|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dadilja & baka-deka servis
28.1.2009 11:20:36   
MERYEN
E o ovome su govorili u Beogradskoj hronici,mislim da je ovo super.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dadilja & baka-deka servis
28.1.2009 11:43:41   
Jeca*
Mi smo Luku kad se rodio prijavili u taj Dadilja servis. Godinu dana unapred, ali otkud znam, kažu da je gužva...

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dadilja & baka-deka servis
18.2.2009 9:35:28   
eugenija
IZVORNA PORUKA: gagi
ne znam sta da vam kazem kao prvo eugenija iz istog smo grada i recu ti da si sto posto u pravu moja djeca su stalno bolesna .ne znam a opet s druge strane sve je to istina i za wc za djecu to sam sama vidjela jednom ne znam sta da kazem ja nemampovjerenja u teta cuvalicejednostavno zato jer ih se bojim a drugo mozda da nekog znam dobro mozda da iskreno ja ne bi cuvala nicije djete jer je to prevelika odgovornost eugenija hvala ti puno na odgovori ljubim te puno




< Poruku je uredio Tasha RR -- 23.2.2009 8:52:44 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dadilja & baka-deka servis
18.2.2009 9:36:14   
eugenija
Nema na čemu draga... Žalosno je to što se dešava u našim vrtićima, kao što kažeš iz istog smo grada, i eto znaš o čemu pričam.. Ne bi ja ništa rekla, da se nisam uverila sopstvenim očima..
Treba nešto menjati definitivno... A predškolsko obrazovanje je na nivou grada, tako da su zatajile definitivno gradske službe. Vrtići trebaju imati svoje normative, a ne nikako trpati 30-50 dece u jednu grupu.. Mislim, toliko nelogičnosti, toliko propusta, a deca treba da budu najveća briga ovom društvu... No, da ne odem još i u politiku.. Hihihihii.. Staću ovde.
Što se tiče tetica čuvalica, opet tu poznajem neke druge lepše strane priče, i one su odgovorne i znaju da ako negde kiksaju, da će isključivo one biti optužene, pa mislim da i zbog toga više paze... A i uslovi su bolji.. dete je barem u okruženju koje poznaje... Dete zavoli tetu koja ga čuva, to je ljubav velika, definitivno.. Stvar poverenja jeste velika stvar, i u svim drugim odnosima, pa tako i tom odnosu roditelj-čuvalica. Poverenje ne nastaje samo od sebe, ono se gradi... Dobra stvar sa čuvalicama što u svakom momentu možeš nazvati da vidiš kako stoje stvari.. U vrtiću pak nemaš nikakve kontrole, ovde ti vodiš kolo... imaš barem neku kontrolu.. A mame su takve, sve bi da drže pod kontrolom, i niko bolje ništa ne zna od njih user posted image Hehehehehe user posted image No, lako je meni pričati iz ovog ugla, verujem da su muke i dileme kad si u takvim nedoumicama oko čuvanja dece... Hm...

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dadilja & baka-deka servis
18.2.2009 9:37:58   
eugenija
IZVORNA PORUKA: sani
kod mene je bio slucaj da je kcerku prvo cuvala moja mama i mogu reci da sam tad bila najsretnija i najmirnija, onda se njoj pogorsalo zdrastveno stanje i nasli smo tetu koja je cuvala 6 mjeseci tj od 1.5god do 2.godine. a nakon toga sa 2.5 god je krenula u vrtic.
iskreno ja sad vec razmisljam sta cu kad podem raditi u februaru 2010god. za cuvanje druge kcerke  i moja odluka je teta jer mi je dijete od godinu dana previse malo za vrtic i vec sad pocinjem u potragu za tetom jer se ne zelim dovesti u situaciju da pet do dvanaest trazim tetu.



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dadilja & baka-deka servis
18.2.2009 9:39:30   
eugenija
IZVORNA PORUKA: gagi
ispisala sam djecu iz vrtica sad trazim tetu ustvari znam jednu poznanicu maminu koja trenutno neradi pa vidim sa njomuser posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Čestitam na odluci Gagi!

