|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Alergija na kamilicu?
31.10.2009 21:36:07   
Jeca*
Ko je pratio temu Higijena dečakove piše zna šta sam prošla sa mojim Lukom pre 2 nedelje. Mene nije bilo par dana iz razloga što je u tom periodu Luka dobio i težak proliv koji je trajao 6 dana...skroz smo se namučili. Sve ga je stiglo u jednom trenutku. Radili smo analizu stolice i prvo su sumnjali na salmonelu, ali su onda odbacili tu sumnju i rekli da je (pošto je slinav i kašlje već mesec i po dana i pošto je pio jak antibiotik, a onda i ACC prah za iskašljavanje) prosto sadržaj iz gornjih respiratornih puteva koji se skupljao dugo samo jurnuo u creva i izazvao taj proliv koji ga je gadno namučio. Hvala Bogu sve je to iza nas, ali ono što nije je sledeće. Dok je imao problema sa pišicom ja sam mu stavljala obloge čaja od kamilice, čak sam ga stavljala i da sedi u kadici punoj čaja od kamilice, ne bi li mu to malo umirilo bol i nateralo ga da piški. Medjutim on je dobio prvo gadan ojed na guzi koji se širio vrlo brzo i na kraju prerastao u krvave tragove po koži, kao rane...pa sam izbacila i vlažne maramice, promenila i pelene (prešla na huggies) i izbacila svu hemiju koju sam mogla jer je to počelo da liči na alergiju. Mažem mu već nekoliko dana samo svinjsku mast (po preporuci) i triderm krem (lek) i to se polako povlači. Suze je izronio svaki put pri presvlačenju, a da ne pričam o vrištanju dok piški i kaki jer ga je to peklo. Juče mu ja dam onaj Fructal sok jabuka sa kamilicom koji je ranije pio i voleo baš i danas mu se oko pišice, na pišici i malo na testisima pojavi osip. Pitam se da li je moguće da je zaista alergičan na kamilicu i da se sad osuo kad je eventualno ispiškio to što je popio, jer baš izgleda da je osip samo oko pišice. Jednom mi se desilo da sam greškom kupila pavlovićevu sa kamilicom i tad se ojeo.
Da li je moguće? Ima li neko ideju??? potpuno sam zbunjena i veliki mi je problem jer ide u jaslice i ja sad "mučim" vaspitačice da mu brišu guzu vlažnom vaticom i da ne koriste nikakvu hemiju, u strahu da je alergičan na maramice i sl...a u stvari je možda stvarno ova alergija povezana isključivo sa kamilicom...user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Alergija na kamilicu?
31.10.2009 22:53:35   
eugenija
Draga Jeco, čitam ovo i ježim se od glave do pete... Prolazite baš kroz težak period, a kad se setim i svih priča sa grčićima i trbom, pitam se da li jedan težak period samo bude nadovezan na drugi težak, i da li uopšte ima onog lepog spokojnog perioda kod bebica... Više ni sama ne znam. A kako kaskamo za vama par meseci, uveriću se i sama u sve što nas čeka... Pitam se nekada i odakle tolika snaga čoveku.. ali je valjda i to Bog nekako odredio, da nam nikad ne natrpa tereta koliko ne bi mogli da podnesemo..
Nego, da se vratim na temu.
Priznajem da do sad nisam čula da kamilica može da bude alergen, a na netu su sve neke šture informcije o tome, ali sam evo iščeprkala nešto što možda može da potvrdi da zaista jeste:
neki klinci s alergijom i atopijskim dermatitisom odlično reagiraju na ulje crnog kima (provjereno!), a s kamilicom budi oprezna jer su česte alergije na kamilicu

Kako sama kažeš, kada god bi mu davla nešto od kamilice ili na bazi kamilice, primećivala bi neke alergije.. Pa zaista vidi onda konačno da se i uveriš, te sebi potvrdiš ili opovrgneš ove sumnje.. To ćeš najbolje uraditi odlaskom kod dečijeg dermatologa ili alergologa.

