|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pranje poda
17.8.2009 13:23:36   
Anoniman
Šta stavljate u vodu za pranje poda?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pranje poda
17.8.2009 13:27:18   
bonita
ajd i ovde,ja stavim sudomil i mister proper,i prezadovoljna sam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pranje poda
17.8.2009 14:21:34   
Anoniman
Ja sipam roza Domestos, jako malo.

Probala sam neki vosak za parkete, dao mi dever (on se bavi čišćenjem tvrdim površina), ma jeb***, dobro vrat posle nismo 10 dana slomili.

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pranje poda
17.8.2009 14:39:26   
Anoniman
pošto su mi parketi koristim neku tečnost za parkete pronto ili emsal ...nisam sigurna.... nije vosak upravo iz razloga da glavu ne polomim

a ajax za podne pločice u kuhinji ...i to neki cvijetni ...sva se kuća uzmiriše



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pranje poda
17.8.2009 15:13:53   
vodolija 82
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.


a ajax za podne pločice u kuhinji ...i to neki cvijetni ...sva se kuća uzmiriše





takodje i za laminat,meni je odlicanuser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pranje poda
17.8.2009 15:16:27   
oliveradj
Nije loš Ajaks za pločice, a za drvo tečni Pronto je odličan ona sredstva u spreju sva za drvo možeš da se polomiš posle u kući dve nedelje. Ne glancati nije dobro user posted image .

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pranje poda
17.8.2009 15:21:17   
Anoniman
Meni klizi i od tečnog Pronta, i ne prija mi miris.

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pranje poda
17.8.2009 16:10:23   
Zlatna ribica
Mame sitne dece koja puze i igraju se na podu - a cime vi brisete podove ?

Meni je frka da brisem sa ovim standardnim sredstvima, jer moje dete puzi, igra se po podu, pa lize prstice, pa se bojim da ne lizne i tog sredstva ( da ga raskvasi pljuvackom). Sobu u kojoj ga pustam da puzi svako jutro prebrisem sa vodom u kojem je baby omeksivac za ves, pa posle sve ponovo isperem, pa onda udarim glanc sa Pampers baby maramicama. To je zamorno i oduzima dosta vremena. Ne znam da li postoji neko sredstvo za ciscenje podova koje je bezbedno i za decu user posted image

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pranje poda
17.8.2009 18:30:18   
gagana83
U sobama mi je laminat i za njega koristim Pronto ili Emsal a za plocice u kupatilu i kuhinji Ajax djurdjevak.

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pranje poda
18.8.2009 8:42:16   
Anoniman
Ribice, i moje dete je na podu (mada ima 3god, ali je na podu već preko 1,5god), pa sam sve vreme brisala vodom u kojoj ima Domestosa.

(odgovor članu Zlatna ribica)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pranje poda
2.9.2009 12:46:42   
Jelena81
A da li ja grešim što uglavnom brišem čistom vodom?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pranje poda
2.9.2009 13:00:56   
bonita
ja koristom mr.proper za plocice

_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Jelena81)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pranje poda
2.9.2009 13:39:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jelena81

A da li ja grešim što uglavnom brišem čistom vodom?


Ja svaka tri-cetiri dana prebrisem ajaksom podove, a svaki dan brisem obicnom vodom jer mi je dete stalno na podu. Izuvamo se kad ulazimo u sobe i mislim da je obicna voda, svakodnevno, dovoljna, uz povremeno pranje nekim deterdzentima (kuhinju i kupatilo stalno brisem deterdzentom, dete tu ne zalazi, a i drukcija je prljavstina)

(odgovor članu Jelena81)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pranje poda
2.9.2009 13:46:03   
Lu
Ni ja ne stavljam svaki put deterdžent,sad kad ste napomenule,nekad stavim ajax a nekad čista voda.
Ja domestos ne koristim ni u kupatiluuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pranje poda
3.9.2009 0:09:23   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja sipam roza Domestos, jako malo.

Probala sam neki vosak za parkete, dao mi dever (on se bavi čišćenjem tvrdim površina), ma jeb***, dobro vrat posle nismo 10 dana slomili.


user posted image user posted image user posted image  oprosti mi sto se smejem,znam da nije smesno,nego setih se ...kad sam se udala pa malo posle sipala ja neku tecnost za visoki sjaj parketa,pa umesto u vodu ja direktno na parket pa glancala...To je sijalo neverovatno,dosli sa posla moja svekrva i mm,kad se zena otegla zamalo vrat nije slomilauser posted image user posted image user posted image kaze mm majku da mi onesposobisuser posted image nisam vise to koristila.

Uglavnom voda i krpa,a jednom nedeljno sa onim za regale sto je nekad bilo aktuelno zaboravila sam kako se zove daje sjaj a prijatnog je i blagog mirisa,inace pronto imam i ne podnosim ga zbog mirisa,ne koristim ga.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pranje poda
3.9.2009 0:13:29   
MERYEN
A kupatilo i kuhinju plocice cistim i ribam sanitariju sa brefom crvenim,i cif koristim za kuhinju,nekad i ajax,zadovoljna sam nema kamenca,nema crno izmedju plocica,sigurno znate nasta mislim.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pranje poda
24.11.2009 11:17:00   
*Alexx*
Iskopirano iz teme "Čišćenje podova" by Guppy:

IZVORNA PORUKA: guppy RR

Uhhh, smejaćete se sigurno, ali ipak da rizikujem :))

Čistim podove u stanu bar 2x dnevno. Bebicama toliko hrane leti po podu i svuda naokolo, da redovno brišem ostatke sa pločica u kihunji i parketa.

