|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
8.6.2010 13:41:54   
maslinica
IZVORNA PORUKA: lanajelena

ja imam tako divnu kolegincu koja mi je sve zavrsila i deciji i roditeljski i pokupila sve papire...joj dusica moja,jedva cekam da mi sve odobre i vodim je na kraj sveta ako treba...Marince user posted image

kako deciji? sta treba? ako znas.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
8.6.2010 13:44:08   
maslinica
IZVORNA PORUKA: buhla

IZVORNA PORUKA: maslinica

kako to ide za pasos? jel moram da vodim dete da ga slikaju? i ja bi petru izvadila.


da, da i njega vodis jer ga tamo slikaju! mi smo proveli 15minuta na slikanju, jer je bio jos mali nije mogao pravo da drzi glavicu i sklapao je oci.

videla pp! user posted image



e to je mene zanimalo, kako bre da mi dete od mesec i nesto dana drzi glavicu da se slika?!?! to su debili, ali ok..ako mora, mora se!!!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
8.6.2010 13:49:55   
lanajelena
deciji dobijas samo ako ti prosek plate ne prelazi 5000 po clanu domacinstva,ja sam mogla jer mm nije prijavljen na birou je a moj prosek je nizak pa prolazi a treba ti milion stvari,ukucaj na googlu imas spisak

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
8.6.2010 13:54:50   
maslinica
odmah odustajem kad sam videla spisak..sve ludjaciuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
8.6.2010 16:17:44   
buhla
ja danas podigla Pavlov pasos user posted image joj koja je mrvica bio pre mesec dana! opet je bilo ujutru cekanje za broj, pa posle da docekas svoj red. sad imamo pasos i mozemo na putovanja!
jos da se raspitam (pitala danas ali u supu nisu znali) da li treba i gde se pise/daje ovlascenje jednog roditelja da drugi moze da prevede dete preko granice i da li to mmoze da se napise za neki vremenski period ili mora svaki put novo da se daje! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
10.6.2010 9:26:21   
buhla
neko, niko?user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
1.8.2010 13:57:39   
stasha77
da se malo pozalim, ova nasa administracija je stvarno katastrofa... mada je vecina vas verovatno upoznata, a ja kao pala sa marsa..

kad smo izlazili iz porodilista rekli su da za 10 dana idemo u opstinu da prijavimo dete. ja naivno verovala da se tad dobije i krstenica, kad ono jok nego nam rekli da ce krstenica biti za 10tak, najvise 20 dana. a kao sto znate bez krstenice ne moze se nista, nema plate, nema zdr.knjizice nema prijave za one naknade...

iz bolnice izasli posle 3 dana (znaci najkrace moguce), papire su poslali iz misovica u opstinu savski venac posle 12, jos 15 dana (da racunamo srednji rok za krstenicu) i beba ima mesec, a ti tek tada, mozda, mozes da pocnes da skupljas papire za knjizicu..

u domu zdravlja nam rekli da kontrolu na mesec dana, uput za kukove, i vakcinu moze beba da primi samo sa svojom knjizicom - mada kao da se ne sekiram, ako par dana zakasnimo za vakcinu i kontrolu, a kukove mozemo i privatno (bas im hvala, inace kosta 6000din??!!!! dve drugarice koje su se poradjale kao ja u bg, a deca se lece ovde u vrscu platile privatno snimanje, pa mi sad rekose)

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
1.8.2010 18:31:24   
marija32
IZVORNA PORUKA: buhla

ja danas podigla Pavlov pasos user posted image joj koja je mrvica bio pre mesec dana! opet je bilo ujutru cekanje za broj, pa posle da docekas svoj red. sad imamo pasos i mozemo na putovanja!
jos da se raspitam (pitala danas ali u supu nisu znali) da li treba i gde se pise/daje ovlascenje jednog roditelja da drugi moze da prevede dete preko granice i da li to mmoze da se napise za neki vremenski period ili mora svaki put novo da se daje! user posted image



Draga Buhla, moja princeza i moj muz, a njen otac :-),  putuju cesto sami vec 6 godina , nikada mu nisu trazili ovlascenje, kao ni meni kada idemo nas dve same negde. To smo pravili samo za prvo putovanje i nisu mu trazili na granici, za sva ostala ne.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
28.9.2010 10:24:39   
Anoniman
Ode mm juče prepodne u MUP da prijavi dete. Naravno, tamo milion ljudi i portir mu kaže da dođe oko 20h jer MUP radi do 21h, i tada nema nikoga. Ode mm oko 20.30h, posle posla, nema šalteruše. Gde je? Otišla je kući jer nema posla! Da li možete da pretpostavite nastavak priče? user posted image MM je zapisao ime portira, šalteruše, rekao da danas ide kod šefa, pa je onda portir ponudio kompromis - da dođe danas oko 19h, provešće ga portir preko reda... E, baš da vidim i to! 

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
28.9.2010 12:52:22   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Tash

Ode mm juče prepodne u MUP da prijavi dete. Naravno, tamo milion ljudi i portir mu kaže da dođe oko 20h jer MUP radi do 21h, i tada nema nikoga. Ode mm oko 20.30h, posle posla, nema šalteruše. Gde je? Otišla je kući jer nema posla! Da li možete da pretpostavite nastavak priče? user posted image MM je zapisao ime portira, šalteruše, rekao da danas ide kod šefa, pa je onda portir ponudio kompromis - da dođe danas oko 19h, provešće ga portir preko reda... E, baš da vidim i to! 