Evo ti i ovaj link sa kojeg sam ti kopirala ovaj post... Ima dosta priče o svemu tome, možda nađeš nešto za vas..

klik

Nadam se dolasku spokojnijeg perioda...
user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Alergija na kamilicu?
31.10.2009 23:10:49   
Jeca*
hej draga, puno ti hvala. Nadjoh i ja stosta na netu. Izmedju ostalog, da su alergije na kamilicu ceste kod dece. Necu ga muciti testiranjima, bar ne sad, ali cu svakako za pocetak eskivirati sve sto ima veze sa kamilicom, pa videcemo. A ako neko ima iskustva, neka pise.
A sto se tice "teskih perioda" veruj mi...ja ovde pisem uglavnom stvari koje me muce. Kada bih pisala ono drugo verovatno bih preopteretila i forum i sajt i celu mrezu user posted image  nije nimalo tesko! naprotiv! kao svaka mama ja se puno sekiram oko svega sto ga muci, ali on je divan i jak i super se bori sa svim bebecim mukama, a one su srecom potpuno uobicajene....grcevi, zubici, proliv, prehlade...hvala Bogu pa nek ostane na tome i ja cu biti najsrecnija mama na svetu. Prosto, lepo kazu, mala deca male muke, velika deca velike muke user posted image  a snaga dolazi iz svakog njegovog nestasluka i osmeha i svakog dana se zahvaljujem Bogu na tako savrsenom bicu koje mi je dao user posted image  to samo na forumu, kada se napise zvuci "strasno", inace su ovo samo klasicne bebece teme user posted image
hvala na podrsci user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Alergija na kamilicu?
31.10.2009 23:15:08   
eugenija
Pa jeste, što je ne bi izbegavali (kamilicu), kad već nije neophodna za bilo šta.. Mislim, može se bez njeuser posted image ....


Živele lepe stvari u kojima uživamo sa bebama!user posted image

I nema na čemu draga Jecouser posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Alergija na kamilicu?
31.10.2009 23:31:47   
guppy RR
Jeco, samo ti šaljem user posted image
da lakše prođete kroz taj period

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Alergija na kamilicu?
13.9.2011 22:05:38   
magnetic
Jeco je l' na kraju bila alergija na kamilicu?
Ovu temu treba malo podici,ni ja nisam znala da je kamilica alergen,a kao sto sam vec napisala patronazna nam je savetovala kupanje u istoj od prvog dana rodjenja.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Alergija na kamilicu?
13.9.2011 22:08:02   
Jeca*
nikad nisam saznala i duuuugo sam je izbegavala. Alergican na nesto jeste, ali ja vodim racuna jos uvek, ako je moguce, da ne dolazi u dodir sa necim sto ima kamilicu. Kad sam iscitala gomilu tema na netu o tome, bas sam se uplasila

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Alergija na kamilicu?
13.9.2011 22:10:41   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: anuksunamun

zanimljiva tema...ja verujem da i ako se kupa beba svakog dana ,treba izbegavati one ogavne kupke i hemikalije...mozda dodati caj od kamilice ili samo voda..oni johnson preparati su zivi otrov,a cini mi se da ni kosili i nasi domaci nisu nista boljiuser posted image



IZVORNA PORUKA: Tash

Valjda samo u zemlji Srbiji jos ljudi misle da kamilicu treba koristiti za sve:kozu, oci... FYI, kamilica je jedan od jacih i ucestalijih alergena. Nije na tvoj racun anuk, samo, ne mislim da se to treba trpati u bebinu vodu.
Moje misljenje je da bebu treba kupati u cistoj vodi, i sapunom joj oprati guzicu. Jednom do 2x nedeljno oprati celu bebu sapunom.
Druga je prica da mi moramo da se kupamo u uljanoj kupci zbog ekcema.



