|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U zagrljaju tuge
11.2.2009 12:51:04   
eugenija
Draga Karolina,
jako je žalosno što se to desilo, i što se to dešava ne tako retko devojkama...
Neko voli neku reč utehe za sebe, neko ne voli da mu se bilo šta govori, dok neko ne ume da primi reč...
Bilo kako bilo, ono što nam je svima zajedničko, jeste da se SVAKA BOL MORA ODBOLOVATI... S toga daj sebi vremena, logično je da se tako osećaš... prosto tuguj.... Tuguj, imaš puno pravo da na svoj način odtuguješ gubitak... Vreme je najbolji naš pomagač, ono uvek radi za nas... I ma šta mi radili, ili ne radili, ona kazaljka uvek ide svojim tempom napred.... A kad tuga mine, novo sunce rađa se na istoku, nova nada dolazi i najavljuje lepše dane... Život je musaka.. Red krompira, red mesa, ili red tuge, red veselja... Smenjuje se kao godišnja doba....
Kada bi sa jednakom pažnjom, posvećenjem i intenzitetom naših osećanja uspeli da se prepustimo sreći, isto koliko se prepuštamo tuzi... eh, kada bi to samo umeli....
Veliki pozdrav i dobre vibracije šalje ti jedna Eugenijauser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: U zagrljaju tuge
30.3.2009 15:01:42   
ANGY
Pozdrav svima..
Molim vas za pomoc...
U velikoj sam dilemi..Rezultati TORCH-a su pokazali prisustvo CMV-a.I IGM i Igg antitela pozitivna.
Elisa tehnikom utvrdjemo da je stara infekcija i da najverovatnije  nije bila uzrok spontanog.
Ponovila sam rezultat i gotovo je nepromenjen ,CMV Igg-250,CMV Igm -1640.
Znaci,ne opada..Posto je proslo 6 meseci od spontanog,planiramo trudnocu ali je mene i dalje strah..
Doktorka infektolog/virusolog mi je inace rekla da nema terapiju za mene,izuzev vitamina pa vec mesecima pijem Oligovit i vodim racuna o ishrani , i da ona zene sa rezultatom kao sto je moj salje na vantelesnu(u smislu da je rezultat O.K.).Na osnovu svega sto sam iscitala na netu,shvatam da pozitivan Igm znaci re-infekciju,a to moze da izazove ostecenja ploda.Molim da se javite ako ste imale slicna iskustva.
Pozdrav user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: U zagrljaju tuge
30.3.2009 15:08:12   
Anoniman
Ima temica... mada mislim da nećeš mnogo saznati, ali pogledaj.

T O R C H: infekcije u trudnoći (KLIK)

(odgovor članu ANGY)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: U zagrljaju tuge
15.5.2009 8:31:36   
miss
I sama znam da reci utehe nema za izgubljenu bebu,al jak si kada prebrodis bol.Ako ti je tesko ti placi ne zadrzavaj bol u sebi I NADA POSTOJI UVEK.Ja sam omala spontani (razlog se gotovo nikad ne sazna) i posle 2.5meseca sam ostala trudna i to sa blizancima. Malo sam vise vodila racuna u trudnoci al hvala Bogu sve se dobro zavrsilo.Zato glavu gore i samo napred.user posted image user posted image

_____________________________

MISS

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: U zagrljaju tuge
15.5.2009 15:59:42   
Verus
angy, vecina ljudi je izlozena citomegalo virusu tokom zivota, ali se retko ko razboli, i to su obicno ljudi sa ostecenim imunim sistemom (od kancera, aids-a i sl).  da, prisustvo IgM je znak akutne infekcije, tj. trenutne infekcije, IgG antitela su ti dugotrajni imunitet stecen prethodnom infekcijom.  Cudno mi je to da ope timas infekciju, obicno ti nivo tih IgG antitela bude dovoljno visok da te stiti od ponovne infekcije. 
Svaki virus moze izazvati pobacaj, to svi znamo.  Ne znam dal bi bilo najsigurnije da proveris ponovo nivo antitela IgM da budes 10)% sigurna da nemas aktivnu infekciju u vreme kada planiras da zatrudnis.  Leka ovome naravno nema, i ko sto rekoh svi smo bili izlozeni a da i ne znamo (ja imam i antitela na CMV a i na Epsetin barr virus-infektivna mononukleoza, a da se NIKADA nisam ni razbolela ni znala a ljudi od mononukleoze, cak i zdravi, budu bolesni nekada i mesecima, a eto, meni nije nista bilo). 
Ja bih pila kapi ili tablete ehinacee po preporuci apotekara (mislim da ide 7 ili 14 dana pa pauza), i nastavi sa vitaminima, zdravom ishranom da bi ti imunitet ostao jak.  Necu ti reci da izbegavas stres (iako i to ostecuje imunitet jer pod streso mozak luci  manje interferona koji nam je deo odbrane od virusa i bakterija), ali probaj i da se smiris ako si zivac (kao ja).

