|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
12.3.2013 17:09:07   
*Maki*
* Ako u kupatilu ili kuhinji imate hromirane, staklene ili porcelanske sanitarije, možete ih lako očistiti votkom bez straha da ćete oštetiti površinu. Komad mekane tkanine natopite votkom i prebrišite površinu.

* Umesto jakim hemijskim sredstvima, ružne smeđe i zelene mrlje od vlage odstranite votkom. U bočicu s raspršivačem sipajte votku, nanesite i pustite da odstoji 15 minuta. Uzmite četku i dobro istrljajte, pa onda isperite vodom.

* Za čišćenje pločica u kuhinji i kupatilu upotrebite sodu bikarbonu, vodu i morsku so. Na površinu dodajte sodu i istrljajte sunđerom, a ukoliko su se mrlje uvukle u otvore ili fuge, dodajte so i istrljajte.

* Za masne i stare mrlje u bočicu s raspršivačem sipajte limunov sok ili sirće, poprskajte, sačekajte 10 minuta i istrljajte.

* Napravite sami dezinfekciono sredstvo. Pomešajte dve šoljice vode, tri kašike tekućeg sapuna i 20 do 30 kapi ulja čajevca.

* Verovali ili ne, čišćenje prozora može biti veoma lako. Naime, u flašu s raspršivačem sipajte dve kašike alkoholnog sirćeta i litar vode. Poprskajte prozore, pa ih očistite novinskim papirom. Ako ne podnosite miris sirćeta, možete da koristite limunov sok.

* Mrlje na tepihu možete odstraniti pomoću sode bikarbone i nekoliko kapi vode. Neka smesa odstoji, a potom je istrljajte četkicom ili sunđerom. Ukoliko se radi o većim mrljama, posle 15 minuta usisajte mesto i isperite vodom.

* Napravite i rastvor za skidanje mrlja. Pomešajte 1/4 šoljice tečnog sapuna ili deterdženta za sudove s 1/3 šoljice vode. Dobro promućkajte i nanesite na mrlju, pa odstranite koristeći sirće.

* A kako otčepiti odvode? I to je lako. U začepljeni odvod stavite pola šoljice sode bikarbone, pola šoljice alkoholnog sirćeta i dve šoljice kipuće vode. Zatvorite odvod kade ili lavaboa i sačekajte 15 minuta i sva nečistoća garantovano odlazi.

*Povremeno usuti pola solje sode bikarbone, pustiti da malo odstoji, pa isprati vrucom vodom.
U slucaju da odvod teze otice, preko sode bikarbone usuti solju belog sirceta. Napravice se pena. Isprati sa dosta vruce vode.

Kazu da je sveto trojstvo za ekolosko ciscenje u kuci sa kojim se prakticno sve moze ocistiti: soda bikarbona, sirce i limunov sok. Uz to se pominje i boraks, to je bliski rodjak sode bikarbone, hemijski, inace je veoma cest sastojak deterdzenata, kozmetike i sl.

< Poruku je uredio *Maki* -- 12.3.2013 17:11:30 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
14.3.2013 12:51:40   
nata11
Maki i ja cistim cesto sodom i limunom ali nema nista dok ne nasipam domestos i wc sanit da se kupatilo zadimi od hemikalija user posted image

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
14.3.2013 12:56:47   
nata11
Inace kako sam cistila jedno vreme tus u kabini.
-Uzmem u manjoj debljoj kesi sipam sirce umotam oko tusa tako da ona glava bude u kesi i zavezem gumicom da odstoji.
-U wc solju sipati solju zagrejanog sirceta i posle pola sata pustiti vodu.


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
15.11.2019 8:07:09   
mama ivane
Kuhinju i kupatilo cistim sa sodom bikarbonom i sircetom , a povremeno i druge hemikalije bez njih se nemoze ili bar ja nemoguuser posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
15.11.2019 8:14:32   
mama Jo
E taman sam trazila onu temu saveti za domacice, a mogu i ovde da putam - kako lepo da oribam sudoperu? Granitna je... ima na jednim delu od kamenca belog, onako da treba da se skine. Probah sa sodom - nece. Mama ivane kako pravis tu smesu sa sodom i sircetom?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
15.11.2019 8:22:43   
mama ivane
300ml tople vode 2 velike kasike sode bikarbone, 100ml sirceta i dodam 2-3 kapi ferija, sa ovim rastvorom cistim ako nije bas prljavo , a ako mi se stvori kamenac onda direktno stavim sodu i serce na to mesto gde se necistoca nalazi i ostavim 10-15 min i skine se bez problema

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
15.11.2019 8:29:15   
mama ivane
Da li ste probale da cistite kupatilo sa obicnim sapunom?

Pre nekoliko dana pricam sa drugaricom o odrzavanju kupatila i ona mi kaze da cisti kupatilo sa obicnim sapunom , ja je gledam i neverujem , prvi put cujem da se kupatilo cisti sapunom nebudem ti lenja dodjem kuci kupim sapun usput i krenem da cistim kupatilo Kako dobro sam ocistila i umirisala kupatilo da ne poveruje covek

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
15.11.2019 10:12:59   
dunja RR
Mama ivane nisam. Tecnim? Ja cistim sirćetom sve i ekstra mi sve očisti. 



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
15.11.2019 10:18:46   
mama Jo
Ni ja nisam sapunom samo.

Dunja, samo sircetom, ne pravis tu mesavinu od sode bikarbone i sirceta?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
15.11.2019 16:17:01   
mama ivane


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mama ivane nisam. Tecnim? Ja cistim sirćetom sve i ekstra mi sve očisti. 





Ne tecnom, nego obicnim sapunom bilo kojim, ja sam bila skepticna u fazonu sta pricas kako moze nesto sapunom da se ocisti kad ono stvsrno cisti vrhunski

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
12.12.2019 8:25:12   
mama Jo
Mama ivane, ali verovatno nekom cetkom ribas , a?
Ja npr.lavabo i kadu vise ne ribam onim nekim jakim sredstvima, nego sodom i sircetem.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
12.12.2019 8:34:48   
lepic
Ja sam probala sodu i sirce,a li mora da se i zapne malo, pa da se oriba.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
12.12.2019 8:38:30   
mardzy
Sirce je odlicno za dezifekciju i skidanje kamenca u ves masini. 


(odgovor članu lepic)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
12.12.2019 18:36:30   
mama ivane
Nema potrebe za cetkom, ostavi 15 min po mogucnosti i duze da odstoji i onda se samo sunjerom skine 


(odgovor članu mardzy)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
12.12.2019 19:24:48   
Khaleesi
Ja i otpusavam sa sodom i sircetom kada se sudopera od masnoce zapusi


(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
12.12.2019 19:29:00   
Slavkic
Jel ima neki omjer ili stavite otprilike, i sta je najbolje za ciscenje elektricnog sporeta


(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
29.5.2020 16:42:21   
Mirko Svirko
Meni kaze jedna ftizerka ona izbaci vodu iz wc solje i napuni je koka kolom. Kaze odusevljena kako cisti.

Nisam probala ali razmisljam..

(odgovor članu Slavkic)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Saveti za prirodno-zdravo čišćenje doma
2.10.2020 7:42:43   
mikica88
Mirko, nisam probala tako nikad.
Sodom b.jesam ali mora dosta da se riba.
Sad vise to moj muz obavlja a njemu je domestos glavni .

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here