|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nova lična karta i pasoš
27.3.2010 0:37:56   
jance
ja pokusavam da promenim prezime i naravno izvadim novu lk vec dve godine. Kad sam se udala i zaposlila sam pokusala prvi put, tad sam od sve papirologije uspela samo da promenim prebivaliste! (barem sam ja tako mislila). Dve godine kasnije, isteko mi pasos i planirali mi da putujemo ovog proleca pa ja reko da sredim odma i to i lk onda sada sa novim prezimenom da odma imam. Prvo odem da pitam na liman, kazu da mozes da radis i lk i pasos ujedno ako imas vazecu lk. Super! taman cu onda i dobiti pasos na vreme za put! Odem na liman oko 6h ujutru, oni otvore u 7h i ja budem 35ta na redu. opusteno stignem na red u 9h kad krenu problemi. Prvo, nemogu da radim i lk i pasos ujedno posto menjam prezime, moram prvo da aktiviram lk pa tek onda da predam zahtev za pasos. ok, i to preboleh, reko donecu dokaz o hitnosti, pa ce stici da urade i jedno i drugo. Kad ona pogleda moje podatke u kompu i kaze mi, pa vi se niste odjavili sa proslog prebivalista! Ja je gledam i neverujem! Pa u licnoj karti mi pise novo prebivaliste! da , znam ali u kompjuteru se vodite jos na starom prebivalistu. oni tamo vas nisu odjavili, a mozda i jesu ali vas onda ovi ovde nisu prijavili.Zakljucak, vi niste nigde prijavljeni 2 godine. ( a ja sam inace na osnovu te promene prebivalista uradila i radu knjizicu, i zdravstvenu i sve!) Sada morate opet da odete nazad gde ste prijavljeni i da se PONOVO odjavite. A jel moram ponovo da placam i prijavu i odjavu? da, morate.
Sreca moja, sto mi sestra radi u SUPu gde sam bila prvobitno prijaljena, nisam morala da platim, izvadi mi papire i potvrdu da sam odjavljena i ja ponovo sutradan na Liman. dosla tacno u 6h, krenuli da rade u 7h i dobila broj 86. Posto radim, otisla sam u 8h na posao i zamolila da me posalju u grad da obavljam papirologiju sto pre. Poslase me oko 10h, i ja idem da vidim svakih pola sata koji je broj...i tako do 1h kad je bio broj 62 i pao im sistem, ni jedan salter nije radio! onda skontam da vec stvarno moram da se vratim na posao, i zamolim jednu zenu da mi javi kad bude na redu broj 70. I naravno pola sata kako sam se vratila na posao, zove me ta zena, kaze evo sad je broj 75! super! otisla da zamolim direktora da me ponovo pusti s posla, uzela jaknu i na izlazu ponovo zovem zenu, kad ce ti ona: evo sad je na redu broj 84! Ostala sam da stojim na vratima i vratila se nazad na posao. U medjuvremenu nadjem broj od SUPa u Kralja Pera i nazovem ih da vidim kako je procedura kod njih. Kazu mi, zakazuje se! I otisla u pola 7 ujutru sledeci dan, zakazala za 4h posle posla , dosla i zavrsila za pola sata! Jos uvek nemogu da verujem da je to istina!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: nova lična karta i pasoš
4.4.2010 18:38:06   
afrodita
Da li neko zna treba li potvrda iz supa ili suda
ako dete ide u inostranstvo bez roditelja sa
tetkom koja ima isto prezime u pasosu kao i
deteuser posted image Dete ima novi svoj pasos.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: nova lična karta i pasoš
4.4.2010 20:19:11   
Anoniman
Jel zna neko shta mi treba od papira za promenu prezimena, prebivalishta da bi napravila novu lichnu kartu...sad imam staru vazecu lichnu kartu....

Ja znam da treba venchani list, moj izvod iz matichne knjige sa novim prezimenom, i drzavljanstvo na novo prezime... osim toga? Jel ja mogu sama da se prijavim na novu adresu, ili mora vlasnik ili stanar sa adrese na koju se prijavljujem da bude samnom? user posted image Koliko se cheka uopshte na ovo? user posted image

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: nova lična karta i pasoš
4.4.2010 20:24:00   
sneza24

IZVORNA PORUKA: Smeshkica
Ja znam da treba venchani list, moj izvod iz matichne knjige sa novim prezimenom, i drzavljanstvo na novo prezime... osim toga? Jel ja mogu sama da se prijavim na novu adresu, ili mora vlasnik ili stanar sa adrese na koju se prijavljujem da bude samnom? user posted image Koliko se cheka uopshte na ovo? user posted image


Treba vlasnicki list kuce na koju se prijavljujes i mora vlasnik kuce da ide sa tobom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: nova lična karta i pasoš
4.4.2010 20:27:01   
Anoniman
Aha...dobro... da znam...da ne odem sama...pa posle da jurim svekra da dodje samnom... To je predpostavljam brzo gotovo....

