|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip
30.8.2018 15:31:37   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ne ako mu je to jedini simptom. Sto bi? Mislim da je verovatnije da je virus nego alergija s obzirom na nedostatak ostalih simptoma. Po meni su ti antihistaminici ozbiljna moda postaliuser posted image . za virozu mi nista pomoci nece. Ako se bilo sta drugo pojavi ja bi ga pre vodila kod lekara, a nebi mu na svoju ruku davala nista.
Evo koga zanima ovde detaljan opis pomenutog meningokokalnog testa. Nije Lose znati narocito u slucaju visoke temperature pracene osipom. Posto je to bas bas medicinski hitan slucaj i sati mogu odlucivati bukvalno o zivotu. Srecom retko je.
https://www.wikihow.com/Do-the-Glass-Test

Da, nama dr kad je T izasao osip po telu rekla nista ne treba. Pitam aerius? Ona kaze zasto bi davali majko to detetu. Za time nema potrebe. Samo ima osip. Ako se nesto drugo javi temperatura onda je ozbiljno.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Osip
30.8.2018 15:50:27   
Ana RR
Nama su uvek prepisivali aerius ili xyzal uz osip.

< Poruku je uredio Ana RR -- 30.8.2018 15:51:34 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Osip
30.8.2018 15:54:30   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Ona kaze zasto bi davali majko to detetu.


A ja dobijem osip kada mi kažu "majko" user posted image ko ih nauči da tako oslovljavaju pacijente tj roditelje. I vaspitači takođe.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Osip
30.8.2018 16:07:18   
Sanjica26 RR
Ni meni se to nije svidelo. Ali sam u trenutku precutala, jer mi je bilo bitno objasnjenje zbog cega ne aerius.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Osip
30.8.2018 20:21:28   
jess021
Dunja, kakvo je stanje?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Osip
31.8.2018 11:00:00   
dunja RR
Pa isto je, osip se nije povećao, nema T, nikakvih drugih simptoma. Mislim i ne može više da se poveća, nema gde, ne može gore od ovoga.
Malo su se one fleke razvukle, nisu više sve kružne, ne znm kako da objasnim, a na leđima mi se čini da su oslabile.

Stigli smo u Bg, pa ga je mm odveo kod dr, čekam da se vrate.

A malopre meni bila patronažna sestra iz DZ da mi da progesteron, i videla ga, i kaže ovo je klasična urtikarija. Pogledala ispod miške, kaže nema ništa, kada je virus kaže onda ima ispod miške. Nemam pojma..valjda će mu vaditi krv u DZ, nadam se da neće davati nešto napamet kao i obično, pre vađenja krvi.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Osip
31.8.2018 11:04:22   
dunja RR
Prvo je u sredu izašao neki blagi osip, ali popodne. ja sam bila na sastanku i ostavila sam ga za to vreme u hotelskoj igraonici, kada sam završila sa sastankom, uzela sam ga, odvela na bazen, skinula i videla sitne tačkice po celom telu, ali ne ovako puno i izraženo kao na slici gore.Zvala sm odmah dr Julku, opisala, pritisnula itd, i dr rekla da lili na virusni osip.
Znači to je sreda popodne bila, pa smo otišli do grada, došli uveče u hotel, večerali, i mi malo seli pored bazena dok je on još nekih pola sata bio u igraonici hotela, ali tačkica koa da nije više bilo, kao da su se povukle, ili su pobledele pa nismo ni primetili.

Istuširali ga, spavanje, i juče ujutru kada smo ga videli, katastrofa, ceo u flekama.

Pored osipa sve vreme nema drugih simptoma.


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Dunja, je l'' njemu odjednom to toliko izbilo ili je prvo bilo malo pa se siri?



