|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Fiksna proteza
31.1.2009 22:59:11   
prase
U mom slučaju, reč je o množini: imam dva komada, i gornju i donju. Budući da nisam htela da nosim ovo čudo kada je bilo vreme za to (pre više od 10 godina) evo nosim sada. Naravno, sad ću da nosim duplo duže ili višestruko duže, videćemo kada ću skinuti. Elem, ja malo da se iskukam kako me nervira što posle svake kontrole zubići bole... Prvih par sati posle kontrole - ništa. Taman kad pomislim da sam se ovog puta provukla bez da boli - šipak. Sledeći dan boli i kada ne jedem. Onda prelazim na kašastu hranu i to traje nekoliko dana. Na primer, tri dana. Onda počnem da žvaćem mekšu hranu, a onda se vrati sve na staro - do sledeće kontrole. Da se razumemo, bol nije toliko nepodnošljiv, nego ja spadam u one koji radije izbegavaju da jedu nego da ih to bolucka. Moj bata na primer radije jede sve što stigne, ima čovek drugačije prioritete u životu. Njemu će da skinu protezu sledećeg meseca. A ja nemam pojma kada će da skinu meni. OK, na nagovor zilion ljudi sam skinula protezu na par nedelja oko svadbe, pa nisam išla na kontrolu 3 meseca u periodu oko porođaja, to jeste usporilo stvari... U principu mi to čudo uopšte ne smeta (osim kada sretnem nekoga koga odavno nisam videla, pa mi gleda u zube a ne u oči dok razgovaramo, onda mi dođe da počnem da mlataram rukama da vidim može li taj pogled da se skine sa mojih zuba) ali par dana posle kontrole... Uh...

Na kraju, moj savet je da svakako treba nadoknaditi propušteno ako se ima prilika po ovom pitanju. Uopšte ne žalim što sam ta čuda stavila na zube i veoma sam zadovoljna postignutim rezultatima. Prvih 7 dana sam imala neodoljivu želju da to počupam sa zuba, a posle sam se toliko navikla da mi je bilo čudno kada sam skinula za svadbu. Vreme proleti, a zubići dođu na svoje mesto. Samo treba preživeti onaj prvi dan posle kontrole i to je to. Može i bez tih bolova, ali se nosi mnoooooogo duže. Ne preporučujem. Čak bih možda pristala da me 3 puta više boli, ali da nosim kraće user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Fiksna proteza
1.2.2009 1:50:31   
Anoniman
Ja sam je draga nosila 2,5god... bila sam mlađa (početak srednje škole) i ne znam šta da ti kažem... pubertetlija, pun komplexa... faza "prvi momak"... nije bilo zgodno...
Nosila sam keramičke (bele) fixne pločice, i insistirala na belim gumicama (gumice pridržavaju žicu koja spaja pločice (zube))... a tek propušila i moji nisu znali... gumice očas posla požute... bile su to muke. Onda sam počela da se sprdam, pa sam imala Benetton protezu. Umesto belih gumica, stavljala sam u boji - na svaki zub druge boje... Mislite o tome... Sada vidim, moja zubarka, koja je malko paćenik po pitanju zuba pa evo 1000 - ti put nosi istu protezu user posted image , ima fluorescentne gumice - sijaju u mraku... user posted image  
Uglavnom, bol o kom pričaš mi je poznat. Odricanje o kom pričaš još poznatije. user posted image  Od onda ne jedem jabuke. Nerviralo me je što ne mogu da zagrizem (jer odvalim pločicu sa zuba).... Tako je ostalo i dan danas, sa tom razlikom što danas više ne mogu da zagrizem jabuku, jer su mi desni postale mnogo slabe. user posted image  
Ukratko šta su meni radili: /samo gornja vilica je u pitanju/ Izvadili su mi mlečne trojke koje nisu htele same da ispadnu. Sa leve strane nemam stalnu peticu, pa su mi, zbog simetrije izvadili i stalnu četvorku sa desne strane. Onda su sačekali da stalne trojke krenu (čisto da izbiju toliko da mogu na njih da zalepe pločice). E onda su te trojke "izvlačili" protezom... znači, svakih 7 dana sam išla da zavrnu malo, da trojke ustvari budu pod pritiskom, da brže rastu. Kada su izrasle,  onda je tek počelo nameštanje, koje je prvo značilo razmicanje zuba (isto je rajalo nedeljama, malo po malo), onda rotiranje zuba u željeni položaj, i onda njihovo smicanje, tj spajanje. Taj poslednji deo već nisam izdržala do kraja... Ali uglavnom je već svakako bilo gotovo... trebalo je da se strpim još koji mesec... Nisam mogla. Zapretila sam zubarki da ću skočiti sa mosta ako mi ne skine protezu ODMAH! user posted image  
Sada moj brat nosi (god-dve je mlađi nego što sam ja onda bila), on nosi metalnu... umeđuvremenu su lekari došli do zaključka da te keramičke pločice mnogo više oštećju gleđ nego obične metalne... hahahaha ma šta kažete? Koja gleđ? Zato mene bole zubi kada pomislim da te treba da ih operem, a kamoli kada to počnem da radim? user posted image