Znaci nastavi sa vitaminima, a odradi jos jedan titar antitela, ako sve bude OK tj. ako imas visok nivo IgG a mali ili nista IgM bice sve OK.user posted image

(odgovor članu ANGY)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: U zagrljaju tuge
14.6.2009 0:36:50   
Anitza
Bože koliko je samo teško kada se tako nešto oseti na svojoj koži....a meni nisu pronašli razlog pobačaja u 13. nedelji trudnoće.....verovatno je zbog preterane nervoze, htela sam umreti ali sati idu dalje...a prolaze kao večnost....može li mi neko reći iz iskustva koliko je najbolje da sačekam do sledećeg pokušaja, jer svaki doktor vodi svoju politiku.....
Ali mi je jedina uteha što postoje još gori slučajevi...gubitak deteta u poodmakloj trudnoći...ne znam kako bih se izborila sa tim....jedva se oporavljam od ovog šoka....a i mlada sam ima još dosta predamnom...jedino me je strah da mi nije oštetio nešto prilikom kiretaže...ali je doktor bio načelnik na porodilištu 15 godina...valjda bi me to trebalo držati u nadi da je sve u redu....daj Bože....inače ne znam....ne znam šta bi uradila....umrla bi od tuge...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: U zagrljaju tuge
14.6.2009 0:44:05   
Verus
Anitza user posted image nadam se da ce neka od devojaka koja je ovo prosla znati da ti kaze....ima njih ovde koje su pobacile sa nekih 8 nedelja i mogle su vec posle mesec dana u pokusaje, ali one nisu imale kiretazu, amislim da to malo menja....nesto se secam 6 meseci ali mozda gresim draga....

(odgovor članu Anitza)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: U zagrljaju tuge
11.5.2010 20:35:27   
caja 2
Cao i na ovom forumu,samo da se javim da niste same i da ima nas puno...........i za sve zene svijeta koje nisu osjetile HVALA BOGU STO NISU,neznaju kakv je to bol.Ja sam poznata na RINGARAJI sto samo nekakvi problemi a doktori vise neznaju sta ce samnom.imala sam 2 spontana i 1 biohemijsku i sad se trenutno nesto desava sto nisam ni ja sigurna sta je od 22 4 krvarim hcg beta je bio 57 pa 23 i juce sam vadila 43 hcg beta porasla opet i 3 ginekologa nemogu dati mi pravu dijagnozu,a ja molim boga da nije vanmatericna i da je ovo jos jedna biohemijska al rekli su da dodjem u petak 14 og pa ce se znati sve a jbm.....ti vise cekanje sva sreca sto me ne boli nista..............

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: U zagrljaju tuge
18.5.2010 12:33:41   
Cvetana
Ja nisam imala ovih iskustava, ali  u mojoj okolini gotovo da nema zena koja nije imala bar jedan pobacaj. Razlozi su razni, ali bol koja ostaje posle toga je ista. Lepo je to sto su sve one posle nekog vremena ostale trudne i lepo iznele trudnocu user posted image

Moja mama je imala velikih problema sa antitelima koja su se stvarala u trudnoci, izgubila je nekoliko beba, jednu cak u 9 mesecu i nije odustajala nikako. Mene je rodila posle 10 godina, valjda su se kockice poklopile user posted image  Tako da ja verujem u lepe zavrseteke, pogotovo sada kada je medicina toliko napredovala da neke stvari koje su do pre 20 godina bile neresiva, sada su rutinske.
Posto i mi radmo na bebi skoro 2 godine i ima dosta stvari koje nisu bas najbolje, mislim da mogu da razumem vasu neiznernu srecu i onda razocarenje zbog gubitka. Samo glavu gore, lose stvari ostavite iza sebe, da se odboluje mora, ali nemojte se prepustati bolu. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: U zagrljaju tuge
26.5.2010 13:14:58   
caja 2
Ej drage moje da vamse javim,da sam danas dosla iz bolnice i juce su me kiretirali.posto mi je beta hcg poludila cas pada,cas raste.a i kravarila sam mjesec i 5 dana na uz se nije vidjela trudnoca,jajnici su super.i ja sam tako mjesec dana krvarila a oni me samo salju kuci i ja juce sam poludila nit staje krv nit sta rade.pa su me kiretirali i kazu da je bilo jako malo tog za kiretiranje i to su poslali patologu.zanci 3 put kiretaza i 3 put spontani pobacaj.............dijagnoza pise mi na otpusnoj listi METRORRHAGIA pa mi molila ko zna o ovom nesto da mi objasni sta je to al narodnim jezikomuser posted image user posted image ne latinskim.