Nemoj se sekirati, pa znas da to pali kod nas....user posted image , malo pripretis, razgalamis se dza bu i tek onda resis problem.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
28.9.2010 16:30:20   
Lilly*
Juu, ja sam onda imala sreće, nije bilo gužve, 2 šaltera radila, u jednom 5-oro ljudi, u drugom troje, bila gotova za 10 min user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
30.12.2010 16:13:54   
isidora88
do kada radi maticar? da li mm moze sutra prepodne da ode da prijavi bebu?
malo off ali me zanima oni papiri za roditeljski dodatak,ja sam to sve u trudnoci nabavila pa me zanima kada sve to popunim i prikupim sva dokumenta gde idem sa tim da podnesem zahtev?user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
30.12.2010 17:12:38   
isidora88
hitno mi treba odgovor user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
19.6.2012 13:07:22   
pandina
Je l' isao neko skoro da prijavi bebu?
Zanima me da li moze subotom to da se obavi? Konkretno u opstini Zvezdara.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
19.6.2012 14:07:33   
New Mom
Ne znam za BG, ali ovde u NS matičar radi samo radnim danima.
Nemaš neki tel. da nazoveš?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
19.6.2012 17:19:43   
vukosava
Ja sam dete upisala u maticnu knjigu gradjana i u knjigu drzavljana (neke dve stvari) preko konzulata. Ali nema jos JMBG cini mi se da treba da odem u MUP kad budem tu u NS da mi daju.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
19.6.2012 21:10:35   
pandina
Sad nadjoh na njihovom sajtu da rade samo radnim danima od 8 do 16. A u isto vreme i mm radi, tako da ne ynam kako cemo. Izgleda cu morati ja.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
20.6.2012 7:47:09   
New Mom

IZVORNA PORUKA: vukosava
Ali nema jos JMBG cini mi se da treba da odem u MUP kad budem tu u NS da mi daju.

Da, to MUP daje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
24.8.2012 10:13:26   
Anoniman
Mi cemo u ponedeljak a posto nismo vencani moramo zajedno , licne karte , drzavljanstva izvodi iz maticne knjige rodjenih i to je to , za opstinu Savski venac .
A za MUP sta li treba ?
Nasla sam , nista posebno- zahtev , uplatnica , izvod Martin , licne karte i oba roditelja .

< Poruku je uredio ribizla -- 24.8.2012 10:16:28 >

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
24.8.2012 11:26:11   
Bebilina
Mi smo isli pre neki dan- porodicno, mm i ja, deca i vodili i nanu user posted image Vise nas je bilo no na vencanju u sobi pored user posted image
Morali smo da zakazemo, ne moze se samo uci...
Moja mama se cudila kako nam nijedan dokument nisu trazili. Ukucala zena prezime i datum rodjenja i bebac izasao na ekranu jer je sve povezano sa bolnicom.
Uzeli smo dva izvoda- osnovni i puni pa treba da pripremimo ostale papire za pasos i deciji dodatak.
Za pasos smo malu mi slikali u kabini- akrobacije da se beba od 3m drzi uspravno a da se ja ne vidim... Sad cemo kod fotografa, da lezi, definitivno je lakse!

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
24.8.2012 15:13:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja sam dete upisala u maticnu knjigu gradjana i u knjigu drzavljana (neke dve stvari) preko konzulata. Ali nema jos JMBG cini mi se da treba da odem u MUP kad budem tu u NS da mi daju.


to ide odvojeno? ja sam predala u konzulatu papire za upis u maticnu knjigu, to je kao upis rodjenja deteta. je l' to sad ide automatski i u knjigu drzavljana?

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
11.12.2012 21:27:53   
jacagoga
ima li neko skorije iskustvo za koliko stizu podaci u opstinu Savski venac? Porodila sam se u Visegradskoj 03.12. kako sam procitala na forumu potrebno je 10 dana da to dodje do opstine i jos 10ak da sup vrati to sa jmbg pa kako onda da stignem da izvadim knjiizicu i zakazem prvu kontrolu, a pri tom se blize i praznici

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
11.12.2012 21:32:03   
pocahontas
ne znam da li je tako u bg, ali u ns prva kontrola moze na maminu knjizicu ako bebina nije gotova, mi smo tako, zovi ambulantu gde cete ici i pitaj.

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
11.12.2012 21:36:16   
jacagoga
Hvala ti

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Prijava deteta (maticar, MUP...)
12.12.2012 14:30:55   
minna
jacagoga, jeste da nije bilo skoro ali se secam da smo mi sve to zavrsili pre prve kontrole, mozda posle 15ak dana od porodjaja, isto sam se porodila u Visegradskoj a prijava u Savskom vencu. E sad ne znam kako ce da ide zbog praznika, ali ako si se porodila 3.12. mislim da mozete do ng sve da zavrsite, a sto kaze pocahontas trebalo bi da na kontrolu moze da se ide na maminu knjizicu.

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here