Neshto mi je maticharka rekla da posle venchanja , sa venchanim listom izvodom i drzavljanstvom odem u sup...i po ubrzanom postupku dobijam novu lk...kao zbog promene prezimena... Neznam jel to stvarno tako....user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 180
   RE: nova lična karta i pasoš
4.4.2010 20:49:17   
Daca88

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Jel zna neko shta mi treba od papira za promenu prezimena, prebivalishta da bi napravila novu lichnu kartu...sad imam staru vazecu lichnu kartu....

Ja znam da treba venchani list, moj izvod iz matichne knjige sa novim prezimenom, i drzavljanstvo na novo prezime... osim toga? Jel ja mogu sama da se prijavim na novu adresu, ili mora vlasnik ili stanar sa adrese na koju se prijavljujem da bude samnom? user posted image Koliko se cheka uopshte na ovo? user posted image


Ja sam se udala u junu,a menjala dokumenta na novo prezime u septembru.
Konkretno za novu licnu kartu treba izvod iz maticne knjige rodjenih,drzavljanstvo,vencani list,jedna fotografija 5x5 sa udarenim pecatom na poledjini.Dokumenta nesmeju biti starija od 6 meseci.
Prvo odes na salter za LK i zakazes da hoces da pravis novu licnu kartu,nove su ove biometrijske,mozes sa cipom i bez cipa.Dobijes termin,das dokumente na uvid koje ti oni vrate jer ih moras poneti opet kad dolazila u dat dan i vreme.
Na dobijeni dan dodjes,rece ti u koji br.prostorije da ides.Kupis dva obrazca,prvi je zahtev za izdavanje licne karte,a drugi zahtev za promenu prebivalista,kupi i uplatnice trebace ti kad ispunjavala prilikom placanja taksi.Te obrazce imaju tamo pored supa u radnji.Ispunis sve podatke,odes na postanski salter i uplatis...ufff jedno je valda 1600 ili 1800 din za troskove izrade,a drugo 226 din za policijsku upravu,ili obrnuto nebitno,platis i postanske troskove dvadesetak din.Onda kad to odradis pokucas da se javis da si dosla,pa cekas dok te oni prozovu.Kad prozovu njima predajes sva dokumenta,oni te i tamo slikaju,pa dajes otiske kaziprsta i potpisujes se.Pitaju te da li ces lk sa cipom ili bez.Onda dobijas uverenje da si pokrenula pravljenje lk,i dolazis za 7-10 dana sa tim papirom da podignes novu licnu kartu.Za promenu adrese treba zahtev za promenu prebivalista,ZK ulozak koji se valda dize u gradskoj kuci u katastru,i prisustvo svedoka cija je kuca da bi on dao saglasnost i potvrdu...

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: nova lična karta i pasoš
7.4.2010 13:24:56   
dunja RR

Da li je za Makedoniju potreban novi pasoš, da li neko zna?
Koja je cena sada ( takse za novi pasoš)?

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: nova lična karta i pasoš
7.4.2010 13:30:26   
Tanja K.
Zar i kod vas moraju novi pasosi?Kod nas u Makedoniji je nastao haos oko tog vadenja pasosa.Nevidena guzva je.Ja imam zakazano za mene i moja najmala cerkica po redovnom postapku,za 2 i 3 septembar.Ali zato odmor ove godine nema.Pa kad je cula starija cerka pocelo je odma doma ludilo,plakanje......I zato ja juce opet se javim i zakazem za brzom postapkom za 6 maja.I sad je lakse doma user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: nova lična karta i pasoš
7.4.2010 13:41:44   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Tanja K.

Zar i kod vas moraju novi pasosi?Kod nas u Makedoniji je nastao haos oko tog vadenja pasosa.Nevidena guzva je.Ja imam zakazano za mene i moja najmala cerkica po redovnom postapku,za 2 i 3 septembar.Ali zato odmor ove godine nema.Pa kad je cula starija cerka pocelo je odma doma ludilo,plakanje......I zato ja juce opet se javim i zakazem za brzom postapkom za 6 maja.I sad je lakse doma user posted image user posted image user posted image user posted image



eh draga to kod nas traje već više od godinu danauser posted image

(odgovor članu Tanja K.)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: nova lična karta i pasoš
7.4.2010 13:57:49   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: dunja


Da li je za Makedoniju potreban novi pasoš, da li neko zna?
Koja je cena sada ( takse za novi pasoš)?