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: U zagrljaju tuge
26.5.2010 13:16:40   
dunja RR

Caja ne znam odgovor na pitanje, nadam se da će se javiti neko ko zna, ja ti šaljem samo jedan veliki user posted image , jako mi je žao što ti se to desilo....

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: U zagrljaju tuge
26.5.2010 13:21:47   
ksenija81
IZVORNA PORUKA: caja 2

Ej drage moje da vamse javim,da sam danas dosla iz bolnice i juce su me kiretirali.posto mi je beta hcg poludila cas pada,cas raste.a i kravarila sam mjesec i 5 dana na uz se nije vidjela trudnoca,jajnici su super.i ja sam tako mjesec dana krvarila a oni me samo salju kuci i ja juce sam poludila nit staje krv nit sta rade.pa su me kiretirali i kazu da je bilo jako malo tog za kiretiranje i to su poslali patologu.zanci 3 put kiretaza i 3 put spontani pobacaj.............dijagnoza pise mi na otpusnoj listi METRORRHAGIA pa mi molila ko zna o ovom nesto da mi objasni sta je to al narodnim jezikomuser posted image user posted image ne latinskim.


To ti je nepravilno krvarenje u periodima izmedju ciklusa.
Imas u wikipediji KLIK

< Poruku je uredio ksenija81 -- 26.5.2010 13:22:07 >

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: U zagrljaju tuge
26.5.2010 13:26:58   
caja 2
Ma zanima me da nije to nesto gore,joj sta sam sve prozivila sa doktorima nemoj te mi zamjeriti al izgleda da je covjek sam sebi najbolji doktor ljuuuuuuuuuuuuutaaaaa sam na njih sto mi nemogu naci uzrok tih spontanih pobacaja.Sa jucerasnjim ginekolog je 7 ginekolog sto je jedva cekao da me se rijesi i tako,pa me sad zanima sve.hvala vam puno

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: U zagrljaju tuge
26.5.2010 13:35:41   
pepino
Cajic zao mi je sto to sve prolazis i sve te razumijem,nisam u puno boljoj situaciji,sad pokusavam zatrudniti i uvijek strah sta ako se opet ponovi spontani!?
Ako imas finansijske uslove otidji za Beograd ili bar na svoju ruku uradi dosta nalaza,mozda nadjes uzrok,znam da je teze bez doktora i moras sve privatno,kosta i sve,ali ako ikako mozes radi detaljno nalaze...
Cure koje se razumiju bolje od mene ce ti objasniti sta sve trebas,a ta rijec stvarno ne znam sta znaci!
Srecno!user posted image

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: U zagrljaju tuge
26.5.2010 13:40:39   
caja 2
Draga Pepino,prvo sad se moram cuvati tj paziti trudnoce.Drugo neznam koji bi nalaz vadila kad imam sve od papa nalaza do kariotipa,jedino sto nemam je spermokultura al i to cu napraviti nije problem al od nalaza ostalo nije problem ima sve....al morat cu prvo malo zaboraviti na trudnocu jer samo mogu poluditi sa doktorima jer su nemoguci...............

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: U zagrljaju tuge
26.5.2010 13:45:03   
mihi
Methroraghia doslovno prevedeno znači krvarenje iz materice ali lekari pod to podvode svašta . 2002 sam imala missed i u otpusnoj listi sa dg piše Methroraghia a ja sam je imala samo posle kiretažeuser posted image

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: U zagrljaju tuge
26.5.2010 13:47:03   
pepino
Ma to nije dovoljno,jesi radila sve briseve:mikoplazma,hlamidija,ureaplazma???
Hormone sve???
TORCH?
Imas i antitjela neka razna,ma svasta nesto,o svemu tome imas teme,iscitaj dobo,ima milion faktora koji uticu na spontani jos kad ih neko ima toliko koliko ti zeznuto je to,razlog mora postojati zasto ti se sve to desava,Papa i to nije dovoljno...

