|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
10.7.2013 22:37:18   
Zemunka85
Snele, zao mi je i nadam se da ce brzo proci.
Ne mogu ti puno pomoci, samo sam se javila da ti kazem da smo mi imali temperaturu od zuba pre neki dan, ali trajala je samo jedan dan i nos je vio skroz zapusen, skoro da nije mogla da dise.

(odgovor članu salle)
Direktna veza do poruke: 1601
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.8.2013 16:29:19   
Olga75
danas je zver dosla iz vrtica sa temp 38, 9 user posted image
posle brufena je pala na 37 , 5

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1602
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.8.2013 18:40:49   
lesica
Olga, kako je zverčica sada?

Uh kako mrzim kad su bolesni user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1603
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.8.2013 19:34:52   
Olga75
ma ima i dalje temp , curi joj nosic i zali se povremeno da je boli glava user posted image
trenutno je napolju , matori je zabavlja nekom letelicom pa to ispaljuju pa je malo zivnula

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1604
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.8.2013 19:39:58   
Ana RR
Miš mali user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1605
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.8.2013 20:08:29   
Didy
Čari letnjih virusa :( I ja sam moje malo izvela u kratku šetnju, a sad se zabavljaju malo u dvorištu, poludećemo svi u kući više.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1606
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
14.8.2013 20:11:21   
lesica
Držite se pilići mali slatki, da što pre prodje.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1607
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.8.2013 9:02:10   
Olga75
jutros smo oko 4 skidali temp a ona se raspricala pa je ponovo zaspala za nekih pola sata kad je temp malo spala i spavala do nekih pola osam
trenutno mi ne deleuje vruce , ispregovarali smo da merimo za desetak min ali ima , sigurno tu negde 37 - 37 , 5
nos joj je zacepljen i podocnjake ali mirno je spavala

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1608
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
15.8.2013 9:04:46   
lesica
Srcko slatki. Ali proćiće valjda brzo user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1609
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
31.8.2013 17:42:03   
bice devojcica
Moj bebac ima temperaturu 38,5,dala mu paracetamol i posle toga temperatura je polako pocela da pada. Sad je zaspao,ali ne znam da li je pametno da ga istusiram kad se probudi?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1610
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.9.2013 18:02:06   
New Mom
Kolja je u cetvrtak popdne poceo da pije Hemomicin 3,5ml. Sledece doze su na 12h, 12h, 24h (to sad treba da popije) i 24 sata.
To jutro je imao T. 38,5 i vise uopste. Nos je prestao da curi iako kasalj nikako da mine.

