|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Toplomer
4.1.2009 15:38:18   
Anoniman
Kada se Luka rodio, koristili smo običan toplomer (živin). Međutim, to meni mnogo dugo traje (5 ili 10min - kako koji lekar kaže)... pa ni ja ne bih ležala mirno 5min sa toplomrom u guzi ako imam temperaturu. Onda sam kupila chocco-v digitalni, platila ga k'o Sv Petra kajganu, dobro nisam plakala na putu kući kada sam sumirala pošto je, ali je taj toplomer još uvek živ i zrdav i meri mnogo brže nego običan. Čula sam da najbrže meri onaj za uho. I da je taj najtačniji od svih tih "brzih" toplomera. Ali nikako da ga kupim.

Kakvim toplomerom vi merite temperaturu?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Toplomer
4.1.2009 15:40:12   
guppy RR
Merim sa tim za uho i prezadovoljna sam. Kod nas kažu pedijatri da taj toplomer nameri malo više nego običan (ili manje user posted image ), ali mi smo ga koristili par puta paralelno i uvek je pokazao isto kao onaj sa živom. A izmeri ti temperaturu dok kažeš otorinolaringolog.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Toplomer
4.1.2009 15:59:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy

A izmeri ti temperaturu dok kažeš otorinolaringolog.


user posted image

Pa i digitalni... ako meriš u guzi, meri 0,5 stepeni više, ako meriš u ustim - ne znam, a pod pazuhom je topliko koliko piše.

Imala sam i neki čeoni. Prisloniš, klik... on kaže TURURURU, I onda YOUR BODY TEMPERATURE IS... , ali često merio manje, što nije frka kada tumačim dal je 37 ili 37,5, ali je frka dal je 38,5 ili 39. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Toplomer
4.1.2009 16:26:40   
guppy RR
e da, i to ima moja mama... baš taj što priča user posted image
ja više volim ovog za uho

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Toplomer
4.1.2009 21:07:26   
Koka Loka
Merim im digitalnim pod pazuhom, a noću dok spavaju ušnim Zepterovim.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Toplomer
14.5.2009 11:44:00   
Jeca*
Sinoć mi je Luka dobio naglo temp 38,5. Okupali ga, dala mu brufen i zaspao. I onda posaljem muža u apoteku i između ostalog napokon kupimo dugo planirani TOPLOMER ZA UHO. Ja sam oduševljena. Em meri u sekundi, em meri identično kao živin kad merim bebi u guzi temp user posted image  Toplo preporučujem ovaj OMRON (uvozi ga Prizma). I za nas matore i za decu.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Toplomer
14.5.2009 11:46:34   
Anoniman
E, taman da mi daš frišku info: koliko košta?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Toplomer
14.5.2009 11:51:02   
Jeca*
U ovoj apoteci gde smo mi kupili 3800,00. Ima jedna apoteka gde mislim da je mozda jeftiniji, ali sinoc je bila frka pa nisam imala izbora.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Toplomer
14.5.2009 12:21:40   
mihi
Ja sam kupila onu cuclu toplomer jer je Miloš imao sa dva meseca urinarnu infekciju i super je ona radi kao digitalni i brzo imeri. Upoređivala sam sa ovim ispod miške i isto bude.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Toplomer
13.7.2009 2:04:52   
bolice
najobicnijim zivinim i to ispod miske. nikakvih problema nema dok mu merim na taj nacin temperaturu. malo mu pritisnem rucicu da ne pomeri toplomer i to je sve. doduse i doktori savetuju da se ne stavlja nikako u guzu.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Toplomer
13.7.2009 8:35:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bolice

doktori savetuju da se ne stavlja nikako u guzu.


