|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
27.5.2015 22:49:09   
Anoniman
Martan cestitam,koja si nedelja?
Pridruzi nam se u user posted image temama.

(odgovor članu martan)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
27.5.2015 22:51:18   
martan
sad sam 12 nedelja, cesto citam sve na portalu al nikako nista da kucam, sve nesto nisam imala vremena, pridruzicu se, hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
14.11.2015 22:00:53   
branki*
Moji su sad u ovoj faziuser posted image .nisam mislila da ce doci do toga,obzirom da je bozidar bas miroljubiv i placljiv decak,ne ume da se tuce,ne udara i sl,ali eto...u poslednje vreme se bas grozno ponasa prema boki i to je haos?u pocetku je nije ni primecivao,posle je obracao paznju na nju,ali nista posebno,no bar je pazio,nije je dirao,kad skace,a ona je tu u blizini,tacno se vidi da vodi racuna da je ne zgazi.kad je ona pocela da stoji,bez problema je bila tu pored nega,sve ok.onda je on pre mesec dana poceo da se buni i i da je blago gura kad on jede,a ona se nakaci pored njegove stolice da stoji.ovaj ne da,i dobro ja sklonim boku.kad on uci ,ona obavezno hoce kod njega,on se buni,gura je,uzima joj knjige,sklanja.ali,u poslednjih deset dana je bas bezobrazan.npr,ona je skroz na drugom kraju sobe,ne place,ne dira nista njegovo,on ce namerno da dodj do nje da bi je gurnuo ili ustipao .kad mumi nesto zabranimo,toliko besni i odmah ide gospodin da gurne ili sutne bojanu.bas je dripac!kad ide negde i treba da prodje pored nje,samo gleda da je potkaci ili nogom obori na pod.


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu martan)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
14.11.2015 22:05:14   
emicaa
Branki sve to što si napisala od zaove sin radi sestri,ali sve je isto.Recimo večeras iako se ne igra sa tim što je A uzela prišao je i udario je i oteo igračku i kaže ona mi je to otela.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
14.11.2015 22:06:59   
veselicaa
Ih bre Branki bas bezveze ali sva deca imaju tu fazu.Ne znam sta da ti kazem ali verovatno ce proci brzo,ali mogu da zamislim kako je tebi jer moras svo vreme da pazis boku da joj nesto ne uradi.Pokusaj da ga ukljucis kada je hranis,presvlacis,kada se igras sa njom da se oseti vaznim i obavezno ga pohvali kako je veliki bata i kako puno pomaze mami.Ne znam da li je on puno vezan za tebe,citam da boka cesto sisa i stalno je sa tobom,mozda mu ti nedostajes pa je vidi kao prepreku.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
14.11.2015 22:15:53   
branki*
Emice,isto,pa znas kad je cak poceo da uzima njene cucle i zvecke!a,to ne bi ni pogledao ranije!
Veselice,gledam da ga ukljucujem,hoce on, kad je lepo raspolozen,hoce malo i da je pomazi kad mu kazem,ali u posl vreme je sav nesto histerican i kenjkav.cak je poceo kad setamo da trazi od nas da ga nosimo,ver opet zbog bojane.a,jeste,ranije je sve podredjeno njemu bilo,a sad je tu i sestra.a,ja sta cu mu,mora da se navikne.ja sam resila da vise ne sklanjam boku,nego mu zabranim da je takne,ako ga ne dira i ne dira njegovo.onda on krene da besni,pa se dere,pa se baca na krevet,ma uzas!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
14.11.2015 22:36:43   
veselicaa
Branki iz tvog pisanja vidim da je boza pametan decak,procice to brzo cim shvati da je njegovo ponasanje neprihvatljivo.Pa kada boka prohoda i krenu da se igraju vise zajedno,bice sve to super videces.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
14.11.2015 22:46:07   
MAMAMAJ
I sama sam u sličnoj situaciji, M je postala drugačija od onog dana kad sam otišla da rodim K.
Uzdam se u to da će se njih dvoje uortačiti sad kad stigne beba, je4 nemam ideju šta bih mogla drugo... user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
14.11.2015 23:02:44   
Sanjica26 RR
Kod nas je obrnuta situacija. Mladja maltretira stariju. Teodora naravno popusta, jer ova manja place do iznemoglosti. Taman se T zaigra S dodje i krene da kmeci i vice moje.
Branki ja bih ga ukljucivala u sve sto se tice Boke. Mozda skrece paznju na sebe. Imaj sa njim slobodno vreme, ali samo za njega. Samo da vas dvoje prosetate.Mozda mu to fali

