|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vrste cista na jajnicima
20.4.2009 15:58:49   
Anoniman
Ciste na jajniku nastaju u procesu ovulacije i zovu se funkcionalne ciste jer se nalaze u okviru funkcije jajnika, a dele se na folikularne i lutealne.
Multiple funkcionalne ciste
nastaju kao rezultat povećane hormonske stimulacije ili preosetljivosti. Pojavljuju se, na primer, kod lečenja neplodnosti kada se jajnici stimulišu određenim lekovima. Pa ako se ne podesi pravilna doza i dođe do preterane stimulacije, onda se stvara cista.
Neoplastične ciste nastaju zbog neprikladnog rasta ćelija u jajniku i mogu biti zloćudne ili dobroćudne. Zloćudne mogu nastati od svih tipova ćelija i tkiva u jajniku, a najčešće nastaju od površinskog epitela, tačnije tkiva koje se ljušti tokom ciklusa. Suprotno zloćudnim cistama iz epitela nastaju i dobroćudni tumori, koji su tečni i ispunjeni gustim ili tečnim sadržajem.
Endometrijumi
su ciste ispunjene krvlju koja nastaje iz sluzokože materice.
Policistični ovarijski sindrom
je stanje gde postoji više malih cista na jajniku veličine od dva do pet milimetara u obimu i koje se dobro vide na ultrazvuku.
Detaljnije: KLIK

< Poruku je uredio Tasha RR -- 20.4.2009 15:59:07 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vrste cista na jajnicima
20.4.2009 16:03:27   
Sneža
Ja sam imala prvu navedenu cistu,od kontraceptiva koji sam pila zbog VTO.Simptom je bio slabo krvarenje van ciklusa.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vrste cista na jajnicima
29.7.2009 11:37:42   
Anoniman
Evo je tema daco77, može ovde...

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vrste cista na jajnicima
8.12.2009 14:12:21   
Anoniman
O vodenim cistama na jajnicima možete čitati u temi Čekamo dve crtice - DECEMBAR 2009 (KLIKNI) na 57-58 stranici te teme.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vrste cista na jajnicima
4.2.2010 22:09:18   
JULIE
Mojoj jetrvi je kasnila menstruacije nekih 8dana,radila je test i bio je negativan.Posto je imala bolove otisla je kod dr koja joj je rekla da ima vodenu cistu od 3cm na jajniku.Dala joj je neke lekove da pije,posle kojih je trebala da prokrvari ali se nista nije dogodilo.Dr joj je rekla da ide za par dana da proba da joj je probusi ako ne morace na operacijuuser posted image Cista joj bukvalno sisa krv iz jajnika i dr kaze da lako moze da predje u onu mesnatu i onda da bude jos gore.Jel nekoj od vas busena cista jer stvarno nisam cula da se buse?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vrste cista na jajnicima
4.2.2010 22:12:31   
cipiripi
to je punktiranje ciste.. tako se zove, rutinski je zahvat...radi se u totalnoj anesteziji .

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vrste cista na jajnicima
4.2.2010 22:14:23   
JULIE
Hvala dusice.Samo njoj nije pominjala anestezijuuser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vrste cista na jajnicima
4.2.2010 22:20:58   
cipiripi
jel drzavno?
privatnici to rade sa anestezijom...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vrste cista na jajnicima
7.4.2010 10:08:11   
pepino
Bila sam jutros na kontroli,prvoj nakon odstranjivanja septuma,sve je ok sto se tice toga,ali rekli su mi (2 doktora su bila) da imam cistu na jajniku,da postoji mogucnost,pocetak endometrioze,sta znam,nista ga nisam skontala,samo je rekao da se ne sikiram,da radimo na bebi,da uradim markere,odo da trazim te teme,zbunjena sam,sad ne znam ni sta imam ni sta nemam,plasim se!Ebeuser posted image ti doktore!user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vrste cista na jajnicima
15.5.2010 12:00:08   
ksenija81
Bila sam juce na ultrazvuku i imam na oba jajnika po dve tri ciste velicine 10x15. Ispunjene su bistrim sadrzajem i nisam nista dobila od terapije samo pracenje ultrazvukom jer su mi ciklusi redovni, a dr je video i folikul koji je pred pucanjem i to na desnom jajniku koji je hronicno upaljen.
Kaze da te ciste ne smetaju za trudnocu, ali da ako bih sa njima zatrudnela mogla bih imati jake bolove.
Dr misli da su te cite od upalnog procesauser posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vrste cista na jajnicima
15.5.2010 12:51:10   
jance
Tasho samo sam htela da ti zahvalim za temu, jako je dobra.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vrste cista na jajnicima
17.5.2010 18:40:45   
cipiripi
A od kad ih imas?
Da nisu nastale kao degradacija zutog tela iz proslog ciklusa i neuspele trudnoce user posted image
(mada zuto telo si imala samo na jednom jajniku...)

Mozda nece da ih dira, mozda hoce da ih prati da vidi da li ces ih izbaciti sa sledecom user posted image ?

A sta kaze..jel su vodene, cokoladne?

< Poruku je uredio cipiripi -- 17.5.2010 18:43:33 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vrste cista na jajnicima
17.5.2010 18:45:04   
Anoniman
Kaže da je bistrog sadržaja, verovatno su onda vodene. 

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vrste cista na jajnicima
17.5.2010 18:47:00   
ksenija81

IZVORNA PORUKA: cipiripi

A od kad ih imas?
Da nisu nastane kao degradacija zutog tela iz proslog ciklusa i neuspele trudnoce user posted image
(mada zuto telo si imala samo na jednom jajniku...)

