|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
12.9.2011 0:10:45   
Jobi
Šest godina sam u braku sa divnim čovekom, slažemo se i sve je ok, ali nemamo dece... Jedan spontani, drugi, pa zatim i treći u poodmaklim trudnoćama i velikim opasnostima za svoj život! I dalje ima dušebrižnika i zlih jezika- kad ćeš opet, pokušaj, još nije kasno, ti si bar ostajala, opet ćeš, ne brini se, biće sigurno- kad je bilo tri puta i tako u nedogled!!!!! Čovek treba samo da se izdigne i produži dalje, pa kako je rečeno tako će biti! A tek doktori, da ti ne pričam! Glavu gore i gledaj čoveka koji je uz tebe!

(odgovor članu tina37)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
12.9.2011 0:15:31   
dunja RR

Jobi dobrodošla user posted image

(odgovor članu Jobi)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
12.9.2011 10:58:26   
Ognjenka
Danas sam dosla na posao posle odmora od 3 nedelje. Cujem odmah jedna koleginica trudna, dve bivse koleginice trudne (jedna ima 40)...sve lepe vesti. A ja sa 35godina ne mogu vise ni da se radujem tudjim trudnocama, zavidim im, pa me je sramota...znate vec kako je, da ne davim.
I prilazi mi jedna koleginica, koja inace ima veliko dete od 20 godina, samohrana je majka, ali je dezurni "dusebriznik", i kao iz topa me pita:
k:A jel'' si ti trudna?
ja: Kakvo je to pitanje?
k: lepo, pa imam pravo da pitam!
ja: nemas, rodjena sestra me to ne pita. A kad budem bila obraticu se direktoru i to kad ja odlucim, a ne tebi.
k: e, FALA BOGU DA NISI TRUDNA, vidis u kakvom smo problemu kad sve ostanu trudne! (misli na posao)

ja se posle lepo isplacem u wc-u, pa na posao...

Neki ljudi nemaju obzira, a to su uglavnom zene...cini mi se da muskarci imaju vise postovanja.

< Poruku je uredio Ognjenka -- 12.9.2011 10:59:09 >


_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
12.9.2011 11:15:43   
teodorinamama
e super je owa tema...ja nisam werowala dok se nisam udala kakwi su ljudi...kada smo se uzeli ja i mm,xm mislil da od swadbe nije proslo ni jedan dan swi se okomili na mene pa kad ce ta beba...bila sam pod pritskom ali bukwalno swaki dan..bombardowali me pitanjima cela njegowa familija...posle 4 meseca sam ostala trudna..moja teodora sada ima 16 meseci i pogadjajte swe se opet ponawlja PA KADA CE DRUGO?!!! uxxxx dodje mi swe da ix user posted image ali bukvalno user posted image juce sam rekla mojoj swekrwi ako xocete jos jedno PA WI GA I RODITE user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
12.9.2011 12:54:28   
vukosava

IZVORNA PORUKA: teodorinamama

e super je owa tema...ja nisam werowala dok se nisam udala kakwi su ljudi...kada smo se uzeli ja i mm,xm mislil da od swadbe nije proslo ni jedan dan swi se okomili na mene pa kad ce ta beba...bila sam pod pritskom ali bukwalno swaki dan..bombardowali me pitanjima cela njegowa familija...posle 4 meseca sam ostala trudna..moja teodora sada ima 16 meseci i pogadjajte swe se opet ponawlja PA KADA CE DRUGO?!!! uxxxx dodje mi swe da ix user posted image ali bukvalno user posted image juce sam rekla mojoj swekrwi ako xocete jos jedno PA WI GA I RODITE user posted image user posted image


Meni isto, ajte sad pa i drugo, već masa njih počela GRRRRR

(odgovor članu teodorinamama)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
12.9.2011 14:11:03   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Ognjenka

Neki ljudi nemaju obzira, a to su uglavnom zene...cini mi se da muskarci imaju vise postovanja.


Moram da priznam da se i meni omaklo pre braka jednom ili dva puta da svoje bliske sestre pitam kada planiraju bebu. Nakon braka, s obzirom da smo 2 godine bili u braku bez dece, dobila sam sijaset takvih istih pitanja od kojih mi je bilo muka! Mm i ja nismo imali problema sa ostajanjem u drugom stanju, već smo jednostavno morali da sačekamo da se sklope neke kockice (da on dobije posao za stalno, da se ja zaposlim) pa su mi takva pitanja jako smetala, a mogu da zamislim kako je tek onima koji ne mogu da dobju dete, tako da mi nakon mog iskustva nikada više nije palo na pamet da ikoga, ma koliko mi blizak bio, pitam bilo šta slično. Iz tog razloga, imam razumevanja za one koji nisu prošli kroz istu torturu pitanja, pa onako naivno takva postavljaju, ali one koji imaju decu i koje znaju koliko su ta pitanja dosadna i znaju kako može biti teško onima koji dete ne mogu da dobiju....e njih bih linčovala user posted image
Mene trenutno smaraju pitanjem: "Kad će drugo?" I to ne bi bilo strašno da me pojedine osobe ne pitaju to svaki put kada me vide, grrrr!