IZVORNA PORUKA: magnetic

Meni je patronazna rekla da D brisem cajem od kamilice prvih par nedelja,jer je imala pelenski osip cim sam je donela iz porodilista,a  da je u kamilici okupam jednom nedeljno.Ajd' sad budi pametanuser posted image



IZVORNA PORUKA: anuksunamun

onda cista voda samo...nisam znala za kamilicu ...ali ona je antiseptik..otkud alergeni...sve je moguceuser posted image



IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Ja sam ranije imala ceste upale ociju i tada mi je dr rekla da nikako nisam smela da ispiram kamilicom tada, da je to samo pogorsalo. Od tada sam obazriva, a i cemu kamilica prilikom kupanja, mislim da je to bzvz, iako su i meni pominjali tu varijantu user posted image Mi se i dalje kupamo svake veceri, blaga kupkica, brckanje, ispiranje, cak sam se obuzdala i sa mackanjem, i nikakvih problema nema user posted image


(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Alergija na kamilicu?
13.9.2011 22:19:41   
magnetic
Ja stvarno i jesam Dunji brisala guzu sa cejem od kamilice prve dve nedelje,ali je nisam ni jednom okupala.Nije imala reakciju na guzi,tako da mislim da ne bi imala ni da sam je celu bucnila u caj,ali mi je bas bzvz sad kad ovo procitam i setim se sta su mi tada savetovali.Pa jbt,valjda one trebaju ovo da znaju i da te upozore ako postoji i najmanja sansa za reakciju.Bas bzvzuser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Alergija na kamilicu?
13.9.2011 22:29:04   
Didy
Da, ja znam ovo za kamilicu. Sestra mi je kozmetičarka i kaže da čak i odrasli kad koriste kamilicu za ispiranje lica ili nešto slično moraju da naprave jako, jako blag čaj od kamilice (tipa potopiš je na minut-dva i vadiš napolje). Patronažna nam je rekla da je ne preporučuju, pogotovo ne ovu u kesicama, jer tu ko zna šta melju i pakuju.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Alergija na kamilicu?
13.9.2011 23:24:00   
zzzoka
ja kupam bebu svaki put u kamilici i bas nista joj ne fali, koza joj je tako lepa i jako brzo se ocistila posle rodjenja.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Alergija na kamilicu?
14.9.2011 9:08:14   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Didy

Sestra mi je kozmetičarka i kaže da čak i odrasli kad koriste kamilicu za ispiranje lica ili nešto slično moraju da naprave jako, jako blag čaj od kamilice (tipa potopiš je na minut-dva i vadiš napolje).



Mislim da je cela poenta u boldovanom! Meni mm stalno gunđa kada spremam bilo koji čaj da kesica u vodi ne sme da stoji duže od minut-dva jer čaj nakon toga postaje "toksičan" user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Alergija na kamilicu?
14.9.2011 9:12:06   
Ana RR
Meni je patronažna rekla da Marku čistim lice sa kamilicom ako mu se pojave bubuljičice. Ja skuvam blagi čaj, umočim vaticu i malo mu pređem preko lica i stvarno mu se te sitne bubuljice povuku.
Ja ne volim miris kamilice, povraća mi se čim je osetim.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Alergija na kamilicu?
14.9.2011 9:15:00   
Jeca*
ja se pre kladim na, toliko vec hvaljeni sa moje strane, aktivni kiseonik nego na sve druge moguce rastvore i sl

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Alergija na kamilicu?
14.9.2011 9:17:43   
Snelle
Jeco, aktivni O može i kod jako male dece?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Alergija na kamilicu?
14.9.2011 9:20:08   
Jeca*
user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Alergija na kamilicu?
14.9.2011 11:46:45   
Anoniman
Luka je rođen sa krmeljivim okom, posle ispostavilo da je sužen suzonosni kanal. 2-3 nedelje sam po preporuci patronaže sestre i one sestre sa otpusta, ispirala kamilicom i stavljala hloramfenikol. Nije prošlo, dok nisam stavila moje mleko. Ne pišem zbog toga, nego, kad je Luka imao oko 3 god (ili manje user posted image ) vodili smo ga oftamologu jer i dalje bio krmeljiv. Tada nam je ona rekla da kamilica ne ide u oči, jer ona skuplja prašinu iz oka i stvara kuglice prašine, i ne izbacuje te kuglice iz očiju već ih vraća u suzne kanale i začepljuje ih.

Marko se rodio sa kriminalnom kožom, ekcem, i tada mi je jedan stari dermatolog rekao da ga kupam u kamilici ili žalfiji, na šta su i dermatolog i alergolog u Dečijoj bolnici dobili fras, i rekli ni slučajno. Kažu da je kamilica alergen, i da mogu da ga senzibilišem ukoliko je koristim.

