|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stalni zubi
6.9.2012 10:27:31   
Anoniman
Bili kod zubara.
Kaže dr da je najbolja varijanta da zubi rastu u dva reda i da se to nikako ne treba dirati. Kaže, na ovaj način jezik nema dovoljno mesta u ustima, i gura stalne zube napred, zato će naravno mlečni da ispadnu, a taj manjak prostora za jezik utiče na rast vilice.
Pitah mamu šta misli o tome, nije imala opredeljen stav, ali je rekla da su i mom bratu tako rasli zubi, i zubar je mlečne vadio. Moj brat nosi fixnu protezu i na gornjim i na donjim zubima već 5 godina (nosila sam je i ja, i mama - imamo genetski manjak stalnih zuba, i mlečni nam ne ispadaju već se nasilno vade i stalni se izvalče pomoću proteza - da ne davim, nije bitno za ovu temu). Uglavnom, sada su mu gumicama donju vilicu zakačili za gornju, jer je donja vilica nedovoljno razvijena i uvučena. U tom kontextu, možda je zubarka u pravu za Luku. Ja ću je poslušati.

(odgovor članu lajla)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Stalni zubi
6.9.2012 11:02:21   
madre

IZVORNA PORUKA: Tash

Uglavnom, sada su mu gumicama donju vilicu zakačili za gornju, jer je donja vilica nedovoljno razvijena i uvučena.

je l moze da skida te gumicice? ako da, i ja ih nosim, ali ia drugih razloga.


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Stalni zubi
6.9.2012 11:11:05   
Anoniman
Nisam sigurna, pokazao mi je škripi kada žvaće user posted image , nisam dalje zapitkivala. 

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Stalni zubi
21.9.2012 23:38:30   
Anoniman
Ispali Luki mlečni donji kečevi. Prvo levi, u vrtiću pre koji dan, mislim 17og ili 18og, a onda jutros i drugi, tražili smo ga po krevetu. user posted image

(odgovor članu lajla)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Stalni zubi
25.10.2012 13:25:21   
lajla
I Teodori su krenuli uporedo da rastu stalni kecevi,mlecni kec se samo malo klimao...dr .namazala gelom u vukla..T je toliko vristala da je stvorila fobiju od zubara...nadam se da ce ovi ostali kecevi sami ispasti,ako ne neznam kako cemo ponovo kod zubara krocitiuser posted image

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Stalni zubi
16.1.2013 13:39:07   
Tiziana
Da li neko zna kada se desi 'zalivaju'zubici!?

(odgovor članu lajla)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Stalni zubi
16.1.2013 13:40:50   
Olga75
mi smo zalivali mlecne kutnjake kad je bila oko 3,5 godine
a za stalne ne znam

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Stalni zubi
10.2.2013 10:18:52   
Lu
Kad se šestice premazuju fluorom, kad sve niknu ili treba odmah svaku pojedinačno?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Stalni zubi
10.2.2013 12:39:20   
Ana RR
Lu, čini mi se da je kuma klincima svaku pojedinačno prelivala ali nisam baš sigurna..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Stalni zubi
3.5.2013 2:37:16   
Bebilina
I mi imamo prvi stalni zubic user posted image
I kod nas je u pitanju donja jedinica koja joj je inace i prva kao bebi izrasla, izasla iza a mlecni se ispred klimao. Ona je u iscekivanju zubne vile jedva cekala da mlecni ispadne, trazila da joj izvadimo koncem, gurala jezikom, vukla prstima i na kraju ga slomila user posted image Koren je ostao, pa za dan-dva ispao sam.
Sad je ta nova jedinica rasklimala susednu mlecnu jedinicu i dvojku, pa videcemo sta ce sa njima da bude. Zakazali smo kontrolu kod zubara sledece nedelje, da pokupimo savete.
Sestice inace nemamo jos.

< Poruku je uredio Bebilina -- 3.5.2013 2:40:26 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Stalni zubi
23.6.2013 9:39:57   
tanjicak79
Našem dečaku još nije nikao nijedan stalni zubić, ali su zato dva mlečna ispala. U prošlu subotu uveče jedinica dole desno prilikom pranja zuba, a u ponedeljak mu je vaspitačica izvadila drugu jedinicu dole, jer se skroz klatila i samo mu je smetala.
Sav je bitan, jer su mnogi njegovi drugari već duže vreme "kreze", a samo on nije bio.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Stalni zubi
23.6.2013 10:27:37   
Bebilina
Nama vec dvaput bila zubna vila, za done jedinice, a dvojka se drzi o konac. Obe stalne jedinice su izrastale iza i izgurale mlecne, mi ih nismo vadili. I bas mi je super sto nikad nema supljina, kad ovaj napred ispadne onaj pozadi je vec trecinom vani user posted image

A zuba nista novo nije rekao, po upitniku je na najnizem stepenu rizika jer jako retko pije sokove i slatkise kad jede to je uz obrok. Tako da nema zalivanja isl.