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
12.9.2011 15:37:24   
degu
Imam i ja najnoviji događaj na ovu temu user posted image
Upućena sam privatno kod endokrinologa, upravo zbog poteškoća zatrudnjavanja. Dočekala me sestrica, fina, ljubazna i pre ulaska kod Dr-ke krene ona da mi meri pritisak,a meni ruka plava od vađenja krvi. Ja joj kažem da sam radila profil Prolaktina, da su me malo više bockali, a ona će meni na to: " Jao, pa jesi li trudna?" U momentu sam se naježila, pa zar i ovde da se susretnem sa tim pitanjem. Samo sam joj rekla : " Ne nisam, upravo su me ovde uputili sa steriliteta". Samo je zaćutala, bilo joj je neprijatno, ali šta ću joj ja. Bar će sledeći put razmisliti pre nego što postavi takvo pitanje.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
13.9.2011 22:33:37   
Jobi
user posted image Hvala Dunja RR!user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
13.9.2011 22:40:56   
Jobi
Degu, meni je radjen prolaktin neposredno posle udaje i bio uvećan više puta. user posted image Samo smireno, znaš da je to hormon stresa! Javi šta je sa rezultatom, možemo se konsultovati među sobom. Pozdrav! user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
13.9.2011 22:42:17   
soni
degu, lepo si joj i rekla ali nekad ljudi lupe i ne razmisljaju o posledicama tj da li ce se neko lose osecati zbog toga...

mene sada ovde dosta njih ispituje i to prvo krece, jel volis ti decu?? a jel tvoj m voli decu ? a jel bi zeleli dete? i zavrsavate , pa sto onda ne napravite? e kad cujem to a sto ne napravite poludim,kao da ja ne zelim i kao da je to tako lako, e ovaj mesec pravim bebu i dobijem bebu user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
13.9.2011 22:48:18   
degu
Hvala draga moja, pisala sam već u temama foruma Problemi sa zatrudnjavanjem, hvala Bogu Prolaktin je OK, imamo druge probleme, ali polako rešiće se sve user posted image
Ma Soni ljudi izgleda misle, bebu naručiš i dobiješ user posted image
Volela bih da mogu da naviknem na ta pitanja, da me ne pogađaju i ne radi se o tome da me zanima šta drugi misle, nego što me u tom momentu opet podsete na to, a možda sam baš tog jednog, jedinog trenutka zaboravila na to i uživala.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Jobi)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
13.9.2011 22:52:25   
soni
ja sam ovde ceo grad prevrnula da nadjem macinu travu.. i u svakoj radnji me pitaju zasta ce mi to i ja odgovorim, i oni onako tuzno, na zalost nemamo to i nadam se da cete uspeti, mtako si mlada i pijes to srecno.. jao meni se nesto skupi, oci pune suza.. ne misle mnogi nista lose a opet mi tesko

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
13.9.2011 23:19:04   
World
mislim da vecina ljudi nije zlonamjerna kada pita tako nesto... i ja prva sam savjetovala svim zenicama da to sto prije odrade i da ne cekaju nista, jer ce zavrsiti kao ja.... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
17.9.2011 17:20:00   
zanna
Mene je oduvek izludjivalo pitanje "A sta ima novo?" ili "Ima li nesto novo?"A to se sve, naravno, odnosi na pitanje da li nisam mozda u medjuvremenu ostala trudna.
Ili kada neko u drustvu bez imalo pardona (a neznajuci za nas problem) izvali "Sta cekas?!!?! VREME vam je!!!!"
Ja sam tip koji nikad nikog ne pita tako nesto, bilo sta vezano za trudnocu. Svako sam odlucuje kada ce, i da li ce, i koliko ce... Sta ja ima tu da zapitkujem i odlucujem kome je VREME za to...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
17.9.2011 17:22:59   
Vika
Možda je dobar odgovor "Nadam se uskoro, a kada ćete vi?", pogotovo kad pitanje postavi neko preko 50 god. ili muško

(odgovor članu zanna)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
27.9.2011 23:57:36   
plačljiva
E bila sam na rodjendanu u nekoj igraonici i jedna prostakuša me pitala direktno u toku razgovora: " A kada ćeš ti da rađaš decu?" A ja joj odgovorila: " Kada Bog kaže!" Pocrvenela je od stida i zaćutala,a meni se napunile oči suzama...Baš mi je bilo teško...