Koliko znam, stari pasoš je potpuno validan sve dok ne proglase da nije user posted image A pošto za Makedoniju ne treba viza, samo poneseš pasoš i ideš user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: nova lična karta i pasoš
11.4.2010 20:19:48   
afrodita
IZVORNA PORUKA: afrodita

Da li neko zna treba li potvrda iz supa ili suda
ako dete ide u inostranstvo bez roditelja sa
tetkom koja ima isto prezime u pasosu kao i
deteuser posted image Dete ima novi svoj pasos.


evo ja cu sama sebi da odgovorimuser posted image

ovako sam prosla:

Postoji izjava na internetu koja se lepo popuni
odstampa u dva primerka, potpisao mm
potpisala ja i odnela u sud.
Gospodja na salteru:
-izvolite
ja:
-donela sam izjavu za putovanje deteta u inostranstvo
bez roditelja
Gospodja na salteru:
- dajte
ja:
-izvolite
Gospodja na salteru:
-treba oba roditelja da dodju
ja:
-muz je potpisao tu je i lk, on radi
u Subotici i ne moze da dodje pre 16h danas
a dete sutra putuje
Gospodja na salteru:
-nek dodje do 12h
zatvori salter okrenu se i ode
user posted image user posted image user posted image

dete ipak otislo bez overenog papira
za svaki slucaj spakovala sam "nase potpise"
ali niko nije trazio

Inace ova ista potvrda ako se vadi u opstini
kosta 600 din a u sudu 300

ako Gospodja na salteru zatvori prozorce
onda vam je gratisuser posted image
svojom neljubaznoscu u opste me nije zuser posted image
user posted image

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: nova lična karta i pasoš
12.4.2010 18:30:03   
jance
samo da se pohvalim da sam u cetvrtak konacno dobila licnu kartu :) sad sam konacno i zvanicno promenila prezime :)

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: nova lična karta i pasoš
12.4.2010 20:29:18   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: dunja


Da li je za Makedoniju potreban novi pasoš, da li neko zna?
Koja je cena sada ( takse za novi pasoš)?


Koliko znam, stari pasoš je potpuno validan sve dok ne proglase da nije user posted image A pošto za Makedoniju ne treba viza, samo poneseš pasoš i ideš user posted image


Hvala dragauser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: nova lična karta i pasoš
12.4.2010 20:43:28   
Ana RR
Dunja, mi smo planirali sa starim pasošima da putujemo u Makedoniju ali je mm pre neki dan video da mu je pasoš istekao prošle godine user posted image

U subotu smo predali papire za nova dokumenta, taksa za pasos je 2000 din + 200 i nešto dinara za neku njihovu taksu i za 3 nedelje je gotov pasoš.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: nova lična karta i pasoš
23.4.2010 12:34:03   
Anoniman
Znachi.... shokirana sam i prijatno iznenadjena

Danas sam ishla po drzavljanstvo u sup, i rekoh, pitatju za lichnu kartu...dal mogu neshto ranije da sredim...ili nek mi prave staru sa novim prezimenom...jer meni dokument treba.
Odem na sprat, zena koja radi na drzavljanstvima mi preda dokument, i pitam ja nju shta na onom zahtevu za lichnu kartu treba da napishem u kojoj opshtini se vodim u knjizi drzavljana.... Kaze ona nishta nemoj napisati. I pita me koju lichnu kartu pravim. Rekoh da neznam, ali verovatno staru...brze tje biti gotova. Pita ona mene dal sam zakazivala termin....naravno...nisam. I kaze mi da sachekam, da obavi jedan poziv.... posle kojeg mi je rekla da uzmem papire koji mi trebaju za novu lichnu kartu, i da uplatim uplatnice....i odem u sobu taj i taj broj. Rekoh u redu....

Otishla sam dole...pokucala na vrata....odmah i ushla... zena uradi svu dokumentaciju, uzme mi otiske, slika me , potpishem se... i kaze nazovi u petak...trebala bi da bude gotova lichna karta.... da ne dolazish za dzabe....