Sve u svemu prase, izdrži.... Imaćeš lep osmeh! user posted image

< Poruku je uredio Tasha -- 1.2.2009 1:52:02 >

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Fiksna proteza
1.2.2009 1:54:17   
Anoniman
A najgore od svega s mi bili oni prstenovi na zadnjim zubima, i tamo je bio kraj žice... dešavalo se da je ne odseku do kraja pa to kopa po obrazima.... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Fiksna proteza
1.2.2009 10:10:40   
prase
O da... Ali ja imam neki zubarski vosak koji zalepim na kraj žice - po principu: "Drži bure vodu..." i onda zovem zubarku da izmisli kada može u narednih 24h da me primi or else. Šalim se, zubarka je dobra prijateljica iz srednje škole, sve što mi smeta a ne mora da smeta ona brzo reši. Ja ovo ne nosim ni 2 godine, a mislila sam da sam preterala koliko dugo nosim... Kaže zubarka, ostala su sitna pomeranja, ali ne iznudih obećanje u mesecima vezano za to. No, nije ni bitno. Od danas me zubići skoro uopšte ne bole user posted image A što se tiče jabuka, bile su mi omiljene pre postavljanja fiksnog aparata, a sada ih jedem onako kako sam ih jela dok mi ih je još baka davala (seckano na veoma sitne komadiće) i presele su mi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Fiksna proteza
1.2.2009 11:43:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

A što se tiče jabuka, bile su mi omiljene pre postavljanja fiksnog aparata, a sada ih jedem onako kako sam ih jela dok mi ih je još baka davala (seckano na veoma sitne komadiće) i presele su mi user posted image


Pa to ti kažem... user posted image

A vosak... meni je to stalno otpadalo... user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Fiksna proteza
2.2.2009 22:21:02   
dunja RR
pozdrav svima ja sam ovde od skora,mada vise citam negio pisem;ja sam isto jedna od onih sto na vreme nije ispravila zube,a sada me zubari i to vise njih nagovaraju da to uradim sa fiksnom,zbog prevencije paradentoze;prase mozes li mi reci gde si stavljala protezu i koliko te je kostalo, i da li ona moze da se nosi u trudnoci posto pokusavam da zatrudnim [vidjala sam trudnice sa protezama} i nisam znala da ona moze privremeno da se skine npr.zbog porodjaja,da li to tako ide?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Fiksna proteza
3.2.2009 2:16:32   
kumara
Draga dunja, nisam sigurna oko tog privremenog skidanja. Mislim da je tu fora skines je, makar i privremeno zbog necega, pa onda stavljas novu. Mada mozda se i varam, ali tako sam ja prase razumela.