Mozda nece da ih dira, mozda hoce da ih prati da vidi da li ces ih izbaciti sa sledecom user posted image ?

A sta kaze..jel su vodene, cokoladne?



Pa ne znam, sad ih je video na uz. Kaze da su bistrog sadrzaja i najverovatnije upalnog porekla. Video je folikul pred pucanjem na desnom. Uradice mi ponovo uz u sledecem ciklusu da vidi sta se desava.
Pre toga sam uz radila prosle god i nista nije bilo. Cudno mi je sto su ciste u prvoj fazi ciklusa, a ne kao posledica ovulacije ili sta vec.
Ne znam sta da mislim, desavalo mi se ranije da mi kasni zbog ciste, ali to bude po dve nedelje a ne par dana.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vrste cista na jajnicima
17.5.2010 18:48:14   
jance
IZVORNA PORUKA: ksenija81

Bila sam juce na ultrazvuku i imam na oba jajnika po dve tri ciste velicine 10x15. Ispunjene su bistrim sadrzajem i nisam nista dobila od terapije samo pracenje ultrazvukom jer su mi ciklusi redovni, a dr je video i folikul koji je pred pucanjem i to na desnom jajniku koji je hronicno upaljen.
Kaze da te ciste ne smetaju za trudnocu, ali da ako bih sa njima zatrudnela mogla bih imati jake bolove.
Dr misli da su te cite od upalnog procesauser posted image


ovo da su ispunjene bistrim sadrzajem mi iskreno cak i zvuci dobro. mislim da su vodene ciste najmanje problematicne od svih...


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vrste cista na jajnicima
17.5.2010 18:48:58   
cipiripi
Ima ovde dobar tekst o cistama KLIK
Ja sam imala ovu endometriozicnu cokoladnu cistu pre par godina, koja je misteriozno nestala sama od sebe...
Secam se da mi je dr rekla da bi bilo idealno da zatrudnim ako sam u mogucnosti da bi sprecila njen rast..
Al eto ..ona nestade i nije se nikad vratila..

Nakon Vto imala sam neku belu cisticnu formaciju koja je isto tako misteriozno nestala posle par nedelja...
Tako da je meni to sa cistama poprilicno sumnjivo, nedoreceno i nejasno..
Bitno je da ti prati..toliko znam user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vrste cista na jajnicima
17.5.2010 18:50:55   
Anoniman
Da, sa vodenim cistama se ništa ne radi, bar meni nisu ništa radili. Problem nastane samo ako jako narastu, jer kada puknu ume užasno da boli, da se padne u nesvest!
Ja sam imala vodene ciste redovno na jajnicima, kao normalnu stvar, onda mi je dr uključila antibebi pilule, posle sam ostala trudna, i od onda ih nema, da kucnem u drvo.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vrste cista na jajnicima
17.5.2010 18:59:12   
ksenija81
Ne pronalazim se u ovim cistama... user posted image
Nema objasnjenja za meneuser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vrste cista na jajnicima
17.5.2010 19:00:08   
cipiripi
i bolje da se ne pronalazis user posted image
ja ti zelim da odu sa mecom...istina je kazu da je malo bolnija user posted image al bitno da odu user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vrste cista na jajnicima
17.5.2010 19:03:50   
jance
ja sam isto imala i operisala endometrioticnu cistu.
al su mi puno zena pricale da imaju te vodene ciste, iliti ciste ispunjene providnim sadrzajem, i da one pucaju, pa je to jako bolno. operisu se samo u slucaju da naglo rastu, nepucaju i ugrozavaju funkciju okolnih organa. Devojcici koja je bila samnom na konsultacijama pre operacije su odlucili da ce da punktiraju vodenu cistu.


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vrste cista na jajnicima
18.5.2010 11:30:05   
Anoniman
i ja sam imala cistu 5,5x4,5, boleo me je stomak, kasnila menstruacija, ali je ipak dosla i sa njom je pocela da se prazni cista pa nisu morali nista da mi rade. ali sam zbog tih cisti morala nekoliko meseci da uzimam kontraceptivne pilule i stvarno nakon njih su mi se iscistili jajnici, nije bilo ni traga cistama.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vrste cista na jajnicima
3.6.2010 20:13:40   
ksenija81
Nesto cudno mi se desava. Verovatno su ciste pocele da pucaju i dva dana pred mecu a dobila sam 31.05 pocelo je nesto zuto providno da curi i to u tolikim kol da sam po tri- cetiri dnevna menjala. Kad sam konacno dobila (3 dana zakasnjenja) nije me jako boleo stomak(uobicajeno) a juce i danas imam jako neprijatan miris ne znam da li to krv pomesana sa tom tecnosti daje tako nesto ili... Doca mi je na godisnjem, a ja u panici.  Nista me ne boli, ne pece itd, samo cudna boja i taj neprijatan mirisuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vrste cista na jajnicima
3.6.2010 20:18:30   
cipiripi
jel nemas neekog alternativnog dr cisto da ti uzme bris?
nema zelenog? jel te svrbi nesto?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vrste cista na jajnicima
3.6.2010 20:22:38   
ksenija81
Nema nista, nista ne svrbi, nije zeleno. Stavljam tampon i bio je natopljen providim i sa krvi malo, ali miris user posted image
Desilo mi se to par puta ranije pre par godina, dr kaze krv je ostala malo unutra pa ustajala, ali ja milsim da to nesto nije dobro.
Kako da mi rade bris kad curim jos?


(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vrste cista na jajnicima
3.6.2010 20:23:21   
ksenija81
I sto puta sam radila kojekakve briseve i uvek je sve ok

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here