|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 13:56:18   
dijana1*
Vuk ide u vrtic vec 5 meseci a do tada tata, mama, baba i deda. Uzasno sam ljuta na sebe zbog togauser posted image
tek sada kada ide u vrtic vidim posledice. A poslednja dva meseca sam babu i dedu svela na minimum. Vise ga ne ostavljam kod svojih i mnogo je bolje. Ali jos doooosta toga treba da promeni.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 14:00:18   
Modessty
di moj tata je "smrt" za vaspitanje unuka user posted image razmazio je Danila totalno. Zato smo i krenuli u vrtić sa 2god i 7 mes. Ali se ispostavilo da smo eo u državnom jako loše prošli. Sad je drugo dete skroz! Ide tamo gde mu je lepo i gde ima obre drugare. On srećan i zadovoljan, mi još više. Zadovoljna i baka jer se taman užele jedno za drugo koliko treba user posted image
A u privatnom vrtiću za 4 sata uradi više nego u državnom za ceo mesec! Na žalost tako je kod nas.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 14:03:58   
superm

IZVORNA PORUKA: Torbica

Mm radi od 6 i 45 - 14 i 45. Deca su mi kuci u 15h, cak i kada ja radim. Tada ih on podiže. Tako da evo ima izuzetaka!
Olga, haha, dezintegrisala, jooooj! user posted image

Moje dete nije imalo tu privilegiju. Desavalo se da ostane u vrticu do 17.30 i malo i kasnije. Da bude poslednji.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 14:06:06   
superm
Ne zelim nikoga da prozivam niti vredjam, to je suprotno svim mojim ubedjenjima.user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 14:07:57   
superm
Pozdrav za sve mame! Volim da citam sta pisete, da ubacim i svoje misljenje. Od svake sam ponesto naucila. Na neki nacin ste mi drage, iako vas ne poznajem.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 14:08:11   
Wannajah

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Jeste u tri,evo moja mama i ranije pa smo onda skoro pola dana zajedno a danas?Ja ne znam kako vi radite ,ocigledno imate neka idealna radna vremena ali ljudi u mom okruzenju rade do cetiri,pet popodne ,decu im uglavnom rodbina uzima iz vrtica i dok dodju kuci imaju nekih dva sata sa detetom pred spavanje..Na zalost tako je u Srbiji...mozda neko smatra da je to dobro,ja ne smatram i situacija u osnovnim skolama danas potkrepljuje moju tvrdnju..Sve sto Maslacak prica vazi u teoriji i ne za Srbiju..A kad citam sta pisete,kako su deca zdrava,kako su vrtici cisti,klopa super,higijena na nivou ,deca se super slazu ja se stvarno pitam zivim li ja uopste u Bg??user posted image ..Pozdrav svima,sreca pa imam fleksibilno radno vreme,pa mogu da budem vise sa detetom kuci jer brzo ce i on odrasti...


Uf,moj bebac ima tek 2 meseca pa mi je jos rano da mislim o vrticu,ali kad se setim 3 godine na listi cekanja za sterijeg sina,muka me hvata. A kad vidim sta je svekrva napravila od decaka moje zaove,ni to ne dolazi u obzir,a opet kad radim,druga smena mi je od 11 do 18h.. Nemam pojma sta i kako ali sve mislim da mi ne gine sedenje kod kuce sa detetom. I sa starijim sam bila 4 ipo godine kod kuce. Izrastao je u lepo vaspitanog i iole samoatalnog decaka sa 7 godina. Tako da ne mora da znaci da ako je dete sa majkom kod kuce da nece biti socijalizovano. Stvar je u pristupu roditelja i vaspitanju.

_____________________________

Sreca,sreca,raaaaaadoooosssss'!!!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 14:11:32   
lesica
Dakle, hajde da vas podsetim na naslov teme - zašto BAŠ vrtić? kanda ste malo odlutaleuser posted image

Zašto je izbor za čuvanje dece pao na vrtić ( privatni/ državni... nebitno), a ne na bake, deke, dadilje? Šta je vama presudilo u odluci? Pa ma kakvi bili odgovori user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 14:22:52   
Verolina

IZVORNA PORUKA: superm


IZVORNA PORUKA: bea83


IZVORNA PORUKA: superm

A, da li mislite da mogu da se dogode i traume ukoliko dete koje je premalo i nespremno gurate po svaku cenu u kolektiv? Zato sto su mame ubedile sebe da je tako najbolje? Ili im je tako lakse?