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: U zagrljaju tuge
26.5.2010 13:51:29   
caja 2
hahaha nisi me razumjela imam sve od pocetne pape.mikroplazma,ureoplama,klmidija 2 puta,torch,kariotip,spermogram e sad nemam ta antitjela koja su bitna da znam traziti sama kod doktora jer ako budem cekala njih jadna sam ti ga ja.sta si ti radila OD TIH ANTITJELA?imam je nalaze..............al nema eto sad i od tih antitjela kako se ovu da trazim da napravim nalaze

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: U zagrljaju tuge
26.5.2010 13:55:36   
pepino
Ma razumjela sam te,ali sam mislila da mozda nisi ama bas sve jer ima zena urade 2-3 nalaza i kazu radile su detaljno nalaze,jer nisu jadne upucene.Mnoge za vecinu ovih stvari nikada nisu ni cule!
Ja ti ne mogu pomoci sto se tice antitjela i jos nekih stvari jer sam ti rekla da se ne razumijem,imas za sve posebno teme,nadji pa citaj i druge ce se mozda javiti cure koje se razumiju u to sve....
Ja nisam radila to,cak nisam ni kariotip ni Torch....

(odgovor članu caja 2)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: U zagrljaju tuge
30.5.2010 23:37:51   
Anoniman
Sedim ispred kompjutera, buljim u ekran.Pored sebe držim malo ogledalo.Svaki put kada mi se lice ukoči od bola uzimam ga u ruke i ogledam se u njemu.

Ko je ova žena?Koliko je tuge u njenim očima...Da li je ikada bila srećna...

Sklapam scenarije NJENE TUGE i svaki je glup.
Nije dovoljno dramatičan.
Nije dovoljno težak kraj...
Nije upečatljiv i jednostavan je za razumeti.
Brzo se zaboravlja.

Brzo shvatam da nema potrebe za tim.
Postoji jedan jedini scenario.
Neizbrisiv...

Ogledalo mi i dalje stoji u ruci... kada se setim ... kada se vratim u prošlost .. svoj lik prepoznam ...Da, to sam ja ... nema gore od mene ...

Taj drugi deo mene živi neprimetno.Vešto ga čuvam od drugih.Tačnije, potkupljujem ga, lažem i varam .. kako bi što duže ostao sakriven.
                       Izdrži još malo, još samo malo...

Lažem ga da će doći bolje sutra da ja to mogu i umem ...Ali on mi se sveti zbog tih laži.
Šalje mi sećanje ... šalje mi slike onoga što je moglo da bude, što sam ubila i zakopala u sebi...šalje mi gordost i očaj ...

Krivicu.




"......i što je najstrašnije , svemu tome ja sam kriv - kriv sam ali ne krivac .U tome i jeste sva tragedija..."(  L.N.Tolstoj   Ana Karenjina )


(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: U zagrljaju tuge
5.11.2010 1:28:46   
bixi75
ej dunja,vidim da da se ovde prica o spontanim pobacajima,da li se i tebi ti desilo?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: U zagrljaju tuge
5.11.2010 2:17:38   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: bixi75

ej dunja,vidim da da se ovde prica o spontanim pobacajima,da li se i tebi ti desilo?

nije draga, ali ako ti treba neki savet imaš i ove dve teme:

SPONTANI POBAČAJ


IZGUBILA SAM PLOD

< Poruku je uredio dunja RR -- 5.11.2010 2:19:08 >

(odgovor članu bixi75)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: U zagrljaju tuge
3.12.2013 13:21:05   
pipi_coco
Je li normalno da što više vrijeme prolazi meni zapravo postaje sve teže. Imam osjećaj da sam tek sada postala svjesna šta se desilo, i duša mi se kida. Ne znam kako da vratim svoju psiho stabilnost,kako da rasteretim misli, kako da izbacim ovu bol iz sebe. Ne mogu više ni da pricam o tome, umorna sam od svega.

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: U zagrljaju tuge
3.12.2013 13:24:11   
Olga75
draga Pipi normalno je to na zalost
i bice tesko jos neko vreme i hm pa nece bas da prodje ali ce se smanjiti user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: U zagrljaju tuge
5.12.2013 7:40:24   
malak
Pozdrav svima, nova sam na forumu.
Na zalost, prosla sam kroz ovo iskustvo pre dve nedelje. Bila sam u 12-oj nedelji kad se na uz nije videlo da srculence ne kuca.
Pustili su me kuci da cekam da samo krene sve. Prestala sam piti tablete za odrzavanje trudnoce I cekala sam.
Kao kroz pakao...znam da je beba u stomaku a da nije ziva a ja cekam da se bukvalno porodim.
Grozno iskustvo u svakom smislu. Bolove koja sam imala zaboravljam ali psihicki ne mogu da se oporavim.
Pomisao na sve to me jos uvek boli.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here