|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pravila ponašanja na internetu
15.9.2011 9:59:32   
*Alexx*
Nađoh ovaj zanimljiv članak, pa da podelim sa vama:
KLIK

Izdvajam:
FACEBOOK
7.Kad nekog upoznajete prvi put, nemojte reći da ga poznajete s Facebooka Osim toga, izbjegnite razgovor o njegovim omiljenim knjigama i filmovima - naprosto je glupo
8.Ne koristite Facebook za promoviranje svog posla, kluba, projekta... Facebook služi za održavanje kontakta s ljudima, a ne da im prodajete stvari
9.Više nitko ne koristi “poke” “Pokanje” djevojke na Facebooku je kao da joj trubite iz auta. Dakle, to rade samo stalkeri i oni koji ne znaju na drugi način naći djevojku
10.Nemojte dodavati roditelje na “friend” listu Kad-tad bi se mogli posvađati na Facebooku pred svima, a isto pravilo vrijedi i za Twitter
11.Ne mijenjajte sliku na profilu više od dva puta tjedno Već je i dva puta tjedno pretjerano, naročito ako je mijenjate sa slikom koja je praktički ista kao i ona od prošlog tjedna
12.Vaše pozivnice za tulume trebaju biti privatne Ne šaljite svima pozivnice, iako je malo vjerojatno da će se 5000 ljudi pojaviti na vašem tulumu. No, nikad ne znate!
13.Smijete pitati: “Otkud se znamo?” Ne mora vam biti neugodno pitati ljude za koje niste sigurni da ih poznajete da li se zaista znate i ako niste zadovoljni s odgovorom, nemojte ih dodati na vašu listu prijatelja
14.“Relationship status” nije psihijatrijski kauč... ... čak ni kada je veza “complicated”
15.Vaša bolja polovica ostavila je otvoren svoj profil? Odlogirajte se! Što god napravili, nemojte se dovesti u iskušenje i provjeravati njihove poruke. Paranoja je gadna stvar!

OSTALO
36.Prije nego naručite odjeću s interneta, izmjerite se. Dobro je znati koji je vaš točan broj. Zapamtite, odjeća različitih proizvođača razlikuje se po krojevima i vaš broj nije kod svih isti
37.Držite se provjerenih stvari. Internet nije mjesto za eksperimentiranje. Nikada preko interneta ne kupujte prvi put neku stvar
38.Rezervirajte ljetovanje i zimovanje online. Brže je i jednostavnije. I dozvolite da vas internet odvede na neko novo mjesto
39.Vodite računa o vašoj privatnosti. Svaki sajt pamti vašu IP adresu, svaka poruka ili mejl koji ste poslali negdje je ostao. Budite oprezni na što klikate i na browseru namjestite postavke za privatnost
40.Ne postoji isprika za previše uskličnika. Više od jednog uskličnika je kao da vas promatra 12 bijesnih očiju
41.Ne koristite glupe nickove za ozbiljne rasprave. Nitko vas na raspravi o Bliskom istoku neće shvatiti ozbiljno ako je vaš nick Sexy69
42.Saznajte što je trolanje. Teško je na početku shvatiti tko trola neki post na forumu, ali ako ostali na forumu ignoriraju nekog, uglavnom je riječ o trolanju. Oni koji trolaju ne ostavljaju logične postove, uglavnom provociraju i raspravu skreću u krivom smjeru
43. Na Flickru stavljate samo kvalitetne fotografije Tek tako će vaše fotografije dobiti pravu pažnju i ne stavljajte više od dvije fotografije dnevno
44.Dajte ime svojim fotkama na Flickru. Ako se vaša fotografija zove DSC0012 nemoguće ju je pronaći u arhivi
45. Vjerujte Wikipediji. Postotak grešaka na Wikipediji jednak je postotku grešaka u Britannici
46. Ne koristite Google za varanje u kvizovima To je naprosto neprihvatljivo. Stara stvar, ali i dalje nešto što ne smijete raditi
47. Rano je za Geo-tagging aplikacije Aplikacije poput Foursquarea su budućnost, ali sada ih ne koriste svi, i malo su zastrašujuće, pa se strpite još neko vrijeme
48. LOL, LMAO, ROTFL... Ne koristite stalno te kratice. Malo su iritantne
49. Ne mora vam Google biti homepage. Možda je i vrijeme da promijenite homepage i “obogatite” svoj život s nekom zanimljivom početnom stranicom
50. Kada dajete ime svojoj bežičnoj vezi doma, ne zaboravite da je mogu vidjeti vaši susjedi. Izbjegnite glupa imena, poput “mazna”, “frajer” i slične gluposti, jer će vam se susjedi smijati
Ja bih dodala da je nekulturno non stop pozivati ljude da glasaju za ovo-ono user posted image

