|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   darovanje kumova
5.5.2010 17:52:02   
aleksandraz
Ovako mene me interesiraat vasa mislenja i predloga u vezi darovanje kumova za krstenje.Kaj nas e obicaj kada kum krsti beba da se daruva.E sega ovako kada je krstio kum kcer sam mu poklonila zlato.E sada me zanima sta bi moglo drugo osven zlato vase mislenje.Ili pak da kupim zlato jer taj dan se blizi a jas ne sum svesna sta da kupim.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: darovanje kumova
5.5.2010 17:58:46   
New Mom
Isti običaj. Sad kad sam kumovala, na poklon od kumicinih roditelja sam dobila bluzu. Kad sam se ja krstila, kumi sam poklonila kožnu torbu. Ja sam za praktičnost poklona. Zlato sam kupila toj bebi koju sam krstila.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: darovanje kumova
5.5.2010 19:23:51   
bebironcic
Ja sam protiv tih darovanja,meni je to totalno bzv,ali ako se mora,onda se slazem sa onim sto je napisala New Mom da to bude nesto prakticno i sa ukusom,a ne neke gluposti tipa posteljina,cebad,carapa,vesa...uh sto me to iritira!

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: darovanje kumova
7.5.2010 12:53:38   
lanajelena
kod nas nesto nisam upoznata sta se poklanja kumovima ali moji svekar i svekrva su za to da ima treba napakovati tih raznih gluposti sto vise...pogotovo sto je kod nas to staro kumstvo(oni su oko 10 god.stariji od nas) i sa kumovima se vidjamo od rodjendana do slava i tako svake god sta ja znam njihove ukuse tako da smo se mi na kraju odlucili da im kupimo dvd ,neznam za njih ali deca su im bila presrecna :)) 

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: darovanje kumova
7.5.2010 13:24:31   
Markovicka
Mi smo kumu darovali kosulju, a kumi 2m materijala da sasije nesto. Kod nas u Vojvodini je takav obicaj.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: darovanje kumova
23.1.2011 18:18:55   
aleksandraz
Blizi se dan kada moram da mislim sta cu da kupim kumovima za krstenje.Nisam svoja dal da kupim ponovo zlato il da zemam nesto po prakticno kao na primer trenerke ili slicno.Moze li mala pomocx sta ste vi kupile za kumove????

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: darovanje kumova
23.1.2011 18:23:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: aleksandraz

Blizi se dan kada moram da mislim sta cu da kupim kumovima za krstenje.Nisam svoja dal da kupim ponovo zlato il da zemam nesto po prakticno kao na primer trenerke ili slicno.Moze li mala pomocx sta ste vi kupile za kumove????


Cekaj, je l' ti krstis necije dete, ili bi tebi trebalo neko da krsti dete???
Ja sam u zivotu krstila dve devojcice..Obema sam kupila zlatne mindjuse i lancic sa priveskom Bogorodice, nesto od garderobe, tortu i pice za domacine...Od njih sam dobila materijal za sivenje, a moj tadasnji decko kosulju..Kao sto neko gore rece-takav je obicaj u Vojvodini.

(odgovor članu aleksandraz)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: darovanje kumova
23.1.2011 18:27:33   
aleksandraz
Ne za dva meseci sincic treba da napuni jednu godinu i krstenka i rodenden u jedno ce da bude.Kada smo ga krstili na 40 dena nismo kupovali nisto na kumovima jer je takav dogovor sve za prvi rodzendan.Iako znam da ima vreme sepak treba da se pripremam poleka,ali ne znam sda cu.sta je bolje zlato,nesto poprakticno ili .....user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: darovanje kumova
23.1.2011 18:30:02   
tijana86
E pa ovako posto je svekrvina zelja bila da krstimo dete na kucnu slavu , a i mm je podlegao nagovaranju ona je to preuzela na sebe . Pa je kum dobio : psekir,posteljinu,kosulju,frotir,ves,jorgan,sapun,cebe, kuma je dobila: posteljinu, jorgan, ves, spavacicu inace kum je mog mm dobar drug koji je ozenjen i nije mi bilo logicno sto je odvajala poklone za supruznike. A onda da ne uvredi njegove za njih je kupila: posteljine,kosulje, odelca za rodjeake, i trista cuda ! Po meni to nije normalno , ali posto je ona sve finansirala nisam se mesala, jer ni dan krstenja nije bio po mojoj volji a iskrena da budem ni o volji mm , nego je ona veoma dominantna pa je on pao pod njen uticaj!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: darovanje kumova
23.1.2011 18:30:39   
Anoniman
Aleksandra, ja ne znam kakvi su obicaji kod vas...Kod nas je to prakticna varijanta...user posted image

(odgovor članu aleksandraz)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: darovanje kumova
23.1.2011 18:37:47   
SUPER MAMA
Verolino u Makedoniji malo vise se preteruje to znaci d akumovi se daruju sa skupocene satove, preko zlatnog nakita, pozlatenje serpe, pozlaceni set kasika viljuska is l. do cula a i videla svojim ocima kad aje moja drugarica kumi kupila svarovksi ogrlicu jer je krstila dete.
To je preterivanje.
Hvala bogu u Beogradu to nema mi smo krstili Moniku tacno kad je napunila godinu dana sve zajedno ali nista nisma darovala kumove, a moja mama odma me je pitala a sto nisi?
To je po meni glupost.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: darovanje kumova
23.1.2011 19:57:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Verolino u Makedoniji malo vise se preteruje to znaci d akumovi se daruju sa skupocene satove, preko zlatnog nakita, pozlatenje serpe, pozlaceni set kasika viljuska is l. do cula a i videla svojim ocima kad aje moja drugarica kumi kupila svarovksi ogrlicu jer je krstila dete.
To je preterivanje.
Hvala bogu u Beogradu to nema mi smo krstili Moniku tacno kad je napunila godinu dana sve zajedno ali nista nisma darovala kumove, a moja mama odma me je pitala a sto nisi?
To je po meni glupost.



