|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nutella Torta
14.2.2010 1:20:37   
Delijagirl
E ovo sam ja pravila za mmjev rodjen dan napisacu original i moju priredbu ... I hvala LU sto mi je pomogla da sam tu tortu uopste digla user posted image user posted image user posted image Postupak vam je isti za obe razlicice

Kore :
6 jaja
12 dag secera
18 dag brasna
1 prasak za pecivo
1 vanili secer
4-5 kasika Nutelle

Fil :
500ml slatke pavlake
5 kasika nutelle

Preliv :
2dl vode
5 kasika secera

Postupak:
Razdvojite žumance i belance i u svaku sipate pola kolicine secera. Iz belacenta ulupate tvrd sneg a zumance ulupate sa secerom i zatim dodate nutellu. Posle toga u zumance i nutellu dodate 1/3 snega lagano izmesate i polako dodavate brasno sa praskom za pecivo. Kad dobijate sjedinjenu masu dodate preostali sneg i sjedinite smesu. Stavite u namascenu tepsiju i pecete na 180 stupnjeva oko 30 minuta (zavisi od rerne tako da proverite za nozem ili cackalicom) Kada se kora ohladi presecete je na 3 dela i navlazite bisvit sa prelivom. Ulupate slag i negdje kad je na pola ulupan dodate nutelu (preporucuje se da bude malo tekuca da se lepse izmesa). Onda filujete kora pa 1/3 fila pa kora pa 1/3 fila pa kora i na vrh ide preostali fil i to vam je to user posted image A kolko sam uspela da procitam to vam je za onu okruglu tepsiju sa presekom 26cm :)

Moja razlica sa Lu-inom pomocjom ide ovako:

Kore :
8 jaja
8 kasika zutog secera
8 kasika brasna
1 prasak za pecivo
5 kasika finetija (jer je u pola jeftiniji od nutelle a meni je isti ukus)

Fil :
1 l slatke pavlake
5 ili 6 kasika finetija

Preliv 1 :
Mleko
aroma ruma

Preliv 2 :
Cokolada za kuvanje

Premaz :
Dzem od Brusnice

Ja sam pravila kore u velicini tepsije iz rerne i pravila sam 2 puta kore jer mi se iz nekog razloga nisu dovoljno digle da bi to presekla (Naucicu jos) kad su bile pecene prelila sam jih sa mesavinom mleka i arome ruma i ostavila da se olade potom sam odsekla ono malo skarta sa ruba i premazala stranice koje su bile u dodiru sa filom sa dzemom od brusnice em sto onda fil ne nestane u akciji nekde u kori em sto je brusnica malo kisela pa razbije onu secernost cele torte. Onda sam stavila fil i ono sto je ostalo namazala oko torte i umutila jos jedan fil za tortu od vanila sto sam imala cisto da lepo izgleda. Napravila sam ono cokoladu za preliv 2 i prelila celu tortu sacekala da se cokolada ohladi i stvrdi i sa ostatkom fila za tortu od vanila okrasila tortu i to je valda to :)

Evo konacni produkt :)
user posted image

Ovako izgleda iznutra
user posted image

I slavljenik je bio zadovoljan user posted image
user posted image




_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nutella Torta
14.2.2010 11:09:30   
Lu
Ma bravo DGuser posted image user posted image user posted image
Mogu misliti kako se slavljenik oduševiouser posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 2
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here