Mnogo veću traumu može da pokupi u krugu porodice, npr. od urlanja frustrirane mame koja jedino brine o ukakanim gaćama i dvoumi se da li da kuva gulaš ili paprikaš

Bea, draga, nisu sve mame psihopate. Ne znam kakve ti primere imas u okruzenju, ali postoje i normalne mame.

Ja cu sad napisati jedan post i pobeci cu user posted image (vrlo mudro) i moram da ga napisem jer je jace od mene-mislim da zene koje su vazda po kuci sa decom osecaju veliku dozu frustracije. Zena nije samo majka, ona igra mnogo sporednih uloga uz tu glavnu ulogu, a moje oci nisu videle nijednu kojoj je bila dovoljna samo ta glavna uloga. Sticajem okolnosti postoje one koje su osudjene ili su same sebe osudile (da, namerno upotrebljavam glagol "osuditi") samo na ulogu majkohozjajke, ali svaka od njih je bila nezadovoljna. Svaka.
I jos jedna krilatica koja sama sve za sebe kaze-Deci je mesto sa decom!

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 14:29:04   
superm

IZVORNA PORUKA: Verolina


IZVORNA PORUKA: superm


IZVORNA PORUKA: bea83


IZVORNA PORUKA: superm

A, da li mislite da mogu da se dogode i traume ukoliko dete koje je premalo i nespremno gurate po svaku cenu u kolektiv? Zato sto su mame ubedile sebe da je tako najbolje? Ili im je tako lakse?


Mnogo veću traumu može da pokupi u krugu porodice, npr. od urlanja frustrirane mame koja jedino brine o ukakanim gaćama i dvoumi se da li da kuva gulaš ili paprikaš

Bea, draga, nisu sve mame psihopate. Ne znam kakve ti primere imas u okruzenju, ali postoje i normalne mame.

Ja cu sad napisati jedan post i pobeci cu user posted image (vrlo mudro) i moram da ga napisem jer je jace od mene-mislim da zene koje su vazda po kuci sa decom osecaju veliku dozu frustracije. Zena nije samo majka, ona igra mnogo sporednih uloga uz tu glavnu ulogu, a moje oci nisu videle nijednu kojoj je bila dovoljna samo ta glavna uloga. Sticajem okolnosti postoje one koje su osudjene ili su same sebe osudile (da, namerno upotrebljavam glagol "osuditi") samo na ulogu majkohozjajke, ali svaka od njih je bila nezadovoljna. Svaka.
I jos jedna krilatica koja sama sve za sebe kaze-Deci je mesto sa decom!