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
15.11.2015 8:11:49   
branki*
Hoce i boka da bude dosadna,nije da nece,ali kad vidim da ce da mu smeta,sklonim je ja ili joj uzmem njegove slikovnice i vratim mu,ali ne izludjuje kad je besan i dodje namerno do nje da je gurne,a ona je sva klimava jer je prohodava,pa zacas padne.tacno je besan!nadam se da ce i to proci....

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
15.11.2015 8:25:33   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: branki RR

Emice,isto,pa znas kad je cak poceo da uzima njene cucle i zvecke!a,to ne bi ni pogledao ranije!
Veselice,gledam da ga ukljucujem,hoce on, kad je lepo raspolozen,hoce malo i da je pomazi kad mu kazem,ali u posl vreme je sav nesto histerican i kenjkav.cak je poceo kad setamo da trazi od nas da ga nosimo,ver opet zbog bojane.a,jeste,ranije je sve podredjeno njemu bilo,a sad je tu i sestra.a,ja sta cu mu,mora da se navikne.ja sam resila da vise ne sklanjam boku,nego mu zabranim da je takne,ako ga ne dira i ne dira njegovo.onda on krene da besni,pa se dere,pa se baca na krevet,ma uzas!

Branki, šta ti je ženo - pa Ani su najzanimljivije Lukine igračke (doduše nekad bile njene). Hit je onaj mali autić što se se gura. Ali kako je Luka svesniji i odgovara na njenu zabavu, tako i ona više obraća pažnju na njega. Ne gura g, ali se dere - uzeće mi bojice ili slično. Juče se tako lepo igrala sa njim, a on je crkavao od smeha user posted image snimala sam ih krišom, jer čim me vidi, hoće kod mene hahaah

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
15.11.2015 9:07:54   
cockic
e i kod nas je sad obrnuto lena hoce da udari petra,ali samo ako je on cacne prvi ili joj nesto uzme.a tako je i on voleo da je samo gurne dok je bila manja i klimava.i obozavao je da joj gurne glavu.cak sam ih jednom snimala sad se slatko nasmejem ona sva klimava stoji i drzi se za staklo od terase i gleda,a on dodje pored nje malo malo joj gurne glavicu o staklo,a ona se iznervira i zakenka.
a sad kad se posvadjaju i ako krene da se udaraju lena nasla foru uzvrati mu i kaze izvini i on onda vise nece da je udari.ja mislila devojcice sve fine bogami i nisu bas lena ume lepo da udari.samo sto je razlika izmedju decaka i devojcica sto ona nikad nece prva samo ako je diras.a decaci vole da se valjaju rvaju svakako.to im je kao igra user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
15.11.2015 19:14:49   
Mariya
Branki, ja mislim da sva deca imaju tu fazu.barem su mi sve mame koje sam pitala rekle da su imale period kada je starije dete diralo mlađe. Evo L danas ola dana udara H po glavi,govoreći da joj muva leti oko glave i da je tera. A baš voli da je maltretira. Uhvati je za noge pa je drži i ne da joj da ode. user posted image gurne je milion puta,otima joj igračke,dotrči iz druge prostorije samo da joj uzme nešto iz ruku...ali nadam se da će je proći već.jer evo u ovom trenutku obe leže na meni i L ljubi H prstićeuser posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
7.3.2016 23:55:54   
Khaleesi
Ja sam celu trudnocu stariju pripremala za novu bebu... Cak je dr dozvoljavao da ona udje u ordinaciju dok mi radi Uz, tako da je Mila gledala seku jos pre rodjenja...
A u periodu pre porodjaja je uvrtela u glavu da joj treba sminka, pa smo joj obecali da ce beba iz porodilista, tj kad se rodi da joj donese sminu. Mm je kupio neki deciji set i tako je Jana iz porodilista donela seki sminku
:-)