Medjutim, danas je spavao popodne preko 3 sata i ustao modar u licu. Glava mu gori a sake i stopala su led ledeni. Toplomer kaze samo 37,5, ali nije mi realno. Stalno je pospan.
Buni me toliko povisena T. glave a opet ledena periferija. Treba mi savet.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bice devojcica)
Direktna veza do poruke: 1611
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.9.2013 18:16:57   
Torbica
NM, to ti je ona prica centralizacije krvi. Stedi se za vitalne organe tj mozak, bubrege, srce...a na periferiji je vazokonstrikcija. Mene inace buni takav rezim davanja Hemomicina, s obzirom da se on daje 3 ili 5 dana na 24h, nisam jos cula ovo da vise doza ide na 12h!!! Ako se temp vratila nakon par dana moguce da ima rezistenciju na njega (sto me bas cudi jer on se ipak ne daje tako cesto i delotvoran je u veelikom procentu slucajeva) a i kako bi onda u startu odradio posao.. user posted image Navijam da je reaktivna temperatura, da mu se organizam bori. Svakako ako bude rasla i bude je i sutra, ja bih ga odvela na pregled. Ipak, i bronhitis i otitis, nije malo...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1612
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.9.2013 18:20:32   
Torbica
Sad videh da ti cerka ima otitis, ja nekako skontala na temi RR da pijemo kafu da ti je cerka sa urinarnom a sin bronhitis i otitis, kad si pisala zasto nemozes na kaficu sa nama. user posted image
Drzim fige da brzo prodje. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1613
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.9.2013 20:46:25   
New Mom
Bili smo kod dr, sad je i bronhitis i otitis kod njega. Po njoj je reaktivna T., ali nije sigurna. U ponedeljak radimo crp, kks, le jer se plasi da je pocetak upale pluca.
Hemomicin je pio u sredu uvece, u cetvrtak 2x, u petak uvece, sad, i ima dozu za sutra uvece.
Mene buni sto je T. sad tek se aktivirala, nekako sam mislila da mora u prva dva dana. Skroz sam zbunjena. A on bas bas nije dobro.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1614
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.9.2013 22:16:24   
Torbica
Uh!
Sto se Hemomicina tice, znam da u onom rezimu od 5 dana ide samo prvi dan ujutro i uvece ili 2 doze odjednom i onda na 24h... No dobro.
Ja sam u prethodnom postu nesto htela da napisem o komplikacijama ali obrisah, ma nekako mi je bilo bezveze, najbolje je da pedijatar nakon pregleda konstatuje sta je, a ne ovako napamet. Bronhitis je gadan jer taj grozni sekret se sliva... i tu je najvaznija drenaza i izbacivanje sekreta. Inhalacije na 6h. Mi sno imali po jednu epizodu kod Djordja i jednu kod malenog i od starta je inhalator ukljucen. Nijedan mi nije imao komplikacije. Maleni je cak samo inhaliran, virusni bronhitis je bio, isao je bez visoke temperature, oko 38, prva dva dana i nije se vracala temp. Mislim da je prvih nedelju dana inhaliran na 6h, pa onda na 8h i ubrzo na 12h, naizmenicno Berodual i tek na kraju Bisolvon. Upalu uha nismo imali dosada.
Navijamo za malog medenjaka, da bude dobro. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1615
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
23.9.2013 10:13:03   
Misha i Ljisha
evo ja iscitavam temu dok moja spava sa tatom. Zamolila sam mm da ne ide na posao da uzme slobodan dan jer sam ja vec sva iscrpljena. Nije placljiva od temperature ali je nosamo stalno i zabavljamo i skidamo temperaturu. Ako i sutra ima T onda cemo kod lekara. Zubi nisu u pitanju, tesko guta i nece da jede pa mislim da je grlo. Uzeli smo tantum verde al iskreno jos ga nijednom nisam prsnula njoj u grlo. Bas me zabrinjava jer ona stalno ima temperaturu iako svi kazu kad padne ispod 38 da se smatra da je temperatura snizena. Ne znam ni sama sta da radim. Idem da iscitam sve sto ste pisale.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1616
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.9.2013 21:21:36   
milicicak
T drugi put ima temperaturu u poslednjih 10 dana (krenula je u vrtic), kako je do sada nikad nije imala prilicno sam zbunjena...
Prosli put je bila tipicna virusna infekcija, 3 dana 38 (sa tom temperaturom je vec buncala i padala pa nisam ni cekala da vise poraste), eferalgan je odlicno delovao i brzo obarao temperaturu, ona bila sasvim lepo raspolozena, samo nije htela da zvace (pretpostavljam da joj je zbog sekreta bilo tesko da yvace i dise u isto vreme)
Sinoc je imala 38, danas je oko 37-37.5 konstantno, ona kenjkava i nikakva, nece da jede. Rastu joj cetvorke, da li moze da bude od toga? ili da sutra idemo da vadimo krv pre nego sto odemo do dr? Njoj curka nos i povremeno se zakaslje...
Svaka sugestija je dobrodosla, hvala user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1617
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.9.2013 21:25:36   
Janncica
Vrlo je moguce da je od zuba.Ako mozes,izvadite joj krv ujutru,tako ces biti nacisto je l virus ili ne... A ako si rekla da nece ni da zvace,ja tipujem na zube.Jer nije ni velika neka temperatura.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1618
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.9.2013 21:30:24   
milicicak
Janncice, hvala user posted image
i ja mislim da su zubi ali do sada nikad nije imala temperaturu kad su rasli pa za svaki slucaj da proverim sa nekim iskusnijimuser posted image
mada mene u svemu najvise brine kad ne jede, al to je pet neki moj trip user posted image
dakle, sutra u lab na bockanje prstica...
Hvala jos jednom

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 1619
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
26.9.2013 21:35:57   
Janncica
Meni je J kad su izlazile cetvorke imala 39 temperaturu.Pedijatar nas ubedjivao da to nema sanse da je od zuba(tako velika).Ali njoj uredno izadje zub posle te temperature. user posted image Svako dete je za sebe.To odbijanje hrane je normalno kad zubi izbijaju.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1620
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.9.2013 9:00:24   
Peace*
Moja deca nikada nisu imala temp od zuba.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 1621
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.9.2013 9:35:07   
milicicak
Izvadili krv, rezultati stizu oko 2 pa idemo kod dr. Nocas je imala 38.3 :(
A sto se tice zuba i temperature... kumic je svaki put kad mu je izlazio zub imao 38,5 i normlno se ponasao i bio lepo raspolozen..
ovo moje cudo nikad nije imalo temp i sad nisam pametna...
a svaki put kad temp krene da joj raste pojavi se ekcem :(

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1622
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.9.2013 9:37:51   
Peace*
Naravno da se pojavi, to je pad imuniteta. Maži nekom emolijentnom kremom, i proći će čim bolest prođe. Pokušaj da se sekiraš što manje. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1623
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.9.2013 9:43:15   
milicicak
Tash user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1624
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
27.9.2013 10:53:15   
Misha i Ljisha
eh da se javim nama je prosla temperatura ali iskrneo samo zahvaljujuci cepicima, sirup nam nije pomogao. Prilicno visoku temperaturu je imala i iskreno dobro se drzala i bila je cak raspolozena i za igru i nije puno plakala.

I nama su vadili krv i kazu viroza.

inace milicicak nama je doktorka rekla ako je temperatura niza od 38,5 da je ni ne skidamo vec samo bebu da tusiramo. Nazalost ovoj mojoj je bila temperatura 38,5 nakon cepica pa smo je mi skidali. Inace nije nam pomoglo ni belance na tabanima a ni alkohol s vodom.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here