranaca ulazi, izlazi iz zemlje, Univerzijada...
To po meni nema nikakve logikeuser posted image  Da je tolika frka, preduzeli bi neke mere. Ovako svi lepo zaradjuju.. a mi strahujemo..

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Novi grip AH1N1
10.7.2009 20:16:32   
Brand new mama
Ma nismo mogli da dopustimo da izgubimo tolike pare od turizma poput Meksikauser posted image  

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Novi grip AH1N1
10.7.2009 20:22:05   
nina83
Pa kako, treba zaradjivati dok "SEKA" trajeuser posted image
Uzgred, nas dve cemo skoro istog dana da se poradjamouser posted image user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 23
   RE:Novi grip AH1N1
10.7.2009 21:58:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

37 slučajeva, gripa!!!!!!


Pa tek su stigli EXIT-ovci. Pitanje: Nakon 7 dana koliko traje inkubacija, koliko će obolelih biti? user posted image

< Poruku je uredio Maya RR -- 10.7.2009 22:10:13 >

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: RE:Novi grip AH1N1
10.7.2009 22:12:03   
Maya21
Da, ko zna koliko će ih biti kad se sve završi, mislim na Univerzijadu i Exit...
Da znate da se bojim pomalo, ipak imam bebiku koja još nema izgrađen imunitet user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here