Sad sam primetila, da se u onim malim poricama u pločicama skuplja prljavština, pa one postaju sve tamnije. Ne volim da čistim površine nekim hemijskim sredstvima, jer mi tu pužu i ližu pod hiljadu puta dnevno, a i neću sve da imam sterilno u kući. Treba malo prljavštine :)))))))))

Interesuje me kako čistite podove,
i da li ima neko od vas iskustva sa "parnom metlom" t.j. onim malim stvorom na paru, koji samo parom/vodom čisti površine?


IZVORNA PORUKA: ebru

Hmmm,dobra tema...ja podove cistim ako ne i 10 puta dnevno da prebrisem...oko 10 sati Mona je u svojoj stolici i papa keks,i naravno poslije oko nje je brdo mrvica,pa opet cistiuser posted image i tako citav dan.Uvijek imam neko srestvo za ciscenje podova,ne uzimam sad neko odredjeno,nego koje mi dodje pod ruku u radnji!Kod mene je laminat pa se i svaka mala prskica primjeti,a s obzirom da je ova moja postala puzacica jednostavno "moram"cistit tako cesto...
Nemam tu "parnu metlu"ali bez obzira ni ona ne bi mogla ocistit Monine mrvice i kojekakve praskice koje se pojave ne znam ni ja od kuduser posted image


IZVORNA PORUKA: Suncica

Ja plocice imam jedino u kupatilu i kuhinji, a ostatak je parket.
Cistim prontom, a pole dobro izbrisem suvom krpom.
A usisavam 3 puta dnevno, bas zbog deteta, jer ide i mrvi na sve strane..



IZVORNA PORUKA: lu

Ja imam oko 130kvadrata površine koju čistim,prvo usisam pa brišem džogerom,trebami oko sat vremena jer sve izmičem nigdje nemam tepih i to radim svaki drugi dan a kuhinju svaki dan.
Koristim ajax od jorgovana.
Trenutno sam u potrazi za usisivačem koji ujedno briše a neznam kakva je ta parna metla možda nije loše rješenje,mislim na uštedu vremene.
A fuge od pločica? Uzmem malu četkicu i ajax professional i ribam,a pametna sam bila kada sam u hodnik stavila žute pločice sa bijelim fugama.



IZVORNA PORUKA: guppy RR

Jao, baš ste vredne!!!
Ta parna metla je kao neki usisivač, ali na glavi ima krpicu od frotira i kroz nju duva paru (upari vodu iz rezervoara). To kao dobro isčisti prljavštinu sa poda... ali ja bi da čujem iskustvo nekog ko to čudo ima i koristi.


IZVORNA PORUKA: Mama37

Nemam podova za brisanje a ni plocica previse djeca su vec malo veca ne puzuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pa malo mi je lakse ali usisavanje jojj kako ga mrzimm...


IZVORNA PORUKA: eman

Tako sam i ja dok je puzao po 10 puta na dan usisavala posto stagod da nade zavrsi u ustima,a sto se tice plocica imam ih samo u wc i kuhinji i to radim sa ajaxom ..em mirise em ocisti...


IZVORNA PORUKA: afrodita

Moji odavno ne puze po podu
ali ja odavno samo ribam i ribamuser posted image



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pranje poda
24.11.2009 11:24:46   
Delijagirl
Udddd ja imam jedno 60 kvadrata da prebrisem ako ne racunam balkon :) prvo sve, pa onda naspricam sa asepsolom i dzogerom i zatim jos sa ajaxom i vodom... i tako svaki dan :) 1x nedeljno sav parket u kuci namzem jos onim sredstvom za parket user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pranje poda
8.8.2011 16:44:40   
Capa
Evo, da malo oživimo ovu temicu....

Da li neko koristi OVO ? Ili neki drugi paročistač ?  Ja sve imam utisak da ne mogu lepo da obrišem podove, a koristim MrProper za laminat, i drugi za pločice... 

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pranje poda
8.8.2011 16:48:28   
*Alexx*
Ja koristim paročistač. I za čas posla prebrišeš pod, samo snagom vodene pare i visoke temperature, bez hemije. Jedina zamerka je što se ne preporučuje za parket, ali naš je ionako star i nije hoblovan jedno 150 godina, pa me baš briga user posted image Baš bude lepo i čisto posle prebrisavanja.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pranje poda
8.8.2011 16:50:59   
Anoniman
Meni se mnogo sviđa taj aparatić. Mada mislim da bi ga cement iz mog komšiluk-gradilišta koji mi je non stop u kući sigurno uništio. Ja moram da ribam pod do besvesti, Ajax za sve podne površine koristim, obrišem sad, za 2 sata je opet prašnjavo. user posted image

(odgovor članu Capa)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pranje poda
8.8.2011 16:53:07   
*Alexx*
Ma to je zakon kad deca propuze, očistiš pod bez hemije. Ne bi bilo zgoreg jednom nedeljno prebrisati i nekim sredstvom koje hrani parket, ali mi samo fali da se klizamo posle user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pranje poda
8.8.2011 16:53:46   
Sanjica26 RR
Nasa zgrada je pored ulice tako da non stop ima prasine. Svaki dan brisem prasinu. I svaki put kad brisem laminat budu neki tragovi kao da nije cisto. Mozda je do laminata ili do sredstva. Krpu redovno perem tako da to nije problem. Probacu da promenim sredstvo. I ja bih volela da imam taj aparatic.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pranje poda
8.8.2011 16:57:55   
Anoniman
Meni je džaba aparatić kad ne može na parket...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pranje poda
8.8.2011 17:04:02   
MarijaBg
Ja podove brisem asepsolom odkad sam se porodila, Razredim ga u vodi i brisem cak i parket sa tim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here