Verolina, ja sam zaposlena mama. Radim vec vise od 10 godina. Trenutno sam na porodiljskomuser posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 14:32:29   
Verolina
Pa ja nisam nista tebi rekla. Moje misljenje se odnosilo na tvoju konstataciju. Ovde se i ne polemise o majkama na porodiljskom, zar ne? Polemise se o situaciji kada to porodiljsko prodje. Ja sam to tako shvatila.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 14:34:36   
Tiziana
Bravo Verolina, to je upravo ono sto sam ja negde napisala i zaista to mislim,deci trebaju deca i deci je mesto sa decom,zakljucak- zato sam ja moju decu dala u vrtic user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 14:41:07   
jovicaa
ju, ju, kakva gungula.
recicu samo da mnogo vise volim da mi dete ide u vrtic/jasle nego da ga ih cuva baba. mislim da tamo urade mnogo vise korisnih stvari nego dok su sa babom, e sad jeste nasa baba naopaka. ali jedna je situacija kada je dete U VRTICU SA SVOJIM VRSNJACIMA BEZ RODITELJA I BABA, to je posebna vid socijalizacije, koji nikako svojoj deci ne bih uskratila.
ne radi se tu o posvecivanju paznje, i kad se moja deca u 15 h vrate iz vrtica, ja imam jos 6 sati da im se savrseno i potpuno posvetim, tako da mi ta prica ne pije vodu.
ja sam redovan student i ako imam nameru da zavrsim faks, moram da budem redovna na predavanjima i vezbama i ucim. tako da je meni cuvanje neophodno. i ako mogu da biram ,a mogu, biram vrtic ispred baba.
a da nemam drugih vecih obaveza osim brige o deci, onda maksima sigurno ne bih upisala pre drugog rodjendana, to mi je rano, ali posto je situacija drugacija, i treba mi da budu cuvani, onda biram vrtic, hvala puno babama, ali vrtic.
nisam primetila da je aleksandar bilo sta ruzno naucio tamo, cak sta vise neverovatno je napredovao u vrticu, vaspitacice su sjajne, potpuno im se posvecuju, prezadovoljna sam!
maksim je istina isao samo 2 nedelje u jasle, i on se lepo prilagodio u rekordnom roku, s obzirom na cinjenicu koliko je vezan za nas. i nikad mi ga nisu predale usranog ni upisanog.
meni jedino kod vrtica stvarno smetaju viroze i infekcije, zato sto su mi deca ove zime vise bolesna nego zdrava, ali mislim da taj proces sazrevanja imuniteta svako dete mora kad tad da prodje, da li ce to biti u jaslama, vrticu ili skoli nije bitno.
da malo mi smeta nekvalitetna ishrana u vrticu, ali sta sad, nazalost svi smo deo sistema i moramo da se prilagodimo, to je vise na roditeljima, ja cu se truditi da im usadim zdrave navike, a ostalo je na njima, kada odrastu...
i bas su vam ruzni ti komentari da su deca koja idu u vrtic nevaspitana, ili deca koja ne idu, to je do roditelja, ne do vrtica

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 15:05:34   
Sanchy
Moglo bi biti do roditelja i jeste do roditelja kada dete najveci deo vremena u toku nedelje provodi sa roditeljima ali ako dete najveci deo svog vremena provodi u ustanovi onda ga ta ustanova u sustini i vaspitava a kako ce da obavi taj posao evo svi smo svedoci ponasanja dece od sedam godina do punoletstva danas u Srbiji,cast izuzecima,na zalost,izuzecima,umesto da izuzeci budu ne dovoljno vaspitana deca kao sto je nekad bilo,danas je obrnuto..Verolina i ja radim samo sam imala mogucnost da skratim radno vreme i da bude fleksibilno jer zelim da se bar do cetvrte godine posvetim detetu i sticanju zdravih navika i osnova dobrog vaspitanja jer po mnogim piscima te osnove se do tog doba sticu ili ne,posle je samo nadogradnja..Eto ja sam imala tu mogucnost,zao mi je sto mnogi nemaju ali koliko vidim ovde uglavnom nikome nije zao svi vole da im deca provode vreme u vrticu,dakle ne zato sto moraju nego sto smatraju da tako treba...,ja ne smatram i to je to..Svaka cast svakomeuser posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 15:10:39   
Torbica
Pa ljudi moji, evo ja kod srednjeg sina, otisla po njega, a tamo zurka!!! Bukvalno, muzika Dragan Lakovic i plesu, vrte se, neko sam neko u paru. 3 godinice ima! A to bude i u jaslicama isto. Ma uzivaju deca! user posted image


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 15:15:13   
anajid
Sanchy nemoj ziveti u takvoj zabludi.Porodica je celija drustva i sve krece iz porodice.Porodica je ta koja vaspita dete,vrtic,skola,sredina nadogradnja tj.produzena ruka.Ne moze tebi ni jedan vrtic pokvariti dete ako ga lepo vaspitas.
Ja sam uvek za vrtic ako dete rado ide i prihvata,ne pod svaku cenu.Deci je jako lepo u vrticu i ne mogu roditelji zameniti drustvo,vrsnjake.
Dok je dete malo OK,ali cim malo poraste ono jednostavno ima potrebu da se druzi,a to mu ne mogu pruziti bake,dede....