Sada prvi put čujem (a oba roditelja su mi lekara). user posted image

(odgovor članu bolice)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Toplomer
28.1.2010 13:55:16   
Anoniman
Malo dižem aktuelne teme. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Toplomer
28.1.2010 14:01:45   
*Alexx*
Ja nikad nisam gurala toplomer Andreju u guzu, sve me bio strah. Kad sam mislila da ima temperaturu, otišao dragi i kupio Avent dudu-toplomer. U kompletu dolazi i toplomer za guzu, sa sve vrhom koji je elastičan. Jeste skupo (2700 din), ali ja sam mirna, za čas izmerim temp sa tom dudom. Mislim, ne znam ni kako bih mu merila rektalno kad se on rita za sve pare.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Toplomer
28.1.2010 14:03:43   
Anoniman
Bebi toplomeri imaju kraći onaj metalni vrh nego obični toplomeri, tako da jedva uđe 2-3mm u guzu. 

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Toplomer
28.1.2010 14:05:48   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: bolice

doktori savetuju da se ne stavlja nikako u guzu.


Sada prvi put čujem (a oba roditelja su mi lekara). user posted image


jedino sto sam cula da se beb uvek ukake kad im stavljaju te obicne...jadne bebe...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Toplomer
28.1.2010 14:07:35   
Lu
E da ti odgovorim... moj čeoni,ušni i guzni mjere isto,zato sam se odličila za čeoni jer je najjednostavniji za upotrebu,marka Twinsuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Toplomer
28.1.2010 14:07:38   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Bebi toplomeri imaju kraći onaj metalni vrh nego obični toplomeri, tako da jedva uđe 2-3mm u guzu. 


Joj, znam, nego mene je strah user posted image
Tražila sam taj čeoni, nigde nisam nalazila. Sve sam mislila da tražim od ptice mleko - tako su me svi gledali.


< Poruku je uredio Alexx RR -- 28.1.2010 14:08:28 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Toplomer
28.1.2010 14:34:37   
Leki 77
Ja sam taj ceoni imala kao mala. Imali smo dva, jedan sa yes-no temperaturnom skalomuser posted image , a drugi sa skalom- no, 37, 38, 39, 40, 41 i 42. E ovaj poslednji sam kupila pre par meseci u Mother care-u u Delti i to ne da nije precizno nego je djubre! Ja sam precizniji toplomer od toga kada prislonim svoje usne na bebino celo. Uopste se ne secam daje taj ceoni bio toliko neprecizan kada sam ja bila mala. Sve u svemu, masi za cirka jedan stepen, a mi koristimo digitalni pod pazuhom jer ja nikako da kupim taj usni. Nekoliko ljudi mi je reklo da je usni dobar- sto znaci brz i precizan. Zivin kod nas ne dolazi u obzir jer je Igor oduvak imao zelju da ga gricka pa dok se mi otimamo oko toplomera temperatura skace li skace!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Toplomer
28.1.2010 16:03:02   
marince1
Ja sam kupila neki ceoni,za jednokratnu upotrebu.
Zove se ''celenko'' user posted image user posted image user posted image
Ali ga,bogu hvala,jos nisam koristila

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Toplomer
11.2.2010 13:58:23   
*iva*
Mi imamo digitalni , ali Bogu hvala jos ga nismo koristili!
Htela sam da vam ispricam sta se desilo mojoj prijateljici:njena mala je tada imala dve godinice, zvrk mali pravi! Merila joj je temperaturicu zivinim toplomerom i dok se okrenula, mala ga se docepala, stavila u usta, pregrizla i progutala zivu!!!
Nastala je opsta panika, odmah su je odveli na institut, snimili je i imali su sta da vide! Pustili su je da je sama izbaci, i sve je bilo ok, ali su prosli pakao, istraumirali se... Kako i ne bi...


