|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visina dece
3.9.2014 22:47:15   
Azra_
2god i 7 mes. 105cm i 15,5kg! Svi misle da ima 4 god!user posted image Pu-pu!

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Visina dece
8.9.2014 16:16:09   
Ana RR
Bravo Azra user posted image

Mi smo danas imali vanredni sistematski zbog puta, visok je 108cm a težak 18kg. Doktorka oduševljena kao i uvek user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Visina dece
8.9.2014 22:21:20   
Azra_
Hehe, naši manekeni!!!!user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Visina dece
8.9.2014 23:50:14   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Azra_

2god i 7 mes. 105cm i 15,5kg! Svi misle da ima 4 god!user posted image Pu-pu!

Znaci Bosko i Iva napreduju istim tempom user posted image
Ivka 112cm i oko 20kg, teska mi bre, ne mogu da je podignem iz kade user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Visina dece
9.9.2014 1:11:33   
Žapkić
Ja Tinu nisam merila od zimus, tad je bila 111cm.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Visina dece
9.9.2014 9:15:49   
Peace*
Moram Marka da izmerim. Kaže mi sveki "Jao što je smršao" , a ustvari je jako izrastao.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Visina dece
10.9.2014 22:24:34   
New Mom
Kaca (4god, 3meseca) 107cm i 20kg.
Kolja (2god, 4meseca), 89-90cm i 14kg.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Visina dece
30.9.2014 15:34:25   
Trcosava
Pa ja sad gledam, moja Ana i nije onda toliko visoka. Sad će pet godina, merili smo je 29.8. Tad je visoka bila 116,5 cm, a teška pojma nemam. Valjda oko 20?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Visina dece
3.12.2014 8:47:36   
Peace*
user posted image

Luka 8g i 5m, visok je oko 122cm
Marko 4g i 3m, visok je oko 104cm

Za Marka nisam zabrinuta, a Luka? Koliko treba po knjigama deca da rastu između 8-9g? Našla sam da treba da rastu 5-6cm godišnje.


< Poruku je uredio Peace* -- 3.12.2014 8:52:47 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Visina dece
3.12.2014 8:53:32   
Trcosava
Joj Tašo ne znam šta da ti kažem. Moja sa 5 ima 120!!! Baš sam je merila pre neki dan. Mada, ja sam u osnovnoj bila jedna od najviših do 7. razreda, posle su polako krenule da me pretiču i dođoh među najniže user posted image tu sam ostala do dana današnjeg, tj nisam rasla od tad user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Visina dece
3.12.2014 9:06:58   
Peace*
KLIK za grafik

Po grafiku je ok, čak nije ni na najdonjoj liniji za uzrast, ali znaš kada gledam njegove vršnjake, i da je stalno poslednji ili pretposlednji u vrsti, zabrinem se malo.
Pre koji dan smo mu kupili Timberland cipele, oduševljen je jer je viši. user posted image

U celoj priči, rast od 3,5cm kod L je za 7 meseci, ima on još 5m da ispuni formu (5-6cm), tako da nije baš smak sveta, ali me nervira. user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 3.12.2014 9:08:15 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Visina dece
3.12.2014 9:26:25   
Trcosava
Tašo, ma jednostavno tako raste. Ili je povukao na nekog nižeg u familiji.

Sad odradih grafik za Anu - ona je probila sve. Svuda je iznad granice. Ali je očigledno povukla na oca. Evo sad ću turim sliku sa rođendana njenog. Na slici su ona i dve drugarice. Ona najniža je 4 godine starija od Ane, ona druga je 2 god starija od Ane, a skoro su iste po visini.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Visina dece
3.12.2014 9:30:03   
Peace*
Pa toooooooo ti kažem, L je taj što je 4g stariji a iste visine ili niži. user posted image Ne bih se ja toliko sekirala kada ne bih videla da i njega to muči.

U ponedeljak idemo na kontrolu kod endokrinologa zbog Laxitasa, pa ću taman i ovo da provučem.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Visina dece
3.12.2014 9:33:23   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Peace*

Pa toooooooo ti kažem, L je taj što je 4g stariji a iste visine ili niži. user posted image Ne bih se ja toliko sekirala kada ne bih videla da i njega to muči.

U ponedeljak idemo na kontrolu kod endokrinologa zbog Laxitasa, pa ću taman i ovo da provučem.