< Poruku je uredio Tasha RR -- 23.2.2009 8:53:15 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dadilja & baka-deka servis
18.2.2009 9:44:23   
sani
i ja razmisljam da stariju ispisem a s druge strane strah me da hocu li imati snage za njih dvije jer ova mala ce sve vise traziti svoje vrijeme a ne mogu da stariju uskratim za nesto a onda se pitam gdje cu ja biti i sta ce biti samnom, ali ipak cu sacekati do septembra pa cu vidjeti

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dadilja & baka-deka servis
18.2.2009 9:48:35   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image gagi na odluci ... vjeruj mi smirices se i sto bi rekli ici ces rahat na posao!!! 

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dadilja & baka-deka servis
18.2.2009 9:50:52   
Anoniman
sani imaces snage , a mozda se i ranije vratis na posao kao sto sam ja uradila, tako da iskreno sad imam vise vremena za stariju cerku, jer vikendom ne radim, a maleckog odvedem kod bake i dede ili dodje teta da ga cuva , a nas dvije idemo u setnju, planinu, park, ili u shoping

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dadilja & baka-deka servis
18.2.2009 10:01:37   
sani
definitivno se necu ranije vretiti na posao, cak nisam htjela uzeti bolovanje mjesec dana prije termina sto imas po zakonu kako bi sto duze bila sa bebom, a iskreno sve vise razmislam o ispisivanju a s druge strane razmisljam hoce li ona biti uskracena za nesto jer i sad se ponekad osjetim da sam rastrzana jer zelim i njoj u svemu udovoljiti a i mala trzi svoje. sva sreca da sam navikla spavati samo po 3-4 sata tako da mogu izdrzati nespavanje i iscrpljenost

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dadilja & baka-deka servis
18.2.2009 10:02:25   
sani
asha opet pec pec zbog mjesanja tema ali meni je sve to povezano

(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 8:37:41   
prase
E sad, ne znam da li je ovo prava tema, ako nije neka me neko ispecka i napravi novu user posted image

Dakle, bliži se trenutak mog povratka na posao. Ne mogu da verujem, ali za 3 meseca ću sedeti u kancelariji... Sa tim u vezi, počinjem da razmišljam i o tome ko će mi čuvati dete dok smo mm i ja na poslu. Odmah da kažem, baba & deda servis ne dolazi u obzir, nećemo sad o tome zašto...

Smatramo da je dete od godinu dana nespremno da ide u jaslice, tj. nije ono nespremno koliko jaslice nisu spremne za njega. Da ne pominjem da se iz mog starog stana videla prostorija jaslica u obližnjem obdaništu... nije mi se dopalo ono što sam mogla da vidim. Dakle, ostala je samo dadilja (ili da neko od nas dvoje da otkaz, ali te drastične mere ćemo za  početak da zaboravimo).

Mene sada zanima, šta u principu radi dadilja, osim što provodi vreme sa detetom? Da li mora sve da joj se ostavi spremno, obroci za dete, obroci za nju, garderoba za dete, igračke, pare da ima da kupi nešto detetu ako izlaze, itd.? Da li je standardno da dadilja osim toga što provodi vreme sa detetom uradi još po nešto (tipa da mu spremi klopu, da sebi spremi klopu, da mu kupi nešto ako mu treba pa joj mi naknadno vratimo pare, da pospremi njegove igračke da me ne sačeka baš rusvaj kada dođem sa posla, da ga uspava u ono vreme u koje obično spava i da se drži toga kako ne bi izgubio naviku, da mu sama nađe, odabere i obuče garderobu...)?


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 8:45:54   
Anoniman
Evo mene sa odgovorom! user posted image  KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE! user posted image

Kada je dadilja počela da dolazi, ja sam sve spremala:
- u tanjir sa poklopcem: doručak
- u plastičnu činiju: ručak (da se ugreje u mikrorerni)
- na krevetu šta da mu se obuče
- već kupljeni bobi štapići
bla bla

Sada: ustanem i odem na posao! user posted image

Naime, ja (tj moja mama... da ne ulazimo z detalje oko toga sada) plaća dadilju malo više, ali u to ime, dadilja pegla kada Luka spava. user posted image
Ja ne kuvam, jer moja mama tvrdi da je to besmisleno, da joj donesem mesa, i da će se kod nje kuvati više, a mm ode po to usput (sa posla).

Moja dadilja - k'o cigin konj - ne jede. Koliko puta sam joj ostavljala - neće da jede. Pa šta ću joj ja - nije mala, neće - neće!

