|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
15.12.2015 14:01:00   
eca89
Pogrešno ste me razumjele, ja nisam mislila uopšte da nju naucim sada da mi trazi i da ide sama, nego čisto da se upozna, eto da malo sjedi i tako.
A, meni mama tako kaže, a vjerujem da su one nas odvikavale rano, jer treba oprati tonu pelena i ispeglati, a mnoge nisu imale veš mašinu.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
15.12.2015 15:55:17   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Ana RR


Trco, zašto je to kasno? Uopšte ne mislim da je 2,5 godine jaaaako kasno. Sasvim normalno vreme za tako nešto.

Ako kod deteta prepoznate da je spremno i razume sa 8, 9, 10 meseci onda sam za. Ali za forsiranje i da se to radi jer neko misli da je vreme, za to nisam. Marko je prohodao sa 10 meseci, mogla sam i tog leta probati ali uopšte mi nije palo na pamet. Možda nije loše upoznavati ih sa nošom dok su tako mali, jer kod neke dece kada su starija postoji otpor. Pa kako bude, nikad se ne zna.


Prvo za podebljano - pa kasno mi nekako. Sunce mu poljubim, zna da govori i sve, a još u pelene piški i kaki. Plus problem koji je imala. A kasno mi je, otkud znam. Nekako mi normlano da do druge godine batali pelene.
Šokirala sam se kad sam videla da od kume ćerka koja je godinu i po možda mlađa od Ane (to je bilo ZIMUS!!) i DALJE NOSI NOĆNU PELENU!! EEeeeeej to je pet godina!!!

E sad, ovo za 8-9-10 - nije poenta da dete tad zna da kaže da mu se kaki ili piški, već da nauči da sedi na noši. Ja sam tako razumela Ecu, pa stoga mislim da komotno može da stavi A na nošu.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
15.12.2015 16:04:44   
Ana RR
To je već preterano. Jbt pa neće valjda u školu krenuti sa pelenama.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
11.3.2016 23:10:26   
MAMAMAJ
K ima 19m i dobio je užasan, grozan ojed, a kako nam je od letos noša uvek tu negde i sedeo je na njoj kroz igru i sedeo, pa čak jednom kakio i par puta pišnuo u nju.
Jutros kad sam mu videla guzu, došlo mi da plačem, pa sam u momentu presekla, skinula mu pelenu i ceo dan je proveo bez nje, čak i dnevnu dremku je proveo bez pelene, i nije se upiškio, ali popodne se jednom upiškio, tj dok je ručao, valjda se uneo u klopanje, pa izgubio kontrolu.
I sutra ćemo isto, pa nadam se da ćemo uspeti to da usvojimo uskoro.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
11.3.2016 23:19:02   
aleksandrici
Naravno da treba ranije stvaljati dete na nošu.Treba dete da shvati čemu ona služi.Moju decu sam redovoljno stavljala na nošu ,nisu znali da pričaju ali su oikazivali na nošu kad hoće da sede.Mislim da je ružno kad je dete starije i ne zna čemu služi noša.Susrećem se često sa tim gde deca pokazuju kako bi na nošu amajke kazu slobodno ,imaš pelenu.Tako da ima nešto i do nas majki !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
11.3.2016 23:21:21   
IvanaSK RR
Mamamaj, drzimo pesnice da sto pre naucite na nosu!

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
11.3.2016 23:29:05   
vikiveki
Mamaj budi odlučna još dva ili tri dana i reći ćeš baj,baj pelenama

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
12.3.2016 0:37:46   
Mala Elena
Mamaj, i ja cu izgleda morati da primenim tu disciplinsku meru a ne ovako da je pitam da li hoce na nosu i da mi ona govori da nece. Hm.
Otkako je imala problem sa zatvorom , ne voli je nekako, sedne ponekad kad joj dune ili joj obecam nesto sto voli. Jel ima neko ideju kako da je privolim da seda ponovo?

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 883
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
12.3.2016 1:08:29   
vikiveki
ME tako su i moji taman počeli na nošu pa se preokrenuli,dok ja nisam rešila i prekinula sve i skinula im pelenu bezpovratno,mada sam ja to kod svo troje radila u toku leta

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
12.3.2016 2:59:07   
MAMAMAJ
Drage, hvala na podršci, daću sve od sebe i pisaću rezultate.
On ujutru posle čaja i doručka kaki, ako to uspem da sredim, na više sam od pola puta.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
12.3.2016 9:03:02   
nikiteki
Meni dete nece uopšte na nosu imam muke

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
12.3.2016 9:34:15   
Sanjalicaaa
Mamamaj, super vam je krenulo. Uspećete vi to. Veliki je on. Mi smo sa 17meseci krenuli i bez problema uspeli.