Ajde da vidimo sta ce ona da kaze da ja ne lupam... user posted image

< Poruku je uredio Lenka -- 3.2.2009 2:23:45 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Fiksna proteza
3.2.2009 8:28:10   
Anoniman
A zašto misliš da je treba skinuti pred porođaj? user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Fiksna proteza
3.2.2009 12:40:15   
dunja RR
jos bolje ako ne treba da se skida , ali ja samo pitam da li ona ne smeta pri porodjaju ili uopste trudnoci,verovatno nisam bas najbolje razumela prase,u svakom slucaju bilo mi je cudno sto je moguce skidati pa opet namestati,ali verovatno ste upravu ,da se namesta nova {ali mi to zvuci kao duplo mucenje],cekamo prase sa preciznim informacijama...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Fiksna proteza
8.2.2009 16:49:16   
prase
Izgleda da sam nadmašila samu sebe u tome da nekoga zbunim još više kada pokušavam u stvari da mu nešto objasnim user posted image Dakle, ovako... Fiksna proteza nema nikakve veze sa trudnoćom, ja sam je imala od pre nego što sam ostala u drugom stanju i nije mi ni palo na pamet da je skidam zbog toga. Nema nikakvih problema, to da zubi propadaju u trudnoći samo zbog trudnoće ili posle zbog dojenja su bapske priče. Činjenica je da to može da se desi, ali ne zbog trudnoće nego zato što mnoge trudnice imaju problem sa kiselinom, a ona nagriza gleđ i povećava mogućnost karijesa na taj način. Ipak, redovnom higijenom zuba, tj. pranjem i korišćenjem konca te posećivanjem stomatologa bar jednom u 6 meseci, može se sprečiti da im se bilo šta desi sa fiksnom protezom ili bez nje.

Što se tiče skidanja fiksne proteze, naravno da je moguće i naravno da se ne preporučuje user posted image Ja je nisam skidala zbog porođaja, nego zbog svadbe. U početku nisam to mislila da uradim (u svakom slučaju je trebalo da skinem protezu pre nego što se udam, bar sam ja tako mislila, ali šipak), ali mislila sam da je tako uopšte uzevši bolje - to što me sada baš briga da li imam protezu na slikama sa venčanja, ne znači da će mi biti svejedno i za 5 ili 10 godina, pa i mojoj deci posle toga... Može da se vrati ista proteza koja je skinuta, može da se stavi i nova (mada ne vidim zašto bi), tj. zavisi šta mislimo kada kažemo "proteza" jer tu u stvari ima više delova. Na svaki zub ide po jedna "bravica" koja se lepi na sličan način kao plomba na zub - nečim što se zove "lepak" a radi na principu polimerizacije. U suštini, nije problem ni da se stavi ni da se skine. Ništa od navedenog ne boli. Bravice su međusobno "povezane" lukom, tj. jednom žicom koja se na određeni način "pričvrsti" za svaku bravicu. Sad, to "pričvršćivanje" može da se izvede korišćenjem gumica (koje je Tasha spominjala) ili žičica, zavisi od faze i zavisi od stomatologa. Na redovnim kontrolama se bravice ne diraju, samo se menjaju ili modifikuju lukovi. Luk je (kao što rekoh) žica koja ima "memorisan" položaj ispravnog rasporeda zuba. Zbog te "memorije" žica putem bravica za koje je pričvršćena utiče na zube da se pomeraju prema tom ispravnom rasporedu. Posle mesec dana dođe do zamora materijala ili do trenutka kada ta žica u toj dužini više ne može da pomera zube. Tada se ona modifikuje (najčešće skraćuje) ili menja. Postoje žice različitih debljina/jačina i kreće se od slabijih ka jačima.

Fiksna proteza ne predstavlja nikakav problem za porođaj. Ja nisam skinula ni gumice koje razapinjem između donje i gornje proteze a koje služe da mi povuku donju vilicu unazad. Sada kada razmišljam o tome, te gumice bih verovatno skinula jer je moglo da se desi da puknu i da me to zaboli pa da nekoga ritnem nogom u sred porođaja.

Sad ovako javno mogu da ti napišem da jedna proteza košta 750 evra i u principu to ne mora da se plati odjednom nego se otplaćuje u dogovoru sa stomatologom. To je cena kod ove moje prijateljice koja je meni postavila protezu i koja ima ordinaciju u Zemunu (to je cena za sve, ne za mene jer smo prijatelji). Ako želiš, mogu na PP da ti ostavim njen broj telefona i slično, ali mislim da nije red da ovako javno to radim - zbog njene privatnosti.

Žao mi je što malo kasnim sa odgovorom, ali otprilike samo vikendom sedam ispred računara jer ga još nemam u kući nego mi je kod mame user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Fiksna proteza
8.2.2010 15:01:09   
Mivica
Zna li neko koja je cena fiksne proteze "u državnom aranžmanu"-u domovima zdravlja?