Ali roditelji ove devojčice su niži od mene. Tj majka, a otac tu negde. Ja sam metar i zgažena šumska jagoda. Tako da po mojem je on povukao na nekoga iz familije. Verujem da ga muči, ali da te utešim. Sećam se druga is osnovne, ceeeelu osnovnu je on bio drugi posle najnižeg, ali bukvalno. I sretnem ga posle godinu dana, a on za glavu višlji od mene!!!
Tako da vrlo moguće i da će sa njim biti tako. Nemoj da očajavaš.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Visina dece
3.12.2014 9:37:29   
Peace*
Ma znam. Kad smo bili kod endokrinologa, on je zapisivao svašta, od moje prve menstr, do tatinog prvog ozbiljnog brijanja, crtao grafike, svašta nešto, i rekao da on raste po svom 48 percentilu. Da je sve ok, da nema ni jedan jedini pokazatelj nedostatka hormona rasta. I da ti budem iskrena, ni nisam za to da ga kljukam hormonima. user posted image
Moj tata i mm tvrde da su celu OŠ bili najniži, i onda naglo izrasli na početku srednje. Pri tom, ni jedan od njih nije nešto ultra visok, mm je viši od mene oko 3-4cm, a tata možda 5-6cm (ja sam 168cm). I svi viču kako je i moj brat bio nizak, ali pošto decu merim na isto papiru na kom se moj brat merio svojevremeno, gledala sam juče, moj brat je sa 8g bio nekih 5-6cm viši nego L sada.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Visina dece
3.12.2014 10:01:30   
choopa choops
Moja L je bila među nižima, a sada lagano počinje da raste. Zaddnji put sam ih mjerila 3,11,2014 i imali su
L 6g i 2mj 122cm
M 4g i 2 mj 111cm
Upalo mi je u oči što mam upisano slučajno za sestrića koji isto muku muči sa visinom i imao je
A 6g i 2 mj 112cm.

Imam u knjizi što dobiju na rođenju to za procjenu rasta po nekakvom decimalnom kalendaru, pa ako hoćeš mogu da ti slikam, iako mi ništa nije jasno...

Uglavnom, baš sam neki dan mislila o ovoma gledajući slike iz djetinjstva jedne djevojčice koju ja znam kao jako nisku i njezine drugarice koja je isto jako niska. One su u školi bile najvisočije?! user posted image Ja se šokirala, jer na slici ima baš dosta cuica koje znaam sada i koje su visočije po 20cm od njih, pa mi je to epojmljivo. Tako da, ne gubi nadu‚, iako znam da je iritirajuće user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Visina dece
3.12.2014 10:20:08   
Peace*
Upalo mi je u oči što mam upisano slučajno za sestrića koji isto muku muči sa visinom i imao je
A 6g i 2 mj 112cm.


Luka, 6g i 10m - 115cm.

O tome pričam!

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Visina dece
3.12.2014 10:22:44   
Trcosava
Tašo, verujem da njemu smeta. Ipak je muško. Ja sam se stalno molila Bogu da ako imam ćerku bude na mene niska, a ako bude sin da bude na muža visok. Slabo mi čuje molitve Bog user posted image
Kažem, velika je šansa da se izvuče posle osnovne škole. Možda da ga upišeš na košarku, znamd a se deca tamo nenormalno izvuku (ako ima on želju, volju i iole talenta).
A dok ti doktor govori da je sve ok, nemaš ni ti razlog da brineš. U krajnjem slučaju ga usmeravaj na fudbal user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Visina dece
3.12.2014 10:24:13   
choopa choops
Slikala sam ovaj decimalni kalendar, pa ću da ostavim u temu grafikon rasta. Moja sestra se ne opterećuje sa tim, iako vidim da je i sestriću frka radi društva user posted image . Ma biće to OK user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Visina dece
3.12.2014 10:25:03   
jabudic
NEsam merila decu od vremena do danas user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Visina dece
3.12.2014 10:25:38   
cockic
meni muz rece da je bio jako nizak do 7 razreda i da je onda bas izrastao visok je 190cm.on lici na oca,i visinu ima na njega.meni je tata isto 190cm,mama 170cm malo niza od mene ja sam 172cm.ja moje nisam skoro merila,nemam pojma koliko su porasli.bas cu ovih dana da ih izmerim.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Visina dece
3.12.2014 10:28:22   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

U krajnjem slučaju ga usmeravaj na fudbal user posted image


Već ga trenira. user posted image user posted image


KLIK za fotku

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Visina dece
3.12.2014 10:31:15   
serpica

IZVORNA PORUKA: Peace*

Upalo mi je u oči što mam upisano slučajno za sestrića koji isto muku muči sa visinom i imao je
A 6g i 2 mj 112cm.


Luka, 6g i 10m - 115cm.

O tome pričam!




Moja Tara 6g i mesec dana 117cm
mislim da je to neki prosek,za mene je to ok,ne znam..videcu kolika je starija kad dodje iz skole

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Visina dece
3.12.2014 10:36:38   
cockic
ovo sam nasla 8 godina 127,0cm kg 25,3,9 godina 132,2cm kg 28,1.

a za dete od 5god visina 109.9cm.kg 18,7 a on ima 20kg.mada nikad ne bi rekla bas je ko glista.mada moj jos nema 5 godina.a mislim da je visi od ove skale.

a cera sad ce tri godine kao treba da bude visoka 93,9cm,kg 14,1.ona se sa kg i uklapa ima oko 15kg.a visinu moram da je izmerim mada mislim da je visa.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Visina dece
3.12.2014 10:40:22   
Peace*

IZVORNA PORUKA: cockic

ovo sam nasla:
8 godina
127,0cm
kg 25,3,

9 godina
132,2cm
kg 28,1.




Pa ako ovako gledam, L ima i srazmerno manje kg koliko i manje cm. user posted image


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Kvalitet vašeg odnosa sa detetom zavisi od...
Poruke koje roditelji svakodnevno upućuju svojoj deci se posmatraju kao jedan od pokazatelja odnosa roditelja prema dete...



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here