Uvek ostavim para, pošto sam se sa njom dogovorila da ujutru usput kupi hleba, a i da im se nađe - zlu ne trebalo. Nikada nije uzela pare (da kažem: ukrala).

Ti se sa dadiljom možeš dogovoriti da ona kuva. Sve ima svoju cenu.

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 8:47:55   
Anoniman
Prase ovo je toliko široka tema da bi se moglo o njoj danima pisati...al evo kratko od mene
- prvo kad nadjes nekoga (najbolje s preporukom) nek ti dolazi bar mjesec dana ranije svaki dan prije nego se vratis na posao;
- zavisi kako se sa njom dogovoris oko plaćanja - recimo moja dadilja(ja je zovem teta) skuha za malog posebno, a za nas posebno (znaci za sebe, za moju cerku i naravno za muza i mene)
- ukljuci masinu, prostre veš, slozi stvari i ako joj ja to ne trazim,
- uvijek ima para kod sebe (ostavim) kad izlaze da im kupi neke gluposti ...sok... kiflicu i sl...i ne daj Boze za taxi ako bi trebali kod ljekara
- e sad posto ih ona cuva skoro 10 sati dnevno ... ona to uredi po svom... ne mogu ja reci da dijete spava u 11 ...a djetetu se ne spava....

ja sam prezadovoljna ...da kucnem u drvo da ne ureknem

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 8:48:05   
Anoniman
Hoću da kažem: u početku možda ostavljati obroke, kako bi dadilja videla kako ti to radiš. Onda im to postane normalno, i one zatim detetu daju isto kao i ti.

Savet: počni fazu navikavanja na dadilju bar mesec dana pre nego što počneš da radiš.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 8:50:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.


- e sad posto ih ona cuva skoro 10 sati dnevno ... ona to uredi po svom... ne mogu ja reci da dijete spava u 11 ...a djetetu se ne spava....

ja sam prezadovoljna ...da kucnem u drvo da ne ureknem



Moja nije 10 sati sa njim, ali takođe joj ostavljam na volju da se usklade.
Kada je toplo, čak i okupa Luku nakon parka, a pre spavanja.

I ja sam prezadovoljna! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 8:55:19   
prase
Ja pokušavam da nađem neku razumnu meru, šta da tražim uopšte od žene, da ih ne bi sve oterala bez mogućnosti da se lepo dogovorimo. Meni bi, iskreno, najviše odgovaralo da dadilja radi sve što ja radim dok sam na porodiljskom, što uključuje i neke kućne poslove i uopšte nije akcenat na tome koliko ću to da platim, nego me zanima da li je i inače to slučaj. OK, ne bih joj natovarila baš sve, jer ja se zaista trudim da mi ne ostane ni jedan posao za posle povratka mm sa posla da bih bila slobodna kada on dođe... A otkud znam... Moj posao je naporan i zahtevan, da ne pominjem da ću izgleda da radim do 17:30 - ostatak dana od 18:30 (a treba ponekad sat vremena da stignem kući) ne izgleda baš kao da mogu sve da stignem, ne računajući uopšte na to koliko ću biti umorna i smorena od posla. Da napomenem, nije baš da me ne zanima koliko ću to da platim, šta više veoma me zanima, ali ja ne mogu ni da lupim cifru koja bi bila prihvatljiva i za nju i za nas. Da mi je ovo što radim sada posao, ne znam koliku bih platu tražila user posted image Ujedno, ne bih htela da se dovedem pred "svršen čin" pa da u hodu ukapiram da ne mogu da postignem onako kako sam planirala, a dadilja (na koju je dete naviklo i sad skoro da nema nazad) me o'ladi saopštenjem da nema šanse da će da prihvati dodatne obaveze jer se nismo tako dogovorili, ni za koje pare (što apsolutno ima pravo da uradi). Eto, ukratko, moždikam unapred...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 9:03:41   
Anoniman
Moraš da se opredeliš draga: šta ti je bitnije. Uroš je tvoje dete, pa vrlo rado povremeno kažeš BUĆI-BUĆI, dok usisavaš, međutim dadilje... zavisi kakve su. Meni je prioritet bio da se dadilja zanima detetom. Naravno - zato što imam maminu pomoć!
E sada, kako dadilja ne bi radila sve sem čuvala dete, ja sam to rešila tako što imam tetu koja jednom nedeljno sprema. U tom smislu, možda bi jednog dana dadilji, sem peglanja, palo da kuva. Ali ako pegla 2x nedeljno, i kuva, ima dovoljno vremena za dete. Međutim, ako joj uvalim još usisavanje, ribanje kupatila i kuhinje... user posted image  Ne znam.