< Poruku je uredio Bebilina -- 23.6.2013 10:34:19 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Stalni zubi
1.7.2013 13:06:37   
lanajelena
Mi idemo u sredu da zalivamo sestice user posted image ,neko je pitao kada,receno nam je cim skroz izrastu,sto pre jer se brzo kvare

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Stalni zubi
2.7.2013 7:11:14   
Lu

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Lu, čini mi se da je kuma klincima svaku pojedinačno prelivala ali nisam baš sigurna..

Jeste, u pravu si, tako je i meni rekao zubar kad smo bili, ne treba čekati ostale.
Zalio mu je odmah gornje jer su obe potpuno izašle a donje još nismo jer je ostalo malo mesa navučeno a ubrzo idemo i njih srediti jer idu baš zajedno.user posted image
Sad mu se klima donja dvica a iza nje ide stalni, svaki dan očekujemo da ispadne.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Stalni zubi
10.11.2013 1:50:03   
Bebilina
Ceri rastu sestice. Prvu sam videla oko sestog rodjendana, ali vec celu izraslu. Ko zna koliko dugo je taj zub bio tu, a tata koji joj obicno pomaze sa pranjem ga nije ni primetio user posted image Kaze da je nije bolelo. Ja sam primetila tek kad mi je kod drugog rekla da joj se nesto zaglavilo izmedju zuba, kad ja vidim rascvetane desni, pa tu kozicu oseca jezikom.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu lajla)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Stalni zubi
10.11.2013 9:19:18   
vikiveki
Mojoj ćerci šestice još nisu nikle,iznikle su joj 1 i 2 i gore i dole i nije je bolelo

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Stalni zubi
21.11.2013 2:06:54   
Bebilina
Nama su ispale donje obe jedinice i jedna dvojka i gornje jedinice se klate, jedna se jedva drzi i boli je kad zagrize...
Dole su joj jedinice nikle, popunite prostor sa malim razmacima, a dvojke nema.
Mm se sali da ako joj sad ispadnu gornje jedinice taman ce za praznike da peva: "All I want for Christmas is my two top teeth, my two top teeth!" user posted image
Imamo zakazano kod zubara sledece srede pa videcemo sta kaze na trenutno stanje...

< Poruku je uredio Bebilina -- 21.11.2013 2:07:24 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Stalni zubi
21.11.2013 7:56:06   
vikiveki
Sinu je počela da raste gornja jedinica a dole dve jedinice ali ukrivo,videćemo da li će moći da ih ispravi jezikom,dr. nam rekao da proba jezikom da ih izgura napreduser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Stalni zubi
21.11.2013 9:22:52   
Peace*
Izguraće, i to je dobro za rast vilice, tako meni rekoše. Luki su donji kečevi izrasli iza mlečnih, bukvalno red iza, i pomerili su se napred. Sad čekam i dvojkicu da se pomeri napred.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Stalni zubi
5.12.2013 9:50:06   
NadaR
Izbio nam je prvi stalni zubic . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Stalni zubi
3.4.2014 13:20:53   
NadaR
Mi sa 5,6m imamo dva stalna zubica . 28. smo naruceni za prelivanje sestica .

Nadam se da nece biti frke . user posted image

< Poruku je uredio Nada RR -- 3.4.2014 13:21:25 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Stalni zubi
4.4.2014 11:42:10   
Milagros
Kod mog jedinca od 8 godina tek sad niče jedna dvojka,a druga ni na pomolu nije.
A mliječni zubi su mu na vrijeme ispadali.

_____________________________

Živim za moju dječicu i za bolje sutra!!!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Stalni zubi
19.9.2014 17:39:49   
Peace*
Luki se gornja dvojcica mrda vec citavu vecnost... drzi se o koncu...
Danas posle skole: Nadja mi je pokazala kako da ga izvadim!
Ma nemoj!? A ja kad sam htela da ti pokazem!?
Ah ti decaci! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Stalni zubi
21.11.2014 11:05:23   
mila83
Mojoj cerki od 6 godina su ispale dve donje jedinice, ustvari jednu joj je zubarka izvadila.stalni zubici su krenuli,ali izgleda su veci od mlecnih,nemaju dvoljno mesta pa se krive. Dvojke za sada ne mrdaju. Morace protezu verovatno. A sestice su joj nikle ,izasle skoro sve cetiri, nisam ni primetila kada. deci je to jako bitan momenat, i hvaljenje pred drugarima, a i dolazak Zubic vile :)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Stalni zubi
20.1.2015 17:38:52   
Figaro88
Andrei smo izvadili donju jedinicu,rasklimao se i boleo je kad zagrize,od tad je proslo vec tri nedelje,mozda i vise a novi zubic ne izlazi user posted image I jedinica pored klima,ali ne boli je pa cekamo da sama izvadi.Koliko vremena prođe od ispadanja mlečnog do izbijanja stalnog zuba?

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here