|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Uloga tate je bitna u razvoju mališana
21.5.2009 13:07:08   
Anoniman
Deca koja se kao mala žustro i energično igraju sa svojim očevima postaju popularni odrasli ljudi, dobro prilagođeni i omiljeni u društvu, kaže stručnjak na polju razvojne psihologije na Univerzitetu u Lankasteru.
...
"Pod uslovom da otac vodi računa da takva igra ne bude previše gruba, dete se uči samokontroli", objašnjava profesor Luis. "Ona ga primorava da nauči da gradi odnose sa drugim ljudima. To je takođe bezbedan način da se nauči tumačenje govora tela i izraza lica osobe sa kojom se mališan igra."
Detaljnije: KLIK
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
21.5.2009 14:23:29   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Deca koja se kao mala žustro i energično igraju sa svojim očevima postaju popularni odrasli ljudi, dobro prilagođeni i omiljeni u društvu, kaže stručnjak na polju razvojne psihologije na Univerzitetu u Lankasteru.
...



E moja deca nikad nece biti takvauser posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
21.5.2009 14:27:05   
Anoniman
Ja kada sam pročitala članak odlučila sam nikada više da ne opominjem mm da bude nežniji prema Luki. user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
22.5.2009 10:14:55   
Anoniman
Moracu da izljubim mm-a!!!user posted image On se sa malim stalno "bije". Dete to obozava. Kad hoce da se igra sa tatom skine svoje naocarice i kaze "ajde da se bijemo pesnicama".
Primetila sam da kad se izigra sa tatom i zadovolji tu svoju potrebu da bude grub, mali je mnogo mirniji i poslusnijiuser posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
22.5.2009 10:16:12   
Anoniman
user posted image  Moj kaže "Tata ajde da se borimo! Sve sam pojeo za večeru, sada sam jači od tebe!"

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
22.5.2009 10:18:19   
Anoniman
user posted image zlato malo. Kako su oni samo naivniuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
5.10.2011 13:25:34   
viking
Nisam znala gde ovo da metnem, pa ću ovde, taman da malo dignemo temu

Tate rokeri

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
5.10.2011 13:39:27   
vukosava
Moja ce onda biti najomiljenija jer je cuva tata 8 h dnevno. A i mene je kad sam bila mala dok je mama radila, sta da vam kažem user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
6.3.2015 16:52:28   
mila83
Postoje igre u kojima deca mogu uzivati samo sa svojim tatama. i da ,nekad me izludjuju te njihove zustre igre, alii uzivam gledajuci ihuser posted image



_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
6.3.2015 16:56:36   
Bibilib
Takodje Mila,ja kad ih vidim da se valjaju po podu,golicaju,smeju se,igraju fudbal a sad i ovaj mali kad ih vidi na podu odmah i on skace u pomoc,sva se topim...Jer samnom se M ne igra tako,samnom se mazi i voli,a sa tatom mu je prava uzivancija....user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
6.3.2015 17:01:04   
mila83
Pa i ja pamtim te igre ,sestra i ja smo to obozavale user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
6.3.2015 17:03:59   
serpica

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Deca koja se kao mala žustro i energično igraju sa svojim očevima postaju popularni odrasli ljudi, dobro prilagođeni i omiljeni u društvu, kaže stručnjak na polju razvojne psihologije na Univerzitetu u Lankasteru.
...
"Pod uslovom da otac vodi računa da takva igra ne bude previše gruba, dete se uči samokontroli", objašnjava profesor Luis. "Ona ga primorava da nauči da gradi odnose sa drugim ljudima. To je takođe bezbedan način da se nauči tumačenje govora tela i izraza lica osobe sa kojom se mališan igra."
Detaljnije: KLIK




mm nije bas tako cesto sa decom zbog posla i dezurstva ali svaki slobodan trenutak koristi za igru sa njima i to bas zustro i energicno..cesto se ljutim pa kazem nisu to zivotinje ( on je veterinar ) sada...posle ovog mislim malo drugacije. Ja sam vise za mirnije igre

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
6.3.2015 17:07:43   
Bibilib
I ja sam za mirnije igre iz straha da se ne povrede,nekad pomislim da ce ga B stisnuti jako ili nedaj Boze udariti nenamerno gde ne treba itd.majci svasta prodje kroz glavu...ali njima nije zanimljivo ako nema smeha do suza,prevrtanja itd.

