|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Preparati za jačanje imuniteta deteta
25.11.2008 9:42:08   
Anoniman
Prošle zime sam Luki počela da dajem Sanostol + eisten sirup (komplex vitamina i minerala). Postao je mnog zdraviji nego inače, i ima odličan apetit. user posted image  Leti mu ne dajem, sada sam opet počela, u oktobru smo opet uveli. Naravno, nije 100% zdrav non-stop, razboli se s vremena na vreme, ali nekako brže i lakše pregura te prehlade. Inače, taj sirup ima super ukus, kao one Pikovit bombone koje sam ja jela kada sam bila mala - ne znam dal znate koje su. Kada viknem "Luka, vitaminčići!", on leti prema meni i viče "Idem!" user posted image , i bukvalno oliže kašiku.

Jel koristi neka od vas nešto slično?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
25.11.2008 9:53:02   
gracija
Posto je kod moje djevojcice bio slab imunitet,zbog samog prijevremenog rodjenja,bila sam primorana da joj dajem razne preparate za jacanje.Izmedju ostalog i sanostol,pikovit i sve sto je tako slicno.U poslednje vrijeme pocela sam joj davati od NATURAL WEALTH -    children`s chewable multi-vitamins plus iron i mogu reci da ima i bolji apetit.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
25.11.2008 10:19:46   
oliveradj
Od kod meseca mogu da se daju preparati za jacanje imuniteta i dali moze da skodi ako se daje preventivno kod bebe od 6 meseci?????

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
25.11.2008 10:33:42   
Anoniman
Ne znam. Možda je najbolje da pitaš pedijatra. Na Sanostolu piše samo Za decu: jedna kašikica dnevno. ne piše uzrast. A ono što me je iznenadilo, je da i odrasli uzimaju takođe 1 kašikicu dnevno. user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
25.11.2008 12:32:36   
guppy RR
Ja koristim Echinax bimbi koji se proizvodi u Italiji (Pharmalife Research). Piše, da se može davati deci od 6 meseci dalje. Jako vole taj ukus i takođe poližu kašiku.
Sastav je nešto u stilu (nisam sigurna u svoj prevod): sok od jabuke, ehinaceja, crna zova, sibirski ženšen, šipak, vitamin C i minerali.

Kakav je sastav tog vašeg....?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
25.11.2008 12:45:53   
Anoniman
Javim uveče kada stignem kući. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
26.11.2008 8:22:17   
Anoniman
Sinoć sam pogledala... na bočici piše sve na nemačkom user posted image  (na kutiji je pisalo na srpskom), pa sam sada potražila na netu.
Međutim ŠOK! Piše da je za decu iznad 3 god, a ja mom detetu davala i prošle zime kada je imao 1,5god. Ustvari, moj Sanostol ne izgleda kao ni jedan od ovih na njihovom sajtu.
SAJT

Onda sam čačkala još malo... I našla da sme da se daje i deci ispod 3god...
KLIK

gracija, kada si ti davala Sanostol? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
26.11.2008 8:24:38   
Anoniman
Takođe, našla sam da multi Sanostol (moj je Sanostol + eisten) sadrži sledeće:

A Vitamin 1.3 mg; D3 Vitamin 0.005 mg; Vitamin B1 2 mg; B2 Vitamin 2 mg; B6 vitamin 1 mg; C vitamin 100 mg; E vitamin 2 mg; nicotinamide 10 mg; D-panthenol 4 mg; calcium gluconan 500 mg; calcium lactophosphate 50 mg contained in 10 ml.

IZVOR

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
26.11.2008 9:07:03   
gracija
KLIK
Ovaj sanostol sam pocela davati kad je imala otprilike 2 godine.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
26.11.2008 9:14:01   
Anoniman
Moj nije takav, kutija (i etiketa na flašici) su skroz narandžaste, piše Sanostol, nema slikice dece. Slikaću vam večeras pa ću postaviti. Skroz sam se zbunila.  user posted image

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
26.11.2008 15:43:27   
Lu
Moj je Roko prije neki dan dovršio bočicu multivitaminol od dr Theissa,to sam mu dala onako preventivno inače nije sklon ni prehladi ni gripi,ali eto nije zgoreg malo vitamina.
Iako je dobro jeo sad još slađe papauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
26.11.2008 18:28:29   
guppy RR
Tašo, ovo tvoje čudo su uglavnom vitamini i kalcium. Ono moje čudovište ima i neke biljke.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
26.11.2008 22:44:14   
Anoniman
Evo slikice kao što sam obećala...

user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
11.12.2008 14:09:11   
Milla
Taj sirup sam i ja pocela mojoj maloj da dajem od danas, zbog slabog apetita, videcemo kako ce biti

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
11.12.2008 14:16:09   
Anoniman
Dobrodošla Milla!