< Poruku je uredio dunja RR -- 31.8.2018 11:08:13 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Osip
31.8.2018 13:14:38   
jess021
Rekoh ti da i meni lici na urtikariju. L je zbog nje primila 3 Urbazona i 10 dana pila Aerius i bila na dijeti, i to je terapija prepisana od dermatologa.
Javi, kad stignes, kakvi ste.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Osip
31.8.2018 14:13:52   
dunja RR
Odradili krvnu sliku i urin, ok je sve, leukociti su 10,2 pa zaključiše da je virus usta, sake stopala, pokupio od nekog deteta u igraonici. CRP su zaboravili da urade u DZ pa traze da sutra uradimo privatno i donesemo. Sumnjali su na sarlah, na sta se dr Julka samo nasmejala, cak su u karantin hteli da ga stave. Ali je jedna starija sestra rekla sta vam je ljudi ovo obican virus. Poslali su ih privatno da urade streptokoku i negativno je.
Rekli da nije urtikarija, nije alergija ali ipak oni vole i kod virusa aerius. Dr Julka se ne slaze sa tim stavom, ali smo se dogovorile da ide 5 dana sa 2.5 ml, a dr u DZ prepisap 5ml dnevno, kaze dr Julka taman posla.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Osip
31.8.2018 14:34:46   
jess021
Super. L je imala taj Brnu virus i samo da znas da posle njega nekoj deci otpadaju noktici. Znam da zvuci strasno, nama srecom nije, ali nas je dr upozorila da moze da se desi. Jako ruzno izgleda taj virus, ali nije opasan.
Zelim vam da sto pre prodjeuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Osip
31.8.2018 14:37:06   
mama Jo
O, dunja... samo da sto pre prodje.
Kako je on?


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Osip
31.8.2018 14:39:54   
dunja RR
On je super, kao da ništa nije, sve regularno. Sam sebi zove Sava tačkasti i smeje se user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Osip
31.8.2018 14:42:20   
mama Jo
user posted image user posted image
Ma to je onda super!
Sava tackasti user posted image


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Osip
31.8.2018 14:42:32   
jess021
Sava je sou program user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Osip
31.8.2018 14:42:43   
Maslacak15
ja sam malo sumnjicava posto je osip po celom telu. Mi smo imali familijarno slucaj zaraze u junu gde sam ja dobila ozbiljnu paranoju ali srecom me je zaobislo kao i Anu. Prvo je stariji sin imao visoku temp 24 h pa je mladji dobio visoku temp 24 h ( interesantno obojica bez ikakvih koznih simptoma!!) pa je MM dobio visoku temp ( tu je krenula moja paranoja, narocito sto je ana u tom trenutku imala samo 3 meseca). Elem temp je prosla i 24 h kasnije ospe se, prvo je mislio komarci. Skroz specificno izgleda i iskreno malo drugacije od ovoga i samo po sakama i stopalima i u ustima. Nigde drugo ni tackica. Grozno ga je svrbelo i bolelo. Lekar opste prakse ga je poslao kod infektologa jer odavno nije video slucaj kod odraslih ali je infektolog bila u fazonu jao kako lep knjiski egzamplar. I pitala ga jel sme da slikauser posted image . Trajalo je dest dana dok se sve povuklo ako ne i duze, ljustila mu se koza , grozno. A ko sto rekoh decaci nista, nula osim pocetne temperature.
Ali nije ni bitno ima tih virusa zilion, virus je definitivno kad je krvna slika takva, bitno je da se on dobro oseca. Nadam se da se ti cuvas suzi!!! Netrebaju ti sad decije bolesti.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Osip
31.8.2018 14:58:50   
dunja RR
Nešto mi dr Julka reče da ima i varijacija virusa koji ide na trup, ako sam dobro razumela.
Sada mu gledam leđa, prilično se povuklo.

Ne znam kako da se čuvam, mi smo stalno zajedno, evo i sada smo sami nas dvoje, sedi pored mene.
Jel može biti opasno po bebu?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Osip
1.9.2018 9:15:20   
dunja RR
A kako doktori budu sigurni da je ovo virus a ne alergija, na osnovu krvne slike?
Ok, jasno mi je da su leukociti i negativna streptokoka pokazali da nije bakterijska infekcija, ali kako znaju da nije alergija na nešto?
Da li kod alergije bude još nekih simtpoma osim osipa?