Dakle vrtic je jedna prirodna i zdrava sredina za boravak,druzenje i ucenje.Normalan sled u odrastanju,posle skola i tako redom.
Vec sampomenula da radimu vrticu 10 godina i ne vidim tu nikakve uzroke za lose ponasanje dece koja idu u vrtic.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 15:16:48   
bea83
hahaha Torbice ti i ja ko Don Kihot, borimo se protiv vetrenjača pa to ti je user posted image user posted image user posted image

Jako je teško bataliti negativno predubeđenje, ukoliko te sopstveno iskustvo ne demantuje. Prosto ako imaš negativan stav (po bilo kom pitanju pa i po pitanju vrtića) većina nas samo lageruje na taj stav loša iskustva koja čuje oko sebe, studije i istraživanja poznatih i nepoznatih "naučnika"...
Ja sam za to da se stav gradi sopstvenim iskustvom, sve drugo uzimam sa rezervom.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 15:21:47   
Torbica
Bea, potpuno si u pravu!!!
Ali, ovo je sve iskustvo sto pisemo, ne moze niko da me ubedi da nije tako jer ja to gledam svakodnevno.
A teorije i teorije zavere...pa, uvek ih je bilo. Ziveli nama vrtici i nasa vesela decica u njemu! Ljubim

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 15:25:17   
bea83
Pa to upravo i kažem, mi pričamo iz sopstvenog iskustva, a mame koje su protiv vrtića obično pričaju iz tudjeg iskustva ili raznoraznih "naučnih" istraživanja, knjiga...
Osmeh na licu mog deteta kada ga podignem iz vrtića meni govori sve, ne trebaju mi studije, priče, istraživanja user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 17:39:50   
superm
I ja pricam iz sopstvenog iskustva, plus i sama vec vise od 10 godina predajem u skoli. Moje starije dete ide vec uveliko u skolu. Posao je vrtic sa 3,5 i apsolutno nista mu ne fali zbog toga. Divno se snasao u skoli. Sto zelim i vasoj deci! Pozdrav za sve!user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 18:48:49   
jovicaa
ponasanje danasnjih adolescenata nikako ne bih povezala sa vrticem. nasilnu i bezobraznu decu kreiraju roditelji i donekle drustvo, a ne obrazovne ustanove...
i ranije su sva deca isla u vrtic, pa se nisu ubadali nozevima i gadjali ciglama u skoli.
u vrticu sigurno ne gledaju nasilje i farmu(farmu samo stavljam kao sinonim za ono sto je lose za dete). pre ce to videti kod kuce.

i samo da naglasim ja nisam za vrtic po svaku cenu pre trece godine, ali posle trece mislim da svako dete treba da ide.
bas iz moje okoline primeri pokazaju da se najgore ponasaju i najvise su razmazena bas deca koja ne idu u vrtic, zato sto su navikla da su centar sveta i da im svi ugadjaju, NE KAZEM DA JE OVO SLUCAJ SA SVOM DECOM, samo navodim primere iz moje blize okoline.
ili recimo ima decaka koje mame drze kod kuci iz tih razloga o kojima pricate i idu tek u predskolsko i imaju jako meni simpaticno ponasanje, ali u drustvu i u skoli ce se jako tesko uklopiti sa tim ponasanjem.
kazem ovo su samo neki primeri. ne mislim da su sva deca koja ne idu u vrtic razmazena, ni obrnuto, niti da ce detetu koje ne ide biti gore nego onom koje ide. ali mislim da vrtic posebno posle trece godine moze samo da pomogne detetu na svakom polju, a ne da mu naskodi.

< Poruku je uredio jovicaa -- 27.2.2014 18:54:42 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 20:27:04   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Verolina i ja radim samo sam imala mogucnost da skratim radno vreme i da bude fleksibilno jer zelim da se bar do cetvrte godine posvetim detetu i sticanju zdravih navika i osnova dobrog vaspitanja jer po mnogim piscima te osnove se do tog doba sticu ili ne,posle je samo nadogradnja..Eto ja sam imala tu mogucnost,zao mi je sto mnogi nemaju ali koliko vidim ovde uglavnom nikome nije zao svi vole da im deca provode vreme u vrticu,dakle ne zato sto moraju nego sto smatraju da tako treba...,ja ne smatram i to je to..Svaka cast svakomeuser posted image