Ja kamilicu čak ni ne pijem, ne držim je u kući, i mislim da je nepotrebna u životu čoveka. user posted image

< Poruku je uredio Tash -- 14.9.2011 11:47:10 >

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Alergija na kamilicu?
14.9.2011 11:55:39   
magnetic
Ni ja je ne pijem.Znam da se preporucuje zasladjena kamilica protiv zatvora kod dece,medutim Dunji nije pomogla.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Alergija na kamilicu?
14.9.2011 11:56:47   
Anoniman
Luka nije hteo da je popije. user posted image

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Alergija na kamilicu?
14.9.2011 11:58:23   
Jeca*
ma znate sta je najgore od svega? sto sam ja luki davala one homeopatske kapi od kamilice, kad se mucio sa zubicima...pa sam se posle tripovala da sam mu ja napravila alergiju na kamilicu...ali nikada necu znati...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Alergija na kamilicu?
14.9.2011 11:58:49   
Ana RR
Mama mi kaže da sam obožavala kamilicu kad sam bila mala i da sam samo nju pila, a ja sad ne mogu ni da je pomirišem jer mi smrdi na mokraću user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Alergija na kamilicu?
14.9.2011 11:59:42   
Anoniman
Nećeš. I ja se tripujem da sam ja nekim stvarima stvorila Marku alergiju na kazein...

E, da, da ne grešim dušu, Luka jeste pio onaj Frutekov sokić kamilica + nešto.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Alergija na kamilicu?
11.12.2011 17:05:32   
muha
moja bebica ima 6 mjeseci i 21 dan....prije mjesec je bila bolesna,dobila temp. kasljala i kihala..odlucila sam da je tusiram...medjutim, a kada sam je skinula,imala sam sta da vidim...velika tamno-crvena fleka preko citavog stomaka. Zaprepastila sam se...prvo sam mislila da je nisam mozda lijepo drzala, pa se stomacic zacrvenio, ali se poslije par min. crvenilo pocelo siriti izmedju prstiju na rukama, po nogama, po ledjima...2 dana prije toga davala sam joj samo mlijeko i kamilicu, ali i paracetamol-sirup sa jagodom...mislila sam, - sigurno je od sirupa.
Odnesem je dokt. kaze ona meni- moze biti da je od sirupa, a moze i od temperature, obzirom da nista drugo nije jela 2  dana prije...
Izbacim joj sirup, ali osip se i dalje javlja u vidu fleka....
Jedan dan nemam vise kamilice da joj dajem, inace sam davala kamilicu u cvatu...suprug nije mogao da je nadje par dana, tako da sam joj davala sok, vodu, mlijeko i ostalu hranu...tih dana nisam primjetila fleke...kad sam joj je ponovo posla davati, opet se podjose javljati, ali ne mogu da vjerujem da je od kamilice...veceras je istusiram..inace koristim BECUTAN sampon i kupku od kamilice,..kako joj je voda sa samponom usla u lijevo oko,tako se automatski osula oko ociju i sljepocnice i oko joj poslo krmeljati....user posted image  svasta.....user posted image user posted image user posted image user posted image
nisam znala da su moguce alergije na kamilicu, zato nisam nikom nista govorila da ne kazu da sam poludila, ali ipak...MOGUCE JE user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Alergija na kamilicu?
11.12.2011 21:31:37   
Anoniman
Ne znam šta bih ti rekla. Moje dete je alergično na mleko, i preventive radi ukinuto je svašta od ishrane, između ostalog su se svi alergolozi zgrozili kada sam uopšte spomenula kamilicu. Njemu su zabranjeni svi čajevi koji idu od cveta, ali sam mu davala beli slez (on je korena) i on se daje bebama za kašalj, ko ti je rekao da daš kamilicu?
Na tvom mestu odradila bih alergotestove.

< Poruku je uredio Tash -- 11.12.2011 21:33:10 >

(odgovor članu muha)
  Direktna veza do poruke: 24
   [Obrisana poruka]
16.4.2012 13:25:39   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here