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
12.3.2016 9:50:15   
aleksandrici
Samo čvrsta odluka i eto rešenja.Slažem se sa gospodjom da i ja sam nekako u letnjim mesecima pre da se skine pelena,mada su moja deca rođđjena u zimu i taman na leto je bilo odlično i pravo vreme da se skinu pelene.Znam da smo putovali kod mojih i negde na pola puta je dete počelo da plače "piški mi se".Ja sam ga molilas da to uradi u peleni jer sam bu bila stavila,ali on jadničak noijhe hteo.Pola sata je plakao i ostao suv.I sad se sećam tih suza i žao mi je.Plakao je kao kiša i nije se upiškio.Navika je čudo.Podržavam rano slikanje pelena i bolje za taj novac koji potrošite kupite nešto drugo.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
12.3.2016 10:40:26   
jess021
Skoro sam sa drugaricom koja ima devojcicu od 4 godine pricala o ovome. Ona kaze da ju je sa nekih 7-8 meseci stavljala svako jutro na nosu i sa 1.5 god su ostavili pelene.
I ja sam kontala da tako nesto radim. Mislim da imaju manji otpor kad se ranije upoznaju sa nosom.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
12.3.2016 12:13:39   
Mala Elena
Da, znam ja to ali mm nije verovao da to ima efekta..pocela da je stavljam sa 18m povremeno, sada ima 23m i jos uvek traljavo, smorilo je.
Ne razumem kad kazu nosa detetu treba da bude kao igracka , kako da mi stavlja istu na krevet, sto i da u nju trpa igracke? Koliko god da je oprana...hm.
Jutros je piskila na nosu. Stavicu je opet pred spavanje, posle budjenja i uvece. Mada, ja nisam uvek u prilici jer je dosla beba pa me cesto omete..
Viki, ja bih to uradila ali jos je zima a i imamam tepih, ne bih bas da mi sve zapisa user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
12.3.2016 16:54:02   
Sanjalicaaa
Mi smo tepih sklonili dok smo se odvikavali user posted image
Nama nosa nikada nije bila igračka. Nije se sa njom igrao ali se na njoj sit izigrao kad sedne da piški, a pogotovo kad kaki.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
12.3.2016 22:58:40   
MAMAMAJ
Upravo sam ovo krenula da napišem, Sanjalice
Stavim ga na nošu i oko njega igračke i onda se ja igram s njim.
Međutim, danas nam je dan bio lošiji, dva puta se upiškio popodne, a na noši se kratko zadržavao, odjednom mu je dunulo da ustaje i onako razgaćen trči po kući.
I to je radio ceo dan. Danas kao da smo orišli ne jedan, nego pet koraka unazad, ali ne predajemo se.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
12.3.2016 23:43:49   
Mala Elena
To volim da cujem, bravo user posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 893
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
12.3.2016 23:52:59   
IvanaSK RR
Mamamaj, znas i sama, bice i boljih i losijih dana, al je bitno da ne odustajete kad ste vec krenuli!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
13.3.2016 9:39:02   
Sanjalicaaa
Mamamaj, to je normalno. On te sad proverava da vidi da li mora bas svaki put na nosu.
Ja moram da pohvalim mog G. Do sada se nije budio nocu, nisam ga ni ja budila, i desavalo mu se jednom u 10-15 dana da se nocu upiski. Evo vec dve noci se budi oko 3-4h ujutru, zove me i kaze da mu se piski.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
17.4.2016 9:21:06   
eca89
Molim mamike sa iskustvom, da se jave!
Naime, moja djevojcica od 14,5mjes.vec nekih 20dana kaki na nosu, stavljam je 3-4x i skoro uvijek nesto uradi. Onda ustane i tapse za bravo.
Elem jutros nije htijela sjediti ustade i ukaki se na pod. Bas mi je keivkrivo je li se to jos nekom desavalo? Ne znam sto to.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
17.4.2016 9:56:18   
Sanjalicaaa
Eco, normalno je to. Moj G je skinuo pelene pre 10 meseci i desi mu se ponekad da se zaigra i upiški. Retko, ali se desi. Kada je bio na početku isto mu se dešavalo da se ukaki. Super ste, samo nastavite.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
17.4.2016 10:38:59   
eca89
Ma, krivo mi je, ona sve razumije, mm je pita gdje je se ukakila, a ona ga odvede na mjesto i rukicom fino pokaza.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
17.4.2016 13:16:19   
Sanjalicaaa
Naravo da znaju, nego ona te sad proverava da vidi jel mora bas svaki put u nosu user posted image Verujem da ti je krivo, ali nemoj biti toliko stroga. Ona ima 14m, ne mozes ocekivati da skine pelene i vise se nikad ne ukaki ili ne upiski. Desava im se to i kad su veci.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: Kada privikavati na nošu?
17.4.2016 22:57:44   
marketing RR

Kako da naučite decu da koriste nošu

Pre nego što počnete da stavljate mališana na nošu, dajte mu je u ruke da je slobodno razgleda i upozna se s novim predmetom. Naravno, treba da mu objasnite čemu služi. Ako se prvi pokušaj završi otporom i čvrstim „ne“, odložite ceo poduhvat za nekoliko nedelja dok mališan ne postane prijemčiviji za tu promenu u svakodnevnom životu. Nemojte pošto-poto da isterujete svoje. U protivnom rizikujete da ubijete njegovo interesovanje i svaku želju da se potrudi i prihvati novinu.

PROČITAJ CEO TEKST --->>>> KLIK OVDE

< Poruku je uredio marketing RR -- 17.4.2016 23:28:10 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







“Uzmi knjigu malo, jesi li učio danas?”
Domaći zadatak „u zadnji čas“, učenje nekoliko lekcija za dan i „borba sa gradivom“ za sutrašnji test? Ako ste prepoznal...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here