< Poruku je uredio *Alexx* -- 15.9.2011 10:01:47 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pravila ponašanja na internetu
15.9.2011 10:29:04   
PoisonEve
Ja bih dodala da je nekulturno non stop pozivati ljude da glasaju za ovo-ono user posted image

user posted image


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pravila ponašanja na internetu
15.9.2011 10:37:03   
Modessty
jedino mislim da grese kad je u pitanju promovisanje posla ili kluba i sl. Facebook je NAJBOLJE mesto za promovisanje bilo cega! Znate li da ja nikad ne bi na vreme obavestila klince kad su nam treninzi da nije facebook-a! PA pre ih tamo nadjes nego kod kuce a mobilnim telefonima da i ne pricam - vise ne mogu da pohvatam ko koristi koji broj i koju mrezu! user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pravila ponašanja na internetu
15.9.2011 10:39:33   
*Alexx*
Mod, s tim se potpuno slažem. FB je postao must-have u komunikaciji sa klijentima (samo što to gomila firmi nije još skontala) user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pravila ponašanja na internetu
15.9.2011 10:41:03   
Modessty
ma imam milion prijatelja samo zato sto su mi svi klnci koji treniraju u nasim klubovima prijatelji! user posted image Ai meni lepo kad mi salju sta mi treba za Frontier Ville user posted image user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pravila ponašanja na internetu
15.9.2011 10:42:50   
PoisonEve
Ja sam jos ranije cula da ce se u buducnosti gledati i profil na FB na konkursu za posao. To bi verovatno vazilo samo za odredjene tipove poslova kao sto je neki marketing.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pravila ponašanja na internetu
15.9.2011 10:45:06   
Dove
Slaem se alexx potpuno sa tobom.Ja ne mogu da zamislim dan bez FB.Ali zna da bude dobar ubica brakova.Vazdan MM ima neke cice za prijatelje.Ja znam sifru ali nikad se ne ulogujem na njegov profil osim kad treba sampj sebi da posaljem gemove za Bubble Speed.user posted image user posted image user posted image Pa sam ga pitala a sta ako neka od tih cica tebi namerno posalje lepu porukicu u inbox,pa ja udjem da posaljem gemove i vidim to?A znas kako sam ljubomorna?Crce covek od smejanja.Lepo kaze gore PARANOJA JE GADNA STVAR!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pravila ponašanja na internetu
15.9.2011 10:47:40   
Modessty

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Ja sam jos ranije cula da ce se u buducnosti gledati i profil na FB na konkursu za posao. To bi verovatno vazilo samo za odredjene tipove poslova kao sto je neki marketing.


Meni se to ne svidja. Ipak je facebook nesto sto ulazi u domen privatnosti.

Ja cak i neznam koja je sifra mm za face, ni za mail... Ne smeta mi uopste i moze da ima koga hoce za prijatelja. E oni sto ih dovodi u kucu su nesto drugo user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pravila ponašanja na internetu
15.9.2011 10:55:37   
jance
13.Smijete pitati: “Otkud se znamo?” Ne mora vam biti neugodno pitati ljude za koje niste sigurni da ih poznajete da li se zaista znate i ako niste zadovoljni s odgovorom, nemojte ih dodati na vašu listu prijatelja


ovo je meni postalo pravilo.. ako ne napisu sami, ja ih lepo pitam, ako ne odgovore, ili ne daju neko logicno objasnjenje, jednostavno ih odbijem...
inace, jel istina da ako neciji zahtev bude odbijen vise puta, profil toga ko salje zahtev ce biti blokiran?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pravila ponašanja na internetu
15.9.2011 11:02:46   
Dove
Msm da ne!Profili se brisu tek kad ih prijavis operaterima FB pa onda oni doticnoj personi posalju upozorenje,pa ako i tada nastavi da bude navalentan,onda mu brisu profil.A ako ga ti blokiras,ne moze da ti posalje zahtev niti da udje na tvoj zid da vidi tvoje informacije.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pravila ponašanja na internetu
15.9.2011 11:33:26   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: jance

jel istina da ako neciji zahtev bude odbijen vise puta, profil toga ko salje zahtev ce biti blokiran?


Ja kad nekog odbijem i na pisem da ga ne znam pise da ce ta osoba biti blokirana i da mi ne moze vise slati zahtev a da predjete u temu facebook user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pravila ponašanja na internetu
15.9.2011 13:27:47   
vukosava

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Ja sam jos ranije cula da ce se u buducnosti gledati i profil na FB na konkursu za posao. To bi verovatno vazilo samo za odredjene tipove poslova kao sto je neki marketing.


U Americi se obavezno gleda. Ako vide da osoba non stop visi na fejsbuku i ne vadi pivsku flasu iz usta, ispada iz konkurencije za posao. To ti je prvi "screening" sto rade - facebook i google-aju ime pa gledaju rezultate.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here