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
28.9.2011 13:23:42   
Katychoo
Pisala sam vec o tome sta govorim kada me pitaju sta ima novo...ali sada su u novoj fazi, goroj od koje mi dodje da ih zadavim...sada posto idem na laparoskopiju zbog ciste i mioma, sada mi kazu - pa dobro, i ako ne bude dece nije smak sveta!!!! Grrrrrrrrrrrr!!!! Ja kazem - e pa meni jeste i bice ih!!! I primecujem kako su kao ljudi poceli da povezuju, jer mm ima dete iz prvog braka, da znaci da je u meni problem, pa i to umeju onako da provuku...uzas...ili sam ja prosto preosetljiva ovih dana...

_____________________________

LOVELY

When the soul is ready, the things are too...:)

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
28.9.2011 14:29:59   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: plačljiva

E bila sam na rodjendanu u nekoj igraonici i jedna prostakuša me pitala direktno u toku razgovora: " A kada ćeš ti da rađaš decu?" A ja joj odgovorila: " Kada Bog kaže!" Pocrvenela je od stida i zaćutala,a meni se napunile oči suzama...Baš mi je bilo teško...


user posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
29.9.2011 22:52:20   
plačljiva
AAAAAAA danas sam ostala bez teksta.Ja na pauzi na poslu i sa koleginicom koja ima oko 45 godina pričam i pijem kafu.Ona me pita direktno : "A kad ćeš ti da rađaš decu? " Ja odgovorim da se već 3 godine mučim sa sterilitetom i da nemamo pravi uzrok...A ona će meni : " Pa vi niste par,pojedini ljudi se razvedu pa sa drugim partnerima imaju decu!!!!"  Ja sam ostala bez teksta...user posted image  Užas pa moj brak je savršen iako nemamo dece...Ja nisam znala šta da kažem...Da li su ljudi toliki kreteni? I još da dodam da se to sve dešavalo u jednom domu zdravlja i da  je ta koleginica doktorka!!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
30.9.2011 8:31:00   
Dove
Placljiva,i sama znas da sve zene koje se lece od steriliteta i koje su se lecila,nailaze na takva glupa pitanja i jos gluplje konstatacije.Ja sam ih imala bezbroj i to od samih ukucana,da ne pricam o onima sa strane.Samo hrabro,glavu gore,i nikad ne posustaj.
Da se osvrnem na konstataciju te nazovi doktorke.Je sam moju direktno pitala jer sam cula da je vrlo moguce da se desi da par ne moze da ima decu a da sa drugim prtnerima to ide bez problema.Zena se nasmejala i rekla da postoje takvi slucajevi i da je to jedan par od mozda hiljadu ako ne i vise.Tako da cisto sumnjam da si ti u tom kosu.
Nemoj da dozvolis da te takve stvari obeshrabre,nego u njima pronadji snagu da guras jos vise.
Za tebe user posted image user posted image user posted image

_____________________________

S' neznoscu gledah stopa ti trag,
trag po snegu belom.
I znadoh da ces biti mi drag
drag u zivotu celom.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
30.9.2011 8:41:54   
degu
Plačljiva user posted image
Ona će da ti kaže da li ste vi par ili niste, pa vi najbolje znate da li ste srodne duše.
Uostalom i vi sami činite porodicu, a to ćete biti i kad dođe vašo malo zlato user posted image
Kako nekim ljudima treba zapušiti usta,uh user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
30.9.2011 10:08:22   
plačljiva
Drage moje hvala vam na podršci,uvek ste tu kada potonem...user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
30.9.2011 10:11:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: plačljiva

Da li su ljudi toliki kreteni?


da, ljudi jesu kreteni i ljudska glupost jeste bezgranicna!
milion puta je bolji dobar brak bez dece, nego los brak u kom se ostaje zbog dece.

(odgovor članu plačljiva)
  Direktna veza do poruke: 423
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
1.10.2011 0:49:23   
mulan
Meni je skoro koleginica (koja je vise na bolovanjima nego na poslu, ali iz ciste dosade ili ti moze joj se) rekla: " Ti ni ne mozes da razumes koliki je moj bol jer nemas decu i nemas taj osecaj" Inace, sin je bezao sa casova i igrao kosarku toliko o njenom neizdrzivom bolu.

Cesto se setim Selimovicevih reci :"Cak i u vremenima najvecih izdaja neki ljudi dokazu da su gori od drugih. Surovost im tece u srcima i venama, vraca ih u zivot i budi im cula. Odusevljenje koje oni osjecaju kada muce druge, isto je kao oko koje vecina ljudi osjeca kada vodi ljubav."

(odgovor članu tina37)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
1.10.2011 10:55:19   
plačljiva
E  mulan,meni je rođena zaova,rođena sestra MM kada sam podviknula na njenu decu što su nekulturna i bezobrazna rekla: "Ti nemaš osećaj jer nemaš decu..." Ništa nisam odgovorila ali sam joj i tek kako ZAPAMTILA ZA CEO ŽIVOT...user posted image

(odgovor članu mulan)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here