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 9:08:34   
Anoniman
meni je primarno bilo da čuva djecu i da skuha ...ostalo ne mora nista ... medjutim zena uradi .... jer i meni dolazi jedna cura koja generalno spremi kucu

zaista je tetino samo da njih gleda ko oci u glavi...da ih izvede...nahrani...i drzi čiste

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 9:15:01   
prase
A ne, nisam se onda dobro izrazila. Nije mi bila ideja da riba kupatilo, pere i pegla veš, kuva za nas, sprema stan... Ja bih da stan zateknem u onom stanju u kojem sam ga ostavila i da ne moram detetu unapred da spremam sve što treba za njega. Dakle, ako kuva i prospe nešto na pod u kuhinji, da to obriše a ne da to sačeka mene. Ako je pod u kupatilu bio čist, a voda se isprosipa i razgazi pa postane prljav, da ga prebriše umesto da mene sačeka sa skorenom prljavštinom koja mora da se riba. Ako se nameštaj, zavesa ili nešto drugo uprlja, da odmah skine fleku jer ja neću moći nakon x sati to da uradim. Ne da usisava ceo stan, ali ako Uroš izdrobi štapiće po tepihu, da uzme ručni usisivač i pokupi mrvice... Takve stvari... Krupnije kućne poslove bih ipak ostavila sebi. Ne zato što mislim da ona neće imati vremena za Uroša niti zato što bih to morala više da platim, nego smatram da je to moje da radim i ako bi to radio neko drugi verovatno bih imala zamerki što nije uradio kao ja. Nisam mislila da angažujem robinju... nego nekoga ko bi mogao da mi čuva dete i učini da mi se poslovi koji se izgenerišu njegovim boravkom u stanu ne nagomilavaju. Mislim da bih ja bar toliko uradila, da sam ja dadilja, čak i bez posebnih napomena... ali svi smo različiti. Zato pitam, da vidim da li se to podrazumeva, ili moram i njoj ovako da navodim šta TAČNO očekujem od nje (i onda Uroš isprosipa sok po terasi, a pošto to nije na spisku, ona to ne obriše i tu se zalepi svakakva prljavština, dođu razni insekti a ja to primetim za 3 dana kada počnu da mi ulaze u kuću... user posted image )

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 9:17:27   
Anoniman
pa mislim da se to kod normalne osobe (jedino ako nije uhljup) podrazumijeva ... ali ne kosta te nista da napomenes
kao sto se i kuhanje podrazumijeva

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 9:19:02   
prase
Upravo sam se setila kako može ukratko da se kaže šta ja zapravo želim: da imam dadilju koja će da ima identičan učinak kao da sam upisala dete u jaslice, samo što on zapravo neće biti u jaslicama nego sa njom user posted image Kako sam samo pametna kada popijem kafu... user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 9:20:09   
Anoniman
Kod moje dadilje se takve stvari podrazumevaju, čak i više od onoga što si navela. Pa to bi svaka normalna žena uradila (ja bih uradila - hahahaha, ja sam KAO normalna), no, savetujem da ipak takve stvari onako diskretno provučeš kroz razgovor - taman ćeš da vidiš dal je taj neko normalan: ako se izbeči na tebe i kaže PA NARAVNO, onda je verovatno normalna žena koja ne shvata zašto joj pričaš takve gluposti. No ako je debil... možda postavi još nekog podpitanje...

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 9:23:12   
božana
Moje dete će čuvati dadilja jer svekrvi ne dam dete iz razloga što pokušava da dete previše veže za sebe, te joj priča priče kako je ona ta koja se za nju jedino brine, jedino joj ona kupuje poklone i druge slične gluposti.Kada moja devojčica dovoljno poraste poslaćemo je u vrtić.Zaova radi u vrtiću, tako da nema brige.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 9:29:20   
NadaR
I mene ova tema zanima.
Lenka koliko ti placas svoju dadilju?

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here