(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Toplomer
22.2.2010 9:21:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR


Nego sam ja sad zbunjena oko merenja temperature (ne znam da li imamo temu, mislim da ne). Imamo Aventov komplet u kojem dolaze toplomer duda i onaj obični. Imamo neki Samsungov digitalni, i običan, živin. Sva tri su pokazivala različito (s tim da smo test sproveli na nama, ispod pazuha). Razlika je bila do pola stepena (što mislim da nije malo).
T merena oralno bi trebalo da bude veća za 0.3 stepena u odnosu na telesnu T, a merena rektalno 0.5. Mihi (ili ko već zna), ispravi me ako grešim. Kad smo doktoru rekli da smo merili oralno, on nije bio zadovoljan, kaže bolje je ispod pazuha ili rektalno. Da budem iskrena, meni uopšte nije palo na pamet da bebi merim ispod pazuha
U subotu uveče (nakon odlaska pedijatru) smo mu izmerili sve moguće varijante i ni jedna nije bila preko 37, pa sam to shvatila da nema T. Sad sam ja malo zbunjena oko svih ovih varijanti merenja, i različitih toplomera, i različitih rezultata merenja. Prosto ne znam koji da uzmem kao reper (prozvođača i metodu merenja).



IZVORNA PORUKA: prase

Mi imamo dva digitalna termometra i jedan klasičan, živin. Ova dva digitalna su skroz luda, odstupanja su katastrofalna. Ja sam odlučila da verujem samo živinom termometru (uz merenje ispod pazuha) jer jedino on i kada sam ja bolesna pokazuje ono što manje-više očekujem da vidim prema tome kako se osećam. Jeste zeznuto izmeriti maloj bebi temperaturu ispod pazuha, pa i detetu sve dok ne poraste dovoljno da može da mu se objasni, ali šta ću kad je tako meni najbolje. Usput, temperatura može bebi/detetu da skoči i od vrištanja u odbrani od merenja temperature - provereno.


(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Toplomer
22.2.2010 9:25:29   
Anoniman
Vidim da nisam pisala, pa da malo dopunim. Kupila sam i toplomer za uho. Meni ne pokazuje tačnu T.

Sada, kada Luka ima 3,5 god, T merimo pod pazuhom (već nekih godinu dana) Chicco digitalnim toplomerom, i jedino on, i na taj način, pokazuje tačnu T.

Svi ostali toplomeri brljave.

Za šta koristim tolomer za uho?

Kada izmerim digitalnim pod pazuhom, izmerim odmah i ovim za uho. Dam Luki Brufen, pa ako zaspe, ne moram da skidam da merimo T, nego ušnim pratim za koliko je T pala, jer je to ono što mi je bitno, a peške preračunavam kolika je to T ustvari, sa dobrim toplomerom.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Toplomer
22.2.2010 9:32:33   
*Alexx*
Zar sam sumnjala da imamo temu user posted image Baj d vej, vidim da sam i pisala u ovoj temi. Sorry još jednom, evo javno se izvinjavam. Praznoglava sam.
Hvala, Tasha user posted image



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Toplomer
22.2.2010 10:15:18   
mihi
Imali smo dudu Campol baby ona meri jedno 0,3oC više Miloš usput nije hteo nju jer je kruta a navikao je na svoju dudu, imali smo neki sa IC senzorom platila sam ga 4900 u Chicc-u ali je neka druga firma koji je potpuno bezveze on izmer za 10 sekundi ali kako?. Prisloni se na čelo ili slepoočnicu i jednom izmeri kad dete ima temperaturu npr 38,7 a sledeći put 35,6. Vratila sam ga posle 15 dana dodala novac i kupila Milošu kišobran kolica Chicco, sada koristimo običan živin termometar koji je i najtačniji a upoređivala sam sa ova dva tipa toplomera.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Toplomer
22.2.2010 10:21:00   
mihi
E sad videh taj OMRON sam imala sa IC senzorom koji je djubre. Lično nisam za rektalno merenje temperature najbolje je po mom iskustvu temperaturu bebi meriti pod pazuhom. Vrh toplomera se stavi pod pazuh i toplomer smesti vertikalno sa unutrašnje strane ruke deteta. Drži se dva minuta naravno Vi pridržavate rukom bebinu ruku da ne bi iskliznuo toplomer. Najtačnije moguće merenje. Merila sam i starijem sinu jer nije bilo svih ovih toplomera osim onog digitalnog koji je isto ne tačan. On ima bimetalnu traku umesto žive.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here