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.3.2016 9:32:29   
nikiteki
Moja starija cerka je stalno pricala kad sam bila trudna moja mama ima loptu kad sam otišla da se porodim pricala je otišla mama da mi donese loptu tako da su morali da u porodiliste donesu loptu da joj da seka

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.3.2016 10:10:47   
Sanjalicaaa
Ja sam trazila ovu temu kad sam se porodila i tad je nisam nasla. Bas smo imali problema prvih mesec dana. Sad je sve ok.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
4.4.2016 9:33:06   
Anck Su Nmaun
Mi nismo imali ovih problema, bar do sad user posted image Mada se i i sad jako raduju bebi user posted image

Ali ono sto sam razmisljala da uradim a secam se da je neko ovde pisao da ste po dolasku u kucu sa novom bebom kupovali starijoj deci poklone , kao donela im beba? Ideja mi nije losa pa sam mislila ovog puta da je sprovedem u delo user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
4.4.2016 9:37:15   
IvanaSK RR
Mislim da ce nam trebati ova tema... Sin poceo da spava sa nama, jedna od stvari za koju mislim da je povezana sa trudnoćom...
Anck, i mi cemo isto nesto kupiti, tj donece mu seka iz porodilista.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
4.4.2016 15:01:51   
Sanjalicaaa
Mi smo kupili starijem kamion za koji sam znala da ce da odlepi kad ga vidi. To obicno savetuju za decu koja su ljubomorna, a mi smo znali da ce kod biti haos user posted image Na kraju nije nam taj kamion puno pomogao. Prvih mesec, dana dok se nije navikao na cinjenicu da je beba tu i da ne ide nigde, bio je strasno ljubomoran.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
15.5.2016 9:29:30   
Anck Su Nmaun
Kupila sam im po haljinu neznam ako stignem ubacila bih im i po igracku, mada nisu ljubomorne al eto pokloncic.... to mi je bas slatko!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
25.5.2016 11:46:41   
muzicarka
Sin je stariji 4 godine, ona ima 2,5 meseca.... Ljubomoran je ali to ne pokazuje direktno prema njoj......... Dere se dok prica, lupa vratima, udara nogama o pod dok hoda po kuci.... Pricali smo i pre porodjaja i sad pricamo ali nista.... Juce je ljubio dok se nije probudila,,,, Poceo je da trazi i on da sisa a ja mu kazem da je on veliki decak on kaze samo da proba.... Zatim kaze da bi zeleo i on da bude beba...Samo se nadam da ce sve to proci user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
25.5.2016 12:39:39   
isidora88
Muzocarka i kod nas je ista situacija, samo je razlika 5 godina. Sad se malo navikava, ali ga nervira jer nas beba ogranicava, recimo moramo kuci jer beba mora da se presvuce, jede a on se igra u parkicu, hoce da mu spremim palacinke ili tako nesto a ja ne kogu odmah nego kasnije, uglavnom sve sto trazi trazi u najgorem momentu kad je beba nervozna, jede, kupa se... haosuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
25.5.2016 12:49:33   
sonyasha
Kod nas je razlika 4 godine. Na samom početku je bio samo prenaglašen, buka, dreka, a prema njemu je divan sve vreme. Onda je usledila faza da spava kod nas, tek posle pet meseci je prešao u svoju sobu. Sada samo voli da minira, bukvalno to što si rekla kada je sa bebanom frka i plače on baš tada nešto traži i baš objašnjava nešto ili zapne za nešto. Dugo nisam kapirala tu pasivnu agresiju ka nama, nego kao slučajno se potrefilo,ali baš 6 meseci stalno da se potrefi user posted image Nadam se da će i to ubrzo da prođe, jer mu je bebac sve zanimljiviji i naravno bebac ga obožava pa je to olakšavajuća okolnostuser posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
25.5.2016 13:47:14   
muzicarka
Valjda ce se promeniti nesto, nadam se, inace, odlepih user posted image

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2016 10:33:56   
emicaa
Isprepada me muževa rodica kako me T neće volit isto kad se vratim kući sa bebom.Kao njena ćerka je nekoliko mjeseci bježala od nje,nije dala da je uspavljuje,mazi,kupa pa me sad baš uhvatila panika.Jel to stvarno tako ili ova pretjeruje jer zna da sam za T ja centar svijeta a ne mm.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here