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
6.3.2015 17:24:17   
veselicaa
Naravno da je bitna,to najbolje znam ja koja sam odrastala bez tate.Imala sam najdivnijeg deku ali nije to isto.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
6.3.2015 17:28:17   
mila83
Zao mi je sto to cujem Veselice user posted image ali jos je gore kada deca imaju tate koje nisu posvecene svojoj deci, pa ni na taj nacin igranja sa njima, a kamoli nesto drugo...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
6.3.2015 17:28:36   
Bibilib
Naravno da nije Veselice user posted image svi to znamo,majku i oca ne moze niko zameniti....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
6.3.2015 19:11:27   
veselicaa
Ja sam uvek "ljubomorna" kako A. i S. uzivaju dok se igraju sa tatom.To je uvek neko trcanje,prevrtanje a one vriste od smeha.Milina da ih gleda covek.Sve mi se cini da vise uzivaju dok se igraju sa njim,mada znam da im se svidja i igra sa mnom ali tada eto imamo manje tih vratolomija.A tek kada igraju kosarku ili fudbal,to im je tek zabava.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
28.1.2018 21:08:03   
Dragce86
Divna tema, al malo se pisalo ovde o tome. Ja mnooogo volim kad se mm igra sa V jer oboje blistaju i cesto se prikradem i uslikam im face dok se gledaju, smeju jedno drugom ili maze. V prosto obozava da ga cacka po licu, bradi, nosu a on je gleda sa ponosom - njegova kcerka, njegov mali novonastali zivot! :)

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
29.1.2018 7:08:20   
Misha i Ljisha
Da bitna je uloga tate. Sa tatom se igra i svadja user posted image i to su te kao grube igre, tata je i zeza, i ismeva i smeje joj se, dok mene toooo uzasnooo nervira ali verujem da deca iz toga svasta nauce.Prvo nauci da nije sve cvece i drvece kao kod mame, jer je ja retko kad nesto zafrkavam, ovako je bukvalno naucila kako da se ponasa u tim situacijama. Ja sve ne verujem svojim ocima ali i ona njega zafrkava i tako se podbadaju non stop. Ja idem okolo i samo govorim "nemojte se svadjat nemojte se svadjati" kao da vec imam dva detetauser posted image . Sa tatom se zabavlja, zabavlja se i sa mnom ali sa tatom je to bas onako zabava.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
30.1.2018 6:58:17   
Duškić
Naravno da je jako bitna. Ma moja cerkica obozava tatu, ona ga bukvalno svud prati i sta god joj kaze to je lepo ili dobro ona prihvata.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
31.1.2018 13:11:56   
Anck Su Nmaun
Malo i besmisleno jer podrazumeva se sa dete treba da ima oba roditelja. I da oseti i jednu i drugu stranu.
Ali treba biti roditelj nije sve u tome napravio i rodila.


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
31.1.2018 13:52:14   
MamaNecaVo
Bravo Anck Potpisujem sve sto si rekla.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
17.7.2019 17:19:00   
MimaKos
Jako je vazna uloga oca, iz licnog iskustva, i zdrav odnos sa ocem, i za emotivni i svaki drugi razvoj deteta, svako ima svoju ulogu u odrastanju deteta i tata i mama


(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
17.7.2019 22:38:58   
doramar11
Jeste, zato treba cuvati porodicu.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Uloga tate je bitna u razvoju mališana
17.7.2019 22:45:38   
MimaKos


IZVORNA PORUKA: doramar11

Jeste, zato treba cuvati porodicu.
  bas tako, porodica stub drustva


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here