|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dete se namerno udara
9.10.2009 12:10:54   
Anoniman
Nesa se cesto zvizne glavom o nest-zid, krevet...to ne bude jako. Onda se zaleti i namerno se udari jos jednom, dva tri puta. Kad uspemo na vreme da ga uhvatimo, vristi da ga pustimo da se udari. U cemu je stvar?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dete se namerno udara
9.10.2009 12:13:57   
Anoniman
Privlači pažnju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dete se namerno udara
9.10.2009 12:15:28   
Anoniman
ne znam, ne lici mi na to, kao da ima neku potrbu da to radiuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dete se namerno udara
9.10.2009 12:37:05   
Lilly*
To je tipično privlačenje pažnje. Nemoj obraćati pažnju na to. Okreni glavu na drugu str, uzmi nešto u ruke ili izadji iz sobe. Prestaće kroz neko vreme. Ili probaj sa drugom taktikom, što sam čula od jedne mame, reci mu da jače udari user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dete se namerno udara
9.10.2009 12:40:26   
Anoniman
Eto, privlacenje paznje je poslednje sto bi mi palo na pamet, valjda zato sto je svakako sva paznja usmerena na njega...ali nije iskljuceno, probacu da ga ignorisem pa cemo videti rezultate. Hvalauser posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dete se namerno udara
9.10.2009 12:41:02   
Rivana
od moje drugarice se sin tako povredjivao nije znala sta da radi vodila kod dr ali proslo je samo od sebe.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dete se namerno udara
9.10.2009 12:43:35   
Lilly*
Dete će uvek tražiti više pažnje. To se može manifestovati na više načina, od udaranja samog sebe, do vrištanja, plakanja, histerije i ležanja na podu i udaranja rukama i nogama... Samo ne obraćati pažnju i prestaće user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dete se namerno udara
17.2.2011 11:23:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Rivana

Ja imam problem sa Lukom kad mi nesto nije po volji ako mu se nesto barni, pocne da udere glavom o pod,zid, sto, stolicu, moje koleno bilo sta. Plasim se povredice se. Da li je neko imao slican problem, kako resiti?

Niko nema slicna iskustva




IZVORNA PORUKA: JMPM

Rivana,mi imamo taj problem.Poceo je sa lupanjem glavom kada je imao 9 meseci (kad mu nesto nije po volji).Onda je prestao to da radi do pre jedno 2 meseca (sada ima punih 16).I sad uz lupanje ide i vikanje,njari se sa aaaaaaaaaaaa...ne znam kako da objasnim,nije klasicno plakanje nego bas njarenje.Ne znam kako da reagujem kada to radi jer se plasim da se ne povredi jako.Inace toliko izlupa glavu da bude crven .Mnogo je tvrdoglav i uporan da istraje u onome sto zeli.Cak kad ga zavaram sa necim drugim ne pali vise od minut,opet se seti sta je hteo i nastavlja da vice i lupa i nogama i glavom i cak se cesto baca unazad !Mnogo je nemoguc postao od onako fine bebe


(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dete se namerno udara
17.2.2011 11:27:01   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Rivana

od moje drugarice se sin tako povredjivao nije znala sta da radi vodila kod dr ali proslo je samo od sebe.

Hahaha sad i moj Luka poceo da se udara.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dete se namerno udara
17.2.2011 11:31:19   
JMPM
Ja sam prvi put za ovo cula i videla kada je moje dete pocelo...bilo mi je neverovatno da tako mali ispoljava na taj nacin nezadovoljstvo.Nadam se da je ovo neka faza koja ce proci bez povreda user posted image .

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dete se namerno udara
14.4.2011 11:47:46   
Iwana87
Nadjoh ovu temu.Ne udara se vec juri ka necemu sto se ne sme,steker,sporet ili sl.U pocetku smo mm i ja prvo pricali Ne,ostrim tonom,a onda bi objasnjavali sta je to i zasto ne sme i ako ne gleda i ne obraca paznju.On je to shvatio kao igru,otrci do stekera pogleda u meni ili mm i kikoce se,mi vicemo ne,on se jos vise smeje.Sinoc mm zastiti steker,i okrenemo glavu,gledam ga krajickom oka,ode do stekera,pogleda u nas,pipne ga,opet pogleda i ode na drugu stranu.Tako par puta i krajuser posted image Htela sam da kazem da sam ja uvek bila za analiziranje deteta a tek sinoc skontam da on to namerno radi da privuce paznju
I ako ima slicna tema recite

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dete se namerno udara
14.4.2011 11:51:57   
bokicans
I ja sam ovaj problem imala sa Nadjom,kada je bila mladja,isto je udarala glavu o zid,frizider ,u sta god.Dok sam je grdila stalno je to radila a kada sam prestala da reagujem i ona je prestala to da radi.

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dete se namerno udara
14.4.2011 11:54:37   
Anoniman
Miša udara glavu o sve živo i to uglavnom iz razonode, a kad se nešto iznervira i krene mene da udari, ja ga odma opomenem, a on onda šakicom počne sebe da tuče po glavi... To mi je tako tužno, ali ne znam kako to da rešimo. Valjda će proći i ova faza user posted image

(odgovor članu bokicans)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dete se namerno udara
14.4.2011 12:01:23   
Vika
Moja koleginica je imala ovaj problem i to jako izražen! Mala se samopovređivala i histerisala, toliko da je mama vodila kod psihijatra. I naravno, reč je o privlačenju pažnje, tako da joj je savetovano da je ignoriše, koliko god bilo teško. I upalilo je- mala skače sa kreveta na glavu, a ova ni da je pogleda. Ponovila 2-3 puta, i kad je niko nije fermao, odustala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here