I tako ja sredila lichnu kartu....user posted image

I josh ne mogu da dodjem sebi da sam tako dobro proshla user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: nova lična karta i pasoš
23.4.2010 12:39:55   
lesica
Smeskice,odmah i po pasos user posted image Mi smo sada kao trudnice povlascene pa ne moramo da cekamo redove i brojeve,tako da iskoristi to...bar sam ja iskoristila i to po savetu zenice koja radi na dokumentima u sup-u.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: nova lična karta i pasoš
23.4.2010 13:29:49   
Nena81
Da drage moje iskoristite stomake, opet su redovi od ponoci.
Mm je pre neku noc otisao u 03h da stane u red za broj ide sluzbeno na put pa mu treba novi pasos.
Ja neznam kako da se iskombinujemo posto mozes da uzmes 2 broja (jedna osoba) a nama treba tri. Ako ode mm ponovo u red ja da ostanem sa decom ko ce da uzme meni broj, pa svi papiri posle..sr...izgleda da zbog toga necemo uspeti nigde na letovanje, sem tamo gde mozemo sa licnom.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: nova lična karta i pasoš
23.4.2010 14:41:46   
marince1
Jel znate sta je potrbno da se detetu napravi pasos?

trebala bi cekati za onaj papiric satim,pa ko velim mozda neko zna user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: nova lična karta i pasoš
23.4.2010 15:26:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lesica

Smeskice,odmah i po pasos user posted image Mi smo sada kao trudnice povlascene pa ne moramo da cekamo redove i brojeve,tako da iskoristi to...bar sam ja iskoristila i to po savetu zenice koja radi na dokumentima u sup-u.


Ma pasosh mi ne treba....necu nigde itji u narednih godinu dana najmanje...

Nego tju sad kad dobijem lichnu kartu, napraviti novu vozachku...tj na novo prezime... i zdravstvenu naravno.... A pasosh mi stvarno ne treba...user posted image

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 194
   RE: nova lična karta i pasoš
23.4.2010 15:42:30   
lesica
Marince,za bebca trebaju valjda izvodi kao za odrasle i prisustvo oba roditelja a mozda i vasi izvodi i da samo dan ranije odete da vam zakazu za sutradan da sa bebom ne cekate,posto je vec pasos za njega!!!

Smeshkice,treba ti pasos user posted image Iskoristi zeno prednost kad vec mozes,sto bi cekala satima ako ne moras,pa bice putovanja iduce godine!!! Bar je to bila moja politika user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: nova lična karta i pasoš
23.4.2010 15:50:30   
Anoniman
Ma nemam sad para da pravim neshto shto mi mozda nece ni trebati par godina...Ako bi vetj neko pravio pasosh onda bi to bio moj muz...poshto je on sportista i vetja je shansa da tje on itji negde van...nego ja...user posted image

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 196
   RE: nova lična karta i pasoš
23.4.2010 18:15:15   
marince1
IZVORNA PORUKA: lesica

Marince,za bebca trebaju valjda izvodi kao za odrasle i prisustvo oba roditelja a mozda i vasi izvodi i da samo dan ranije odete da vam zakazu za sutradan da sa bebom ne cekate,posto je vec pasos za njega!!!

Smeshkice,treba ti pasos user posted image Iskoristi zeno prednost kad vec mozes,sto bi cekala satima ako ne moras,pa bice putovanja iduce godine!!! Bar je to bila moja politika user posted image user posted image user posted image



Hvala kolezinice user posted image

Kod nas skupis doc. i odes da ti zakazu za,cirka,mesec dana slikanje (sad neznam da li da stavim smajlic ili tuzic,jer neznm da li je tuzno ili smesno)

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: nova lična karta i pasoš
24.4.2010 13:29:24   
Nena81
Evo nasla sam LINK

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: nova lična karta i pasoš
24.4.2010 13:40:06   
marince1
Hvala Neno!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: nova lična karta i pasoš
8.5.2010 11:32:22   
Anoniman
Kako se pravi fotokopija nove licne karte???

Ja imam onu sa chipom...tako da meni nije vidljiva adresa, svi ostali podaci jesu... pa mi sad nije jasno da li treba da fotokopiram samo karticu (obe strane) ili kako su mi neki rekli...da u gradskoj kuci ima chitach kartica, koji na papiru a4 foramata ispishe sve podatke sa licne karte i onda se to fotokopira.... ima li ovo smisla? user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

OSTAVLJENI
OSTAVLJENI

KAD BI RODILI 4-VORO DECA ZA PROTEKLIH 8-SAM GODINA.DAL BI IH OSTAVILI.ZBOG DRUGOG MUSKARCA.KAO NAS STO JE OSTAVILA...

DA (6%)

NIKAD (89%)

MOZDA (5%)


Ukupan broj glasova: 202

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here