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Fiksna proteza
8.2.2010 15:16:31   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Mivica

Zna li neko koja je cena fiksne proteze "u državnom aranžmanu"-u domovima zdravlja?


oko 500e kada uračunaš i analize i preglede ( najjeftijije je na stomatološkom falultetu a odlično rade)

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Fiksna proteza
8.2.2010 15:25:54   
Mivica
Hvala, Dunja!

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Fiksna proteza
8.2.2010 15:44:39   
Anoniman
Ja sam moju privatno platila 880 u neznam koliko rata...jedno 10 najmanje user posted image user posted image user posted image

Pa da se pridruzim ekipi koja je nosila fiksne proteze... ja sam moju stavila sa 20 godina ako se dobro setjam....i vala imala je dosta posla...poshto je meni gornja vilica bila totalno deformisana...a na donjoj sam nosila kako bi povukla chitavu vilicu napred....a gornju unazad.... ukupno sam je nosila 2 godine i 8 meseci.... s tim da sam ja najduze svakih 6 nedelja ishla na kontrolu....svaki put deblja zica...tj zatezanje....i kratje gumice koje se nose da bi povlachile vilicu....a ja sam ih nosila po 2....da bi vuklo shto vishe .... user posted image Bolelo je 2-3 dana...a posle ni ne osetim....user posted image Posle skidanja godinu dana sam nocu nosila providnu foliju da mi se zubi ne bi ponovo rashtrkali svaki na svoju stranu...

Inache....i ja sam jabuku sekla dok mi nije dosadilo....a posle sam grizla...nauchila sam nekako user posted image user posted image user posted image

Evo i slike....pre ...u toku noshenja i posle user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


< Poruku je uredio Smeshkica -- 8.2.2010 15:50:01 >

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Fiksna proteza
13.2.2010 3:21:23   
lothroniell
I ja sam bila Dexter jedno vreme... user posted image Nosila sam je 2 godine, ja imam jako uzanu vilicu pa cak i pored vadjenja sve 4 cetvorke nisu se ispravili skroz, naravno mnogo je bolje nego pre ali dalje nemaju gde da idu. E sada imam jedan drugi problem, desni su mi potpuno atrofirali i cekam da se porodim da snimam i vidim kako ce se sve to zavrsiti, uglasnom zubarka mi je rekla da je to jedna od posledica nosenja fixne proteze... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Fiksna proteza
13.4.2010 10:28:18   
verica33
www.mojafiksna.rs - tu mozete naci informacije o fiksnoj protezi!user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Fiksna proteza
17.10.2010 13:26:05   
dunja RR
pre neki dan izvađen mi je i treći umnjak, koji je bio ogroman i napravio mi još haosa u mojoj maloj i već uveliko haotičnoj vilici; napravio je svojim korenjem džepove oko sedmice i šestice, tako da mi je dr kao i mnogi stomatolozi pre njega rekao da moram što pre staviti fiksnu protezu na gornju vilicu....šteta da rizikujem sa paradentozom kažu jer imam baš zdrave i jake zube.
pitala sam koliko bi je nosila obzirom na nepravilnost moje vilice i rekao je da ne bi smelo više od godinu dana, jer se duže nošenje fiksne ne preporučuje....mada nemam pojma kako meni ispraviti ovo čudo za 1 godinuuser posted image , ali ajde ako kažu - kao fora je u unapređenoj tehnologiji koja se sada primenjuje.....