Svako ima pravo na svoje misljenje. Dakako, tvoje neizmerno postujem. Samo moram da se ne slozim sa podebljanim iz nekoliko razloga:
*Iskustvom "podojena", moram priznati da su deca koja provode vreme u vrticu daleko vaspitanija od druge (znaci rec je o vecini dece, jer izuzeci su samo to sto im i ime kaze-izuzeci). Deca koja se odgajaju u kuci su daleko razmazenija, npr.
*Ako posmatramo sta je za decu bitnije, onda se definitivno mora dati prednost vrticima i socijalizaciji sa drugom decom. I ne zelim da zvucim grubo, zaista mi to nije namera, ali deca koja odrastaju samo pod nadzorom roditelja i baba i deda su pravi "starmali" ili "starmale", vole sve da cuju, interesuju ih teme koje nisu prilagodjene njihovom uzrastu, a to nije dobro.
*Grupni rad sa decom podstice konkurentske sposobnosti, pa se deca trude da budu bolja, da lepse crtaju ili bolje uce pesmice i jezik.
*Deca koja idu u vrtic mnogo se bolje prilagodjavaju sredini i kasnijem skolovanju, a svi znamo koliko je prvacima, npr. bitno da se "uklope".
I postoji jos najmanje deset manje bitnih stavki koje se mogu navesti, ali tudje dete tudja briga i tudja odluka i tudja odgovornost.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 20:32:40   
Torbica
Verka, user posted image slazem se! Kao i sa vecinom, Bea, Jovice, Oldzi, Tiziana....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 20:55:11   
superm
Radoznala sam... koliko vas ima skolsku decu?

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 21:33:36   
Torbica
Dobicemo pec pec, u ovoj temi...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Zasto bas vrtic?
27.2.2014 21:37:14   
Misha i Ljisha
Koliko vidim sve mame koje se javljaju za vrtic (odnosno vecina) ima decu koja vec pricaju pa im deca prenose sta su radili, pa donose i psovke ali im lepo objasnite da je to no no i td. Ja sam bila jako nasekirana kad je Nole isao u vrtic dok nije poceo da prica. Znao je u to doba jedva da kaze da ne mama i tata. I onda ja njega pitam "da li ti se svidja vaspitacica Andjela? Da li ti se svidja sto radite to i to? Imas li drugara? Pa uzmem sliku (zajednicku cini mi se sa deda Mraza) pa ga ispitujem da li se druzis sa ovim decakom ovom devojcicom, pokazi mi ko je nevaljao i ko nije dobar prema tebi??? On je bio jaaaaakoooo nesrecan. Jako. A ne zna dete da kaze sta mu je. Sad je lakse priznajem ali i dalje ne voli da ide u vrtic, samo se pomirio sa sudbinom jadnicak. To je vrlo stresno po dete kada ga saljes svaki dan, dete vise i ne place jer se pomirilo sa sudbinom da tamo mora da ide a nesrecno je. Mene moja dusa i dalje boli sto on ide u vrtic. Mozda su trebali njegovi roditelji da ga prebace u neki drugi ali je to ipak komplikovano, on ide u vrtic ovde u selu (ganc nov vrtic) tu su ga i primili a u gradu je jos veca guzva i kako sad ga uopste i prebacivati, kako ga odvoziti ili dovoziti i td. Samo se komplikuju stvari.

Hocu da kazem da svoje dete necu da dam u vrtic dok ne nauci sama da jede kasikom (po svoj prilici ce to biti vrlo brzo ili se bar ja eto nadam) jer upravo vaspitacice imaju previse dece i dok nahrane svako ono jadno poslednje ili je gladno ili musavo i izbrljavljeno i td. Necu da dam dete u vrtic dok ne proprica. Prosto smatram da je najnormalnije kao sto odrasli pricaju kako im je bilo na poslu tako i decu treba pitati kako im je bilo i sta su radili sta su naucili. Smatram to normalnim jer je nas mama tokom rucka svakog dana pitala sta ima novo kod nas. Znaci hocu da delim i srecu i nesrecu sa svojim detetom a ne da se pitam da li je srecno ili nesrecno.

Necu da dam svoje dete u vrtic dok se ne natrenira na nosu (hvala Bogu i to ce ubrzo biti posto super napredujemo i trosimo svega tri pelene na dan i to radi reda a ostalo sve obavimo u nosu, a kad dodje prolece i leto eno nas u gacamauser posted image ), ne zelim da razmisljam da li je upisano, usrano, da lecim ojede i infekcije kojekavke.

I poslednja stavka koje je u principu najmanje bitna ali bih volela i to, necu da dam svoje dete u vrtic dok ne nauci bar da svuce pantalonice da obavi nuzdu.