(odgovor članu Milla)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
14.5.2009 9:24:26   
Lu
A jeste upućene u proizvode Revita,zanima me matična mleč.
Revita se proizvodi u Srbijiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
14.5.2009 9:41:14   
2002m
Kada je bio mladji davala sam mu pikovit,vitamin C, neki italijanski sirup za janjene imuniteta,naravno nisam mesala nego sam isprobala svasta.Vec dve godine mu nista od tih vestackih preparata nedajem.Svaki dan mu pravim sok od cedjene naradze i limuna sa kasicicom meda.Moje dete sada bude bolesno jednom u godinu dana i to bude malo curi nosic,kasljuca koji dan i prodje.HVALA BOGUuser posted image user posted image .Zaboravila sam da napisem da mu svremena na vreme dam propolis za decu, tabletice za sisanje.Med je zakon za imunitet u to sam se uverila.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
14.5.2009 9:48:01   
Lu
Ma mi nemamo isto problema sa imunitetom,kao beba je bio zdrav a i ovu zimu smo progurali sa jednom prehladom i kašljem,
nego počeo je da me zeza sa hranom znači apetit,znam da je gladan nego nema vremena da sjedne pa naš ručak traje i po sat vremena,kao i ostali obroci,to me jako nervira jer je meni nezamislivo da on ne pojede obrok tako da ne odustajem dok sve ne pojede i nosam za njim hranu ko budala,a to sam najviše mrzila da vidim,
mamu koja nosi hranu za djetetomuser posted image
I u vrtiću tete kažu da  u posljednje vrijeme "teško" jede a inače uvijek traži još...
Tasha jel ovo nova temauser posted image

< Poruku je uredio lu -- 14.5.2009 9:49:03 >

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
14.5.2009 9:57:38   
Rina
Tako je i moja mama nosila hranu za mnom i uvek sam se nervirala za to a sad i ja ponekad to radim user posted image To jest... nema mrdanja sa stola dok se sve ne pojede a znam da to nije bas ok. I sad narocito kad je krenuo u skolicu pa imamo 15tak minuta dok krenemo i onda ja ajde ajde brze malo brze malo idemo  a on bi to polaaaaaaaako...hehe

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
14.5.2009 10:01:48   
2002m
Posavetuj se sa vasim pedijatrom pa mu uzmi nesto za apetit.Ubaci mu med samo nemoj taj sto se prodaje po marketima, nego pronadji nekog pcelara i kupi pravi med.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
14.5.2009 17:48:53   
mihi
Moderan nutricionistički pristup kaže da nije potrebno dodavati veštački izvore vitamina ni mikroelemenata osim u slučaju DOKAZANOG DEFICITA jer i višak vitamina naročito A i E mogu biti i te kako štetni tj toksični. Dokaz za to je da je vitamin A izbačen iz AD kapi i sada se dodaje samo D3. Vi nemožete tačno da kontroloišete šta od vitamina unosi vaše dete tokom dana, kroz mleko voće, povrće, meso i plus multivitaminski sirup i tako iz dana u dan, sigurno se unosi više nego što je potrebno.... S druge strane svi proizvođači tih preparata ih registruju kao pomoćna lekovita sredstva tj ne podležu zakonu o lekovima u slučaju neželjenih dejstava, a i na svakom uputstvu multivitaminski preparata piše da se daju u konsultaciji sa pedijatrom. Što se tiče imunostimulatora pisala sam o Imunal kapima (ekstark ehinacee) koje sam davala starijem sinu po savetu pedijatra, koji može da se daje deci starijoj od godinu dana Luka je imao Herpes simplex na usnama često je izbijao i dr mi je savetovao da mu to dam 9 bila sam prezadovoljna ali  to su stanja koja zahtevaju takvu intervenciju.........

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
8.6.2009 12:55:16   
MAMINJA
dunju sam pre vrtića vodila kod lekara samo na redovne kontrole jer je bila zdrava i niko mi nije rekao kakav haos može da nastane kad deta krene u kolektiv!   nama se dogodilo to da je samo posle mesec dana dobila upalu pluća!   tada kreće borba! naravno da sam joj davala raznorazne sirupe  za jačanje imuniteta ali se najbolje pokazao preparat na bazi cinka koji se pravi na institutu za majku i dete u beogradu!  nema ga u slobodnoj prodaji, naručuje se! od kada to koristi, dunja je sastavila 6 meseci u vrtuću bez prehlade!  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
8.6.2009 12:58:44   
oliveradj
Ja sam Adrijani davala Probio Kid imuno.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu MAMINJA)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
8.6.2009 13:14:28   
Maya21
Ja sam Mateju davala PropolAid baby, italijanski neki sirup. Ukus jagode user posted image voli ga bas. Sad sam opet pocela da mu dajem, zbog bebe. Jer, cim ga posaljem u vrtic, pocne da kija i kaslje a bojim se neke vece prehlade zbog bebike.
Evo i sastav:Med,Ehinacea, propolis, tropska visnja, smilje


< Poruku je uredio Maya21 -- 8.6.2009 13:22:47 >

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
8.6.2009 13:21:23   
MAMINJA
Probio kid je jedan u nizu preparata koje sam davala Dunji ali njoj ništa sem tog " cinka " nije pomagalo da vrati snagu posle te upale pluća prilikom koje je ona oslabila 2 kg za dve nedelje a pri tome primala terapiju od 10 injekcija longacefa! To je zaista bilo strašno!  Sada je sve drugačije!             

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image
Click Here