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.10.2010 13:33:30 >

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Fiksna proteza
18.10.2010 9:10:59   
pepino
Jel Dunja i dalje poprilicno skupa proteza?
Ja sam prije nekih 10-15 godina trebala da je nosim,ali nismo tada imali toliko novca,pa sam nosila obicnu,malo su mi se ispravili zubi,ali ne dovoljno!user posted image
Nosila sam i onaj podbradak,kako li se zove,sa tim sam spavala kao pilotuser posted image ,jer mi je i dan danas donja vilica izbacena vise od gornje-kada napravim ugriz ne mogu mi gornji zubi preci preko donjih sto bi kod svakog trebalo da moze,trojke su mi bile skroz izbacene,rasle su mi preko istih,imam male,rastavljene zube,hvala Bogu zdravi su,nemam nekih problema,redovno idem na kontrole.
Sestice nemam vec godinama,sve sam povadila,osmice mi izbijaju vec vise od godinu dana,malo im jos treba,jako mi je tesko da ih perem,bojim se da mi se ne pokvare,sve cetkice rascerupam pokusavajuci da stignem do njih!user posted image
Znaci nije kasno ni sada u nasim godinama da se ispravi,ima efekta?
Meni su govorili i tada da je bilo bolje da sam ranije doslauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Fiksna proteza
18.10.2010 9:16:22   
Misica 3
Pepino, sigurno ima efekta. Moja snajka je nosila godinu dana i zubi su joj sad prelepi, a bili su katastrofa. Ima 29 godina. Ona je platila 500e jednu vilicu.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Fiksna proteza
18.10.2010 9:21:38   
pepino
Pa mislim da bi i ja trebala gornju,ali kad skontam donja mi je izbacena,ne znam da li i sa njom to rijesavajuuser posted image user posted image
Uff trebalo bi mi 1000euser posted image punooo
Ja imam 25user posted image


< Poruku je uredio pepino -- 18.10.2010 9:22:06 >

(odgovor članu Misica 3)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Fiksna proteza
18.10.2010 9:46:30   
Misica 3
Sve se moze resiti. A sto se tice para, pa jeste malo skupo...Ona je mogla da uzme polovnu 250e, ali nije htela.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Fiksna proteza
18.10.2010 9:50:20   
pepino
Polovnu??user posted image Kako polovnu? Koristenu?

(odgovor članu Misica 3)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Fiksna proteza
18.10.2010 9:54:05   
Misica 3
Da, koristenu. Ona je imala pare, pa nije htela, ali znam neke koji jesu.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Fiksna proteza
18.10.2010 9:58:17   
pepino
Nisam znala da i to ima,znam da oni to ociste,sterilisu i sve,ali neka hvala,radje je ne bi ni stavljala,moji nisu toliko strasni(citaj rizni) ali mogli bi biti i ljepsi,pa razmislicu o protezi,iako mi sad zubar nista ne spominje i imam prece stvari,vidjecu ako mi se bude dalo da skeniram sliku svojih zuba,pa da cujem vase misljenje,da li su jako losi...

(odgovor članu Misica 3)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Fiksna proteza
21.10.2010 11:36:26   
prase
Pepino, ja sam imala isti problem sa zagrižajem kao ti (donji zubi ispred gornjih u zagrižaju) i upravo zbog toga sam odlučila da nosim fiksnu protezu. Estetika nije bila baš za 5, pogotovo u donjoj vilici, ali nisam nosila protezu zbog toga... Počela sam da nosim proteze sa 29 godina i skinula sam ih dve godine (otprilike) kasnije. Zagrižaj mi je sada perfektan, a zubi prelepi. Morala sam da nosim duže od planiranih godinu do godinu i po dana baš zbog toga da bi bila obezbeđena stabilnost rezultata kod tog zagrižaja... Ni jedne sekunde nošenja fiksne proteze mi nije žao!

Moj savet ti je da se odlučiš ZA fiksnu, vreme će brzo i neminovno proći, a ti ćeš nakon što ono prođe imati bolje zube i bolji zagrižaj ili nećeš. Da sam ja stavila proteze kada su mi to prvi put ponudili, skinula bih ih godinama pre nego što sam ih na kraju stavila... I nikada nije kasno. To samo u Srbiji ima da se ljudi sprdaju sa onima koji "pod stare dane" nose protezu. Po USA i Zapadnoj Evropi ljudi od 40+ godina nose opušteno fiksne aparate.

Druga stvar, ako hoćeš da koriguješ zagrižaj, neće moći sa jednim aparatom. Stvar je u tome što se korekcija zagrižaja radi tako što se nekakve "gumice" okače na donji aparat i na gornji aparat, dole napred gore nazad, tako da "vuku" donju vilicu unazad.

Ovo je sve moje iskustvo, nisam kvalifikovana da dajem stručno mišljenje, ali nadam se da sam bar malo pomogla...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here