Da li je to previse?


To su taman te tri godine, plus minus. Nadam se kod nas i minus.

Do tad se druzimo bas sa drugarima, bratancima i sestricima. Hvala Bogu pa je oko nas puno dece pa kao sto neko i rece pravi mali mini vrtic. To druzenje je opet pod nadzorom odrasle osobe kojoj verujem (bilo da je moja drugarica, moja mama ili moja svekrva ili snajka i td).

Naravno ja sve ovo prizeljkujem ali mozda i mene muka natera da dam Dunju u vrtic. Ali opet mogu da je dam u vrtic kod svoje strine (Nole nazalost nije mogao da ide kod strine u grupu) i znam da bih od nje cula i kakva je dunja i kako se ponasa a rekla bih joj i sta sam radila sa njom (tj uvek joj i pricam i savetujem se sa njom skoro svakodnevno i jos da napomenem da bi ona jako volela da ima dete kao sto je Dunja u vrticu jer kaze da se vidi da puno radim sa njom sto mi je izuzetno drago jer svakoj majci treba s vremena na vreme potvrda da dobro obavlja majcinski posao za koji ne postoji uputstvo).

To sto prepodne i ja obavljam po kuci poslove koje svaka zena mora da obavi (neke i nocu neke pre nego sto dete ustane a neke eto dok je dete budno pa mora da se zabavlja) ne smatram nista lose. Dete treba da vidi da mora da se radi. Eto Dunja ide za mnom kad usisavam i trazi da joj dam da ona usisava, kad ribam pod otima mi dzoger, kad brisem prasinu ona mi dodaje mer za staklo i ide za mnom pa kad prsnem vratim joj i onda kad opet hocu da prsnem ona mi lepo doda (little helper), kad sam napolju grabila lisce hoce i ona, kad bilo sta radim hoce i ona i ne smatram da je to nesto lose i da ja nju zapostavljam dok nesto radim.Naprotiv time joj pokazujem da mora postojati neki red, da moraju igracke da se sklone, da moramo skuvati (ona ima svoju malu serpicu i varjacu i ona isto kao i ja kuva zenska rucak). Znaci ona zna sta su mamine obaveze. Ima male grablje, malu lopaticu, malu kanticu za zalivanje i jedva cekam da sad sve to upotrebimo dok budemo ona i ja sejale bastu.

A roditelji koji rade, kad pokupe malce iz vrtica ih opet zanemaruju jer su umorni jer sad nakon posla moraju da obave sve to sto sam ja obavila prepodne. A gde je onda tu vreme sa detetom? Nigde. Ostaje vikend.

Plus, vaspitacice (nemojte misliti da ja smatram da su vaspitacice zlo, naprotiv ali prosto kao sto smo svi ljudi ima nas raznih) stvarno imaju previse dece i znam da nema sanse da se posvete svoj deci i da im je tesko. Ali ne zelim ja da vaspitacica uci moje dete da treba da bude reda, da sklanja igracke, da pere ruke i td. To je majcin deo posla. Sto se tice psovki, neminovane su znam ali ako ja posaljem svoje dete od godinu dana u vrtic ono ne zna koja je dobra a koja je losa rec i ja treba da ispravljam krive drine. Ovako do trece godine se dete nauci sta je dobro a sta lose, i onda ako nesto lose i pokupi mnogo ga je lakse iskoreniti. Naravno tad vec razgovorom, a kako ja Dunji da objasnim od godinu dana ako mi dodje i prva rec joj bude k***c (karikira setila sam se onog filma meet the fockers kad je onaj mali rekao asshole) sta da je istucem???? Hej ne sme se psovati curo. Znas!!! Tako da dok moje dete ne usvoji odredjeni vokabular ne zelim da usvaja u svoj mali recnik psovke i da im one budu jedne od prvih reci. Niposto.

Kaze mali od dve godine mom muzu (bilo je prilicno smesno ali smo ostali zapanjeni) "Kakve su ti to pedejske cimze?" Sta on zna ko su pedeji i sta ti ja znam. Nema pojma. Prosto smatram da je rano pre trece godine a do tad ne mora pod obavezno dete biti samo sa starijima.

ps: Torbice ne beri brigu

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here