Uuuuuuuuuuuuu...pa to je bas preterano...Nekako mi je logicno da se detetu koje se krsti kupi nesto skupocenije, kao uspomenu na taj  cin, ali zasto kupovati onome koji krsti toliko????Ne razumemuser posted image user posted image user posted image Nekada je obicaje bolje ne ispostovati....I ja kad sam se udavala hteli su da kolju petla i da prskaju krvlju moj trag...Nisam to dozvolila-delovalo mi je satanisticki...Obicaji se ne moraju postovati bas toliko striktno...Bar je to moje misljenje..

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: darovanje kumova
24.1.2011 14:25:36   
aleksandraz
da ti kazem pravo i mene to nervira .Ali kada se mora mora se to je ostalo tako a i trosak je.za sve treba da potrosim nekade okolo 350 eura po 50 eura svakog.I si mislim da im kupim trenerke oti zlata se ne isplaca.Mnogo je skupo nekade okolo 20 eura 1 gram zlata.Za kcer sam im kupila zlata ali tada je bilo na pola i to sto sam imm zela lici na nesto.E sada sta je mnogo mnogo je al da ti kazem pravo pa i nema da mi bide krivo sta cu gi dati te pare.I zato isam svesna I da mislim da je stvarno to preterano jer moji kumovi su 4 i satosvat 3 stvarno sta je mnogo mnogo je A kaj nas malo narod je zajadliv i gleda na te stvari.mislim ne kumove tuku te okolo njih.poludecu.Glava me boli vec od sada.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: darovanje kumova
14.6.2013 14:14:05   
Maraj
po 3 poklona svakom kumu bas dosta, al toliko smo

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: darovanje kumova
14.6.2013 14:15:36   
Brand new mama
Moramuser posted image - a sta da rade sa pozlacenim serpama?



_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: darovanje kumova
14.6.2013 14:22:56   
Figaro88
Mi nismo ovo radili,dogovorili smo se sa kumovima da oni nama ne treba nista-Andrei kako hoce,ali ni mi nismo kupovali te darove,samo smo poslali tortu,moja mama insistirala.
Ali zato kada se brat zenio,pukli smo 500e samo na neke silne poklone sto se valjauser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: darovanje kumova
14.6.2013 14:34:08   
Dani.kv
Kod nas se osobi koja se krsti kupuje bukvalno sve. Tako da je moj brat koji se krstio kao mator(zbog preuzanja slave. Pop nije hteo nekrstenoj osobi da sece kolac) dobio puno poklona ali su kasnije i oni kumovima odneli lepe poklone

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: darovanje kumova
14.6.2013 14:59:27   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Moramuser posted image - a sta da rade sa pozlacenim serpama?



pa imaju user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: darovanje kumova
4.3.2015 9:52:02   
emicaa
Bliži se i naše krštenje a ja još ne znam šta da poklonim kumi što će krstit Teodoru,mislila sam ili neki sat ali opet se dvoumim.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: darovanje kumova
4.3.2015 9:54:12   
branki*

IZVORNA PORUKA: Olga RR


IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Moramuser posted image - a sta da rade sa pozlacenim serpama?



pa imaju user posted image

hhaaaha,moram da se nasmejem ovomeuser posted image -pa,imajuuser posted image

emice,meni je ok sat ili nesto od nakita.je li mladja osoba?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: darovanje kumova
4.3.2015 9:56:53   
emicaa
Jest,mlada kao i ja user posted image .Ja bih joj radije nešto od pravog nakita ali ona to ne nosi,satove voli i ima ih bašdosta,zato se i dvoumim

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: darovanje kumova
9.3.2015 5:55:20   
acalukic
moja cerka kad se krstila nije darivala kuma, mada ga je pitala sta on zeli da mu ona kupi kum je bio izricit da je dovoljno pocastvovan i da ne treba nista

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: darovanje kumova
13.10.2015 19:31:42   
daca77
Drage, potrebna mi je ideja i savet sta kupiti kumu kao poklon za krstenje N. Naime, u pitanju je kum od 65god.i sin od 35. Obojica su solo...

(odgovor članu acalukic)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: darovanje kumova
13.10.2015 20:07:14   
emicaa
Daco neki fin muški sat je uvjek odličan poklon.Ja sam našoj kumi na kraju kupila sat i oduševila je se.Sad kad diplomira kupiću joj mindjuše sa svarovski kristalima i poslati na kućnu adresu da je iznenadim user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: darovanje kumova
13.10.2015 20:21:11   
eca89
Mi smo našem kumu kumili nekih sitnica i parfem.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here