Dosta mu se tačkica povuklo, a i ove što su ostale polako blede, i pre Aeriusa su počele da se povlače.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Osip
1.9.2018 10:52:05   
Maslacak15
E evo ja ovaj posto sad nebih videla da nisam usla na desktop. Posto je proslo sat vremena i nestao je sa spiska poslednjih poruka na mobilnoj verziji. Mislim da je to bas problem i da treba da nadjete resenje da se dodaju aktivne debate.
Elem, leukotici 10 su vec blago uvecani. Leukocitarna formula je informativna za to da li je virus ili bakterija, Pretpostavljam da je broj limfocita u proporciji presao na primer 40 posto. To znaci da je sigurno virus. Broj leukocita ukazuje na infekciju. Znam da je ispod granice od 11 000 ali sve jedno nije to uobicajen broj za zdravu osobu. Kod alergija ne skacu leukociti.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Osip
1.9.2018 12:33:41   
dunja RR
Hvala Maslačkonjo, malo mi je jasnije sad.
Za limfocite ne znam, moraću da pogledam kada se vrate od dr, kod mm je papir sa rez.
Uradili su CRP, i 1,8 je.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Osip
2.9.2018 10:23:15   
Maraj
Imam i ja pitanje

Kod moje S se javio osip po celom telu. Najvise na prevojima.
I to unazad mozda 5-6 dana
Ima ga i na obrazima.
Ali on nije stalno prisutan. Jutros je recimo sva bila u tufnicama a sad evo jedva da ga ima.
Inace obrazi su joj hrapaviji na tom delu gde se pojavi osip.
Ona samo sisa. Pored mleka dajem joj d3k1, colief i wayu
To je sve sto ona unosi.
Uzela sam i sav ves joj ponovo preprala u dm deterdzentu za bebe
Bukvalno sam mrvicu deterdzenta stavila. Bez omeksivaca. Sa duplim ispiranjem. Nije do toga. I dalje se osipa. Peglam joj ves.
Ne znam sta bi moglo da bude.
Jako je sitan osip. Al kazem evo sad trenutno ga nema. Tj vidim ga ja ali je jedva primetan. Imam utisak da se najvise javi ujutru i uvece. I tad je onako crvena koza
Sta bi moglo da bude?
Inace sad S ima oko mesec i po dana
Inamo zakazano kod dr tek 25.9.

< Poruku je uredio Maraj -- 2.9.2018 10:25:37 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Osip
2.9.2018 10:43:06   
Rosita
Ne znam maraj, tesko je to kod njih utvrditi. N ima na rukama, nekad više, nekad manje. Nije ništa strašno verovatno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Osip
2.9.2018 12:27:52   
Maraj
Pa i ja mislim da nije strasno cim se u toku dana povuce. Najvise ima na prevoju gde se ruke savijaju. Dakle unutrasnja strana lakta. Ali obrazi su joj onako hrapavi. Kad je umivam bas oset_im. Sad sam je okupala i namazala seba med kremicu za lice po telu i obrazima. Inace sam joj mazala pantenol. Samo sa vodom je sada perem . Guzu jedino sa sapunom. Moram sve da izbacim da vidim od cega je. Ne verujem da je od vrucine. Kad se rodila bile su nesnosne vrucine i u stanu pa se nije osipala. Zato mislim da nije od vrucine. Napolje ne izlazimo.nesto cesto jer ja ne mogu da set_am tako da vrucinu odbacujem kao mogucnost

< Poruku je uredio Maraj -- 2.9.2018 12:28:49 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Osip
11.6.2019 21:57:28   
Rosita
N su ruke i noge u sitnom osipu. Mislim od znoja. Ali me brine nešto drugo. Već dve većero jako plače kad se kupa. Guza mu je crvena, ali ne u području pelene nego baš na ivici i spolja, paralelno, znači kao kad bi se ojeo po rubu gaćica na guzi, od euba ka butini. Koža je crvena sa obe strane i suvkasta čini mi se. Izgleda da ga to boli. Nosi 5 pelenu, je l ima veća? Namazala sam mu večeeas cicaplast. Knap mu je pelena. Je l se ovo nekome dešavalo?



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Osip
11.6.2019 23:17:20   
jess021
Rosi, ako je u predelu one gume sigurno je od toga. Imas pelene i vel. 6. Koliko ima kg? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Osip
11.6.2019 23:29:00   
lesli
Rosi, bambo pelene imaju u velicini 6.Cini mi se do 30 kg.Mozes da porucis direktno od dobavljaca, dostava je besplatna za 2 veca pakovanja ili za bamboo box.Mi smo prezadovoljni njima.
Link

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here